Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet ezt bírni? fórum

Hogy lehet ezt bírni? (beszélgetős fórum)


28. Havran (válaszként erre: 27. - 8ce5c2db7a)
2011. aug. 9. 21:23
Lesz még ennél több is:((((((((((((((((
2011. aug. 9. 20:02
268 a CHF basszus ez már nagyon sok :(
2011. aug. 9. 00:40

[link]


Olvassátok el,érdemes:(

25. ina87
2011. aug. 9. 00:36
elöb utob a nép be fog sokalni,hát milesz a vége valami tüntetés mert már midegyik ország nagy adoságba van végül nem lesz kitöl kérni segitséget szomoru de sajnos csak rosszabb lesz!
2011. aug. 3. 23:01

Igen ez a mostani helyzet nagyon szomorú, tiszta szívemből sajnálom a devizahiteleseket.Pár éve mi is majdnem beleugrottunk de egy belső sugallat visszarántott (szerencsére).Nekem akkor az volt furcsa miért adnak ilyen könnyen fűnek-fának hitelt, mindent megengedtek és valahogy éreztem, hogy ennek jó vége nem lesz.

Nyugaton már 20 éve divat, hogy bérlik a lakásokat mert olcsóbb, szerintem itt is ez lesz. Pár gazdag bankár vagy vállalat tulaj felvásárolja és kiadja és szerintem ez egy előre jól kitervelt húzás volt a bankok és a kormány részéről(mert szerintem az ő kezük is benne van)


Nyílván én is azt mondom jobb egy saját tulajdonú ingatlan de nem minden áron.Egyébként pedig van az albérletnek sok előnye is mint ahogy előttem mondták.Bárhogy alakul az életed nem vagy helyhez kötött, nem kell felújításra költened és nem emelkedik oly mértékben mint a törlesztő.Pont most történt, hogy a bérlőim szóltak folyik a gázboyler.Ugrottunk, megcsináltattuk cirka 8000-ért de szerintem nem sokáig fogja bírni új boyler lesz a vége.Ez a mi sarunk.Ők egyébként 2 éve mikor beköltöztek azt mondták tudnának venni egy kicsi lakást de nekik ez így jobb.Na gondolom most nem is bánták meg.

23. 954fd2f620 (válaszként erre: 3. - Lacry)
2011. aug. 3. 14:20

szia

ugyan ez van nálunk is :(((

de tényleg mi lesz a vége ??????

22. reformeletmod (válaszként erre: 21. - Lacry)
2011. aug. 3. 12:30
szerintem sehogy:( Nekünk abban van szerencsénk, hogy a férjem nagymamája már idős, apósékhoz költözött, így mi lakhatunk a házában, a hiteles lakásunkat meg kiadtuk, nagyon rendes albérlőnk van, rendesen fizet. (hitel felét sem fedezi persze) Ha csak azon a lakáson lenne jelzálog, hagynám elbukni...de az sem olyan egyszerű, mert akkor lakásunk nem lenne, plusz még fennmaradna a maradék hitel, amit fizethetnénk még 16 évig...szóval nekünk még ez a legjobb megoldás, ami most van, de ki tudja meddig.
21. Lacry
2011. aug. 3. 11:18
Én csak annyit fűznék az albérlethez, hogy ha tudtam volna, hogy ez lesz, akkor természetesen nem veszek lakást. Hogy akkor miért vettem? Mert többért béreltünk, mint a törlesztő volt, és így nem másnak a zsebét tömöm, hanem magamnak takarékoskodok. A saját lakás azért jobb, mint az albérlet, mert úgy alakítod, ahogy te akarod, kifúrod a falat, kifested, átalakítod saját kényelmed szerint, egy albérletben meg ez nincs meg. De most mégis jobb lenne nem a sajátot fizetni. Persze, ha tudtam volna, hogy elesek, leülök előtte. A kérdés az, hogy aki már benne van, hogy tud szabadulni?
2011. aug. 3. 09:40
láttátok ma mennyi már a CHF??????? hát egyre jobban félek :(
2011. aug. 3. 08:25

Na igen ez szép dolog, hogy te ilyen rendes vagy, de nem mindenki az, nekem van pár ismerősöm, akik albérletben él és náluk ugyanúgy ott van a bizonytalanság, mint a hitelesknél, hogy mikor kell menniük!

Hát tényleg nagyon olcsón adod ki a lakásodat, mert vagy 8 éve adta ki egy ismerős 13.kerben 30.000-ért a másfél szobás lakását!:)

Ja és az akkori albérlők feletébb hálásak voltak a "baráti árért"!

18. emily (válaszként erre: 17. - 480b578442)
2011. aug. 3. 07:53

És ha rádszakad a tető, te fizeted, így viszont a főbérlő. :D

Viccet félretéve teljesen egyetértek Veled!

17. 480b578442 (válaszként erre: 11. - Mamika2)
2011. aug. 2. 22:49
Ezzel nem értek egyet.Én is főbérlő vagyok, már 2 éve nem emeltem lakbért, havi 25 e-et fizetnek az albérlőim egy 2 szobás gázos, erkélyes lakásért. A szerződésben kikötöttünk 3 hónap felmondási időt tehát nem lehet őket egyik napról a másikra kitenni hacsak nem jogszerűtlenűl használják az ingatlant.De rendesek így én is az vagyok hozzájuk azért nem emeltem egyébként 30-35-ért mennek ezek a lakások nálunk. Most mivel teszel mást? Albérletet fizetsz a banknak ami ráadásul havonta emelkedik nem keveset. Most sem lesz a tiéd még vagy 20-30 évig amíg a kölcsönt vissza nem fizeted, nem beszélve arról, hogy a bank nem germózik, nem fizetsz ő 2-3 hónap múlva kitesz és még a hiteltől sem szabadulsz mert ha az ingatlant kevesebbért tudja értékesíteni mint a hátralévő hiteled még fizethetsz is.
16. emily (válaszként erre: 13. - Mamika2)
2011. aug. 2. 22:36
Nos én inkább költözöm, ha kell, de téliszalámi van a hűtőben és nem a T.sco padlójáról összesöpört hulladékokból készült akciós párizsi. (Magadra ne vedd, általánosságban értem!)
15. emily (válaszként erre: 11. - Mamika2)
2011. aug. 2. 22:33
Nem éppen, de vitázni nem szeretnék. Vannak esetek, hogy kiraknák a bérlőt, teljesen jogosan, de nem megy. Viszont ha menni kell, akkor meg lehet másik albit keresni.
2011. aug. 2. 21:59
Voltam Kanadában érettségi után a rokonaimnál. A repjegyet a kinti mamám fizette, nyugdíj mellett takarít, így a havi pluszban megkeresett pénzből simán kifizette, pedig akkor 220 ezer Ft volt az oda-vissza út. Mindegyik nagybácsim High School-t végzett, 12 osztály, ennyi. Ott ez a minimum. Van állásuk, bérlik a lakásukat nem kevés összegért, van szép nagy autójuk, ami jó sokat fogyaszt. Viszont így is marad nekik minden hónapban, étteremben esznek, sokat utaznak, tisztítóba hordják a ruháikat, sorolhatnám. Ezért mondom, itt a fizetésekkel van a gond. Nem érdekelne a havi 100 ezer feletti hitel, ha lenne bevételnek mondjuk 500 ezer. És nem is mondtam olyan sokat, 3 gyermekes család, a végzettségeinket meg inkább már titkolom. De én egyenlőre örülök, hogy van munkája a férjemnek, az is nagy szó a mai világban. Még ha az sem lenne!
2011. aug. 2. 21:47

Hát nem hiszem, hogy olyan nagyon könnyű jó albérletet találni, de ha az lenne akkor se lenne soha egy perc nyugtom se, hogy mikor kell tovább állni, főleg 3 pici gyerekkel!:(

Nem élet mindig költözködni, bár éhen halni sem az a sajátban,...na nehéz ez akár honnan is nézzük és csak imádkozni lehet, hogy talán egyszer jobb lesz!

12. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 11. - Mamika2)
2011. aug. 2. 21:22
de albérletet könnyen találsz. Olyat választasz amit tudsz fizetni. Tudod most egy normális albérlet kb.60ezer. A hitelek már szinte mindenkinek 100felett vannak :S
11. mamika2 (válaszként erre: 9. - Emily)
2011. aug. 2. 21:16

Hát ha olyan rendszere lenne a bérlésnek, mint sok más országban, akkor én is azt mondom, hogy nem éri meg az idegeskedést, bár akkor sokkal magasabbak is lennének a bérleti díjak, de így, hogy bármikor utcára tehetnek és még szóvá sem teheted...hát megy a franc arbérletbe!

Sehol semmi féle szerződés(tisztelet a kivételnek), semmi nem akadályozza meg a főbérlőt, hogy egyik hónapról a másikra kirakjon az utcára!

2011. aug. 2. 20:54

nekünk is van bőven hitel (le sem írom inkább mennyi....)...de én már nem agyalok rajta...majd csak lesz valahogy, próbálom megőrizni az optimizmusomat. Meg amikor kiborulok, verem a fejem a falba, miért nem maradtunk albérletben. Aztán rájövök, akkor az volt a jó döntés, ezt nem lehetett előre tudni.

Igazából a fizetésekkel van a gond. Pl bármelyik diplomás állást ha nézzük, nyugatra hasonló pozícióban kereshetne egy ember kb havonta 1 milliót, itt meg kap max 140-et...és ott sem kerül többe egy lakás, mint Budapesten.

9. emily (válaszként erre: 3. - Lacry)
2011. aug. 2. 20:47
Hm... albérlet. Ha nem nyerek a lottón pár milliócskát, akkor soha nem lesz saját lakásom. Na bumm... Legalább a gyerekem nem örököl adósságot. És amit meg tudok fizetni olyanba költözök. Én nem értem, hogy itt Magyarországon miért kell beledögleni az embereknek abba, hogy elmodhassák, hogy hööö, ez az enyém!! (Jah, meg a banké még vagy 30 évig....)
2011. aug. 2. 20:44
Még azt mondják,hogy a vége is messze van. EZ pont olyan,mint a benzin ár.Sokan falukból csak autóval tudnak menni dolgozni,de ilyen benzin ár mellett........ :(
7. Lacry (válaszként erre: 6. - 8ce5c2db7a)
2011. aug. 2. 20:35
Én is.
2011. aug. 2. 20:35
Azt mondják jövőre méglentebb mennek az ingatlanárak,így eladni se tudja a szerencsétlen ember. Hát inkább fizetnék albérletet azt hiszem :(
2011. aug. 2. 20:34
Aki tud, elmenekül az országból hátrahagyva mindent. Ez lesz hamarosan, mert nincs más lehetőség.
2011. aug. 2. 20:33
Elszomorító, ami nálunk megy, sajna semmit nem lehet tenni max. egy polgárháborúval, de sajna ahhoz kevesen vannak a nagyszájúak, pedig nem lehet mindent eltűrni, vagyis nem kéne!:((
2011. aug. 2. 20:33
Én azt kérdezem, hogy van-e értelme ennek, mindennap a pénzen agyalunk, azon vitázunk, azon sírunk a párommal, mert kilátástalan a helyzet. Egy 3 szobás panelért érdemes ezen az árfolyamon 40 milliót kifizetni? Mert ennyi lenne a vége, ha tudnánk fizetni végig. Érdemes tönkre menni idegileg, lelkileg? Ha meg hagyod, mert már nem tudod fizetni, életed végéig fizeted az adósságot a semmire. Hol a kiút? És csodálkozunk, hogy az emberek megőrülnek, és öngyilkosságba menekülnek?
2011. aug. 2. 20:29
:(
2011. aug. 2. 20:29

Miért nem tesznek valamit?Családok százai kerülnek utcára. Hogy lehet ezt bírni? Mindent eladnak,mindent pénzé tesznek szerencsétlenek. Már semmi nincs,mindenki tartaléka elfogyott. Mi lesz itt? A családok mit csinálnak akik az utcára kerülnek?

Áh kibuktam nagyon. Mi is szívjuk,nehezen de még megy. De már nem sokáig itt se. Pedig nem keveset keresünk a párommal :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook