Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1éves kisgyerek étkezése, receptet tud valaki? fórum

1éves kisgyerek étkezése, receptet tud valaki? (beszélgetős fórum)


9. kifa
2011. aug. 2. 23:59
tészta, rizs szétfőzve, kicsit összenyomkodva...
8. kifa
2011. aug. 2. 23:58

én mindent csak villával török át.

Gyenge kis tököt gyakran főzök, kab feleannyi krumplival. Néha teszek hozzá egy kevés répát vagy egy kis fokhagymát, ízesítésnek, csak simán összefőzöm, és beletöröm. Nagyon kevés sót szoktam használni. Ma egy kanál tejfölt tettem bele a végén, máskor húst szoktam, vagy sajtot.

Szoktam főzni vegyes zöldségeset: krumpli, répa, borsó, karalábé. Húst szinte mindig teszek a főzelékbe.

Sokan írják, hogy ehetik azt, amit felnőttek. Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy krumplit só nélkül főzők ki neki, és villával összenyomkodom a mi kajánkkal. Így a miénket eszi, de mégsem olyan fűszeresen.

2011. aug. 2. 16:02
Az én gyerkőcöm is 1 éves lesz,de nem hajlandó a darabos kaját megenni,mondjuk neki is csak 2 fogacskája van.
2011. aug. 1. 21:07
A tejjel és a tojással azért bánj csínján. Kerüld a mogyorót is. Ezek könnyen allergiát okoznak.
2011. aug. 1. 20:58
Igazából 1 éves koruktól nagyjából ehetik azt, amit a felnőttek. Nálunk mondjuk kicsit nehéz volt, mert egy jó darabig nem sok foga volt... :-) A lényeg, hogy ennyi idősen a legtöbb ételt már ehetik, persze ha eddig püréket evett, akkor csak fokozatosan.
2011. aug. 1. 18:45
Először szerintem próbáld meg a gyümölcsöt (a puha fajtájúakat, barack pl) darabban a kezébe nyomni, kenyeret, ilyesmit, és szépen-lassan tényleg eheti azt, amit Ti.
2011. aug. 1. 18:40

gombát 3 éves korig ne

és csípőset sem

amúgy már ehet bármit

2. Katkamamusz (válaszként erre: 1. - Varga ágica)
2011. aug. 1. 18:37
1 éves már szinte mindent ehet, amit a felnőttek! Pürésíteni? Azzal csak kárt okozol, mert nem alakul ki a rágórerflexe! Ilyenkor már darabos ételt kell adni!
2011. aug. 1. 18:33
segitsetek,1 éves gyermek mit ehet,eddig minden pürésitve volt.aggódó anyuka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook