Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jan. 30. 12:07
óó :( hát hajrá, csak pozitívan. és milyen volt a fittaréna???
1461. miel77 (válaszként erre: 1460. - LauraJones)
2012. jan. 30. 11:38
hát.... hétvégén voltam fittarénán, tornáztam eleget az biztos, de nyilván valahol összeszedtem vmit, mert folyik az orrom, fáj a torkom... csak nehogy nagyon lebetegedjek.
2012. jan. 30. 11:07

Hová tűntél? :)


megy a diétázás?

2012. jan. 24. 14:30

ismerem...nálam is az este a kínlódás...

leülni a párommal, aki szintén ettől elég jól tud enni :)

öngerjesztő...


én is így vagyok vele, ha nem figyelek oda magamra a szó szoros értelmében, néhány nap alatt rémes miket tudok összeenni és mennyit :(

1458. miel77 (válaszként erre: 1457. - LauraJones)
2012. jan. 23. 19:20
az a baj, hogy én már sokszor elértem egy szintet, hogy tényleg jó, ezen már csak tornával kell formálni, és nem tudtam megtartani, szóval tényleg utána nem szabad visszaengedni sűrűn a zaba napokat. De én annyira szeretek hétvégente,esténként párommal jókat enni. Kicseszés, salátát kellene rágcsálni este csak!!!
1457. LauraJones (válaszként erre: 1456. - Miel77)
2012. jan. 23. 18:50
értem. :( akkor számolgass egy darabig, aztán majd megy :))) vagy nem tudom... én úgy gondolom, hogy ha egyszer elérem az ideális súlyomat, akkor majd ráérek átgondolni, hogy mitől marad ez meg :)
1456. miel77 (válaszként erre: 1455. - LauraJones)
2012. jan. 23. 18:20
Hát én nem tudom, úgy gondoltam én is hogy nagyjából be tudom lőni már fél év számolás után, aztán ősszel egy csomószor csak saccoltam, mégis híztam. Szóval nem jól becsülöm meg :( meg mindig mást főzök, így mindig számolok szinte. Meg a rendelt kajákat is nehéz becsülni... ezért csúsztam én el. Sajnos ennyire jól nem tudom beosztani, a reggeli, uzsi dolgok szinte ugyanazok, azokat tudom, de az ebédet szinte mindig számolnom kell, ha főzök, és aztán kimérek egy adagot kb. 500 kcal és egyáltalán nem lakok jól vele, ezét nem megy a becsülés sztem, mert akkor dupla annyit eszem :D
1455. LauraJones (válaszként erre: 1454. - Miel77)
2012. jan. 23. 16:31

erre nekem van egy módszerem.

ha elég rég óta csinálod, akkor már magadtól is megy, hogy miben mennyi kcal van.

pl azt mondom, hogy reggeli ki kell hogy jöjjön 200 kcalból. Ebéd max 500, ez elég sok mindent is magában hordozhat. És nem kell számolni, mérni az összetevőket, csak egyszer. Először, vagy tudod azt, hogy főziből kevés habarás, rántás... tele tömheted Magad, míg mondjuk egy aranygaluskából jobb szűkre venni a figurát :)

És nem kell számolni.

Uzsira nekem 400 a célom, ekkor jön rám a nassolhatnék... és a konyhaszekrény ill hűtőajtó nyitogatás...

és vacsi 400...


Ez így: 200+500+400+400= 1400 :) sacc per kb :D

ezekbe kell beleférnem, és nem kell felírnom sehova, nem kell órákig a fejemben tartani, hogy őőő mit is ettem :)


gluténmentes, igazából néha megy :))) kenyeret már régóta nem ettem. abonettet eszek helyette, már amikor, de abból még van egy nagyobbacska készletem rozsos, és natúr ízekben. A kukoricásat és a pufi rizst már betoltam :)))

Egyébként a sütiknél vagyok gondban a diétával. mert imádok sütizni, és azokat elvileg rizslisztből kéne csinálni, de azt pl a tuskoban sem láttam még :(

1454. miel77 (válaszként erre: 1453. - LauraJones)
2012. jan. 23. 15:36

Igazság szerint eddig nekem is ez vált be a legjobban, verem is a fejem a falba :))) mert szeptemberre már tök jól lefogytam vele, tényleg 1-2 kiló kellett volna már csak, de jöttek szülinapok, nyaralás szept. végén meg aztán ugye karácsony, vizsgák, aztán sokszor nem is számoltam, meg kb. saccoltam és tessék a csípőm megint akkora, nadrágjaimba nem férek bele... csak ugye az a baj, hogy akkor most életem végéig számoljak? Egy idő után uncsi, mondjuk az igaz sok minden rögzül. De amikor főzök, sokszor nincs kedvem mindent lemérni és felírogatni :S :S


Pont ezért nézegettem az update-et mert elvileg ott nem kell számolni. Persze igazad van, mert sztem ha degeszre zabálja magát az ember update péksütiből meg tésztából sztem attól is lehet hízni. De a kódok lehet nem hülyeségek, mert a GI-t veszi alapul, de azt nem mondja, hogy válogassuk szét a ch-t és a fehérjét, nem szétválasztó diéta. Most olvasom a könyvet, ha a végére érek majd látom, hogy mennyire követhető! :))


Gluténmentes táplálkozás hogy halad? beválik?

2012. jan. 23. 12:46

Őszintén szólva, én nem tudok másban hinni, mint a kcal számolgatásba.


Mert ez törvényszerű, ha többet eszel, mint amire szükséged van, hízni fogsz, ha annyit, tartod a súlyod, és ha kevesebbet, akkor fogysz. Ilyen egyszerű. Én nem tudom azt elfogadni, hogy egyél egy rakat szénhidrátot délelőtt, és este meg már csak zöldeket meg sovány húst. Mert ha ez, amit egy napra eszel, túl haladja azt az energia mennyiséget, amire szükséged van, akkor ugyanúgy hízni fogsz....


Lehet túlságosan a földhöz ragadt vagyok, és túlságosan realista (vagy fizikus) a hozzáállásom, de ez van :D

1452. miel77 (válaszként erre: 1451. - LauraJones)
2012. jan. 23. 12:07

Sziaa!!!

Kössszi szépen :)))))))

Igen jöhet a folyt. köv. :) még pontosan nem tudom mit hogyan eszek? Most mindennap utazós napom lesz, reggel 6os keléssel, ez kicsit nehezíti így, besegítek családnak.

Ma már ettem is zabkását :) holnaptól kapok mindennapra egy vegán menüt :) itthonra hoznak ilyet, tele zöldségekkel, sztem belefér az egészséges életmódba. Mellette meg zabozok a héten.

A cél kb. mínusz 5 kg!! Már megint nagyon elszálltam csípő tájékán grrr :S :S

Közben meg ismerkedem az update-tel nagyon gondolkozom rajta, hogy belevágok a kódok betartásába. Annyi embernek jött be, és ott nem kellene a kcalt számolni. Vagy a kettőt kombinálva??

1451. LauraJones (válaszként erre: 1450. - Miel77)
2012. jan. 22. 20:45
oláláááá :) gratulálok! nagyon ügyes vagy!!! akkor most megújult erővel, holnaptól folyt köv? :) most már nem kell stresszelni!!! mindenre ráérsz :) nem igaz?
1450. miel77 (válaszként erre: 1449. - LauraJones)
2012. jan. 22. 19:04

Szia!

Mikró volt, 4-es lett :))

Vége a vizsgáknak :)

Lehet folytatni a diétát, rám is fér, a stresszes időszakban sztem felszedtem 2-3 kilót, nagyon bálnának érzem magam :(

2012. jan. 22. 15:25
Sziaaa! Na hogy ment a mikro, vagy makro :D???
1448. miel77 (válaszként erre: 1447. - LauraJones)
2012. jan. 17. 16:16

Kösszi :) koncentrálok, vagyis próbálok :)))

A matekra meg felkészülök a köv. félévben!!

2012. jan. 17. 09:53

na hát akkor hajrá, koncentrálj!!!!

meg fogod csinálni, érzem!


minden más várhat!!!

1446. miel77 (válaszként erre: 1445. - LauraJones)
2012. jan. 16. 17:12
hát már csak ez a hét vizsgaidőszak, és szombaton megyek mikróból, arra készülök, azt mindenképp megcsinálom, és vasnap lenne matek, azt lehet inkább viszem köv. félévre, akkor lesz időm gyakorolni!!
2012. jan. 16. 15:58

:( nyugi, nincs semmi baj... lesz valami következő vizsga? és meddig van vizsgaidőszak?


a legfontosabb, hogy végy egy nagy levegőt!!! csukd be hozzá a szemed... és most megújultál, és erősebb lettél, és jobban tudsz koncentrálni is!


MEG TUDOD CSINÁLNI!

MEG AKAROD CSINÁLNI!

MEG FOGOD CSINÁLNI!


HAJRÁÁÁÁ!!!

1444. miel77 (válaszként erre: 1443. - LauraJones)
2012. jan. 16. 11:05
hát... még nincs feltéve az eredmény, de biztos megbuktam. Kizárt, hogy összejönne a 2es. 2 feladatot tudtam rendesen megcsinálni a 9ből.
2012. jan. 16. 09:55

Szia!


Na milyen lett a matek??

1442. miel77 (válaszként erre: 1440. - LauraJones)
2012. jan. 12. 16:57

Nekem végül is annyira nincs bajom a mikróval, még mondhatjuk tetszett is a könyv, meg az anyag. Csak nagyon nehéz, nem tudtam elsajátítani ezekszerint rendesen sajnos. De a tanár korrekt volt, meg rendes, amit kihúztam tétel számomra nehéz volt, de kaptam más kérdéseket is, csak a grafikon nem ment. Sztem ha azt felrajzolom rendesen akkor átmegyek egy halvány kettessel. Hát így alakult.

Igazából mikróra koncentráltam inkább, szóval a matekra nem sok időm volt. Nem mondanám, hogy az menni fog... :(

Ezt a szakot már levelezőn csinálom, szóval konzultáció sem volt sok, ahol átrágjuk az anyagot.


Igazából annyira nem ismerem a környéket, én szegedről járok ide :) lehet már láttam akkor a bátyádat a sulin :) kicsi a világ :)


Amikor jelentkeztem, akkor gondolkodtam erősen Pécs és Krf közt, végül ide jelentkeztem. Tetszett maga a suli, meg azt hallottam jók a tanárok, jól adják le az anyagot. Mondjuk abba nem gondoltam annyira bele, milyen költséges lesz majd ide lejárogatni, de remélem azért sikerül majd minden :) ez még csak az első félévem.

1441. LauraJones (válaszként erre: 1439. - Miel77)
2012. jan. 12. 16:27

ilyenkor jót tesz egy szunya vagy valami... intenzív alvás 5 perc alatt. :) én már csináltam ilyet.

nagyon pihentető :D

1440. LauraJones (válaszként erre: 1438. - Miel77)
2012. jan. 12. 16:26

hát sajnálom :( a mikrótól egyébként én is a falra tudtam volna mászni mindig is... :)


matek jobb lesz, meglátod.


Gyöngyös? :D Vicces, mert én detki vagyok, Gyöngyösön születtem, és kb 3 és fél éve költöztem le Pécs mellé. :DDD A bátyám pedig a KRF-en dolgozik :D


Gluténmentes megyeget. Vannak új receptek, de most inkább tanulj, megvárnak :D

1439. miel77 (válaszként erre: 1438. - Miel77)
2012. jan. 12. 15:47
nézd már észre sem vettem, hogy duplán szép napoz-ok :))) kicsit azt hiszem fáradt vok már :)
1438. miel77 (válaszként erre: 1437. - LauraJones)
2012. jan. 12. 15:47

sziaa!

Pont akartam már írni :)

hát sajnos nem sikerült ez most :(

Jövő héten jövök újra. egyébként Gyöngyösön a KRF-en tanulok, pénzügy-számvitel szakon :)

Mikró vizsga volt, majd jön a matek. Mindjárt állok is neki tanulni :)


Bánatomban meg vettem egy somlói galuskát, de még nem ettem meg :) túl sok kalória :)


jajj még arra sincs időm most, hogy a naplókat olvasgassam, pedig úgy érdekelnek :) Jó kis recepteket szoktál feltenni, majd válogatok belőle :)))


Neked hogy megy a gluténmentes? Majd bepótolom a naplódban a fejleményeket :)


Szép napot :)

Szép napot :)

2012. jan. 12. 14:41
sziaaa! Na mi a helyzet??? hogy ment a vizsga???
2012. jan. 10. 13:33

Na szia :) Akkor még néhány nap stressz és rendszertelenség :) hol tanulsz, ha megkérdezhetem, és miből vizsgázol? vagyis mikből?

egyébként kicsit én is unom a számolást, és úgy gondolom, hogy hosszantartóan nem lehet ezt csinálni, vagy ha mégis, akkor az ember élete csak erről szól, azt pedig én sem szeretném.

A gluténmentes diéta ilyen szempontból jónak tűnik, de én nem szeretném csak ezt csinálni, vagyis tudok én enni csokiból (ami gluténmentes) 3-4 tábláéval :))) és akkor máris mindegy, hogy glutén vagy nem glutén :)

Szóval valami olyasmivel próbálkozok, hogy nem pontos számolással, de csak úgy nagyjából délelőtt 200 kcal, ebéd 500, délután éhség leküzdése 300, vacsi 400, ez így együtt 1400. Ez nekem értékben jó is lenne. Ha ezeket tudom tartani, akkor nem is fontos, hogy napi szinten összesen mennyi az a szám.

Mellette csinálnám a gluténmentest is, mert egészséges lehet. :) De szerintem ez nem elég. Illetve én nem hiszem el, hogy ennyi elég.

Ha én logikailag nem szabok határt az édességzabálásomnak, akkor vége a dalnak :) Jönnek fel a kilók, mint ahogy eddig is már visszajött 3-4 :(

1435. miel77 (válaszként erre: 1434. - LauraJones)
2012. jan. 9. 15:05

Kösssszi :))

Majd csüt-ön vizsgázok még tanulok ezerrel, de a mai nap úgy elúszott,hogy a könyv még a kezemben sem volt :S majd szerdán reggel utazoma a koliba és ott leszek szombatig. 2 vizsga :S nem tudom hogy fog menni.

Én is kicsit beleuntam a kcal számolásba, dec-ben nem figyeltem, meg ünnepek, és vissza is jött 3 kg... most kezdhetem szinte előlröl, most próbálok még számolgatni... de tényleg nem tudom elképzelni, hogy életem végéig számolok. Szóval át kell állni egészséges zöldséges kajákra, amikből nyugodtan jól lakhat az ember : )

2012. jan. 9. 11:10
Szia! Ha jól emlékszem holnap vizsgázol, ugyi? Először is kalappal! És gratulálok a mínusz egyhez. Én mától visszaállok a gluténmentesre és a mértékletességre. Sajnos muszáj lenne ezt is megtanulnom kalóriaszámolgatás nélkül, mert szerintem a kalóriaszámolás nem egy életmód :)
1433. miel77 (válaszként erre: 1432. - LauraJones)
2012. jan. 7. 16:25

Ma reggel kb. 1 kilóval kevesebb voltam mint hét elején, szóval a 3napnak volt hatása :)

Ma én sem zaboztam már, tiszta ideg vagyok, hogy vizsgára kell párhuzamosan tanulni, ráadásul nehezek nagyon :S :S szóval elfogyott már fél tábla csoki. Ilyenkor mindig megőrülök, és ilyen hülye dolgokat ennék,pl. pizza, csoki, kínai, ahhh. De ilyekszem mértékkel, számolom azért a kalóriákat most.

Aztán vizsgák után sztem zabozok egyet újra!!!

Majd ránézek erre a GM diétára!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook