Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 25 kg-tól szeretnék megszabadulni! Pár hónap alatt! fórum

25 kg-tól szeretnék megszabadulni! Pár hónap alatt! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 9. 14:43

Szia Pillangó!

Nem tudom, neked milyen tapasztalataid vannak a fogyással, mert mindenki szervezete más, és máshogy reagál a változásokra. Statisztikák és orvosi vélemények alapján viszont elmondható, h ha heti 1 kg-nál többet fogysz, az nem jó jel! Izomból megy, csontszövetből(!) megy, közben a szervezeted takarékra kapcsol, és miután felhagytál a kúrával, még örülhetsz, ha "csak" annyit szedsz vissza, amennyit leadtál - de az már garantáltan nem izom lesz:/

Ezek orvosi tények, és rengeteg ember példáján megfigyelt gyakorlati tapasztalatok.

Naivság azt hinni, h te kivétel vagy!

61. Szilvamama (válaszként erre: 60. - Szilisári)
2011. aug. 9. 10:30
Az utolsó mondetoddal teljesen egyetértek! Nem mindegy, hogy az ember szenvedésként éli meg az egészet, vagy egy "magasabb szintre" vezető útként. Úgy néz ki, hogy az elmúlt 1 hónap eredményeként meglesz a 7 kiló nekem is, és nem volt olyan napom, hogy sírni tudtam volna az éhségtől. Az ehetnékemet kellett legyőzni, persze volt olyan, hogy este 10-kor kiszédelegtem a konyhába, keresni valami nassolnivalót, aztán szépen vissza is mentem ... Nincs nekem erre szükségem! :)
2011. aug. 9. 10:11

Sziasztok! Én régebben mindig szívtam az ilyen "inkább kevesebbet eszem, de megeszem bármit" dologgal, mert 2-3 hétig szenvedtem, éhes voltam meg rossz kedvű, aztán lement pár kiló, de utána 2 perc alatt visszajött az összes (és még pár barátjuk).

Aztán tavasszal megbeszéltem magammal, hogy van egy csomó dolog, ami hátráltatja a fogyókúrát, olyat nem fogok enni, mert minek, inkább eszem olyan dolgokat, amitől nem lesz bűntudatom. Jó pár dolgot kiiktattam, de nem baj, mert így legalább nem kell kalóriát számlálnom, egyáltalán nem eszem olyan dolgot, amiből zűr lenne. Közben sikerült tök jól megtanulnom újra, hogy milyen a normális éhségérzet és mikor elég az étel - ezt nagyban megkönnyítette, hogy olyan dolgokat eszem, amik valóban táplálják a testem, nincsenek üres kalóriák. Közben helyre állt az emésztésem is, ami rettenetesen jó dolog. Nem akartam ilyen végzetes kijelentéseket tenni, hogy akkor én már soha többet nem eszem x dolgot (leszámítva, hogy már több mint 10 éve vega vagyok, de annak nyilván más oka van, ráadásul közben híztam el), most sem akarok, de május óta egyetlen egyszer sem ettem olyat, amire azt mondtam, hogy nem fogok és fizikailag (és lelkileg) annyival jobban érzem magam, hogy az sokkal fontosabb már, mint bármilyen fánk vagy lángos vagy rántott cucc.

Szóval sikerült egy egészséges viszonyt kialakítanom az ételekkel, szerintem ez nagyon fontos. És persze nem megvetendő, hogy május 1 óta fogytam 17 kilót úgy, hogy egy fél percet sem koplaltam.

59. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 55. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 9. 08:33
Szorítok én is neked nagyon, elkezdtem naplóba írni tegnap óta, hogy mit fogok csinálni de tegnap a tervem elmosta az eső, ha ma nem esik tuti megyek futni :)
58. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 45. - Geridina)
2011. aug. 9. 08:29
Néztem a táblázatot, de én nekem ez túl "katonás" kalóriát sem tudok számolni, főleg ezt nem tudom követni, azzal van inkább a bajom, hogy a kalória számlálással is robotnak éreztem magam, aki nem ehet meg úgy egy valamit, hogy ne kelljen megnéznie mennyi az amit megeszik aztán,hogy mennyit lehet még... konkrétan megutáltam az egészet :) De elolvasom a naplód mindenképp érdekelnek más tapasztalatai is. :)
57. Szilvamama (válaszként erre: 56. - 937a2a883a)
2011. aug. 8. 19:30
Isteni a párolt karfiol csirkepörkölttel :)
56. 937a2a883a (válaszként erre: 52. - Rebeka2011)
2011. aug. 8. 17:36
Ja,ez igaz...csak nekem ez eszembe se jut,mert nálunk vagy pörkölt van vagy főzelék...egyben írtó ritkán esszük.
55. pillangó86pillangó (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2011. aug. 8. 13:35

köszike :)

Szerintem egyenlőre egy gyüminap, aztán majd meglátjuk :)

örülök ha így kibírom :D

54. spinneli (válaszként erre: 53. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 8. 13:32

Szerintem jó.

:)

Drukkolok.

2011. aug. 8. 13:29

Megvan mit fogok csinálni...

Egy vagy két nap csak gyümölcs! mellette minden nap zumbázás, és este 6 után semmit nem evés.

ez milyen hasznos lenne?

52. Rebeka2011 (válaszként erre: 46. - 937a2a883a)
2011. aug. 8. 13:12
Minden főzelék nagyon finom pörkölttel. Zöldbabfőzelék, paradicsomos káposzta, édeskáposzta, zöldborsó, kelkáposzta, tökfőzelék, sárgarépa főzelék, finomfőzelék, sárgaborsó, lencse, bab, sóska, spenót stb. Úgyhogy nem csak galuskával meg krumplival lehet enni... A főzelékeket tényleg fincsire is meg lehet főzni, minimális rántással v. habarással, esetleg zabkorpával sűrítve.
2011. aug. 8. 13:06
A durumtészta és a barna rizs is belefér, csak ne azzal lakj jól:) Én is fogyózom január óta, ebédre eszem ilyeneket, nem csak salátalevelet rágcsálok..tényleg a mérték a fontos.
50. ad04b33206 (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2011. aug. 8. 12:39
na hat akkor egyröl beszelünk. :)
49. spinneli (válaszként erre: 48. - 937a2a883a)
2011. aug. 8. 11:46

A tészta kb. csak szénhidrát, a rizs keményítős, jóval egészségesebb és kevésbbé hízlaló, mint a tészta.

Ha sportolsz mellette jó alap is az izom építésre.

Én szeretem a barna rizst, nekem jobb íze is van, mint a fehérnek.

48. 937a2a883a (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2011. aug. 8. 11:41
De a rizsre is azt mondják,hogy hizlal.A barnának förtelmes az íze.Vagy nem hizlal annyira mint a tészta?
47. spinneli (válaszként erre: 46. - 937a2a883a)
2011. aug. 8. 11:39

Én rizst eszek hozzá, vagy couscoust.

Nagyon ritkán durum tésztát, de nem vagyok nagy tészta fan szerencsére.

46. 937a2a883a (válaszként erre: 43. - Ad04b33206)
2011. aug. 8. 11:37
Egyetértek veled.Én igazából nem is bírnám ki az ízük nélkül.Vagy pl ha valaki nem eszik tésztát,akkor mondjuk egy pörköltet mivel eszik?Vagy az is kiesik a körből?Meg hát a húshoz akkor csak zöldségek?Rosszul lennék állandóan tőlük.Arról nem is beszélve,hogy ettem már fogyi miatt teljes kiőrlésű kenyeret,de 1 hét után hányni tudtam volna az ízétől.El sem tudom képzelni,hogy mindig ilyet egyek.Én is fogyózom 1 hete.Mindent eszek,de jóval kevesebb mennyiségben.Na,mondjuk a édességet igyekszem kerülni és nagy szó tőlem,hogy 1 hét alatt csak tegnap ettem 4 pici szelet sütit.De minden étkezésnél kevesebbet eszek.Meg tornázok is minden nap.Most még csak napi fél órát,de szerintem az eddigi egyáltalán nem mozgáshoz ez is szuper.És igaz,hogy kiköpöm a végére a tüdőmet,de majd lesz jobb is :) Amúgy a Norbi ducitréninget csinálom.
45. geridina (válaszként erre: 21. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 8. 11:37

Norbi honlapján fenn vannak a kódok, de az a helyzet, hogy már ez sem a régi.


Mikor én kezdtem, még egész más kódjai voltak, most szigorított egy csomót rajta, meg próbál rábeszélni mindenki, hogy vegye meg az ő fejével fémjelzett parizert, virslit, mindent. Én azt mondom, hogy ha 7 éve lefogytam azzal a kóddal, most is le fogok. Én már csak súlytartás miatt csinálom, így nem jön vissza. Ha 1-2 kiló visszajön, kicsit odafigyelek megint és 1 hét alatt visszamegy. Most nem is tornázom, és mégis sikerül. A naplómban, amit 2 évvel ezelőtt kezdtem, sokat írtam róla:)

44. spinneli (válaszként erre: 43. - Ad04b33206)
2011. aug. 8. 11:33

Aki nem életmódot vált, hanem felhivás szerűen fogyókúrázik,és mindig visszavált a régire az tényleg visszaszed mindent.

Semmiről nem kell lemondani egész életre, csak ésszel és kevesebbet fogyasztani belőle.

Nem olyan szörnyű az.

43. ad04b33206 (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2011. aug. 8. 11:21

ezt ertem en, de aki ezeket elhagyja, az akkor utana egesz eleten mar nem is fog ilyeneket fogyasztani? mert en azt latom hogy elhagyjak, lefogynak, aztan szepen visszaallnak ra es ujra hiznak. Ki kicsit, ki sokat.


Mint mondtam a ferjem evett kenyeret, zsemlet, hol ilyet hol olyat, sütit, csokit es ugyan ugy lefogyott es tartja is.


Szerintem amit sokan elfelejtenek hogy sportolni kell ahhoz hogy fogyjon az ember. a siman nem eves nem a jo megoldas.

42. spinneli (válaszként erre: 39. - Ad04b33206)
2011. aug. 8. 11:15

Azért jönnek ezzel, mert a szénhidrátok hízlalnak a legjobban, a fehér lisztes, cukros ételek nem is biztosítanak a szervezetnek megfelelő tápanyag forrást.

Felnyomják az egekbe a vércukorszintet, ami 1-2 óra múlva hirtelen leesik, és még éhesebb lesz az ember.

Ez persze nem jelenti azt, hogy fogyó alatt egyátalán nem lehet enni ilyyeneket, lehet, csak kisebb mennyiséget, ha megmarad az eredeti mérték, fogyás sem nagyon lesz belőle.

Viszont szerintem egészség szempontjából jobb teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat enni.



Egyébként ha valaki csak a kenyeret űzi el az étrendjéből, azzal még nem jut sokkal előbbre ha mellette meg cukros kajákat tömi.

41. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 38. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 8. 11:13
nincs mit :) én is most nézem mit hogy... :)
40. pillangó86pillangó (válaszként erre: 39. - Ad04b33206)
2011. aug. 8. 11:13
Én most ezt akódos módszert akarom kipróbálni :) Pedig Norbit utálom, de ha jó lesz, kalapot emelek elötte :)
2011. aug. 8. 11:10

nekem csak egy kerdesem lenne. Igaz en nem fogyozok, csak a ferjem altal vegigcsinalt dolgot lattam es ismerösöket.

Miert jön mindenki azzal hogy ne egyel kenyeret, pekarut, rizst, stb? persze, tudom hogy nem eppen fogyasztos kaja. De en azt latom hogy aki ezekkel probalkozik az vagy nem fogy le, vagy lefogy, de utana vissza is jönnek a kilok. Pont azert mert amig kell elhagyja, kinok kinjaval, de amint megvannak a kilok elöbb-utobb megint eszik ilyeneket es mar vege is a csodanak es jönnek vissza a kilok. Vagy aki ezt igy csinalja az elete vegeig megvonja magatol ezeket?


Nekem a ferjem 100 kilo volt (168 centihez), tiz eve tulsulyos, es sokszor volt mar hogy nekiallt ilyen ezt azt nem eszek dietaknak. felejtösek voltak, mert aki 100 kilo es nem betegseg miatt, az valljuk be, szeret enni. Es ehhez valoszinü hozzatartozik a pekaru is. Csak nem akarja ezt mindenki megvonni magatol?


Nem olvastam soha el rendesen egy dietat sem, nem csinaltam vegig soha egyet sem, szoval tenyleg csak erdeklödes szinten kerdezem.


Viszont latom hogy akik mindent ettek a fogyokura közben de 1000-1500 kaloriat egy nap, mindegy mivel es közben sportoltak, azoknal össze is jött amit akartak, es utana sem volt gond, hiszen "fogyozas" közben sem mondtak le semmiröl, csak figyeltek hogy mennyit esznek. 4 ilyen ismerösöm is van, es mindegyiknel bejött.


+ külföldön elek, es naaaagyon sok ismerösöm van aki Weight Watchers tag es MIND lefogyott. Igazabol nem tudom hogy müködik, mint mondtam nem fgyozok, de akivel beszeltem erröl ö biza eszik szinten szinte mindent es megis megszabadult 20 kilotol.

38. pillangó86pillangó (válaszként erre: 37. - 940e6b0cd4)
2011. aug. 8. 11:05

Szerintem én a 3as kódosokat kiiktatom :P


köszi a táblázatot :)

2011. aug. 8. 10:59

Megtaláltam a kódrendszert :), bal oldalt van felsorolva.... :)


[link]

2011. aug. 8. 10:55
Én február óta fogyózom kisebb-nagyobb sikerrel. Még min. 30-35 kilót le kéne adnom! A legnehezebb a péksütiről való lemondás volt - de sikerült! Nagyon lassan haladok, de legalább ami eddig lement, az nem jön vissza.
35. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 34. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 8. 10:54
Gondoltam megosztom veled, refluxos vagyok és nekem fogyi mellett nagyon bevált az Alpok Aqua forrásvíz, olcsó és eredendően lúgosabb a sima vizeknél így könnyebb nekem, nem kell gyógyszert szednem és nincs savam azóta :)
34. pillangó86pillangó (válaszként erre: 33. - Böbusz)
2011. aug. 8. 10:52
Nem tudatosan, de 1 hónapja nem eszem szinte semmitse! Egyszerűen nem vagyok éhes, viszont sokat iszom! napi 3liter viz, mert mást nem vagyok hajlandó meginni, és ennyi :)
33. Böbusz (válaszként erre: 29. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 8. 10:49

És pékárut eszel?? Mert az sem mindegy!

Tésztafélék? Rizs???

Ha drasztikusan búcsút mondasz ezeknek, akkor menni fog! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook