Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apuka Gyeden, hogy is van ez? fórum

Apuka Gyeden, hogy is van ez? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 2. 07:08
na várjunk egy kicsit. apuka megy gyedre ez rendben. viszont anyuka akkor már nem mehet gyesre, mert egy gyerek után csak egy támogatási forma jár, sőt ha van kisebb gyerek, akkor is csak egy fajta támogatás jár és csak az egyik gyerek után. vagy a gyes vagy a gyed, mindkettő nem!
11. Fuoco (válaszként erre: 10. - 7a23ed9179)
2011. aug. 1. 23:06
Jajjj, muszáj lesz lemondanom róla, de az milyen már, hogy már nem jár erre a hónapra sem? Kész, eljárok minden nap majd az oktatás miatt, kiadás, stb, erre a fizetést az ember nyilván utólag kapja, a gyedet meg ha jól sejtem nem utólag utalják, ezért augusztusra semmi nem fog járni.... Fizetés még nem, gyed már nem... gyönyörű
10. 7a23ed9179 (válaszként erre: 8. - Fuoco)
2011. aug. 1. 23:00
GYED-ről csak akkor kell lemondanod, ha munkába állsz és van munkaszerződésed.
2011. aug. 1. 22:59
GYED mellett nem lehet dolgozni, ha a te nevedre megy a GYED, csak GYES mellett lehet max. 30 órában.
8. Fuoco (válaszként erre: 7. - 7a23ed9179)
2011. aug. 1. 22:59

oké, de mi van akkor ha vki csak úgy kilép? És mondjuk mégsincs új hely? Akkor is kötelező lemondanom a gyedről?

Azért vonakodok, mert annyira hirtelen jött ez az egész, 1 hete tudtam meg, hogy embert keresnek, tegnapi nappal kiléptem, de ha el is kezdenék dolgozni, abból fizetés csak jövő hóban lesz, tényleg 1 hónapnak ki kell esnie?

7. 7a23ed9179 (válaszként erre: 6. - Fuoco)
2011. aug. 1. 22:56
Szerintem az azért kell, hogy másnaptól igényelhesse az apuka, a kifizetésben biztos lesz késés majd.
6. Fuoco (válaszként erre: 5. - 7a23ed9179)
2011. aug. 1. 22:55
akkor jól gondoltam hogy TB-t kell fizetnie. Mit gondolsz a lemondó nyilatkozatról?
2011. aug. 1. 22:53

Mikor jogosult az apa Gyedre?


A jogosultságot megelőző 2 éven belül szükséges biztosítási idővel rendelkezik, ami 2010. május 1-e előtt született gyermek esetében 180 nap, 2010. április 30-a után született gyermek esetében 365 nap.

ÉS

A gyermeket saját háztartásában neveli.

ÉS

Az igénylő biztosított.

2011. aug. 1. 22:52
A lemondó nyilatkozatot a régi munkáltatóm kéri, nem igazán értem, ez nekik miért kell.
2011. aug. 1. 22:51

Sziasztok


A történetünk röviden: Jelenleg én vagyok gyed-en, július 31-ével azonban kiléptem a munkahelyemről, mivel visszamegyek dolgozni, de találtam egy talán sokkal jobb helyet. A terv az volt, hogy míg oktatáson vagyok GYED-en leszek, a munkáltató pedig kiegészíti a GYED-emet, majd GYED után GYES-re mentem volna, és 6 órában dolgoztam volna. Viszont a mai napon mikor a kilépést intéztem a munkáltató közölte, hogy kérik a papírt, hogy augusztus 1-jével lemondok a GYED-ről. Hidegzuhanyként ért az egész. Ehhez van nekik valóban közük? Ha van, akkor ez azt jelenti, hogy talán ebben a hónapban már nem is utalják a gyed-et? (Na, elkalandoztam) :)


A kérdés: Apuka május 1-jével munkanélküli lett. Be nincs jelentkezve a munkakeresésire, tehát nem is biztosított 4. hónapja, habár megelőző 10 évben folyamatosan az volt. Tehát az elképzelésünk, hogy Apuka menne GYED-re, de jól gondolom, hogy akkor maga után kéne fizetni a TB-t, hogy ne utasítsák el?


Köszi

2011. aug. 1. 22:49
Mit nem értesz?
2011. aug. 1. 22:44
Apuka Gyeden, hogy is van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook