Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meszelt falra festeni színesen... de hogyan? fórum

Meszelt falra festeni színesen... de hogyan? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 9. 19:58

Egyébként!

Gyönyörű babád van :)

7. zoltanhabetler (válaszként erre: 1. - Szirmok)
2011. aug. 9. 19:19

Szia Szirmok!

Meszelt falat bármilyen diszperziós festékkel le lehet festeni(hengerezve a leggyorsabb).Lehet színező pasztát vagy folyadékot is kapni,azt kell belekeverni a festékbe.Kell még festőhenger, hozzá való lehúzó rács, és egy nyél(teleszkópos), hogy ne kelljen létrázni 5 ezerszer.Ha netán koszos, zsíros a fal, előtte sajnos át kell mosni mosószappanos vízzel.Ha nem zsírfoltos, kevésbé szennyezett, akkor nyugodtan le lehet festeni.Úgy kalkuláld a festék mennyiségét, hogy legalább 2x biztosan át kell festeni, hogy szép legyen.A kannán rajta van, hány négyzetre elég.5% vizet is kell hozzá adni, hogy ne ragadjon!Nagyon jó dolgozni a diszperziós festékkel.Rá lehet javítani bárhol, nem lesz foltos.Én már 20 éve saját magam festem az egész családi házunkat.Minden helyiség más színű, hangulatos, világos.Rengeteget lehet spórolni.

6. mamcili (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. aug. 8. 12:59

egyet értek

és festéket és színezőpasztát is szolgáltat hozzá?

már bocsánat...

ja és vetítőt is ad hogy könnyebb legyen a sablont felfesteni

jó pénzért én megcsinálom szívesen ha Pesten vagy Pest környékén van az iskola

és mindent ad ami kell hozzá

a lánykám szobája is ki van festve saját kezűleg :)

5. t.Ili (válaszként erre: 1. - Szirmok)
2011. aug. 8. 12:58
Lehet mészbe való színezőt venni. az a legegyszerűbb,és bizti nem dobja le.
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Szirmok)
2011. aug. 8. 12:43

(????


Neked kell kifestened a termedet???


Döbbenet! Én nem vállalnám, az igazgató meg tök jogellenesen követeli ezt meg, hiszen nincs benne a munkaköri leírásodban. Adjon rá pénzt és szobafestő-mázoló szekembert!)


bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam

2011. aug. 8. 12:41

Szia

az én gyerekkori szobámban is csak meszelés volt, vagy mi

és azt hiszem ilyen diszperzit vagy minek hívják, ez is ilyen fehér mész vagy mi és ehhez lehetett venni festékboltban kis tubusban színt, azt belekevertük és szép sárga falat csináltam magamnak :)

2011. aug. 8. 12:36

Mészre bármivel lehet festeni, utána viszont már meszelni nem lehet, ha csak nem szintén szinezett meszet viszel fel.



Meszelt falat először le szokták glettelni,hogy sima legyen, mert egy műanyag bázisú festék nagyon csúnyán mutat rajta, ha a fal göröngyös, mint a meszelt falnál.

2011. aug. 8. 12:33
Osztályfőnök lettem és a főnököm kiadta előzetes feladatként a terem festését. Ezzel nem lenne semmi gond, de a fal fehérre van meszelve és nekem fogalmam sincs, hogyan kell erre színes festéket felvinni, úgy hogy ne dobja le.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook