Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes és a családi pótlék jogszabályai fórum

Gyes és a családi pótlék jogszabályai (beszélgetős fórum)


8. Pen80 (válaszként erre: 6. - Hanna Vanda)
2011. aug. 3. 14:21
Szerintem feltételezik, hogy kintről kapod és automatikusan elveszik. Ha nem így tennének, valljuk be őszintén, nem sok magyar mondana le az itthoniról sem, kérné nyugodt szívvel mindkét országban. Pofátlan módon. Szóval szerintem a rendszer érthető, de egy értesítést küldhetnének, hogy tudd, hogy mi van, abban teljesen egyetértek.
7. Hanna Vanda (válaszként erre: 5. - Hanna Vanda)
2011. aug. 3. 12:24
nem kapjuk igy akartam irni
6. Hanna Vanda (válaszként erre: 3. - Barbye123)
2011. aug. 3. 12:24
igen tudom hogy jobban járunk.természetesen ezzel tisztában vagyok.hétfön megyünk a könyvelöhöz aki segit elinditani a témát.már akartuk igényelni de 2010 oktoberétöl van kint férjemnek egyéni válalkozoia.és most május vagy junius környékén jelentették be mint alkalmazott.az itteni családi pótlék 12.200 kint 0-3 éves korig 105,40 euro ezt 2 havonta kapnánk persze sokkal jobban járunk de ekkora köcsög hogy lehet egy állam hogy se szó se beszéd elveszik a gyerekemtöl a pénzt..?????? és még nekem kell utánna járni ennek az egésznek.ez igazságtalan.még a héten feladom a nyilatkozatott hogy férjem magyarországi btjében nem folytat kersö tevékenységet és teljesen elveszik a csp és a gyest is ma már ugy vagyok vele hogy igy a legjobb.és nem kell szenvedjek azzal hogy lemondjak róla.aki elvette a fiamtol azt a kis pénzt is költse gyogyszerre!! mérges vagyok mert magyar állampolgár vagyok ahogy a fiam is mert itt szültem magyarországon.
5. Hanna Vanda (válaszként erre: 2. - Pen80)
2011. aug. 3. 12:18
m apju kintröl a családit sem a gyest
2011. aug. 3. 11:47
Valahogy úgy szól a szabály ha x időnél többet tölt kint egyhuzamban külföldön akkor nem jár, csak arra nem emlékszem hogy 3 vagy 6 hónapig lehet kint.
2011. aug. 3. 11:44

szia!!!

nem egészen értek a dologhoz....

DE

az egyik ismerősöm párja is kint dolgozik.... mondjuk tőlük még nem vették el a gyest.... de nekik már folyamatban van a kinti gyes ami jóval több mint az itthoni.... a férjed járjon utánna és igényeljétek meg kintről!!! jobban jártok szerintem!

2. Pen80 (válaszként erre: 1. - Hanna Vanda)
2011. aug. 3. 11:43
Gondolom, Ausztriából is kapjátok a családi pótlékot, nem?
2011. aug. 3. 11:42
Kérdésem a következö.2 hónapja elvették a gyesemet.3000 ft telefon számla után kiderült hogy miért is nem kapok gyest.Majd elköldtem a nyilatkozatott amiután jártam hogy megérkezett e az illetékes MÁK hoz.Miután bementem a kirendeltséghez egy námely dolog kibukott.A családi potlékomat is elakarják venni mivel férjem ausztriában melozik.Nem értek semmit az egészböl.Az illetékes kifizetö hely ausztria mert bejelentett munkahelye van kint férjemnek..viszont van olyan isemrösöm akinek kint melozik a férje de nem vonták meg töle sem a gyest sem a családi pótlékot.Ez hogy müködik???Aki tud nekem segíteni ebben az egészben annak megköszönöm.Mert magyar állampolgárok vagyunk..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook