Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rehabilitáció stroke után!? fórum

Rehabilitáció stroke után!? (beszélgetős fórum)

16. anna67
2016. febr. 16. 17:21
Tanácsot szeretnék kérni hogy hol van jo rehabilitácios központ Anyukám dec elején mütötték 6hétig mjdnem végig lélegeztetö gépen volt Szerencsere a légzése helyrejött de sajnos annyira legyengült hogy a kezét is alig tudja felemelni. A belgyogyászaton fekszik de ott nem igazán tudnak vele mit kezdeni. Gondoltuk el kellene vinni vmi rehab központba Légyszi segitsetek Köszönöm!
15. familyfun (válaszként erre: 14. - Anita59)
2015. márc. 20. 18:38
Köszönöm! Utána is néztem, jónak tűnik.
14. Anita59 (válaszként erre: 12. - Familyfun)
2015. márc. 11. 10:12
2 éve a barátnőm stroke-ot kapott, nagyon rossz állapotba került. Kipróbálta az oxigénterápiát, ami nagyon sokat javított az állapotán. A kezelések során több vér és oxigén jut el a sérült a szövetekhez, ez meggyorsítja a felépülést. Csak ajánlani tudom!
2014. nov. 17. 11:19

Sziasztok!


Nagymamám, 77 éves, múlt hét hétfőn került a kórházba stroke-kal. Akkor a bal oldalát egyáltalán nem tudta mozgatni, de már a karját fel tudja emelni, tud vele szorítani, kicsit suta, de alakul. A lábát is mozgatja, de egyébként is csípőprotézise van a bal oldalon, otthon is nehezen mozgott vele, de mozgatja már és fel is tudja húzni kis segítséggel. Felülni még nem tud magától. A tudata tiszta, de vannak jobb és rosszabb napok, a rosszabb napokon hallucinál, amiket álmodik, azt valóságnak véli olyankor, de hamar vissza lehet zökkenteni. Segítsetek nekünk, hogy rehab. intézetbe hogyan tudnánk bejuttatni. Az orvos legelső nap azt mondta, hogy semmi esély a felépülésre, második nap azt mondta, hogy bizakodjunk, mert ő is látta, hogy javult. Ha ő nem akarja beutalni, mi a teendő? Előre is köszönöm a segítséget!

2014. ápr. 21. 20:17

Sziasztok!


Egy nagyon közeli családtagom kapott stroke-ot.

Tudnátok adni jótanácsot: neki(a betegnek) és nekünk(a családnak)?

Előre is köszi!

11. 28d702b533 (válaszként erre: 10. - Rencike24)
2011. aug. 8. 11:32
SUPER!!)) nagyon-nagyon örülök)) mielőbbi teljes felépülést kívánok nagybátyádnak))
10. Rencike24 (válaszként erre: 9. - 28d702b533)
2011. aug. 8. 08:23

Szia!


Napról-napra jobban van nagybátyám, egyre jobban tudja mozgatni a bal lábát és segítséggel menni is tud! Ezért Szekszárdon maradhat még 3 hetet a rehabilitációs osztályon! :) Minden nap jár hozzá a gyógytornász! Nagyon örülünk neki! :)

Köszönöm a jókívánságokat!


Renáta

9. 28d702b533 (válaszként erre: 8. - Rencike24)
2011. aug. 3. 18:40
Nagyon drukkolok nektek) nagybátyádnak a mielőbbi gyógyulásban ,sikeres felépülésében. Vidéki vagyok,s nem tudok rehab.intézetet. Elfekvőbe semmiképpen, sztem otthon majd ha van háziápolás-gondozás ott ahol éltek /háziorvosnak tudnia kell/,akkor javasolnám ,hogy azt igényeljétek. A nagymamádnak rendkivül nagy segitség lenne a ápolás-gondozásában a rehabban is. irjal majd kérlek ))
2011. aug. 3. 17:25

Sziasztok!


Tegnap voltuk bent nagybátyámnál! Az állapota ugyanolyan sajnos, nem javult semmit! Bár szerencsére a lábát egyre jobban tudja mozgatni (bal)! Beszéltünk az orvosával, még jövőhét szerdáig maradhat a kórházban, de utána haza engedik, vagy Palánkra is beutalhatja, ha úgy dönt mamikám! De Ő hallani se akar erről a Palánkról, mert az orvos úgy emlegeti, hogy elfekvő! Elfekvőbe, meg ugye azok kerülnek, akik már onnan nem jönnek ki többet! :( Azt mondja az orvos, hogy az ilyen rehabilitációs intézetek, több százezerbe, millióba is kerülhetnek, ha bejut oda valaki! :s Létezik, hogy így van? Illetve várólistás a bejutás! :s Úgyhogy reméljük, hogy mire hazaengedik, legalább már pár lépést meg tud tenni és majd napról-napra javulni fog az állapota! Reméljük, hogy így lesz! Köszönöm szépen a jó kívánságokat!

Renáta

2011. aug. 2. 18:00

Szia!

Az OORI-ba leghamarabb úgy lehet bekerülni, ha az adott intézményből, ahol a rokonod fekszik, egy orvos hívja fel az OORI-t és Ő kér rehabilitációt. Úgy nem fog menni, ha magad viszed Őt be.

Egyébként valóban az OORI a legmegfelelőbb hely, én is eü.-s vagyok, neurológián dolgoztam, onnan tudom.

Kitartást és sok-sok sikert a nagybátyád felépüléséhez!!!!!

6. 28d702b533 (válaszként erre: 5. - Rencike24)
2011. aug. 2. 10:12
no én is ismételhetném az előttem kommentelőt! szégyellem ,h eü-s. vok. ) Ez az orvos miket nem mond, a CT eredmény azonnal megvolt,megvan és pontosan tudja milyen mértékben az agy mely részén "sérült" a stroke miatt nagybátyád. Egy hét egyébként a protokoll, és eszerint ,ha hazaengedik javult az állapota persze ezt relative értem. Remélem sikerül egy jó rehabos intézetbe bejuttatnotok Őt. Irjál majd kérlek és jobbulást a nagybátyádnak)))
5. Rencike24 (válaszként erre: 4. - Zane73)
2011. aug. 1. 12:54

Szerdán került be a nagybátyám a kórházba, csütörtökön voltak nála a nagyiék, akkor még voltak zavaros pillanati, össze-vissza beszélt néha, de megismerte őket! Szombaton voltunk nála mi is, minket is megismert, viccelődött is, egyszer-kétszer beszélt olyanokat, hogy pl. lement a boltba és vett magának cigit meg pogácsát! Holott ugye nem tud menni a bénulása miatt! De egyébként nem tűnt zavartnak! Holnapra telik le az egy hét és holnap tud az orvosa többet mondani, mert ebben az egy héten derülnek ki, milyen mértékben sérült az agya, az infarktus miatt! :( Az orvos szerint nem javult az állapota és nem is fog! De mi reménykedünk benne, szerintem ha már mozgatni tudja a bal lábát, ami lebénult neki, az már előrelépés!

Köszönöm szépen a linket! Megérdeklődöm, mi a menete a bekerülésnek!

4. Zane73 (válaszként erre: 1. - Rencike24)
2011. aug. 1. 12:32

Szia!

Ilyenkor szégyenlem, hogy eü-s vagyok!

Mikor az orvost nem érdekli a beteg további sorsa!

Fel sm merül benne, hogy nincs ki ellása otthon?

Nem tudom milyen állapotban van a nagypapád tudatilag? Ezt jó lenne tudni, mert a rehabot. akkor érdemes elkezdeni.

Én az OORI-t javasolnám, de nem tudom mi a bekerülés módja.

[link]

3. Rencike24 (válaszként erre: 2. - 28d702b533)
2011. aug. 1. 12:03

Igen otthon lenne a legjobb, de a nagyimmal élnek vidéken ketten, csaknem 100 km-re a rokonoktól! Ezért is szeretnénk ha egy ilyen központban segítenének a felépülésében, mert a nagyim nem tudja egyedül ellátni!

Köszönöm szépen a segítséget!

2. 28d702b533 (válaszként erre: 1. - Rencike24)
2011. aug. 1. 11:43
Amennyiben kiadják a kórházból nagybátyád, akkor a háziorvosával egyébként is kell gondolom vinni a zárókat ,stb, gyógyzseriratás. , nos vele kellene megbeszélni és nyilván Ő fog javasolni ilyen rehab.-os központot. Rehabilitálni lehet otthon is ,hiszen a család közelsége mentálisan is segit a "felépülésben". Érdekes,hogy ezt mondták a kórházban,mármint ,h nem javul az állapota. Jól tudom akkor igenis gyógytornász és egyéb fizikoth-s kezelések adhatók / ezt is a háziorvos pontosan meg kell tudni ,hogy mondja) Jobbulást kivánok nagybátyádnak)) és sikeres felépülést.
2011. aug. 1. 11:30

Kedves Fórumozók!


Nagybátyám kedden reggel kórházba került! Agyi infarktust kapott, ami miatt lebénult a bal oldala! :( Az állapota azóta kicsit javult, de a bal oldalát egyáltalán nem tudja használni, emiatt, se felülni nem tud, se járni! Teljesen magatehetetlen!

Az orvosa szerint nem javul az állapota, de mi bízunk benne! A stroke utáni másnap szinte semmit nem tudott csinálni, se enni, se beszélni nagyon és néha voltak zavaros pillanatai! Szombaton már rendesen beszélt, evett magától és nagy nehezen meg tudta mozdítani a bal lábát is, fel tudta húzni a térdét!

Az orvos ki akarja adni jövőhéten már a kórházból! Kértünk segítséget a további rehabilitációs kezelésére, de az orvos szerint rehabilitációra csak a már javulófélben lévő betegek kerülhetnek! Esetleg tudnátok olyan központokat ajánlani, ahol tudnának vele foglalkozni, addig amíg újra olyan állapotba kerül, hogy legalább járni tudjon?


Előre is köszönöm: Renáta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook