Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért sípolhat a légzésfigyelő? fórum

Miért sípolhat a légzésfigyelő? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 4. 15:13
Nekünk is Angel Care van (már nem használjuk) és többször volt olyan, hogy a saját szememmel láttam, hogy a kisfiam vesz levegőt, a légzésfigyelő mégis beriasztott! Valószínűleg néha annyira aprón veszik a babák a levegőt, hogy nem érzékeli a mozgást a szerkezet. Nem kell pánikolni, csak résen lenni.
21. anyucika3 (válaszként erre: 20. - F1fee9d062)
2011. aug. 4. 13:53

Így van.És a legtöbb baba jelzés nélkül is venne levegőt kis idő után,ahogy már biztosan mindenki látta,amikor az alvó baba sóhajt egy nagyot kihagyás után,de szerintem senki sem szeretné ha az Ő gyereke lenne a statisztikából a több ezerből az egy.Mert van,hogy elég egy kis zaj is nekik,hogy reagáljanak.

Én nem is mertem volna nem megvenni a légzésfigyelőt.Van előttem rossz példa,apukám egyik testvére is bölcsőhalált halt,és amikor terhes voltam a középsővel,akkor az egyik ismerősünk 6 hónapos kislánya sosem ébredt fel a délutáni alvásból.Az anyja pszichiátrián kötött ki szegény,és okolta magát rendesen,amiért felesleges kiadásnak tartotta a légzésfigyelőt.Én azt mondom,még az is jobb ha néha tévesen riaszt,mintha nincs,és nem tud jelezni ha baj van.

20. f1fee9d062 (válaszként erre: 4. - Diana80)
2011. aug. 4. 12:29

"Altalaban a babak tobbsege mar a csippanasnal elkezd lelegezni."


Hamis riasztásnak hiszik sokan, de oka van, ha sípol.

19. mannalány (válaszként erre: 18. - Anyucika3)
2011. aug. 4. 11:50
Tudom, úgy értem, mielőtt lemerülne, már érzékenyebb, vagy ilyesmi. Egy év alatt minden lemerülés előtt így volt. Bejelzett, aztán rá fél napra meg lemerült az elem, teljesen más hanggal kísérve.
2011. aug. 4. 11:45
Ha az elem merül,akkor kattog,legalábbis a miénk.Össze sem lehet téveszteni a figyelmeztető csippanással,mielőtt beriaszt.
2011. aug. 4. 11:35
Nekünk babysense hysense volt először.Állandóan riasztott és feleslegesen mert már úgy figyeltem hogy mozog e a mellkasa és mozgott az meg vísított.Most angel careünk van.Első használatkor sípolt nem is 1x de akkor is figyeltem és megint vette a levegőt de nagyon felszínesen.Az érzékenységét 4-re állítottuk mert nem minden baba egyforma.De ezt csak akkor lehet állítani ha tényleg ez gond és vesz levegőt!Remélem semmi gond nem lesz!!
16. miccer (válaszként erre: 4. - Diana80)
2011. aug. 4. 11:19
Nekünk is ez volt, az Angel care lányomnál riasztott, jogosan! (5 napos volt) utána fiamnál minden este csipogott egyet, már kezdtem teljesen kiborulni, amikor kiderült, hogy merül az elem, és azt jelezte! Szóval ez is lehet az oka!
2011. aug. 4. 11:16
Mikor cseréltetek elemet? Nálunk kb. 3 és fél havonta merül le benne az elem és előtte mindig bejelzett.
2011. aug. 4. 11:16
Én is nagytakarításkor kihúztam, utánna nem tetem rendesen vissza a dugót. Nem érzékelte a lapot ezért riasztott 20 másodperc után. Ez pont arra elég idő, hogy az ember kimenjen a szobából. Nem estem kétségbe, ááá. Nekem nem A.C. van, Háromszor pittyen utánna visít. Javalom ellenőrizd az érintkezést is.
13. Pen80 (válaszként erre: 11. - Agines)
2011. aug. 4. 11:10
Az tuti azért is volt.
12. Pen80 (válaszként erre: 6. - Agines)
2011. aug. 4. 11:10
Rendesen be van dugva? Mert nálunk többször is volt ilyen és valamiért kicsúszott a lap "dugója" a kis dobozból.
11. Agines
2011. aug. 4. 11:08

Mostanában kétszer sípolt be.

Előtte, mikor kisebb volt a súllya és az ágy szélén feküdt az oldalán, akkor 3s beriasztott. Akkor arra gondoltam, hogy nem érzékeli a légzést a gép.

2011. aug. 4. 11:07
Nekünk azért sípolt be, mert átrendeztük a szobát és a mozgatással elmozdult az érzékelőlap a helyéről és a baba csak félig érintette, így nem érzékelte a baba légzését minden pózban, pl oldalfekvéskor.
9. Diana80 (válaszként erre: 6. - Agines)
2011. aug. 4. 11:04
Ha nem rendszeresen fordul elo, akkor nem. Ha minden ejjel, minden masodik ejjel tobbszor eloforul, mindenkepp emlitsd meg a orvosotoknak.
2011. aug. 4. 11:03

nekünk 2 hónaposan jelzett 1-2-szer, volt, hogy csak az elősípolás volt... valószínű olyan mélyen alszik, kis ideig nem vesz levegőt, de utána vesz, csak a műszer már jelzi...

egyszer ott ácsorogtam az ágya mellett, és akkor sípolt, miután sóhajtott egy nagyot a baba, mélyen kifújta a levegőt, és várt egy picit a következő légvétellel - ezt pedig mi is épp így csináljuk egy nagy sóhaj után nem veszünk azonnal levegőt nemde?


nyugi, nincs semmi baj, főleg, ha nem sokszor történik meg, idővel meg el is növi

2011. aug. 4. 11:02
Amikor beriaszt akkor 95%-ba azert mert a baba tenyleg nem vesz levegot. Nem azert mert rossz a gep. A tovabbi 5 % lehet beszerelesi problema.
2011. aug. 4. 11:02

Köszönöm.

Az valami bajra utal, hogy ha 20mp-ig nem vesznek levegőt álmukban?

5. Diana80 (válaszként erre: 3. - Agines)
2011. aug. 4. 11:00
Az ugy pont jo.
2011. aug. 4. 11:00
Amikor a baba nem vesz levegot 20 mp-ig, akkor egyet csippan, ha meg tovabbi 5 mp-ig se vesz levegot, beriaszt. Altalaban a babak tobbsege mar a csippanasnal elkezd lelegezni. Nyugodj meg! Azert minden alkalommal ellenorizd hogy minden renden van-e. A legzesfigyelonek meg ez a dolga hogy "figyelmeztesse" a babat a levegovetelre. Meg persze teged is, ha valami gond lenne. Negy eve hasznalom az angel care-t, ket fiamat kiszolgalta/ szolgalja. Sose volt vele gond.
2011. aug. 4. 10:59

közepesre raktuk az érzékenységét a tekerőn

van az ágyba falap is

2011. aug. 4. 10:54
Túl érzékenyre van beállítva, hányason van?
2011. aug. 4. 10:53

Miért sípol be 4 hónaposom légzésfigyelője?

többször besípolt, nem riaszt, csak sípol és már veszi is akkor a levegőt az ágya közepén háton fekve ... a gép jelzi is, villog újra zölden...

mi ez? ilyen mélyen aludna?

Angel care-unk van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook