Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislanyom 4 eves es iden mar masodszor van tuszos mandulank, mivel kezelheto es mikor lehet megszabadulni tole? fórum

Kislanyom 4 eves es iden mar masodszor van tuszos mandulank, mivel kezelheto es mikor lehet megszabadulni tole? (tudásbázis kérdés)


20. Mari20
2012. ápr. 14. 19:42

drága, én magam voltam gyerekkoromban szinte hetente tüszös mandula gyulladásos, 14 éves koromba vették ki a mandulám, de nem szünt meg, akkortól torok gyulladásra váltott


MA MÁR tudom, hogy a mandula nagyon fontos szerv

jelez !!! első lépésben este lefekvés elött egy 1 dl -nyi ( 4éves gyermeknek) pohárka meleg teát

adj, nekem ennyi kellett volna, és elkerülhető lett volna a sok betegség.


Ma már tudm, hogy a tünetnek az okát kell megkeresni, ha megtalálod- megszünik a betegség.

2009. nov. 6. 08:29
Szia! Minden szépet és jót, gyors gyógyulást kívánok.
2009. nov. 6. 08:21
Szia!Nálunk is akkor kezdődött,havonta itthon van 2-3 hetet,december 2-án megyünk mandula műtétre!Más megoldás nincs!
2009. nov. 6. 07:52

Érdemes kivetetni a mandulákat, ha ennyit tüszősek, a gyereknek nem jó, ha ennyit lázas-beteg. A tüszős mandula gócként szerepelhet. Az én 4 éves kisfiamnak tavaly kivetettük. Havonta volt tüszős, 40C lázzal. A harmadik ilyen esetnél mi ragaszkodtunk a műtéthez. Az orrmadulától is megszabadultunk. Azóta semmi baj nincs. Vannak gyerekek, akik erre hajlamosak.


2 évesen rendszeresen volt arcüreggyulladása. Antibiotikum + lázkúp + orrcsepp, ez ment 2 heti gyakorisággal. Végül felszúrattuk az arcüregét, azóta azzal sincs baj.


Érdemes ezeken túlesni, könnyíteni a gyereken.

2008. jún. 26. 12:55
Szia!Antibiotikum penicillin származék és ha tényleg sürün van ez a betegség ki kell vetetni azokat a ronda mandullákat.Minden szépet és jót kivánok:Kriszta
15. macoka3 (válaszként erre: 2. - Ildiko0914)
2008. jan. 27. 13:56

Szia!

Nálunk is ugyan ez volt a probléma a 9éves fiammal.Rettenetesen rossz szaga volt a leheletének emiatt.Homeopátiás orvost ajánlok,mert ha minden tünetet rendesen elmondasz neki,akkor tud egy olyan ugynevezett ALKATI szert adni rá,ami csak a te gyermekednek jó.természetes anyagok,olcsók(300.-tól már vannak,nem sok éri el az 1000.-ot)Ráadásul kiegészítő szereket is fog ajánlani amivel az influenza és társai is elkerülhetők hatásosan.REMÉLEM HASZNOS INFORMÁCIÓK!

Szép napot nektek!:)))

2008. jan. 27. 09:00
meglehet müteni csak egy jo orvoskell
13. emese27 (válaszként erre: 2. - Ildiko0914)
2007. nov. 14. 18:04
Szia .Az en kisfiammal is igy volt1-eves koratol a mandulain feher genny csikok voltak minden masodik heten antibiotikumot kapott nagyon erosseket nagyon lefogyott es alig evett .Ez igy ment 1 -evig .Aztan egy nagyon jo gyerekorvos mutetet ajanlott .2-eves volt a kisfiam amikor eltavolitottak a mandulait.Nagyon gyorsan gyogyult azota nincs baj vele .
2007. nov. 5. 16:44
A nagyobbik kislányomnak négyévesen kivették a garatmanduláját, 7 évesen az orrmanduláját. A kisebbiknek négyéves korában kezdődtek a tüszős-mandulagyulladások. Úgy be volt duzzadva, hogy enni nem tudott, de hányt, ahogy kifért szegényből. Hatéves korában sikerült megmenteni grapefruit mag kivonattal, s azóta is, ha beindul, (ami egyre ritkábban és egyre gyengébben fordul elő) ezt használjuk. Olajfalevél kivonat, ha le tudja nyelni a kapszulát. Echinacea csepp a nyelv alá (nem alkoholos). Nem szintetikus anyagot tartalmazó C vitamin, többféle formában is. Ezek gyógynövényboltban és hálózatokban kaphatók, Ökonet termékek. Nálam ezek váltak be. Most tízéves a kislányom, a kezdődő mandulagyulladással egy napot volt itthon novemberben, az orvos nem adott rá semmit. Mindig elviszem, hogy megnézze.
2007. nov. 4. 22:28
Az antibiotikumot a szövődmény megelőzésre adják.
10. ildiko0914 (válaszként erre: 9. - 54ec386d0c)
2007. nov. 2. 17:20
Azt a kurat mindenkepp megfogom erdeklodni, viszont a sok antibioticumnak sem vagyok hive, pedig van reszunk belole, ugyanis jun kozepen kaptunk zinnatot aftara, mert a potty a mandulajan volt, csak most sem tudom miert arra antibioticum
9. 54ec386d0c (válaszként erre: 8. - Ildiko0914)
2007. nov. 2. 15:24

Keressél 1 olyan dokit aki szintén nem hive a műtétnek, biztos találsz. Évente 2szeri megbetegedés nem indokolja a műtétet. Kérdezz rá arra a kúrára amit az előzőekben írtam.

Amikor mi ilyen helyzetben voltunk, mérlegelni kellett állandó antibioticum avagy a műtét?

De mint már írtam 2 hónap se telt el és ismét beteg volt, láz, fájdalom nélkül! A lehelletéből tudtam:ismét tüszős a mandulája.

2007. nov. 2. 11:25
Nem tudom ,de nem vagyok hive a mutetnek, a szuleim aztmondtak h nekem is mindig a mandulam problemazott de kinottem, az igaz h nekem nincs bajom vele most, de nemtudom egyaltalan mikor nojjuk ki?Vagy ezt a sok fertozest vmivel nem lehet kivedeni, hogy mi mindeniket osszekell szedjuk? Most aztsem mondhatom hogy az ovi miatt a kozosseg stb, mert harom hete nem jar oviba, iden masodszor fordul elo e fajta mandulagyulladas
2007. nov. 2. 08:23

A kislányomnak is 5 évesen vették ki mind a 2-őt azota semmi baja,

A lányomnak a végén már nem telt el 2 hónap újra beteg volt. Sokáig halasztottuk hátha meg ússzúk, nem sikerült. Az orvos javaslatára csináltunk 1 kúrát ami talán segít, de nem így tőrtént. Esetleg kérdezz rá. Pontossan nem tudom a nevét,de valami BRONHO VAXSOM ez kimondottan a felső légúti megbetegedéseknél segíti az immunrendszert.

6. Tacus (válaszként erre: 2. - Ildiko0914)
2007. nov. 2. 07:56

Szia,


Az én fiamnak 1 éve vették ki a manduláit, mind a kettöt. Érdemes, mert azota sokkal jobban eszik.

Most elmult 5 éves kisebb megfázásai voltak ugyan, de semmi komolyabb.

2007. nov. 2. 05:26
mandula kivétel, a legtöbb probléma azzal van. nekem kivették, talán 10 éves lehetem, azóta csak megfázva voltam illetve 1x influenzás, kb 4 éve.
2007. nov. 1. 21:37

nekem azt mondta az orvos hogy akkor veszik ki a mandulát ,ha egy éven belül legalább négyszer van tüszüs mandula gyulladás,

Nálunk így volt ki is vették 4 éves korában, azóta szerencsére semmi gond nincs,max kisebb megfázások

2007. nov. 1. 20:44
Hú, én 24 éves koromig húztam, akkor szabadítottak meg tőle. A nagyobbik fiamnak 3 éves korában vették ki.
2007. nov. 1. 19:38
Azert nem irtam hogy mandula gyulladas mert nem gyulladt a mandula,csak feher foltok lathatok a mandula mogott, etvagytalan es enyhe hoemelkedese is van
2007. nov. 1. 19:37
Kislanyom 4 eves es iden mar masodszor van tuszos mandulank, mivel kezelheto es mikor lehet megszabadulni tole?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook