Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1132. vacsa (válaszként erre: 1129. - Lavander)
2011. aug. 21. 20:30

Ritkán főzök/főzünk egészségtelen kajákat, azokból nem nagyon eszem. Régen sem a minőség, hanem a mennyiség miatt híztam meg. A sütikbe graham és teljes kiőrlésű lisztet is teszek a sima liszt mellett. Egy két szelet sütit eszem max, a többit befalják a fiúk. A sütikbe kerül cukor, de egyébként édesítőzünk (a gyerkőc nem, csak mi) A férjem szeret kísérletezni a kajákkal, csodás húsokat, salátákat csinál. Nem főzök magamnak külön, csak a zabkását. Bár férjuram azt is előszeretettel befalja:)


Nem is tudom, őszintén szólva csak telnek a napok és nem érzem hogy lemondanék bármiről. Valahogy megszoktam az új életemet:) Ja és mivel most az egyszer főzök rendesen, meg süti is van, így a fiúk sem hisztiznek. Régen ha fogyóztam, akkor igyekeztem a legkevesebb finom kaját készíteni, nem sütni sütit... Persze hamar hőbörögni kezdtek ...


Van pár étel, amit nem csinálunk, vagy csak nagyon-nagyon ritkán mert nem bírnék ellenállni... Házi kakaós csiga, matutka (tócsni),

krumplis tészta, kókuszgolyó stb...


A naplózás pedig nagyon sokat segít. Eleinte két hoxás lány húzott magával, mostmár vannak akiknek én vagyok a jó példa. Nem akarok csalódást okozni nekik:)) A kaják írása jó kontroll és az olvasók pozitív visszajelzéseitől szárnyal a magamfajta nőci:)

1131. Lavander
2011. aug. 21. 20:23
A naplómban a mai kajám. Akarok majd Kcal-t számolni így utólag, de nincs nagy rutinom. Esetleg ha valaki ért hozzá, besegíthet és megköszönöm. (Az én eredményem kb. 1 óra múlva várható, addig nem tudok jönni.)
1130. Lavander (válaszként erre: 1128. - 4c07880d46)
2011. aug. 21. 19:58
A mérték nekem is a kulcsszó. Abban bízom, hogy ha egy ideig odafigyelek, talán meg lehet szokni és idővel nem eszek többet majd, mint illene. :)
1129. Lavander (válaszként erre: 1125. - Vacsa)
2011. aug. 21. 19:57

Majd merítek ötletet a te étrendedből. Mivel mindenevő vagyok, biztosan nem lesz nehéz. ;)


Néztem a naplódat és jó sokat fogytál. Gratulálok! Az eredményhez is, de elsősorban a kitartáshoz!


Amikor a családnak főzöl, olyasmit belecsempészel, amit te is bátran mersz enni, vagy magadnak külön készül teljesen az étel?

1128. 4c07880d46 (válaszként erre: 1123. - Lavander)
2011. aug. 21. 18:55
Az az én bajom is, hogy nem tudom mindennek a kalóriatartalmát kiszámolni. Oké, egy zsemle ennyi meg annyi kcal, de egy főtt kajáét hogy számolom ki pontosan, azt nem tudom. Igen, a felezős fogyi lenne a legjobb, csak tudnék magamnak parancsolni...
1127. d5f723529f (válaszként erre: 1113. - Svenik)
2011. aug. 21. 16:01
Hm, értem. Köszönöm szépen! :) Én is most ezen vagyok, hogy 1200kcl-nál semmiképp ne menjek följebb egy nap. Illetve minden nap próbálok legalább egy órát mozogni, ma is megyek bicajozni. :) Akit érdekel egyébként tettem fel friss képet, hogy honnan indulok. Sok sikert kívánok mindenkinek!
1126. vacsa
2011. aug. 21. 16:00
Ja és ég valami! Mindig azt mondtam hogy nincs időm napközben enni. Irodistaként is, most 12 órázás közben is... Aztán rájöttem hogy időt kell szakítani rá. Önzőzni kell kicsikét:) Már nem csodálkoznak a kolléganőim, hogy 10-kor reggelizem stb... Egy kajálás pár perc, kibírják nélkülem:)
1125. vacsa (válaszként erre: 1123. - Lavander)
2011. aug. 21. 15:45

Én is főzök a családnak, csak nem mindig eszek belőle:) Valahogy úgy vagyok vele, hogy ha ma pl. ettem volna a millióbillió kalóriás rakott kelből, akkor egyszeri étkezéssel szinte az egész napi kalóriabevitelemet fedeztem volna. De én imádok enni:) Így kevesebb kalóriatartalmú dolgokat ettem, viszont már négyszer kajáltam és csak 850 kalóriánál tartok:)


Ezért nincs jojózás, ezért fogytam többet mint eddig bármikor életemben és ez az amit bevállalok akár egy egész életen át. Mert enni szeretek:)

Megkeresem azokat a kajákat, amikben kevés a kalória, mégis finomak, laktatóak, néha még az ezer kalóriát is alig bírom összeszedni, pedig eszem egész nap:)) Este pedig nincs hűtőnyitogatás, nem szenvedek, hiszen egész nap ettem:))


A kalóriaszámolásba nagyon hamar belejön az ember:))

1124. Lavander
2011. aug. 21. 15:29

Mozgásként nálam a futás lesz a befutó, mert meg tudom oldani, nem is olyan vészes, mint ahogy ódzkodtam tőle mindig is, ráadásul olcsó, mert max. egy jó cipő kell hozzá, illetve nem időhöz kötött, tehát a gyerekek lefektetése után is el tudok menni akár, bár a férjem nagyon rutinos apuka, múltkor is én futkároztam a kutyával, mire hazajöttünk, már csak a jóéjtpuszi várt rám, mint "teendő". :)

Anyu adott egy Leg Magic utánzatot, ez a másik tervem, de eddig még csak nézegetem, 1x próbáltam. Jó nehéz, tehát tuti hat. :D

Hasra meg sima, házi felülés, karra - mellre pedig a fekvőtámasz. Ennyi. Az első 2.5 kilóm így ment le, normál kajával, azaz nulla diétával.

Szívem szerint alakformáló tornára járnék, de nem tudom megoldani úgy, hogy ne menne a család rovására. Ráadásul a férjem hamarosan kevesebbet lesz itthon munka miatt, szóval nem tudok nagyon elmenni órákra. Futásból meg nekem 30 perc is elég egyelőre. :D Már ha kibírom azt is...

1123. Lavander (válaszként erre: 1107. - Vacsa)
2011. aug. 21. 15:21

Én 33 múltam, de egy kutya. :))) Én is érzem, hogy ami 20 évesen lerepült pár nap vacsoramegvonástól, az ma már nem megy. :S

Ami pedig nem kifogás, de akinek nagy a melle, mindig nagyobb darabnak fog kinézni, mint aki ha picit pufi is, de nincs nagy melle. Vagyis nekünk több munka a normális kinézet. Illetve nehezebb a ruhavásárlás, mert ami jó vállban, ujjhosszra, az szinte sosem jó melleben. Gombos ingem alig van, mert szétállnak a gombok mell tájon. :D Vagyis nem a gombok, hanem a gombok közti rész mellnél.


Ez a kalóriaszámolás... Kívülről tetszik, logikusnak és áttekinthetőnek látom, nincs az, hogy rosszul saccolsz és többet eszel, mint kéne. DE! Én nem tudom hogy csináljátok, hogy kiszámolgattok mindent. Itthon is macera, de a munkahelyemen pl. nem is tudnám nagyon számolni. Most a zab-héten vittem minden kaját, de amúgy a munkahelyemen eszem, ottani kaja, ami ingyen van, tehát megéri ott enni. Az már más téma, hogy este ugyanúgy főzök a család miatt. Ezért gondoltam a "felező diétámra", vagyis ha csak felét eszem az eddiginek, már nem lehet rossz. :D

1122. Lavander (válaszként erre: 1106. - 4c07880d46)
2011. aug. 21. 15:14
Hát ezt meg mintha én írtam volna! :)) Főzni kell a családnak, eszem én is, este is akár, mert akkor jut rá idő, illetve hogy mivel az íz miatt eszem, képes vagyok degeszre tömni magam. :S Illetve remélem ez lassan múltidő lesz már, mert ezt a zabos hetet indításnak szántam egy új fejezethez az evést illetően.
1121. svenik (válaszként erre: 1118. - Tjudor)
2011. aug. 21. 13:25
Szívesen :))))
1120. svenik (válaszként erre: 1119. - Vacsa)
2011. aug. 21. 13:24
:))))
1119. vacsa (válaszként erre: 1117. - Svenik)
2011. aug. 21. 13:17
Ne piszkájjá', mert zabos leszek:))))
1118. Tjudor (válaszként erre: 1116. - Svenik)
2011. aug. 21. 13:09
Köszönöm, ha nekem szólt :)
1117. svenik (válaszként erre: 1115. - Vacsa)
2011. aug. 21. 12:45
Csak a végén nem nyeríteni ám!! :))))
1116. svenik
2011. aug. 21. 12:44

[link]


ez a pehely


a korpa meg a lehántolt héj, őrölve. Ahogy én tudom

1115. vacsa
2011. aug. 21. 12:36
Meggyes zabkását ebédeltem:) Mondtam én hogy zabkásafüggő vagyok:)
1114. svenik (válaszként erre: 1105. - Lavander)
2011. aug. 21. 12:27

Én is folytatom, nem fogom naponta számolni a kalóriát, kb. úgyis tudja az ember, mi az ami gáz./egy jó kis adag dödölle, sült szalonnával, vagy a sokat emlegetett sajtos-tejfölös lángos, most pihenőálláson lesz./

Megpróbálok minél kevesebb ch-t enni, és délelőtt lesz, ha nem is minden nap zabpehely, + a mozgás, amit mindenképp be kell iktatni.

1113. svenik (válaszként erre: 1101. - D5f723529f)
2011. aug. 21. 12:21
Hát a sok "leolvadás" relatív, ugye, mert nem mindegy, hogy mennyiből. /Nekem nagyon sokból/ De ténylegesen a zabpehely segítette elő, hogy nem feszített a hasam, és kisebb is lett. Mellé meg mozogtunk is szinte mindannyian amikor lehetett. A kettő együtt, /a kevesebb kalória, mert nem igen jött ki 1000-1200-nál többre,/ + a mozgás segít beindítani egy folyamatot.
1112. Tjudor (válaszként erre: 1111. - Vacsa)
2011. aug. 21. 11:06

Szia!

Köszi, az jobb, hogy teljes zabszem van benne? :) Nagyon nem értek hozzá... Most olvasgatok utána :)

1111. vacsa
2011. aug. 21. 10:58
Mindkettő jó, de a zabpehely a teljes zabszemet tartalmazza:)
1110. Tjudor
2011. aug. 21. 10:12

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy zabpehely helyett lehet zabkorpát is enni? Abszolút kezdő vagyok, így bocsi a piti kérdésért :)

Csak eszméletlenek a sikereitek és kedvet kaptam :)

1109. Esztici
2011. aug. 21. 10:08

Képzeljétek, pénteken és szombaton is tornáztam Rékát, illetve tegnap úszni is voltunk :)

1200 kalóriát is tartottam! Sajnos nagyon feszül a lábam, meghúzódhatott, lóbalzsammal kenegetem.

1108. 4c07880d46 (válaszként erre: 1107. - Vacsa)
2011. aug. 21. 09:58
Ezt én is észrevettem, ha régebben ennyit ettem volna, mint most, elfogytam volna. Nagyon nehéz fogyni, most hogy 40 fölött vagyok...
1107. vacsa (válaszként erre: 1105. - Lavander)
2011. aug. 21. 09:33

Ilyen alkat vagyok én is:))) Vastag csontok, széles hát, nagy cicik, vékony lábak:) Csak én alacsony is vagyok mellé:)))) A hasam és a gyomrom idegesített igazán mikor 74 kiló voltam. Mert a bő fölsők amiket sátorszerűen eltart a nagy cici még nagyobbnak mutatják az ember lányát, pláne ha vékony lábak társulnak hozzá. Mostmár végre felvehetek szűk fölsőket és emiatt az összkép - remélhetően - sokkal jobb lett:))


Én maradok a kalóriaszámolásnál és várom hogy végre rászánjam magam a tornára. Annyira lusta vagyok, viszont plöttyedt. 36 évesen már nem úgy fogyunk mint 20 évesen:(

1106. 4c07880d46 (válaszként erre: 1105. - Lavander)
2011. aug. 21. 09:07

Helló! Mintha csak én írtam volna, amit a testalkatodról írtál :) Én se vagyok kövérnek mondható, de mondjuk 2 éve jobban éreztem magam 5-6 kilóval könnyebben...

Én arra gondoltam, mindenből kevesebbet eszem, nekem muszáj főzni a családnak, nem főzőcskézek külön magamnak. Csak meg kéne tanulnom időben abbahagyni az evést, s nem dugig enni magam. Én is szeretek enni...És azt tervezem, hogy főleg a vacsorát redukálom le. Azt szoktam a legjóízűbben enni, talán azért is szaladtak fel a plusz kilók...És ott is elrontottam, hogy van, mikor 7-8 körül vacsorázom.

1105. Lavander
2011. aug. 21. 09:00

Ma reggel méricskéltem és nekem is a hasamról ment le legtöbb centiben, -5.5cm. Hihetetlen, de nagyon örülök neki. Azt hiszem, ez fog adni lendületet a folytatáshoz. Mármint nem a kimondott zaboshoz, hanem az odafigyeléshez. A többi helyről olyan 2-2 centik mentek le. Nem tudom, mi számít jónak, illetve nyilván akin több a plusz, több tud lemenni is.


Vacsa, itt válaszolok a naplós kérdésedre. Igen, annyira nagyon hájas nem vagyok a súly és a magasság szerint, mint ahogy mondom, csak sokkal feszesebb, formásabb voltam mindig, holott vékony soha nem voltam, még 55kilósan sem! Alapban szélesebb a csontozatom, nagy a mellem, azaz soha nem fogok vékonynak tűnni, bármennyit is fogyjak, de egy normális kinézet azért elérhető. :) Arányosan szoktam hízni és fogyni, azaz tetőtől talpig, vagyis magamhoz képest minden arányos, de most túl nagy még. :S Ez a súlyom pont olyan, hogy attól függ mit veszek fel, tudok kinézni pufinak is meg normálisnak is. Pláne, mert a lábaim pl. nem kövérek, tehát egy jó szoknyával sity-sutty nem is látszom kövérnek. :D Felsőt pedig nem veszek fel extra szűket és a hasam sem tűnik fel annyira. De ott van és érzem. :)


Ti mit fogtok ezután csinálni? Kalóriaszámolás vagy szimplán kevesebbet esztek? Már gondoltam egy felező diétára is. :) Ezt én nevezem így, nem tudom, csinálja-e valaki. :D :D :D Én imádok enni, bármit megeszek, ha jól készítik el, nincs olyan hozzávaló vagy étel, amit ne szeretnék. Ennek hála bírok hízni is. Viszont ha mindig csak a felét enném meg annak, amit be bírnék tömni, még akár fogyhatnék is, nem? Vagy ezt így nem tudom kordában tartani? Zabkása marad, ez bejön most nekem. Illetve mivel régen már ettem néha zabkorpával ugyanezt, inkább arra térek át, az olyan tejbegrízesebb. Vettem folyékony Süssinát, a tablettás vacakolás helyett az teszek picit majd bele édesítésnek, ha kell.

Hát, eddig ez a tervem. És hogy végre folytatom a futást, amit épp csak elkezdtem, de a hetünk zűrössége miatt elmaradt.

1104. vacsa (válaszként erre: 1103. - Dzaudi)
2011. aug. 21. 08:59
Ügyes vagy, csak figyelj oda továbbra is hogy mit és mennyit eszel és menni fog:)
1103. dzaudi
2011. aug. 20. 20:46
sziasztok-1.1 összesen-1.6kg mott fogytam a derekamon veszem észre remélem több is sikerül tovább is zabot eszek reggelire lenmag pehellyel a szorulás ellen szeretném tovább olvasni a kommenteket szioka
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook