Diabétesz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Diabétesz

1 2
2023. jan. 30. 09:54
Sziasztok ! Kettes típusú cukorbetegségem van, diétázom (160 g CH) és napi kétszer szedem a Meforal 1000 mg-os tablettát. Délelőtt könnyen tartom a diétát, de délutánra és estére egyre nehezebb. Én is szedek hizlaló hatású gyógyszereket. Valamit ki kell találnom a délutáni és esti diéta kivitelezéséhez. 40 éves vagyok, néhány éve vagyok cukros.
2023. jan. 30. 09:18
Sziasztok, november óta napi egyszer inzulint szúrok. Azóta is ugrál a cukrom, egy kg fogytam csak. Reggel 8 körül nap közben 8-13 körül. Vízet 1 1/2 -2 liter. Keveset mozgok, kb 2 hete kezdtem napi 1x szobabiciklizem egyenlőre 5 percet bírok ( szívbaypass ) Ti mennyit fogytatok ? Olyan mintha be lenne betonozva a háj rajtam. 7 féle gyógyszert szedek, mellékhatás hízás. El vagyok keseredve :(
2019. szept. 7. 16:19
4 hónapja kapok inzulint /napi 4X/ 2. tipus. Akkor a kórház más részlegéből átvittek a diabetológiára, ahol nem feküdtem, kaptam a kezelésemhez szükséges dolgokat, 1 éves ajánlást a háziorvosnak. Diabetológus nem foglalkozott velem, de kontrollra rendeltek most októberre. Miután a kórházban TB kezelésen voltam, és nem történt emlités a diabetológián költségekről, igy a kontroll és vérvétel is TB-re megy??? Kérem valaki válaszoljon,az értékeimre azt mondják hogy jók, áltban 5,6,7,8, ritkán magasabb.
31. 105.75
2018. ápr. 22. 07:10

25 napos diabétesz program

[link]

30. Remoni (válaszként erre: 29. - Ildio56)
2016. máj. 17. 08:15
Nagyon sok. Menj orvoshoz azonnal. És addig ne egyél szénhidrátot, viszont igyál sok vizet.
2016. máj. 16. 21:22
Mennyire sok a 21,6 mmol/L cukor étkezés után . Valaki tudna segiteni?
2014. jan. 17. 09:10
Gyertek, élesszük fel a fórumot :)
2012. szept. 24. 16:08
SEGITENI SZERETNÉK!!! Kedves Insulinos cukrosok!! Ha Budapesten laktok tudok nektek szerezni ingyen vércukormérőt. Akit érdekel írjon privátot és ha megadod a számod fel is hívlak!
26. KA79
2011. szept. 28. 17:08

Olvastam a cukorbetegeknek javasolt a sok mozgás, pl. két hetes napi 100km es 500 m-es szintkülönbséggel megtett túrák.

Ha igy nézem a lelkiismeretesek teljesitménytúrákból elég jók lehetnek.

Akár sportosabban is élhetnek mint az emberek nagyrésze.

2011. szept. 8. 19:48
Egyébként renben van a cikk...csak nincsennek konkrétumok. De itt nem is ez a lényeg. Szerintem.
2011. szept. 8. 19:46
Sziasztok! Nem vagyok toppon ebben a témában....de ez a zeellerlé kúra....ez nem semmi!!!!!!!! Sajna utánna kell nekem is néznem, mert kiderült Apósomról cukros(18at mértek neki a kórházban). Szép napot!
23. 5e1b581a2e (válaszként erre: 22. - Télibabaujratöltve:))
2011. aug. 9. 15:55

"pl hirtelen elkanyarodott Marikára, akiről sok mindent nem tudunk meg. "


Hozott egy példát és adott neki nevet.Mi a baj vele?


"Pl, hogy miért is kellene , hogy a gyerekei fenyegesse a cbetegség?"


Genetika.Csókolom.


"Talán ha nagy súllyal született,és ezt tartja is, idősebb korában a 2 es típus..."


Téves.Nem kell gyerekként elhízottnak lenni a T2DM-hez idős korra.


"1 re nagyon kicsi az esély...."


Ám van.Nem egyet ismerek,hogy egyik,vagy akár mindkét gyermeke T1DM lett.Még valami?

Ám:ő is pont ezt fejezte ki:kicsi az esély,jogos reménykedni,emiatt nem kell lemondani.Tudsz olvasni?Vagy csak kötözködsz és nem látod be,hogy csípőből rosszul reagáltad le...Ez nevetséges...


"A cikknek, ha már felületes is, kellene, hogy tartalmazza a cbetegség tüneteit, hogyan lehet szűrni és talán a két típust....."


Mindenkit az motivál egy cikk megírásában,amit ő akar.Úgy hogy nem,nem kellett volna.Nekem lejön a mondanivaló.Neked miért is nem?

Továbbá:miért csak kettő?Nem tudtad,hogy ma már sajnos inkább már ott tartunk,hogy 4?Sajnos amik egykor ritkaságok voltak,növekvő prevalenciát mutatnak.


Hát szerintem...:-/

2011. aug. 8. 23:39

Összevisszaság, pl hirtelen elkanyarodott Marikára, akiről sok mindent nem tudunk meg.

Pl, hogy miért is kellene , hogy a gyerekei fenyegesse a cbetegség?


Talán ha nagy súllyal született,és ezt tartja is, idősebb korában a 2 es típus... 1 re nagyon kicsi az esély....


A cikknek, ha már felületes is, kellene, hogy tartalmazza a cbetegség tüneteit, hogyan lehet szűrni és talán a két típust.....


Szerintem ezek, egy ilyen gyors cikkbe is benne kellenének, hogy legyenek.

2011. aug. 8. 14:26
Ehez nehez hozzaszolni
2011. aug. 8. 14:17
Szerintem is
19. Remoni
2011. aug. 8. 11:13

Egyetértek Specy-vel.

A cikkel semmi baj, idevaló a Hoxa-ra. Nem tudományos értekezés, de ez itt nem is a MedIQ. Emberi. Igaz kevés ténnyel, de nem is az a lényege.


Azt hinni pedig, hogy az általánosan vett cukorbetegség gyógyítható zellerrel vagy napi 30 perc sétával.... na az a tudatlanság.

1-es típusú cukorbetegségben a hasnyálmirigy Langerhans szigeteiben lévő béta sejtek elhalnak. MEGHALNAK. Így nem tudják tovább az élethez szükséges anabolikus hormont termelni. Ha azt nem pótolják kívülről, akkor az ember is meghal. Zellerrel és sétával nem lehet halott sejteket feltámasztani.

Meghalni a sejtek nem az ételízesítőktől fognak, hanem egy autoimmun reakciótól, amikor a szervezet saját maga pusztítja el azokat, általában a szervezetet ért valamilyen sokk (műtét, hosszabb betegség) következtében. Legalábbis a legújabb elméletek szerint.

18. 5e1b581a2e (válaszként erre: 3. - Winny)
2011. aug. 7. 11:08
Na.Hát szerintem így néz ki,akinek halvány lila gőze sincs.:DDD
17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 16. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 7. 10:38
Kieg:>>>...<<< Mondandóm kiemelése végett lett így,jelen esetben nem idézet!
16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 14. - Télibabaujratöltve:))
2011. aug. 7. 10:36

Nézd.A cikkíró valószínűleg nem orvos és nem ápoló.Egy pinduri jóindulattal látható,hogy a lényeg az,hogy az odafigyelésre és mozgásra buzdít.A megfogalmazás elég egyszerű,a bátorítás elég gyengécske.Na és.


>>>A mondatok tartalma ugyanakkor nem kikezdhető.Ám ha találsz benne hibás állítást,akkor jobb lenne beidézni.<<<


Én is sokszor megkritizálok írásokat,de én beidézem amit kifogásolok és megmondom,miért nem jó.


Az,hogy nehéz a normoglikémia elérése egyeseknek,azt meg ne varrd a nyakába.Vagy van egyéb értelmes ellenvetésed?Ez nem szakmai oldal,ahol majd a cikkekben megadják például,hogy hogyan korrigálj.Ami gond,hogy a cikk címét elég rosszul adta meg.


>>>A másik:ha te azt gondolod,hogy a diabetes téma egyetlen oldalnyi cikkben összefoglalható,akkor még te is igen-igen keveset tudsz róla.Az nem szakmai kompetencia,ha valaki beteg.<<<


Tudod mit?Írj egyet te is.Minél több,annál jobb.Mert hidd el nekem:még mindig nagyon sok a fegyelmezetlen paciens...

15. télibabaujratöltve:) (válaszként erre: 11. - Juzsuri)
2011. aug. 6. 23:01
Köszike. Kb.3 hónap alatt alakult ki... ja és kisbaba mellett egész nap feküdtem.fasza lett volna... Javaslom baromságokat ne írj .
2011. aug. 6. 22:59

Ez a cikk úgy sz@r, ahogy van.... Halvány lila gőze nincs a diabéteszről a kedves írónak. Ha egyáltalán nevezhetjük annak. Sajnos én 1 es tipusu cbeteg vagyok, igaz van még tanulnivalóm,de összefoglalóbb cikket írtam volna.... talán egyszer......

Ennél sokkal összetettebb és sokkal sokkal jobban megvseli az embert ,mint ahogy ez de le van írva.....javaslom hoxa törölje, mert ez a cikk egyenlő a nullával..

13. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2011. aug. 6. 21:26
Aranyos,kifogástalan cikk,gondolom bátorítás végett született.Több ilyen kéne.
12. kisj (válaszként erre: 11. - Juzsuri)
2011. aug. 6. 20:08

hehh:D

bírom az optimista embereket:)

2011. aug. 6. 20:05
nem gyogyithatlan, napi 30perc gyors gyaloglassal lekuzdheto a kezdeti stadiumban.
10. kisj (válaszként erre: 9. - Winny)
2011. aug. 6. 19:46
tegyük:)
9. winny (válaszként erre: 8. - Kisj)
2011. aug. 6. 19:44

Ez nagyon jó-:D

"lepkefingmag"

Minden esetre tegyük meg ami lehetséges és ne törődjünk bele!

8. kisj
2011. aug. 6. 19:19

Én nem beszéltem ételízesítőkről,permetezésről, bár ebben teljesen igazad van.

Szerintem a hagyma-sárgarépa párosítás sem bírja megszüntetni a talajba jutott szennyeződéseket. Sajnos.

Senki nem tud elvonulni a világtól a saját kis bio-birodalmába. Ez van:(


Viszont leírom még egyszer: ez a cikk egy nagy kalap lepkefingmag.

7. winny (válaszként erre: 6. - Kisj)
2011. aug. 6. 19:10

Az biztos igaz,hogy a levegő tisztább volt.

A kertet nem kell permetezni hanem társítással kell művelni.Pl.hagyma-sárgarépa.

Az összes ételízesítők ártanak.

6. kisj (válaszként erre: 5. - Winny)
2011. aug. 6. 18:57

Akkor szerintem ne együnk semmit sem.

Legfeljebb azt, amit a saját bio kiskertünkben megtermelünk, amit mondjuk langymeleg szennyezett savas eső hintett nyári zápor gyanánt.


Megjegyezném, hogy évezredekkel ezelőtt még nem volt ekkora környezetszennyezés.

5. winny (válaszként erre: 4. - Kisj)
2011. aug. 6. 18:45

Neked nem fontos hinni abban ami évezredes tapasztalatok alapján kialakult.

Az ételízesítők,a nátriumglutamátos felvágottak,különböző táplálék kiegészítők és még sorolhatnám,hogy mennyi ártalom leselkedik a fogyasztókra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook