Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ezüstkolloid adható 2 éves kisgyermeknek? fórum

Ezüstkolloid adható 2 éves kisgyermeknek? (beszélgetős fórum)


15. Dolores007 (válaszként erre: 14. - Nyusza78)
2011. aug. 8. 18:12
Hát igazán nincs mit! :)
14. nyusza78 (válaszként erre: 13. - Dolores007)
2011. aug. 8. 12:25
Köszönöm.
13. Dolores007 (válaszként erre: 12. - Nyusza78)
2011. aug. 7. 10:38

Szakembereket kellene megkérdezni. Van a neten egy pár hely, ahol lehet nekik kérdéseket feltenni.

Igen, ha egy felnőttról van szó, akkor könnyebb azt mondani, hogy nyugodtan szedje saját felelősségre, de egy 2 évesnek...

12. nyusza78 (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2011. aug. 6. 20:41
Nem tudom, most kezdtem csak nyomozni. Nem járunk bölcsibe. Pont annyi a támogató ebben a témában, mint az óvatos... nehéz kérdés, pláne ha az ember gyerekéről van szó.
2011. aug. 6. 01:01
Igen, adható.
10. Dolores007 (válaszként erre: 7. - Nyusza78)
2011. aug. 6. 00:57
Nem jár bölcsibe a babád?
9. Dolores007 (válaszként erre: 7. - Nyusza78)
2011. aug. 6. 00:50

Bocsi, nem akartam problémát okozni. De én tartok a cucctól. Régebben én is szedtem (Semmi haszna nem volt), de már tartok tőle én is.

Nincs vmi homeopátiás szer erre?

2011. aug. 5. 21:37

Égi jel. Teljesen véletlenül ma kaptam ezt az e-mailt:


Egy elfelejtett csodaszer...


[link]


--

7. nyusza78 (válaszként erre: 5. - Dolores007)
2011. aug. 5. 21:22
Köszi. Tovább főhet a fejem....
6. nyusza78 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 5. 21:19

Köszönöm. :-)A gyermekorvosommal nem tudok ilyen dolgokról beszélni. A legutóbbi székletleoltást is én forszíroztam. Mivel a lányom jobban lett, már lezártnak tekinti a dolgot.

abnormálisnak tartom, hogy nem tudunk ettől a vírustól megszabadulni, ezért kérdezősködtem természetgyógyászat témakörében és ezt javasolták, de hezitálok...

2011. aug. 5. 01:45

Idézet a szkeptikus blogról:



"Az ezüstkolloid tulajdonképpen mikroszkopikus (atominál nagyobb) méretű ezüstrészecskék oldatát jelenti. Az ezüstkolloidot az antibiotikumok felfedezése előtt (!) használták. Ekkor a főleg orrcseppekben használt ezüstkolloid kiterjedt ezüstmérgezésekhez vezetett. Az ezüstmérgezés során az ezüstsók a bőrben, szemben és a belső szervekben rakódnak le és a bőr ezüstszürke színűvé válik. Amikor ezek a mellékhatások (úgy bizony, mellékhatások!) nyilvánvalóvá váltak, akkor az orvosok befejezték a szer használatát. Az amerikai gyógyszerkönyv 1975 óta nem tartalmazza az ezüstkolloidot.


Az FDA (az amerikai élelmiszer és gyógyszer termékeket engedélyező szervezet) felmérése szerint a vizsgált ezüstkolloid szerek hatóanyagtartalma a csomagolásukon feltüntetetthez képest 15.2% és 124% között mozgott. Az ezüstmérgezést kiváltó dózismennyiség pontos értéke nem ismert. Az FDA álláspontja szerint az ezüstkolloid által okozott károsodások semmiképpen sem indokolhatók a kétséges pozitív hatással. Hivatalos szervezetek publikációi alapján tucatnyi halálos ezüstmérgezésről tudok én is a szerrel kapcsolatban.


Az Ezüstcsepp nevű oldal hivatkozik a termék KERMI engedélyére. Ez egy újabb vészcsengő! A KERMI nem ellenőrzi semmilyen gyógyhatásúnak mondott szer hatékonyságát! Az oldal ugyancsak hivatkozik egy németországi ISO 9001-es minősítésre. Itt ugyan nincs pontos hivatkozási szám, de az ISO megintcsak nem igazol semmilyen gyógyhatást, legfeljebb gyártástechnológiai szabályok betartását stb., de még ez is az adott ISO minősítéstől függ. E bizonyítványok legfeljebb (és ez azért önnmagában nem hátrány) azt igazolhatják, hogy a termék csomagolásán feltüntetett összetevőlitának megfelel a forgalmazott termék.


A szer magyarországon (és valószínűleg a legtöbb más országban sem) nincs gyógyszerként törzskönyvezve. Táplálékkiegészítőként forgalmazzák, ami egyébként igen furcsa dolog, mivel az ezüst nem esszenciális szer (esszenciális szernek az olyan anyagot nevezzük, amely a szervezetnek szükséges, de önmaga azt nem tudja előállítani).


Szeretném leszögezni, hogy nem állítom, hogy az ezüstkolloid nem hatásos bizonyos (!) esetekben. Azonban mellékhatásai miatt ma már használata nem javasolt. A tudomány nagy eredménye volt a biztonságosabb, sokkalta hatékonyabb szerek (elsősorban antibiotikumok) felfedezése. Az ezüstkolloid nem lett "elfeledve", illetve nincs "eltitkolva", csupán egyszerűen elavult."

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nyusza78)
2011. aug. 4. 18:36
Szia ! A gyermekorvost kérdezted már? Jobbulást a kicsinek!
2011. aug. 4. 18:10

Csak Natur Powert ne vegyél! Úgy árulják, hogy ezüst kolloid, de egy szó sincs a dobozon, hogy az lenne benn.

Az van rajta, hogy ezüst szűrőn átszűrt tisztított víz.

Összetevők:

Szűrt, reverse osmosissal tisztított víz, grapefruitmag kivonat.


Kb, mintha egy ezüst gyűrűt beledobnál vízbe... Ehh :(

2011. aug. 4. 17:59
Nyugodtan adhatod neki.
2011. aug. 4. 17:56
Kislányomban szinte folyamatosan benne van a rotavírus. Az ezüstkolloidot javasolták, hogy végre eltűnjön. Alkalmazta már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook