Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki megtudja mondani mikor lehet felvenni a fundamentát? fórum

Valaki megtudja mondani mikor lehet felvenni a fundamentát? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 14. 01:35

Sziasztok, tegyük rendbe az itt felmerült kérdéseket/állításokat.


A Fundamenta lakásszámla, Adó/kamatadó/Ehó mentes befektetési forma. Egyedüli költségei a számlanyitási díj, amit ha rendesen fizetjük a betéti kamat visszatermel nekünk. Plusz a számlavezetési díj, ami egy lakásszámlánál évente 1800 Ft. Ennyi költséggel kell számolnia egy átlagos megtakarítónak.


Jelenleg az egyik legjobb befektetési forma. Hiszen sokoldalú, és nem hallottam még olyan emberről akinek ne lenne szinte bármikor, vagy ne merülne fel az évek alatt lakáscélja.


De tegyük fel magunknak a kérdést, mennyit teszünk félre ha nem ''fektetjük be sehová''?


Az első megtakarítási forma, hogy ''rakd el magad elől''!


A Fundamentával pedig azonnal ugrottál még plusz 4 szintet :D - hiszen nem kell félned az adózástól, és nem kezelgetik el a pénzed.

12. hamyka (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2013. febr. 25. 03:10

én így tudom :


ha nagyon kell a pénz akkor szerintem mondjuk 1 év múlva vagy kétév múlva felveheted mert van rajta minimális lové,


ha jobbat szeretnél akkor a malac perselyt halottam még jónak csak úgye havi 10 ezret kell minimum félretetetned, bármikor kivehető, csak ugye akkor a következő honapban vagy hogy nem kapod meg a magas kamatot vagy mit rá :D hasonló mint a fundánál, a fundánál olyat is halottam hogy 5 ezer ft alatt nem is foglalkoznak vele azért komoly, és azért mondták ezt hogy minimum 5 ezer ft-al a fundamentát mert romlik a pénz értéke, hát majd még meglátom, ki tudja mi lesz 4 meg 8 év múlva? senki........

11. hamyka
2013. febr. 25. 03:06

sziasztok :)


írtam már az egyik fundamentás részbe de nem találom na mind1,


szóval te segítesz ?


akkor engem az érdekelne hogy amikor lejár a 8 évem kell-e utánna adóznom? ezzel nem vagyok tisztában, és elméletileg 8 év után arra költöm amire akarom, de halottam olyat is hogy csak házra lehet, ha csak házra lehet az sem baj mert a házra is kéne, mondjuk nem olyan nagy összegem jön össze olyan 300-310 ezer ft ami nem olyan sok de jobb mint a semmi, most havi 3200 ft-al fizetem, elötte 2200 ft volt aszem :D


ha nem tudom fizetni a fundamentát akkor gondolom nincs belőle gond vagy tévedek? jó persze az világos elesek az állami támogatástól, gondolom a házat nem vesztem el vagy ilyesmi, ez nem mínősül hitelnek és talán ez a jó benne üdv és várom mihamarabbi válaszodat

10. nembett (válaszként erre: 9. - Nembett)
2012. okt. 26. 21:09
Mindenképp hosszabbíts, mert lejáratkor szabadfelhasználású lesz a szerződéses összeg
9. nembett (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2012. okt. 25. 21:44
Hosszabbítás. De holnapra pontosabb választ adok. Úgy hallottam, hogy van most akciójuk egy évig plusz állami támogatásra. Lehet, hogy jobb lenne újat kötni. Előfordulhat, hogy a befizetést a meglévőnél szüneteltetni lehet a 8. év végéig és akkor ezen szerződésből félretett pénzt tényleg bármire fel lehetne használni.
8. Sibetti (válaszként erre: 7. - Nembett)
2012. okt. 25. 21:28
Sajnos négy éves járt le! Azért köszönöm, hogy válaszoltál!
7. nembett (válaszként erre: 6. - Sibetti)
2012. okt. 25. 21:25

Ha a nyolc év járt le, akkor ( régi szabályzat szerint) bármire elköltheted a kiutalás után. Ha a négy év járt le, akkor számla ellenében csak az ingatlanra költheted, ez akár lehet felújítás is.

Egyébként ha a négy éved járt le, akkor inkább hosszabbítsd meg. De kérdezd meg, hogy lejáratkor mire költheted, illetve a meghosszabbítás az eredeti szerződés szerinti feltételekkel, vagy a jelenlegi szabályozás szerint kötetik meg.(Tavaly július körül változott a szabályzat.)

Én így tudom. Ha pontosabb felvilágosítás kell, azt meg tudom kérdezni.

2012. okt. 25. 21:08
Saját lakásra egyelőre nincs esélyünk és alig több mint egy év múlva lejár a Fundamentám. Most gondolkodunk, hogy hosszabbítsuk-e meg, vagy esetleg fel lehet-e használni más célra is. Persze, gondolom így bukjuk a kamatot!
2012. okt. 25. 20:33
Mi történik akkor, ha nem lakáscélra szeretném használni a pénzt?
2012. okt. 25. 20:28
A megtakarítási időszak minimuma 49 hónap, mivel 4 évnél hosszabb megtakarítás kell, ezért nem pont 48 hónap. Utána 3 hónap a kiutalási időszak. Aki ennyi időre kötötte, az meghosszabíthatja, aki ennél több időre, az itt felmondhatja. Ha valaki 49 hónapnál hamarabb mondja fel, akkor bukja az állami támogatást.
2011. aug. 6. 08:36
sztem ezt is minimum 4 évre lehet nyitni, mint minden hasonló lakáselőtakarékosságit, és meg lehet aztán hosszabbítani 8 évre. Ha 4 év múlva veszed fel, akkor csak lakáscélokra lehet felhasználni a pénzt. Ha 8 év múlva, akkor már bármire elköltheted. Ha a kötési idő lejárta előtt veszed fel, akkor buktad az állami támogatást, ami nem kevés. Nálunk az Otp-ben így megy.
2. moncsa85 (válaszként erre: 1. - Ibolyka81)
2011. aug. 6. 08:35

Szia!

Úgy tudom a szerződésben ez meg van (lesz)határozva! 4év 1hónap a minimum!

2011. aug. 6. 08:27
Valaki megtudja mondani ha nyitok a fundamentánál ltpt akkor azt a pénzt mikor vehetem fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook