Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kecsketej és az immunrendszer fórum

Kecsketej és az immunrendszer (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 9. 15:59

Sziasztok!


Érdekődnék, van-e valaki Bp-n, akinek van eladó kecsketeje?

A piacon jelenleg nincs, hétfőtől lesz, de én szeretnék a hétvégéig kakót inni:D. Na meg persze, lehet hogy nem is lesz finom, más gyártótól hoznak majd tejet.


Köszönöm!

2012. júl. 15. 15:33
A legjobb a citromlé akkor legalább tudod hogy mit eszel!:DDDD
2011. nov. 25. 14:50
a legjobb!
2011. okt. 11. 08:23

[link]


most épp ezt találtam, innen rendelt már valaki?

2011. okt. 11. 08:16

Szia!


Kaptam, nem tudom milyen márka Állattenyésztők és Állatorvosok Üzleti Központja Budapest

ez van a cimkén


1 ml kell 2 liter tejhez, na igy lett nekem ez a radirszerű valami belőőle

50. Fenife (válaszként erre: 49. - Micimacko72)
2011. okt. 10. 07:53
Milyen oltót vettél?
2011. okt. 9. 15:51

lehet, hogy sok? ma megkóstoltam, és olyan, mint aradir, nyikorog a fogam alatt :-))))

Annyit tettem ami az üvegen írva volt :-((

48. 5847448901 (válaszként erre: 47. - Micimacko72)
2011. okt. 9. 15:33
Szerintem,sok volt az oltóanyag?
2011. okt. 9. 09:58

tegnap kaptam oltót és nekikezdtem sajtot készíteni. Eléggé szomorú vagyok. Valami nem sikeredett, mert nekem nem túrósra kapta össze, hanem egyből olyan labdaszerű, radirállagu valamivé............

Tanács ?

46. 5847448901 (válaszként erre: 45. - Micimacko72)
2011. okt. 9. 08:52
Persze,egészen addig míg nem lesz kis kecske.
45. micimacko72 (válaszként erre: 44. - Fenife)
2011. okt. 7. 20:44
értem, csak ők eladták tejet, sajtot........s ha most elapasztja, s nem lesz kicsinye, akkor sokat kell várni, hogy újra teje lehessen nem?
44. Fenife (válaszként erre: 43. - Micimacko72)
2011. okt. 7. 15:08

:-) Ez nem egészen így van.


Először is ha vemhes önmaga is elapasztja lassan a tejét, hogy sztán majd ha szoptat újra beindítsa.


Rásegíteni azért szoktak, hogy több ideje legyen regenerálódni az anyának, erősödni a magzatnak és felkészülni az újabb tejelő időszakra.


Bocsi, ha furcsa a hasonlat, de ha egy nő gyermeket szül, majd a szpotatás után elapad a teje, az újabb szüléskor újabb tejtermelődés indul be akkor is ha évek múlva történik. Dolgoznak a hormonok.

43. micimacko72 (válaszként erre: 42. - 5847448901)
2011. okt. 7. 12:53

nálunk nagyon megy a tej, még meg sincs fejve, de már a gyerekeim: anya van már tej, lehet inni?


most azt hallottam, hogy ilyenkor elapasztják a tejet, mivel ha kicsinye lesz akkor nem egészséges, hogy még fejed is.


De azon gondolkodom, ha elapasztja és nem lesz kicsinye, akkor nem lesz teje sem...........

2011. szept. 26. 14:26

Sziasztok!:)♥

Nekem is van 3+1 de még nem lehet fejni,most vannak rajta hogy kis kecskék legyenek:))Talán majd tavasszal.Van itta faluban aki foglalkozik kecsóval tőle már vettem sajtot Ő 3000 adja,és ahogy olvasgatom elég olcsó .Tényleg finom de meg kellett szokni,a tejet viszont nem szeretem,olyan fura íze van.

41. Fenife
2011. szept. 25. 19:45

Hát igen. Nem meglepő, hogy kezdetben a bolti sajt ízét keresi mindenki. Majd megszokják...



Milyen oltót vettél? Küldök neked oltós receptet, annak ás azért az állaga, íze , mint az ecetesnek!

2011. szept. 23. 11:58

Szia!


EGyenlőre az ecetes megoldást próbáltam 1 liter tejből. De a családom nem ette meg. Úgyhogy rám maradt. Ők arra az igazi kemény száraz sajtra vártak :-((((

39. micimacko72 (válaszként erre: 38. - Fenife)
2011. szept. 14. 09:59

Szia!

Megvan a tejelő kecsként, egy éves s nem egészen 1 litert ad naponta. Nem volt még kicsinye, csak terhes volt (gondolom a kecskéknél másként hívják :-)))

de megrúgta egy ló, egy elment neki.

38. Fenife (válaszként erre: 37. - Micimacko72)
2011. aug. 12. 21:03

Szia!


Bocsi, hogy még nem válaszoltam a prividre, de nem voltam net közelben. Holnap kikeresgélem a linkeket és küldöm.


Bízom benne, hogy összejön a tejes kecsó, nagyon szorítok Nektek!!!!


A sajt kihozatal általában 10 liter / 1kg, tehát egy literből 10 dkg. Persze ezen kívül a visszamaradt savóból még tudsz ordát ill. zsendicét készíteni, amik isteniek pirítóssal, tésztával...


Ha egyszer nekikezdesz bele fogsz szeretni, hidd el... :-))))

37. micimacko72 (válaszként erre: 36. - Fenife)
2011. aug. 12. 08:11

Egy liter tejből mennyi sajt lesz?

Képzeld lehet elhozzuk a tejelőt, már 8 ezernél tart az alku:-) 20-ból!!

36. Fenife (válaszként erre: 35. - Micimacko72)
2011. aug. 10. 21:28

Miért ne írnám? Nem titok :-))) Én is ilyen fórumokról az első infóim. Sőt a mai napig egy ilyen fórum a "bölcs könyvem"


Kezdetnek, legegyszerűbb az ecetessel próbálkoznod. Igaz ez nem igazi sajt, viszont finom és nem igényel túl nagy beruházást.


Szóval. Fogod a tejcsit felteszed melegedni. Mikor már épp forrna belecsepegtetsz néhány csepp ecetet. A savtól kicsapódik, szétválik a savó ( na ezt most ne olvassa hozzáértő sajtos mert falnak megy a "szakszerű" fogalmazásomtól :-)))


Fogsz egy pelenkát vagy valami más hasonló szövésű anyagot és beleöntöd.Ha akarod ekkor ízesítheted sóval, fűszerekkel, snidlinggel... A négy sarkát összefogod, kicsit megcsavarod, hogy minél több savó távozhasson belőle és felakasztod csepegni. Már másnapra összeáll.


Persze, ha ennél komolyabb, oltós sajtra gondolsz akkor azt is szívesen megírom, vagy előkeresem neked a linket amiről én tanulok.


Nekem is egy kedves hoxás sajtos ajánlotta.

35. micimacko72 (válaszként erre: 34. - Fenife)
2011. aug. 9. 08:28

esetleg lehetne receptet, leirást kérni Tőled?

ha nem akarod ide kiirni, emailom:

vig-bea@freemail.hu

34. Fenife (válaszként erre: 31. - Micimacko72)
2011. aug. 9. 07:18

Szia, jó reggelt!


Igen csinálok sajtokat ( azt mondják finomakt :-)), de nagyon kezdő tanonc vagyok még e téren. Annyi mindent ki akarok próbálni, de ahoz kevés a tej úgyhogy remélm én is, hogy összeszedik magukat az újoncok. :-))))

33. micimacko72 (válaszként erre: 32. - Csutika13)
2011. aug. 7. 13:10

érdekes ez az allergia. Ahogy olvasgatom, sok helyen irják, hogy a kecske lelegeli a parlagfüvet és igy allergiások is nyugodtan ihatják a tejét.............

Na a mi kecskéink meg sem kóstolják a parlagfüvet :-(((

2011. aug. 6. 21:16
Kecske sajt is finom....ma vettem elég drága de megéri!! Igen alergiára is nagyon jó és tuti hogy immunerősítő is!!!
31. micimacko72 (válaszként erre: 30. - Fenife)
2011. aug. 6. 07:46

Szia!


akkor majd beindul neki :-)

Szoktál sajtot és más termékeket késziteni? vagy elfogy a tej? Párom már nagyon várja a kecskesajtot,1200 forintért adnak itt egyet, de azt nem is tudom, hogy mennyi a sulya. Épp tegnap emlitette itt egy srác, hogy vett.

Egyenlőre nem keresek másik kecskét, kivárom a szeptembert, hátha meg tudok a palival egyezni. Mondtam max 10-et adok érte vagy megvárom, mig könyörög, hogy ingyen hozzam el :-))

30. Fenife
2011. aug. 5. 23:21

A tegnapi két deci után ma már 4 dl körül fejtem Zsófitól. Szerintem ez jó jel.


Zsuzsika ügye még nem ellett így őt holnap randiztatom az egyik bakunkkal. Igaz, lehet, hogy ősznél hamarabb nem veszi fel úgysem... Ennek utánna kell néznem.


Nálatok mi a helyzet? Találtál már fejős kecsót?

29. micimacko72 (válaszként erre: 27. - Fenife)
2011. aug. 5. 00:34
van egy nagykocka sólyuk és persze friss viz is. Velük kezdjük a napot, aztán a gyerkőcökkel folytatom. ma már kezdett volna a fiu rámásni a kiscsajra, pedig még csak 4 hónaposak
28. micimacko72 (válaszként erre: 27. - Fenife)
2011. aug. 5. 00:33

van búza, tritikáli, meg most veszünk zabot

vettünk már 2 nagybálát is téli takarmánynak


Majd írj hogy alakul az uj szerzemények élete :-)

Ha látja hogy jó helye van és szeretik, gondolom hálás lesz érte !

27. Fenife (válaszként erre: 26. - Micimacko72)
2011. aug. 4. 23:10

milyen magot kapnak?


Amire figyelni kell? Hát az egyik a só, a másik a víz. ez a kettő elérhető legyen nekik.


Délután megvettem a két leányzót. a tejelő elég lestapált szegénykém, de úgy gondoltam adok neki egy esélyt, hogy bizonyítson. :-)))

26. micimacko72 (válaszként erre: 25. - Fenife)
2011. aug. 4. 22:17

akkor Te már gyakorlott kecskéző vagy.

Van valami amire nagyon oda kell figyelnem?

A mieink egész nap szabadon vannak, reggel kapnak egy kis magot és este mikor bemennek az ólba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook