Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Regebbtol huzodo, eros korpasodas eseten mit tanacsos hasznalni(kozmetikum, gyogyszer)? fórum

Regebbtol huzodo, eros korpasodas eseten mit tanacsos hasznalni(kozmetikum, gyogyszer)? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 13. 18:34
Sziasztok! Általában formaldehid származékok vannak a korpa elleni samponokban, ezek rákkeltő anyagok ezért vigyázni kell velük. Többet ártanak mint használnak. A bema bio sampon tanusított sampon, ezt próbáljátok ki a mediline-ban vettem én is. Nekem ez bevált. Sok sikert:)!
2009. okt. 25. 10:36
Ha semmilyen sampon nem vált be érdemes bőrgyógyászhoz elmenni aki kenetet vesz kitenyészti és megmondja milyen gombád van, arra specifikus sampont/gyógyszert tud ajánlani, ált. nizoralt
2009. márc. 15. 17:27

Én most próbáltam ki az ecetes öblítést. Remélem bevál mert már én is unom a szinte midnennapos hajmosást, és hogy a korpátol viszket a fejbőröm, van amikor megmosom és másnapra már korpa vagyok. Most reménykedem ebben az ecetesben.

remélem a szaga is elmúlik, most még vizes a hajam és érzem.

2008. szept. 23. 12:15
Naturland babasampon a tuti
2008. szept. 23. 10:59

tök jó, hogy az ecet-víz kombináció eltűnteti a korpát! :)

Nekem eléggés zsíros, és néha korpás is volt a hajam. Annyira, hogy naponta kellett mossam... Elegem volt az "általános samponokból" és bioboltokban kezdtem keresgélni. A Faith in Nature sampon volt a legszimpatikusabb (gazdaságos, és mégsem 2-3 ezer forint...) és bár krikusan álltam hozzá, azt kell írjam, hogy nagyon bevált. Most már leálltam a napi hajmosásról és a zsíros korpás fejbőröm is teljesen kezelődött. :) Nagggyon jó érzés.

2008. júl. 25. 20:09
Nekem a terhesség során múlt el ;) Előtte nem használt semilyen csodaszer, sajnos még az ecet sem. Alaposan öblítés- a lehető legkevesebb sampon- és balzsammaradék maradjon a fejbőrödön.
2008. ápr. 28. 20:11
A férjem is eszméletlenül korpásodott, annak ellenére, hogy sok csodaszert kipróbáltunk: T-gél, Nizorál, H-S, de volt amelyiktől csak rosszabodott a helyzet. Aztán elmentem egy fodrászhoz, aki a sima ecetet ajánlotta: 1 ek ecet+ 1l víz. Ez használt. Nem viszked, nem korpás.
2008. jan. 20. 19:46
A lányomnak a gyógynövényboltban kapható csalán shampon nagyon jól bevált!
21. ansza
2008. jan. 20. 19:42
NEKEM NEM JÖTT BE EGY KORPÁSODÁS ELLENI SAMPON SEM,EGYEDÜL A GYÓGYSZERTÁRBAN KAPHATÓ NIZORAL. 2 MOSÁS UTÁN NEM VISZKETETT MÁR A FEJEM,ÉS SZÉP LASSAN ELTÜNT A KORPA.UTÁNNA MÁR CSK FENNTARTÓ KEZELÉS KELL,ÉS NEM JÖN VISSZA
2008. jan. 20. 07:57
Nekem a korpát a H&S mindig eltűntette. Pedig mindig utáltam még a reklámot is. Mégis csak ez segített. Sztem egyénenként tök változó.
19. LoLiNa
2008. jan. 20. 06:42
szerintem semmi se jó rá. kismillió féle fajta sampont teszteltünk, egy se vállt be.
18. Rika1
2008. jan. 20. 03:57

Már írták a Nizorált, ez bíztosan jó, de van a Seborin intenzív korpásodás elleni sampon, van neki hajszesze is. Hajmosás előtt a szesszel bedörzsölni, kb.fél óra. És utána megmosni a samponnal. A sampont a második mosás után rajta hagyni kb.5 percig. Nekem nagyon bevált..:))

Éppen ma vettem a tescóba, de kapható minden drogériába..

Ára: 690ft. a sampon, a szesz pedig 800 ft.

2008. jan. 19. 17:53

A páromnak szinte fehér volt a fejbőre a korpától a Rosmannban ajánlották az Elséve korpásodás elleni 2in1 sampon és balzsam-ot.A 2-ik hajmosás után eltűnt a fejéről a korpa.

Kék színű doboza van.Bizalommal ajánlom mindenkinek.

2008. jan. 19. 17:30
Babe-gyermeksampon koszmós fejű csecsemők részére. Ez nem vicc tényleg bevált-csak gyógyszertárban kapható.
2007. dec. 28. 15:46
Nekem a hajgyógyász nagyon bevált.Az ára kicsit húzós,én részletekben fizettem,és már nincs korpa a fekete rucijaimon...Hanna
2007. nov. 20. 17:09
Én kb. 3/4 éve még schauma sampont használtam már évek óta, nagyon szerettem. Nekem is korpásodott a fejbőröm. Nagyon sok mindent próbáltam már én is. Leginkább patikában kapható Detergens sampon segített, de nem volt tökéletes. Mikor mondtam a fodrászomnak, ő azt tanácsolta, hogy ne sajnáljam a pénzt és vegyek drágább minőségibb sampont pl. Dove, Elseve, Loreal, Glis Kur, Wella ilyenek. Végül is a Dove samponnál maradtam, utánna a balzsam, és teljesen megszünt a problémám.
2007. nov. 3. 08:28
A férjemnek sokmindent kipróbáltunk, de hosszú távon csak a grapefruitmag-kivonat vált be. A samponba csöpögtettünk kb. 25-30 cseppet és azzal mosta a haját.
2007. nov. 1. 14:10
Ricinus olaj + teafa olaj. Tisztit es antiszeptikus. Bekenni a fejbort, neylont ra, majd torolkozot.
2007. nov. 1. 13:07

Nekem minden sampon közül a Head and Shoulders (jól írom?) vált be korpa ellen. Ha mást kezdek el használni, azonnal visszajön. Egyetlen kellemetlen vonása, hogy nagyon csípi a szemet.


Régi, elhúzodó korpásodásra azért én is a bőrgyógyászt javasolnám. Lehet, hogy ő majd a Nizorált javasolja, vagy egy másik, a patikában kapható kénes gyógysampont.

2007. nov. 1. 12:58
szia használj sima tojás sampont
2007. nov. 1. 10:19

Nizoral sampon, gyógyszertárban. 3 napig.

Aztán ha elmúlt, akkor egy egyszerű sampon is megteszi.

2007. nov. 1. 08:22
Salsun 1%-os sampon, szintén a gyógyszertárban kapható.
7. Tacus (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. nov. 1. 07:13

Szia,


Probáltátok az oceán-ost is? Én azt használom belőle, nekem az bevált! Azota nincs a fejemen korpa!

6. ZITA9770 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2007. nov. 1. 06:19
Tapasztalatból tudom a NIZORAL sampon tényleg nagyon jó.2 hajmosás után eltűnik a korpa,és az illata is nagyon kellemes.2200ft-ba kerül a patikában.Én mindenképpen ajánlom.
2007. nov. 1. 06:02

Nem ártana bőrgyógyásznak megmutatni....

A Nizoral sampon, mely gyógyszertárban kapható, nagyon jó.

2007. nov. 1. 05:52
Dermipsor sampon, kb 2500 ft gyógynövényesben ,nekem bevált
2007. nov. 1. 05:05
hát nem tudom.. de az ilyen hídon sóder tuti nem jó.. én nem vagyok korpás, de a párom nagyon.. és nem tudunk vele mit kezdeni :(
2007. nov. 1. 03:14

A fodrászom korpásodásra alkoholt használ. Jól bele kell dörzsölni a fejbőrbe.


Kár ennyire elhanyagolni a fejbőrt. A fodrász is tud tanácsot adni, de a bőrgyógyász is.

2007. nov. 1. 01:21
Regebbtol huzodo, eros korpasodas eseten mit tanacsos hasznalni(kozmetikum, gyogyszer)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook