Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rombadőlt kapcsolatok, gyerekkel és anélkül! fórum

Rombadőlt kapcsolatok, gyerekkel és anélkül! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 20. 15:50
tovabb lepni es nem turni hisz a rossz parkapcsolat kihat a gyerek lelkiallapotara.egyedul mindig jobb elni ,mint boldogtalansagban es hidd el idovel ratalalsz majd az igazira aki megbecsul teged es gyerekedet,sose add fel!
41. 28d702b533 (válaszként erre: 39. - Valaki1966)
2011. aug. 3. 07:50
Egyáltalán nem vagy aljas! jogod van boldognak lenni, ez az én véleményem. A párkapcsolatnak pedig igenis jót tesz egy "külső " kapcsolat. Az is igaz ,h a párunk "rossz szokásai " talán kiéleződnek ilyenkor ,de mindenképpen jó hatással van a házasságra,párkapcs-ra, hiszen sokkal kiegyensúlyozottabb és a legfontosabb bodog vagy !!! Ez a lényeg, hisz mindenkinek joga van boldognak lenni/ ez term. az én magánvéleményem/ és sok -sok boldogságot kívánok neked))
40. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 2. 07:52
Szerintem mindig az a "normális" ,ami hétköznapi,általános jelenség,szóval teljesen normális ,hogy jönnek ,mennek a kapcsolatok az ember életében ,mindaddig ,míg meg nem találja azt az embert ,akivel képes leélni az egész életét valaki.
39. Valaki1966 (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2011. aug. 2. 07:08

46 éves vagyok, ősszel lesz a 24. házassági évfordulónk. Kb. 10 éve kezdődött a probléma a házasságunkban. A férjem magába fordult, teljesen megváltozott. A vidám emberből, aki mindig a társaság központja volt, egy mogorva, negatív gondolkodású valaki lett. (és nem tudtam-tudok rá okot találni, hogy miért) Évekig küzdöttem azért, hogy beszéljen, de csak ideig-óráig tért vissza a régi emberem. Szerinte nem volt semmi gond, csak én láttam annak... Egy idő után feladtam és csak éltünk egymás mellett, szinte szótlanul. Aztán 2008-ban jött egy másik férfi, aki miatt újra nőnek éreztem magam, látványosan kivirágoztam. Ő is házas, hasonló gondokkal, ő négy én két "gyerekkel". Tudom, hogy nem ez a megoldás, de... Közben idén olyan dolog történt a férjem és köztem, ami már büntetőjogi kategória (lehetne, ha kiderül). Hónapokig tépelődtem, mit tegyek. Simán elzavarni nem tudom, nincs hozzá szívem, pedig ő erre is fel van készülve és én megutáltam őt nagyon. Ahol most lakunk, mindkettőnknek joga van lenni és egyikünk se tudja kifizetni a másikat. A gyerekek (nagykorúak már), tudják a köztünk történteket és mellettem állnak. Most megpróbáljuk újra, de ezt csak az eszem diktálja és a körülmények, felejteni nem tudok. A külsős kapcsolatom megvan, talán az ad erőt és hoz színt az életembe. Jó megoldás nincs, a körülmények olyanok, hogy esélyünk sincs arra, hogy együtt élhessünk. Ő jobb anyagi körülmények között él (én az érzéseken kívül soha nem kaptam és kértem-kérek tőle mást), padlóra tenné egy válás anyagilag-érzelmileg, amikor a gyerekek inkább az anyjuk mellé állnak - szerintem. És ő él-hal a gyerekeiért. Vagyis én alkuszom meg és próbálom beérni azzal, ami van. De bármikor hajlandó lennék többre, ez csak rajta múlik.

És közben tudom, hogy aljas vagyok, de nem érdekel, talán tényleg csak egyszer élünk!?

38. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Konfliktus)
2011. aug. 1. 18:20
szerintem is ezek a jó válaszok:)
37. Konfliktus (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 18:05
A felgyorsult világ, most azonnal mindent,önismeret hiány, alkalmazkodási hiány, a külvilág befolyása, internet......
36. c130f7eb3b (válaszként erre: 29. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 17:34
Az a baj, hogy nem csak ő fogalmaz így, hanem nagyon sokan... én hallottam már tizenéves gyerek szájából, hogy az anyja mondta neki, hogy nem is akarták őt, csak véletlenül lett... és ebben a tudatban kell leélnie az életét.:(
35. 83e25137af (válaszként erre: 4. - 53dfddad18)
2011. aug. 1. 17:30
mivel a szegények nem tehetik meg... inkább marják egymást de kényszerből együtt maradnak... (persze nem általánosítok de bőven akad erre is példa..)
34. Volpertinger (válaszként erre: 32. - E31f48b5f6)
2011. aug. 1. 17:16
Jaja egyetértek.
33. Volpertinger (válaszként erre: 31. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 17:16

Most hoztál egy szélsőséges példát.

Akkor én is hozok.


Kislány, bölcsis nem volt, oviba nem engedték, mert majd tetves lesz meg bárányhimlős stb.

Eredmény: belassult gyerek, nulla érdeklődés bármivel kapcsolatban, az "idegenektől" (tehát bárkitől, aki nem az apja, anyja és nagymamája) félt, elbújt, nem volt hajlandó kommunikálni velük.

A szomszédunkban lakott. Aztán elköltöztek. Szerinted egy ilyen gyereknek mekkora sokk lesz az iskola? Mert azt már nem lehet elbliccelni, az kötelező.

2011. aug. 1. 17:15
Azért válnak mert megtehetik. Már nincsen jóban rosszban, csak jóban van aztán majd veszek másikat. Szomorú.
31. pillangó86pillangó (válaszként erre: 30. - Volpertinger)
2011. aug. 1. 17:13

Az oké...

De amikor a gyerek azzal megy haza a nagyanyához, hogy mama dugjunk egyet, megbaszlak hátulról... nah??

30. Volpertinger (válaszként erre: 28. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 17:12
Azért van számos előnye, ha a gyerek közösségbe kerül. Tudod, a szocializáció.
29. pillangó86pillangó (válaszként erre: 22. - C130f7eb3b)
2011. aug. 1. 17:10
Ő fogalmazott igy: becsúszott megtartottam!
28. pillangó86pillangó (válaszként erre: 24. - Volpertinger)
2011. aug. 1. 17:10
Szerintem meg lehetne több is mér a bölcsi meg az ovoda nevelje agyerekemmajd? Nem azért fogok szülni! csak az a baj h sokan ezt nem tehetik meg, tudom én! Mert nincs pénz :( Sehogyse jó bassza meg :(
27. c130f7eb3b (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2011. aug. 1. 17:08
Ez meg a másik.:(((
26. Volpertinger (válaszként erre: 22. - C130f7eb3b)
2011. aug. 1. 17:08

Aha.


Meg régen azt mondták: Van két gyerekem, meg egy lányom.

25. michelle.r (válaszként erre: 22. - C130f7eb3b)
2011. aug. 1. 17:07
Miért, a terhesség jó? :S
24. Volpertinger (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2011. aug. 1. 17:07

:)))


És apu nem tudna otthon maradni? Kettejük gyereke. Oldják meg ketten.

Ja, és asszem pl amerikában 6 vagy 8 hét a gyes. Aztán húznak vissza dolgozni.


Nálunk nemzetközi összehasonlításban bazi hosszú az otthon tölthető idő.

23. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Zoli011)
2011. aug. 1. 17:06
jaja, mert a férjük félrelép ÉS lebukik
22. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 17:05
Régen úgy hívták: GYERMEKÁLDÁS. Még a 10. gyereknél is. Ma már az 1.-2. is "becsúszik", de azért "megtartják"... várlázítóóóóóóóóóóó!!!!!!!
21. michelle.r (válaszként erre: 19. - 53dfddad18)
2011. aug. 1. 17:03
Abban az esetben, ha ezt úgy érted, hogy ma már nem feltétlenül szükséges a nőnek, hogy eltartsák, mert megáll a lábán maga is, egyetértek.
20. michelle.r (válaszként erre: 16. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 17:01

Ez jó. Ha anyának karrierje van és azért dolgozik, szerencsétlen gyerek. De ha azért mert egyébként nem bírják anyagilag, akkor ő a hős anyatigris, aki bármire képes a gyerekéért :).


Persze fontos, hogy minél többet együtt legyenek, de szerintem a minőség fontosabb mint a mennyiség. Attól hogy anya nem a karrierjét építi, még lehet hogy egész nap a szomszéddal pletyózik.

2011. aug. 1. 17:01
Az egyre nagyobb szabadság, női egyenjogúság az oka. Aminek híve vagyok.
18. pillangó86pillangó (válaszként erre: 17. - Volpertinger)
2011. aug. 1. 16:59

Ezt aláírom h igaz!

De akkor nem kéne felelőtlenül házasodni sem! :(

4 éve vagyok lassan együtt apárommal, egy éve lakunk együtt, nálunk nem én akarok házasodni jobban! És várnák vele, mert a körülöttem levő példák elkeserítenek! Nyilván nem kéne rájuk adnom annyit, de ott vannak!

2011. aug. 1. 16:57

Régebben nagyon ciki volt a válás. Sőt még régebben tudtommal tilos.


Amikor tilos volt, illetve ciki volt, akkor volt a külön hálószoba, meg a szeretőhöz járkálás.


Most meg elválnak.


Melyik a rosszabb?

16. pillangó86pillangó (válaszként erre: 12. - C130f7eb3b)
2011. aug. 1. 16:56
Igen, igen önmegvalósítás! Ismerek egy nőt 36 éves, 3 éves a picije! Becsúszott neki, megtartottáka férfével! De a gyerek le van szarva, mert a nő a karrierjét építgeti! Az apa meg olyan munkát űz, hogy nincs sokat otthon! Szegény gyerek!
15. Volpertinger (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2011. aug. 1. 16:55

Egyetértek.

És nem a pasikat tenném felelőssé, én inkább úgy látom, hogy a csajok erőltetik a házasságot.

14. Zoli011 (válaszként erre: 5. - Pillangó86pillangó)
2011. aug. 1. 16:54
Erősítsen meg valaki, de mintha a válások többségét a nők kezdeményeznék, adnák be.
13. pillangó86pillangó (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2011. aug. 1. 16:54

Semmire!

Mert nincs összefüggés :(

Az 1-2 év együttélés se garancia!

Bár ami tényleg ok lehet, hogy gyűlnek a problémák, és az embernek már beszélgetni sincs kedve, a szőnyeg alá söprik és ott abaj! Jó nyilván nem magyarázat :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook