Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az anyáknak nem jár szórakozás? fórum

Az anyáknak nem jár szórakozás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. hancsalean (válaszként erre: 58. - Kingi7)
2011. aug. 7. 09:49
Nem írtam, hogy discoban voltam. Ha együtt lennénk én is Vele érezném jól magam. :(
59. hancsalean (válaszként erre: 45. - 1675f7fe54)
2011. aug. 7. 09:48
Hát azért itt három gyerek van, a kicsi sosem lett hozzávágva, hogy itt van és kész. De tudod mit? Lehet, hogy pont ezt kellett volna néha tennem. De mindig azt mondtam, megoldom, menj csak, érezd jól magad és ültem itthon egyedül.
58. kingi7
2011. aug. 7. 09:48

Nekem akkor hihetetlen jó párom van :) éjszaka ő kel fel hozzá és bármikor megold mindent, most jön a második baba, de tudom, hogy számíthatok rá. Nekünk a szórakozás? Amikor elmegyünk együtt valahová hármasban vagy az évi 2-3 alkalmas wellnes hétvégék, amikor a nagyi vigyáz rá.ez tökéletesen elég, mondjuk nekem a párom nélkül nincs szórakozás, én vele érzem jól magamat.

A disco és egyéb ilyenekből már kinőttem, az ember lehiggad már 36 évesen,34 éves koromig éltem és pont elég volt, most már inkább "családias" vagyok :)

57. Frida85 (válaszként erre: 35. - 116212323c)
2011. aug. 7. 09:47

Én nem értek veled egyet,attól hogy anya vagyok még ember is vagyok ugyanúgy akinek nem csak a gyerekkel való játszásra van igénye hanem felnőtt kapcsolatokra is a barátokkal akivel nem csak a gyerekről tudok beszélgetni mint mondjuk a játszón lévő anyukákkal akiknek a 90%-nak az a legfőbb témája hogy a gyerekeket versenyeztessék.Attól hogy szültem egy gyereket még társas lény maradtam.Nem az a lényeg hogy anya lettem és akkor már csak a gyerekkel vagyok,meg kell találni egy egészséges egyensúlyt.

Pont ott a baj hogy sokan mindent magukra vállalnak a gyerekkel kapcsolatban de a férfi csak annyiban különbözik a nőtől hogy ő nem tudja kihordani,megszülni és szoptatni a gyereket de minden mást ugyan úgy meg tud csinálni a gyerekkel kapcsolatban amit egy nő csak maximum nem akar.Egy apa jó esetben nem lehet kevés a dolgok megoldásához.Nálunk egy rossz álom után is ugyanúgy meg tudja nyugtatni a Párom a fiúnkat mint én,ugyanúgy el tudja látni és ha én elmegyek bárhova nem kell idegeskednem hogy hátha felkel,éhes lesz vagy jön a fürdésidő.Ezzel nem azt mondom hogy ha megyek valahova nem hívom fel vagy kikapcsolom a telefonom és eszembe sem jut hogy van egy gyerekem is de bármikor bárhova nyugodtan el tudok menni.

56. hancsalean (válaszként erre: 55. - Hancsalean)
2011. aug. 7. 09:46
Mondjuk ezt nem minden hétvégére értettem, hanem bizonyos alkalmakra. Mi a gyerekeket mondjuk vittük magunkkal esküvőre, bálba, nyári fesztválokra. Viszont mi magunk kettesben szinte sehová nem jutottunk. Sajnos meg is van az eredménye...bár nem okolható ez mindenért.
55. hancsalean (válaszként erre: 53. - Kismanó86)
2011. aug. 7. 09:43
Pont ezekkel a szavakkal aszerettem volna megfogalmazni a gondolataimat. Anya vagyok, de mellette nő is. Fontos, hogy a gyerek születése után is kitudjon jobb esetben együtt kapcsolódni a pár. Lehet ez bál, disco, fesztivál, mozi. Bármi! De attól, hogy szülők még férfi és nő maradtak.
54. 1675f7fe54 (válaszként erre: 53. - Kismanó86)
2011. aug. 7. 09:41
van kisgyermeked?
53. Kismanó86 (válaszként erre: 35. - 116212323c)
2011. aug. 7. 09:38

Ebben nem értünk egyet. Azért mert valaki Anya lesz, nem kell remete életet élnie. És számomra a kikapcsolódás néha túlmutat azon, hogy kimegyek a gyerekkel homokozni.

Azért mert Anya lettem, szeretnék továbbra is jó feleség és Nő is maradni.

52. 1675f7fe54 (válaszként erre: 50. - Szilisári)
2011. aug. 7. 09:36
Pontosan:) De ott is úgy van mig ilyen kicsi a gyerek, hogy ha bármi gond van, vagy nem tudják megnyugtatni, akkor hivnak és te mész.
2011. aug. 7. 09:35

Szerintem igenis jár egy Anyának is a szórakozás. Lehet, hogy valaki szeret otthon ülni, de aki olyan "menőkés", az még depressziós is lehet a sok otthonléttől.

Egy éves lesz a Lányom, ez idő alatt talán 5X mentünk el a Férjemmel kettesben este valahová, addig valamelyik nagymama volt a Babánkkal. Miután 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, fel sem tűnt neki, hogy Apa-Anya nincs otthon.

50. szilisári (válaszként erre: 41. - Lliinnddaa)
2011. aug. 7. 09:34
Szerintem nem kell mentegetőzni, ha az ember "leadja" a gyereket a nagyszülőkhöz, az a normális, ha szeret ott lenni. Nálunk egész kicsi koromtól kezdve volt olyan, hogy 1-2-3-4 hétre el kellett mennie a szüleinknek és a nagyszülőknél voltunk, halálosan szerettem, mert tök jó fejek voltak és ott voltak az unokatesóim is, sokszor. Hátrányunk nem volt ebből semmi, de olyan viszonyban vagyok az unokatesóimmal, mintha testvérek lennénk és ez tök jó.
49. 1675f7fe54 (válaszként erre: 46. - Gattino)
2011. aug. 7. 09:33
A gúnyolódáshozm nem kell sok ész:)
48. szilisári (válaszként erre: 35. - 116212323c)
2011. aug. 7. 09:30

Na, az én családom az ellenkező véglete ennek a dolognak, mi sosem vélekedtünk úgy, hogy egy embernek fel kell oldódnia az anyaságban és onnantól kezdve megszűnik embernek lenni és csak anya lesz.

A nők hajlamosak azt hinni, hogy egy férfi képtelen egy csecsemőre / kisgyerekre vigyázni és ezt képesek elhitetni a gyerek apjával is, így persze, hogy nem fogja tudni megcsinálni. Szerintem az a normális, ha egy apuka nem parázik attól, hogy a saját gyerekével kettesben legyen.

47. gattino (válaszként erre: 39. - Syria)
2011. aug. 7. 09:26
IGAZAD VAN!!!
46. gattino (válaszként erre: 36. - 1675f7fe54)
2011. aug. 7. 09:25

Hamarosan óvodába kerül a gyermek, ha innen nézzük az még nagyobb törés lesz számára!

Akkor már kineziológusra is szükség lesz?!

45. 1675f7fe54 (válaszként erre: 43. - Df2a740c00)
2011. aug. 7. 09:24
Elsőként nem az apának van lelki kapcsolata a gyerekkel-hanem az anyának. A pasi csak készen kap egy csomagot.Ezért kell segiteni-az első pillanattól fogva, és nem úgy, hogy odavágod hozzá a csomagot: hogy a tiéd és szeresd.
44. 1675f7fe54 (válaszként erre: 32. - Df2a740c00)
2011. aug. 7. 09:23
és csodálkoznak, hogy sem a gyerek, sem a pasi nincs meg egymással az anya távollétében.
43. df2a740c00 (válaszként erre: 40. - 1675f7fe54)
2011. aug. 7. 09:22
Nagyon nem értünk egyet. Az apaságot nem elvárni kell, ugyanolyan felelős dolog, mint az anyaság.
42. 1675f7fe54 (válaszként erre: 38. - Hancsalean)
2011. aug. 7. 09:22
nem az alkalom és idő számától függ a dolog. Hanem attól, hogy van-e lelki kapcsolata a gyerekkel vagy nincs. És ahogy-amit irtál, ott egyértelműen lejön a dolgokból:hogy nincs.
41. lliinnddaa (válaszként erre: 33. - F263e5104b)
2011. aug. 7. 09:21
Igen. Szerencsére ott van a két nagymama, akikre bármikor szívesen bízom őket. A nagyobbik (3 éves) most is éppen náluk van, ott aludt. (Hozzáteszem, nem én "adtam le", ő akart ott aludni) De ha van egy olyan barát, keresztszülő, testvér, akit szeret a gyerek, és akiben megbízol, őt is meg lehet kérni egy-egy esti felügyeletre.
40. 1675f7fe54 (válaszként erre: 32. - Df2a740c00)
2011. aug. 7. 09:20
nem erről beszéltem, hanem arról, hogy az apaságot nem lehet elvárni még a gyerek saját apjától sem. Csak attól az embertől akit te maximálisan a gyerek születése pillanatától kezdve 100%-osan vonsz be a gyerekkel kapcsolatos tőrődésbe. És nem azt teszed mint az általános nők, akik szinte a gyerek 2 éves koráig kisajátitják a gyereket, majd amikor megunják a dolgot, akkor hőbőrögnek, hogy a pasi miért nem veszi ki a részét a gyerekből.
39. syria (válaszként erre: 14. - Hancsalean)
2011. aug. 7. 09:19

Ez egy féreg, már bocs.

Elvállalja a felügyeletet, utána meg tönkreteszi a szórakozásod. Minek vállalta el, ha nem tud a saját gyerekeivel bánni?

38. hancsalean (válaszként erre: 20. - 1675f7fe54)
2011. aug. 7. 09:18
Azért a 10 év alatt a 3 alkalom nem hinném hogy túlzás, mindenre magam vagyok Velük és nagyon szeretem Őket! Csodálatos gyerekek. Viszont erre nagyon szükségem volt/lett volna, nagy a nyomás mostanság. Tudom, mindenkinek. De a gyerekek is akkor boldogok igazán, ha kiegyensúlyozott vagyok. Most kellett ez a szórakozás, igaz rajtuk járt az eszem, de az a pár számot élvezet volt áttáncolni.
37. gattino (válaszként erre: 35. - 116212323c)
2011. aug. 7. 09:18

igen, ez tényleg te vagy!

Én vágyom néha kiereszteni a gőzt!

36. 1675f7fe54 (válaszként erre: 31. - Gattino)
2011. aug. 7. 09:17
Azért mert ebben a szituációban, amit leirt a topikinditó-nincs meg a gyereknek az a lelki kapcsolata az apjával, ami ahhoz kellene, hogy a gyerekben feltétlen bizalom legyen.
2011. aug. 7. 09:15

sziasztok, nem olvastam a hozzászólásokat csak egy párat...a véleményem:

az anyaság nem arról pláne egy kicsi mellett hogy elmenjünk szórakózni, discózni, ezt a gyermek születése elött kellett volna kiélvezni...

Szórakozás számomra ha a Lányommal elmegyünk a játszótérre, itthon este zenére táncolunk, és igenis ha a gyermek felébred az anyának ott a helye, mert hozzánk kötődik jobban, mi hordtuk a szívünk alatt, mi pelenkáztuk, fürdettük, etettük, óvtuk, nálunk is nyugszik meg jobban....egy rossz álom után apa kevés a dolgok megoldásához. Amott a férfiak meg könnyebben pánikolnak, szerintem egy anya kisgyermekkel találjon olyan szórakozást amit családostul de mindenképpen a gyermekünkkel megtudjuk valósítani!

Én pl nem is tudnám jól érezni magam úgy sehol hogy tudom otthon a gyerekem ....de ez én vagyok

34. df2a740c00 (válaszként erre: 30. - F263e5104b)
2011. aug. 7. 09:13
Hogy jön ide, hogy hol dolgozik? Mi az összefüggés?
33. f263e5104b (válaszként erre: 26. - Lliinnddaa)
2011. aug. 7. 09:12
és szívesen bíznád másra??
32. df2a740c00 (válaszként erre: 27. - 1675f7fe54)
2011. aug. 7. 09:12
Szerintem meg sokan abba a tévedésbe esnek, hogy a férfitól nem várnak el semmit:) Megcsináltad, jajj, de ügyes vagy, de felelősséget már nehogy vállalj érte, hiszen te csak egy törékeny, gyámoltalan férfi vagy. Na nem már.. Jó esetben két felnőtt embernek születik gyereke, nem gyereknek, és az előbbi esetben már elvárható némi problémamegoldó készség.
31. gattino (válaszként erre: 24. - 1675f7fe54)
2011. aug. 7. 09:12

nem 1 hónapra utazott el, hanem pár órát szeretett volna kikapcsolódni!

Régen nem volt mobiltelefon és mégis nyaraltak a gyerekek nagyszülőknél, sőt még táborba is mentek, a szülők pedig nem zaklatták őket, mert nem volt mivel.

Egészséges, 3 éves gyereket hagyott ott éjszakára az édesapjával, nem értem miért ne kapcsolhatná ki a telefont pár órára.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook