Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tescoban diákmunka pénztárosként... fórum

Tescoban diákmunka pénztárosként... (beszélgetős fórum)


20. kocka.golyo (válaszként erre: 7. - Manópofi)
2012. szept. 26. 11:21

Sziiia !! előző héten voltam betanulni de én csak 1 napot :/

Ma lesz az első napom,remélem azért menni fog így is ...

19. nyareve (válaszként erre: 16. - D995f34111)
2011. aug. 14. 21:21

Szia!

Örülök, hogy jól sikerült az első napod!

Ne félj, mindig lesz, aki segít Neked! Kitartás!

Sok sikert!

18. d995f34111 (válaszként erre: 8. - Manópofi)
2011. aug. 13. 19:30
Egyébként ha megkérlek, mondanál pár példát?
17. mmacus (válaszként erre: 16. - D995f34111)
2011. aug. 10. 21:50

Szia!

Most találtam rá a fórumodra!

Örülök, hogy jól sikerült az első napod:)

A lányom szintén tescoban pénztároskodott diákként. Ő nagyon szerette csinálni, soha nem volt semmi gondja, hiánya sem. A szombattól ne félj, olyankor általában sok pénztár megy, úgyis lesznek a melletted lévőben is. A kódokat megtanulod egy-kettőre, lányom még mindig vágja, pedig már vagy egy éve nem dolgozott ott:)

2011. aug. 10. 21:22

Van még itt valaki?


Csak gondoltam leírok néhány véleményt az első napról...

Nem számítottam rá, tehát kellemes csalódás ért, mert mindenki nagyon-nagyon kedves volt! Főleg a néni, akinek a pénztárjába beültem gyakorolni! Tényleg nem hittem volna, hogy mindenki ilyen segítőkész és ennyire kedves lesz velünk. :)


A munkáról csak annyit, hogy nagyon összetett a dolog, főleg amikor több fizetőeszközzel is fizetnek. Sokszor már arra se emlékszem mit csináltam pontosan 1 vevővel hamarabb. :S Remélem ebből nem lesz bajom.

Egyszer összefogtam 2 ezrest, de szerencsére észrevettem, mert megmorzsolgattam. :) Figyelek mindenre, nagyon igyekszem.


Szombaton fogok menni 5 órában. Kicsit félek, mert már nem lesz ott az aranyos néni mellettem. :) Jah, meg az a rengeteg kód. Biztos fog állni néha a sorom, amíg keresem őket.

15. d995f34111 (válaszként erre: 8. - Manópofi)
2011. aug. 5. 08:26
Erről még nem hallottam semmit...:O De végülis sejtem, hogy mire céloztál.
2011. aug. 5. 08:25

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Ezek a tanácsok tényleg rengeteget segítenek nekem! :)


Végülis én bízok magamban, mert ha tényleg könnyen megtanulható, meg könnyen bele lehet rázódni akkor nem lesz baj...tényleg csak a hiány ami aggaszt, de arra meg majd duplán figyelek!

13. d995f34111 (válaszként erre: 12. - Nyareve)
2011. aug. 5. 08:21
Köszönöm, ez nagyon kedves Tőled, de én sajnos vidéki vagyok... :)
12. nyareve (válaszként erre: 5. - D995f34111)
2011. aug. 4. 23:34
És mégegy! Ha a Váci úti tescóba kerülsz, nyugodtan keress meg! Évinek hívnak!
11. nyareve (válaszként erre: 5. - D995f34111)
2011. aug. 4. 23:30

Szia! Na, én Tescós vagyok, de nem diák! Az öreg pénztárosok közé tartozok.

Annyit érdemes megjegyezned, hogy mindig nagyon figyelj, legyél udvarias, a kollégáktól bármikor kérhetsz segítséget, és kapsz is. Eleinte ragaszkodj ahhoz, ne egyedül ülj egy kaszában, hanem dolgozzon melletted egy tapasztaltabb kolléga.

Meglátod menni fog, csak ne görcsölj, és merj segítséget kérni!

Sok sikert kívánok! Ja, és még valami! Próbáld úgy felfogni az egészet, mintha az egész világot meg akarnád ismerni. Figyeld az embereket, meglátod később már ránézésre tudni fogod, hogy melyikkel cseveghetsz, melyikkel jobb, ha minél hamarabb végzel. Hajrá! Nem lesz az olyan nehéz!

2011. aug. 4. 23:25
Ja és igen, a pénz a legfontosabb a vevők mellett. Mindig nézd meg, hogy nem-e hamis, NE VÁLTS!, a visszajárót inkább számold meg háromszor, ne foglalkozz az álló sorral. A vásárlók azért mentek a boltba, mert ráérnek, te a dolgod végezd! :)
2011. aug. 4. 23:23

Én április óta vagyok kasszás, igaz, nem a Tescoban.

Rettegtem tőle. Azt sem tudtam, hogy mit kell bankkártyás fizetésnél csinálni, nem tudtam az étkezési csekkekről se semmit. :D Úgy mentem oda dolgozni, hogy egy hét után biztos, hogy elküldenek. :D

Nem így lett. Kb. egy hét alatt rendesen betanultam mindent, nem vészes. A félnivaló az emberektől van inkább. Látni azt, hogy türelmetlenek, szidnak (engem már szidtak, hogy miért vagyok lassú, miért nem tudom gyorsabban csinálni, stb.), és ilyenkor kell csöndben tűrni és még mellé mosolyogva köszönni. Nehéz. Aki nincs benne, el sem tudja képzelni, milyen nehéz munka. Odafigyelni a vevőkre, a pénzre, legyél kedves, mosolyogj, ha valami gond van, próbáld megoldani, tűrd el, ha szidnak, stb.

Nem akarlak ijesztgetni, de nem lesz egyszerű, viszont meg lehet tanulni könnyen.

Sok szerencsét!

2011. aug. 4. 23:20
még annyit hozzáfűznék: ha hiányod van, az nem mindig a te hibádból fakad.(nem tudod ellenőrizni azt, ami a hátad mögött történik) Sajnos ezzel kapcsolatban szinte az összes diákmunkásnak rossz volt a tapasztalata...
2011. aug. 4. 23:18
Szia!!! Kb. 5 éve voltam pénztáros, én is szintén diákmunkásként a Tescóba. Van néhány dolog, amit nem fognak elmondani neked, de nagyon figyelj oda: Először is: mindig rovancsolj! Ne bízz meg senkiben. 2. AMikor pénzt adnak a kezedbe soha ne tedd el a kasszába addig, ameddig az összes pénzt ki nem számolja a vevő, mert van olyan aki állítani fogja, hogy ő nem annyit adott oda, és te rosszul akarsz visszaadni. 3. Ha valaki azt mondja, hogy ne annyit adott: ha kezd meggyőzni, hogy tényleg te vagy a hülye, még akkor is inkább számoltasd át a kasszád, mert jártam úgy, hogy egy öreg bácsi azt mondta, hogy 10-est adott az 5-ös helyett, én meg naovan elhittem, és még bocsánatot is kértem, majd másnap kiderült, hogy a bácsi becsapott... (-5000)4. Szoktak pénztárellenőrzést tartani: Ez abból áll, hogy a mélyen tisztelt főnökeid egy beépített embert elküldenek a pénztáradhoz, aki vásárol, mint egy vevő (persze fogalmad sincs róla, hogy beépített) . Ezeknél általában szokott lenni, egy-egy elrejtett holmi,például fogkrémes dobozba szemceruza, meg ilyenek. Ha egyet megtalálsz, ne állj le (én itt rontottam el) , mert van ott több is. A legtutibb, ha az erődből (és a sor hosszúságából)tellik, akkor nézz bele mindenben. (elvileg minden dobozba bele kell) Még van egy csomó sztorim, majd még később irogatok, ha érdekell. EGyébként a meló nem nehéz, de mint a legtöbb diákmunka, a diákok kiszipolyozására megy... Jah és a betanítás egy mentornár történik, azt hiszem 3 napon keresztül, fizu nélkül. (Ott állsz mellette, nézed, hogy mit csinál, majd ő nézi, hogy te mit csinálsz) SOk sikert, ha van kérdésed, szívesen válaszolok!!
2011. aug. 4. 23:05

Hát igen, nagyon oda kell figyelni, h mennyit adsz vissza, és nagyon monoton munka. Én csak egy hónapig bírtam, meg úgy is jött ki, h csak ennyit tudtam dolgozni, de nem nagyon csinálnám még az életben. De ez én vagyok. Mostanában is sok diákot látni, vannak, akik több nyáron keresztül dolgoznak kasszásként.


Nem bonyolult a gépet kezelni. Nagyon egyszerű. Majd azt lesz nehéz megszoknod, h hol keresd a vonalkódot, de hamar bele fogsz jönni. :)


A bankkártyás fizetés egyszerű. Ott azt kell megnézned, h ha nő fizet vele, akkor női név legyen a kártyán, ha férfi, akkor férfi név. Nem fogadhatod el, ha férfi fizet női névvel ellátott kártyával, még akkor sem, ha azt mondja, h a feleségéé a kártya. Vagyis mikor még én dolgoztam, akkor még ezt kellett nézni. Meg ha hibát jelez a gép, ahol lehúzod, akkor nejlonzacsiba csavard be és úgy húzd le. Meg majd egy kis szövegecskét kell elmondanod, de ezt majd úgy is közlik veled.


Mindig bájosnak, kedvesnek, mosolygósnak és segítőkésznek kell lenned, akkor is, ha nem fogadják a köszönésedet. Nekem is volt nem egy ilyen eset.


Vmint ha alkoholt és dohányterméket vásárolnak, akkor el kell(ene) kérned a személyiét, h betöltötte e a 18. életévét. Állítólag ellenőrzik ezt is, külsős ember, nem tesco-s és téged büntetnek meg, ha fiatalkorút kiszolgálsz.

2011. aug. 4. 22:34
Jah és még hogy a kártyás fizetésnél mire kell még figyelnem majd...
2011. aug. 4. 22:33
Jah és hogy a gépet kezelni nagyon bonyolult?
2011. aug. 4. 22:30
Attól félek nagyon, ogy hiányom lesz...de gondolom azt meg úgy tudom csak elkerülni, ha nagyon figyelmesen megnézem, hogy ki mennyit adott nekem, meg hogy mennyi jár neki vissza...
2011. aug. 4. 22:17

Szia!


Én egy hónapot dolgoztam kasszásként.Kétszer kellett mennem betanításra, aszem két-két óra volt. (De már ebben nem vagyok biztos.) Az abból állt, h ott álltam én is a kasszában és figyeltem, hogy hogy működik a dolog. Sok mindent elmagyaráztak, aztán átadták a helyet és nekem kellett csinálnom. Vannak gyorskódok, mint pl a kiflié, zsömléé, ezeket egy idő után megtanulod. Valamint a gyümölcsöket meg kell nézned, hogy miket árulnak, mert a "pénztárgépben" nem a szezonális termékek vannak benne, hanem mind. Az étkezési csekkekre figyelni kell, mert mikor még én dolgoztam a melegétkezési utalványt nem fogadták el. Ha vmit nem találsz, vagy nem megy, akkor a vevőszolgálatot kell hívni, és ők segítenek. De el fognak mindent mondani, meg majd időközben megtanulod.


Mire lennél még kíváncsi?

2011. aug. 4. 21:57
Mire figyeljek különösen oda? Tudnátok mondani tapasztalatokat? Betanítás hogy működik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook