Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bizonyítási kényszer fórum

Bizonyítási kényszer (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
100. Sirga (válaszként erre: 98. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 12:15
Ezen az úton már elindultam, megtanultam örülni az apróságoknak.(Érdekes: azóta hatalmas dolgok történnek!)Eljutottam addig, hogy örülök a napsütésnek - az esőnek még nem ... :) -, a virágillatnak, a színeknek, ... Megtalálom a szépet, csak még nem vált részemmé ez a szemlélet. De jó úton haladok, azt hiszem. :) De az önmagam elfogadása és értékelése valahogy nem igazán megy. Amit tudok, amit megteszek, arra úgy tekintek, mintha természetes lenne, hiába tudom, hogy nem az.
99. 504d3546bf (válaszként erre: 97. - Sirga)
2011. aug. 4. 11:30

Igen van benne vallami, lehet hogy tenleg meg nem sikerult elfogadnom teljesen magam.Sokat fejlodttem, igaz , de azt hiszem van meg mit tanuljak.

Egyszer olvasttam egy konyvet amit mar sokaknak ajanlottam: " az elet jateka".Nem emlekszem ki irtta.A tortenet egy katolikus pap kislanyarol szol aki karacsonyban csaka szeretet szolgalatol kap ajandekot.Segelyt.Egyik karacsonykor egy par mankot kapot , de o egeszseges.Kislany elkeseredve.Az edes apja felhivja a figyelmet , hogy orulhet , hogy nem kel hasznalja.Igy lepesenkent megtanultta, hogy az eletben mindig vanak apro oromok.

En azt szokttam modani ,hogy az eso uttan mindig kisut a nap, csak elkel dontenem hogy akkor nezzek az egre amikor olyat lattok ami nekem oromet jellent.

Tanulok, meg mindig.

98. sercegnő (válaszként erre: 97. - Sirga)
2011. aug. 4. 11:24

talan kezdd azzal, hogy lelj oromet abban amit csinalsz, es ha er egy rossz mondat, vagy gondolat azonnal kapcsolj at, hogy "De jo nekem, mert van ez es ez az orom az eletemben!"


egyebkent nehez, de nem lehetetlen.

97. Sirga (válaszként erre: 93. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 11:15
Tudom, hogy igazad van, csak magamat elfogadni a legnehezebb.(Véletlenül nem épp ez okozza a címben szereplő problémát?)Na, ebben kérnék tanácsot, hogy HOGYAN???(Önmagamat szeretni, elfogadni, stb.)
96. Sirga (válaszként erre: 95. - Clari06)
2011. aug. 4. 11:13
Nem, bika vagyok. :)
95. clari06 (válaszként erre: 88. - Sirga)
2011. aug. 4. 10:45
Sirga mi nagyon hasonlítunk...Nem vagy te iker csillagjegyű véletlenül????
94. 504d3546bf (válaszként erre: 93. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 10:27
De hanyszor halottam" te em vagy olyan mint a velled egykoru":(" bezzeg... aki velled egy idos..."
93. sercegnő (válaszként erre: 88. - Sirga)
2011. aug. 4. 10:21

kozben gondolkoztam. Ha ugy veled, hogy anyosod nem fogadja el a massagodat, akkor tulajdonkeppen te nem fogadod el magadban, es ez zavar benne.

anyosodhoz ne akarj hasonlitani, en szuleimmel is ez a baj, azt akarjak, hogy olyan legyek mint a falu. nem ertik, hogy mi az hogy szabadsag, meg egyediseg, de hat ez az idosebb generacio baja. Te legy eros! Allj a sarkadra, legy buszke magadra, es majd leesik az alluk! es akkor majd ok akarnak olyanok lenni, mint Te vagy!

92. 504d3546bf (válaszként erre: 90. - 676e05a465)
2011. aug. 4. 10:18
Nana itt mindent a masik bantasan kivul:) De itt ilyen meg nem volt.
91. sercegnő (válaszként erre: 90. - 676e05a465)
2011. aug. 4. 10:12
kerdezz! :))
2011. aug. 4. 10:07
sziasztok ! kérdezhetek ???
89. sercegnő (válaszként erre: 88. - Sirga)
2011. aug. 4. 10:06

szerintem legy onmagad, es legy buszke arra, amit tudsz. ha nem fogadnak el, ki nem sz****a le?


ha te elfogadod magadat, akkor mar nem fogsz gorcsosen ragaszkodni ahhoz, hogy masok elfogadjanak, mert megszunnik az a kenyszer. hat ezt fejben megerted, az fel siker.



tudom, bonyolult. de ezen kell dolgoznunk.

88. Sirga
2011. aug. 4. 10:01

Sajnálom, nem tudom elmagyarázni. Mérhetetlen szeretetvágyam van, elfogadásvágyam, és főleg azokkal szemben, akik képtelenek szeretni, elfogadni(és nem csak engem!).

Engem is mindenki megjegyez, de pont ez a baj: ha "szürke egér" lennék, és beolvadnék anyósék faluközösségébe, ha nem lennének plusz képességeim - vagy legalább kibírnám, hogy ne használjam őket(kézügyesség, művészi képességek) -, talán elfogadnának. Ha nem lenne véleményem, vagy nem állnék ki mellette, talán szerethetőnek találnának, és én se érezném kakukktojásnak magam, csak mert "valamilyen" vagyok.

Képtelen vagyok általános lenni, mert kitör belőlem, aki valójában vagyok - és közben arra vágyom, bárcsak ne lennék "több"! Nem tudom jobban elmagyarázni! :(

2011. aug. 4. 08:45
Valószínű,hogy ezért bánt engem,ezért fogalmazódik meg bennem az a bizonyos .BIZONYÍTÁSI KÉNYSZER.Ez úgy gondolom ezért van mert vannak ilyen emberek és mi ezeknek is meg akarunk felelni.ÉN anyósommal szemben egy kis szeretetre vágyom,azért tettem meg mindent, de ő ezt nem így értelmezte..mert buta...szerintem...
2011. aug. 4. 08:42
Hát ez a szürke egér effektus rám abszolút nem jellemző,lehet ez a baj.Én a falum mindenben segítem, az énekkarban is működöm.falunapkor kitüntetést is kaptam,és minden programban segítek ha mással nem a kéz ügyességemmel.Ha elmegyek valahova mindenhol megjegyeznek.Szóval elég feltűnő jelenség vagyok.Lehet hogy ez is baj!Anyósom az életben senkin nem segített,mindenre azt mondja nem tudom, a végén azt mondja lusta vagyok.Akkor viszont ne én legyek az utálat tárgya.Én elfogadtam olyannak amilyen,hogy nem számíthatok rá semmiben és mégis ő utál engem????Én az ilyen embert nevezem buta irigy embernek....Soha nem kérkedtem semmivel, a párom mondta neki,és ha tudnátok hogy reagált???!!Az mindent elmond...
85. sercegnő (válaszként erre: 82. - Sirga)
2011. aug. 4. 08:37

nehezen!!:)


en ha te lennek, le**arnam, es erezd ugy magadat jol, ahogy vagy. :)))



most kicsit elveszitettem a fonalat. pontosan mik azok a dolgok, amikkel legjobb vagy legrosszabb akarsz lenni.

84. clari06 (válaszként erre: 65. - 504d3546bf)
2011. aug. 4. 08:34
Szia, sohasem kevertem a dolgokat. Anyósom tényleg nem szeret, nem engem képzelet el a fia mellé.Mivel magyarázod hogy a kisebbik lány rám hasonlít,de csak külsőre,és azt a kezdetek óta ütötte vágta.A gyerekek mert még picik voltak , nem hazudnak..Sajnos ez mindig ki is derült.És milyen nagymama az akinek pénzt kell adni hogy a gyerek ott tölthesse a hétvégét nála,és magának vesz rajta cigit, a gyerek meg hiába könyörgött egy doboz joghurtért, nem kapott.Nálunk ez nem 7éve megy hanem 22.És nem csak minket mart el maga mellől.MINDENKIT.Mint mondtam én már nagyon sokszor próbáltam jobb belátásra bírni,de mindig dac volt a válasz...nem próbálkozom többet..
83. clari06 (válaszként erre: 63. - Sirga)
2011. aug. 4. 08:27

Szerbusztok jó reggelt!

Próbálok végig menni.

Nem nem rólad írtam,de úgy látszik nagyon hasonló a problémánk.Amúgy én soha nem állítottam a párom választás elé.Ezt az anyja teszi állandóan.De a párom minket választ.Az én főztömet szereti,szereti hogy tiszta vagyok és optimista,szóval ez van.

Anyósom nem tud se főzni se sütni.Mondhatom azt hogy nagyon rendetlen.stb......nem is írom tovább.

82. Sirga (válaszként erre: 77. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 07:56

Az már régebben is megfogalmazódott bennem, hogy szeretnék "szürke egér" lenni. Persze, hogy nincs vele baj! Épp ezért lenne jó, mert képes lennék rá, hogy átlagos legyek.

Elárulod, hogy sikerült ezt megoldanod?Próbálnék okulni. :)

81. 504d3546bf (válaszként erre: 80. - 504d3546bf)
2011. aug. 4. 05:36
bocsi ezt nem ide szantam
2011. aug. 4. 05:26

Jo reggelt.

Bajban vagyok.Talaln segit vallaki elmagyarazni, hogy lehet lekvar fozesben szintet lepni?Mindent megkell fozni? Mekora menyiseget stb?

79. 504d3546bf (válaszként erre: 78. - D43485a76e)
2011. aug. 4. 04:56
Kerdes? Tallan annyi hogy ki hogyan eli meg ezt a problemat?Hogyan lehet ebbel kimaszni?
78. d43485a76e (válaszként erre: 1. - 504d3546bf)
2011. aug. 3. 23:26

Te egy teljes ember vagy.

Vannak jó és rossz tulajdonságaid, mint mindenkinek.Mi a kérdésed?

77. sercegnő (válaszként erre: 76. - Sirga)
2011. aug. 3. 23:21

hat ha nem akarsz atlagos lenni, akkor a legjobb es a legrosszabb akarsz elnni, mindenkeppen valami, hogy kitunj.


ha megadd magadnak azt a figyelmet, es szeretet, amit masoktol varsz el, azzal hogy lejobb vagy legorsszabb vagy, akkor tulajdonkeppen mar tudsz atlagos lenni. en is hasonlo vagyok, es rajottem, hogy az atlagossaggal nincsen semmi baj. egyreszt, mert mi atlagos? ha nagyon belegondolunk, akkor semmi es senki nem atlagos. tulajdonkeppen mindig egyediek leszunk, csak mar nem akarunk legjobbak vagy legorsszabbak lenni.


regen nem tudtam elkepzelni hogy elmegyek egy tarsasagba, es valamivel nem rukkolok elo, valahogy nem vonjam magamra az emberek figyelmet. mar mar tudok, es ugyis is jol tudom erezni magam. kiveve, amikor nem....szoval ez egy hosszu folyamat, szerintem.


erdemes rajta elgondolkodni. orulok, ha megfogott, amit mondtam.

76. Sirga (válaszként erre: 74. - Sercegnő)
2011. aug. 3. 23:09
Elgondolkodtattál. Kérlek, próbáld valahogy konkretizálni, részletezni, mire gondoltál az utolsó mondattal!(Nem szoktam ok nélkül kapni - sőt, néha okkal sem -, pedig olyan jó lenne! Még egy jó szót sem. De fogalmam sincs, mit tehetnék az érdekében - ilyesmire gondolsz?)
75. 504d3546bf (válaszként erre: 72. - Sirga)
2011. aug. 3. 21:22

Nem tudommit mondhatnek.Neked nem lesz "egyszeru szurke egeret " elfogagadni.De minden ember ennyi.Minden ember vallamiben jo es vallamibenn rosz.Mindenkiben van vallami amihez nagyon jol ert.En pl vallamikor nagyon tudttaam szeretet adni, azuttan nagyon jol tudttam harcolni.Ma mar ezt sem azt sem igazan tudom.Elfaradttam.Mindenbe belle faradttam.

Visoznt megtanultam , hogy minden emberben van vallamilyen ertek, bennem is.Es ezt nem veszi el senki.Sokszor volttam megalazo helyzetben, elleg sokszor beszeltek vellem megalazoan, de ezt mar nem tudjak elveni.Azt hiszem ez az egyetlen dollog amiert meg tudok harcolni.

74. sercegnő (válaszként erre: 72. - Sirga)
2011. aug. 3. 20:46

szerintem tudatalatt igy akarsz magadra figyelmet felhivni, mert egy "atlagos szurke eger" ugye nem kap annyi figyelmet, mint a legjobb vagy a legrosszabb.


tehat azt amit ilyenkor kikovetelsz masoktol, meg kell tanulnod megadni magadnak.

2011. aug. 3. 20:28

Gondolatait konkretan nem, inkabb az erzeseit, jellemet, vagy bizonyos dollgokat a jellemebol.

Alttalaban megerzem ha valalkit bant vallami, anelkul , hogy szolna(ha ismeros tobb ideje), vagy tallan a hallgatasbol.

Raerzek ha vallaki csak panaszkodik , vagy tenelg elkeseredet, raerzek ha vallaki amit ir igaz, vagy van vallami galiba korulotte.

Ilyenek.

72. Sirga
2011. aug. 3. 19:54

A "tudom mit érez" nálam erős: tudom, mire gondol, ha nem mond semmit, akkor is! Tudom, mi jár a fejében, ... Egyszer elkezdtem remegni a Párom mellett. "Úristen, ennyire félsz?" - kérdeztem, de nem felelt. Nem reagált semmivel. "Ráhangolódtam"(így hívom ezt), és kimondtam helyette, amit ő soha: "Ennyire félsz, hogy elveszítesz?".

Valamilyen akarok lenni. Ha nem lehetek a legjobb, hadd legyek a legrosszabb! Mindegy milyen irányba, csak ne kelljen átlagosnak lennem! - valami ilyesmi hajt, és utálom! Olyan könnyű lenne szürkének lenni!(Volt egy régi dal a címe: A rózsa. Abban nagyon szépen megfogalmazzák ezt.)

71. 504d3546bf (válaszként erre: 70. - Sirga)
2011. aug. 3. 19:43
Azt hiszem ismerem.Tudom kitol mit varhatok, tudom hogy gondolkozik , mit erez , osztonosen.Sokszor kivanom bar csak ne tudnam.Nem tudom ha megfelelni akarok, inkabb csak megmutatni , hogy en is megtudom csinalni amit o, magamnak es asnak.Hogy kinek mi a velemenye rollam altalabba a cipom talpanal erdekel
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook