Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos közepesen refluxos baba hozzátáplálását hogyan kezdenétek? fórum

5 hónapos közepesen refluxos baba hozzátáplálását hogyan kezdenétek? (tudásbázis kérdés)


18. szvarga (válaszként erre: 11. - Kata 1977)
2011. aug. 8. 17:10
Egyébként vizet szokott inni. Ha rajta múlna, rengeteget meginna, de csak módjával adom neki. Ebben a melegben különösen szomjas, most délután minden baja volt már. Nyűgös, sír, mérgelődik...
17. szvarga (válaszként erre: 13. - Kata 1977)
2011. aug. 8. 17:07
Nos, pontosan azért félek én is a hozzátáplálástól, nehogy rosszabb legyen neki. Mikor megszületett a Manó, mesélte egy másik anyuka, hogy a két éves kisfia ugrálás és játék közben is bukott, sőt hányt.
2011. aug. 8. 13:13
Mi is refluxosak vagyunk. 1 éves lesz a lányom, de még mindig bukik ő is. Nyugodtan kezd ugyanúgy a hozzátáplálást, esetleg kevésbé savas almával kezd. Én eleinte bébiétel almát adtam, mert az savtalanított. Későbbiekben kell majd kerülni a paradicsomot, és a meggyet, vagyis a meggylevét.
15. revesz.reka (válaszként erre: 14. - Kata 1977)
2011. aug. 8. 13:08

:)


sajnos nemnagyon tudok neked tanácsot adni, meg egyébként is te sokkal tapasztaltabb vagy szerintem babák terén, mint én :)

én még a mai napig nagyon félek kemény kaját adni a gyereknek, mert ő betol mindent egybe a szájába, ugyhogy csak kicsi darabokba szabad a kezébe adni.. De ha kicsi, összerágja. pl. a májkrémes és a vajkrémes kenyeret nagyon szereti. Meg a kakaós kekszet :)

2011. aug. 8. 12:38
Nem ezt a jelet akartam küldeni,bocsi:-)))
13. Kata 1977 (válaszként erre: 12. - Revesz.reka)
2011. aug. 8. 12:36

Szia!

Mi is a milumil ar optimát esszük de még mindig bukunk pedig 2.án volt 1 éves.

A doki azt mondta jobb lesz ha már mászik,megy stb..

A másik orvos szerint pont hogy rosszabb.

És ő sajna csak a pépes dolgokat fogadja el,semmi darabosat mert öklendezik tőle.

abban reménykedem ha végre több fogunk lesz és nem kettő el fogja fogadni a szilárdat is azért azt nehezebb kibukni!

2011. aug. 8. 12:34

Sziasztok!

Az én babám majdnem minden kajálás után bukott (sokat), aztán váltottunk tápszert milumil ar optimára, elkezdtünk neki tejpépeket adni (asszem 4 hónapos kortól vannak különböző izesítésben) almát, banánt, őszibarackot. Most 15hós, és már vagy fél éve nem bukott vissza semmit. Már csak reggel este iszik tejet, napközben szilárd kaja.

11. Kata 1977 (válaszként erre: 9. - Szvarga)
2011. aug. 8. 12:32

Hát Krisz is megevett annyit most 240-260-at eszik reggel és este és van hogy még éjjel is felkel 1x enni.Ebéd húsis főzi,az uzsi meg gyümi,puding vagy tejpép.

De most sztrájkol szinte csak a tápszer kell.

és inni se nagyon iszik még a dög melegben sem.

Ti isztok?


Szép nagy a babád,mennyivel született?

67750g?:-))))

10. szvarga (válaszként erre: 9. - Szvarga)
2011. aug. 8. 12:27
Bocs 6750 g akart lenni:-)
9. szvarga (válaszként erre: 8. - Kata 1977)
2011. aug. 8. 12:27
Nem eszik sokat - szerintem. A súlyához képest kiszámolt adagját sosem fogyasztja el. Most 67750 g és kb. 170 ml-t eszik egy étkezésre. Napi napi ötször eszünk, éjszaka általában már nem. Neki is jön a foga, bár egyelőre még csak a jelek vannak:-)
8. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Szvarga)
2011. aug. 8. 12:22

Mennyiket eszik?

Nem lehet hogy sokat és attól fáj a pocija?

7. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Szvarga)
2011. aug. 8. 12:21

Szegényke,nagyon rossz lehet.

Nekem gyomorfekélyem van és refluxom is tudom milyen fájdalom,hát még egy ilyen pici babának:-(

Mi milimilt eszünk a bukós babáknak valót.

Ő is hasfájós volt 3 hónapos koráig azóta fogzunk de csak 2 fogunk van:-))

6. szvarga (válaszként erre: 5. - Kata 1977)
2011. aug. 8. 12:16
Szia! Köszi a gyors reagálást. Sajnos tápszeresek vagyunk (komfort 1-et eszik, mert hasfájós is volt szegényke). Alapvetően jó étvágyú gyerek, csak az etetést sokszor végig üvölti szegény, mert gondolom fáj a nyelőcsöve.
5. Kata 1977 (válaszként erre: 2. - Szvarga)
2011. aug. 8. 12:10

Ti legalább tudjátok hogy refluxos.

Nekünk az uh-n azt mondták semmi eltérést nem látnak rossz szokás majd kinövi 1 éves korára hát azt betöltöttük,most várunk.

4. Kata 1977 (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2011. aug. 8. 12:08
A legtöbb kérdésemre választ kaptam:-)
2011. aug. 8. 12:07

Szia!


Nekem is nagyon sokat bukott a babám kicsinek de most 1 évesen is előfordul.

Ugyanúgy és ugyanazokkal kezd mintha nem bukna alma,banán,őszi,répa,krumpli.

Nekem azt mondták ha elkezd szilárdabbat enni mint a tápszer jobb lesz,hát 1 fokkal jobb csak.

Ti is speciális tápszert esztek,vagy szopizik?

2011. aug. 8. 12:07
Kisfiam 5 hónapos és az UH szerint közepesen refluxos. Nem bukik, nem hányja vissza az ételt (egyelőre tápszerezünk), de láthatóan nyammog, nyeli vissza a táplálékot, viszonylag sokat csuklik. Egyelőre sűrítőt és motíliumot kap. Jó lenne elkezdeni a hozzátáplálást, de fogalmam sincs mivel kezdjem. A gyermekorvos nem adott semmi támpontot.
2011. aug. 8. 12:04
5 hónapos közepesen refluxos baba hozzátáplálását hogyan kezdenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook