Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Debrecenben a Jerikó utcán mennyibe kerül kb. a tüdőszűrés? És mikorra lesz kész a papír? fórum

Debrecenben a Jerikó utcán mennyibe kerül kb. a tüdőszűrés? És mikorra lesz kész a papír? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 3. 18:58
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :) Holnap, megyek, szóval kiderül, hogy most mennyit kérnek érte...
2011. aug. 3. 17:36
30 év alatt beutalóval ingyenes, vagyis tavaly így volt. Előtte én sem vittem beutalót és nekem is fizetni kellett, de már nem emlékszem,h mennyit.
12. Roza78
2011. aug. 3. 17:34
Utana olvastam en is 30 eves kor alatt fizetni kell. Nekem 18 eves korom ota minden evben kuldtek a papirt , kotelezo volt es ingyenes. Mostmar nem az.
2011. aug. 3. 17:25
900Ft.
10. Bocika 18 (válaszként erre: 1. - D995f34111)
2011. aug. 3. 17:18

Szerintem is fizetni kell. Ezt találtam a google-ban:

Korcsoporthoz kötött szűrővizsgálatként

2008. október 1-jétől a tüdőszűrés is bekerült az életkorhoz kötött szűrővizsgálatok körébe (36/2008 (IX. 23. ) EüM rendelet). Ennek értelmében a 40 év feletti biztosítottak évente egyszer térítésmentesen elvégeztethetik a mellkas-szűrővizsgálatot, ebben az esetben szintén nem kell térítési díjat fizetni a vizsgálatért, és a háziorvos beutalása alapján vehető igénybe.



Önkéntesen, térítési díj ellenében

Ha nem az ÁNTSZ által kötelezően elrendelt szűrővizsgálat vagy korhoz kötött szűrővizsgálat keretében kerül rá sor, a tüdőszűrésért térítési díjat kell fizetni. A tüdőszűrésért kérhető térítési díj összege megegyezik a mellkas-szűrővizsgálat közfinanszírozásban érvényesíthető mindenkori díjával, azaz azzal az összeggel, amit az egészségbiztosító a szolgáltató felé ezért elszámol.



Foglalkozás-egészségügyi célból

A foglalkozás-egészségügy keretében végzett tüdőszűrés térítésidíj-köteles (ebbe beletartoznak azok a tüdőszűrések is, amiket jogszabály ír elő kötelező jelleggel meghatározott munkakörökben foglalkoztatottak számára).

2011. aug. 3. 17:11

Én is úgy tudtam, hogy kötelező és ingyenes. De tavaly és tavaly előtt is úgy jártam, hogy elmentem, és azt mondták, hogy fizetnem kell, mert nem töltöttem még be 30-at. És van tb-m meg minden.

Igaz h nemek munkavállaláshoz kellett, de ott nem mondtam senkinek.

2011. aug. 3. 17:11
Diákmunkához fog kelleni...páromnak is azért kellett
2011. aug. 3. 17:09
De hivd fel oket az a biztos es akkor nem er meglepetes.
2011. aug. 3. 17:09
A tudoszures kotelezo es ingyenes nem kell beutalo, ok szoktak kuldeni a papirt , hogy mikor kell megjelenned. En fizetek (kb. 850 ft) mert nekem otthon nincs tb-m de minden evben elmegyek.
2011. aug. 3. 17:02

Igaz, én nem debreceni vagyok, de Gödöllőn, ahova én járok ott ha nincs beutalód akkor fizetni kell, ha nem töltötted még be a 30-at 30valamennyit... Engem 2x húztak le 1400Ft-al kb.

Vigyél a háziorvostól beutalót az a biztos... vagy hívd fel őket...

2011. aug. 3. 16:56
akkor kell fizetni ,ha nincs tb-d
2011. aug. 3. 16:44
Köszi szépen! Bár páromnak 1 vagy 2 éve valami 850 forintot kértek el...csak azért gondoltam, hogy most is kerül valamennyibe.
2011. aug. 3. 16:37

A tudoszures ingyenes.

Azt hiszem egy het mulva lehet menni erte.

2011. aug. 3. 16:19
Debrecenben a Jerikó utcán mennyibe kerül kb. a tüdőszűrés? És mikorra lesz kész a papír?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook