Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek hasznos az élet- és lakásbiztosítás?Nektek van? fórum

Szerintetek hasznos az élet- és lakásbiztosítás?Nektek van? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. ápr. 4. 11:25
a lakasbiztositas fontos,a masik nem.
2015. márc. 31. 17:22
De átlátszó vagy.
2015. márc. 31. 17:06

Sziasztok!

Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a fórumot,de azért leírom a véleményem! :)

Szerintem nagyon fontos, hogy legyen biztosítása az embernek. Nekünk is van a házunkra, benne baleset biztosítás. Emellett a férjemnek kockázati életbiztosítást kötöttünk, mert sose lehet tudni, főként ő a családfenntartó. Reméljük nem kell "használni" sose.

Amit én javaslok tapasztalataim alapján, hogy ne egyedül kutakodjunk és mint aki ért hozzá megkötni az interneten. Én pozitívan csalódtam a biztosítási ügynökökben "házalókban". Megkötés után is tartjuk a kapcsolatot, hívom, ha valamit tudni szeretnék. Ő is felhív évente legalább 1X hogy minden rendben van-e.

50. Mari85
2013. okt. 16. 13:33
Szerintem mindenképpen fontos, hogy legyen biztosításod, de csak akkor, ha tényleg alaposan körüljártad a témát, mielőtt kiválasztottad, hogy melyiket, és kinél! Én az xy-nál biztosítottam a lakásomat (direkt nem írtam ki a nevét), és rengeteg oldalt olvastam még annak idején, hogy otthon legyek a lakásbiztosítások terén. A lakasbiztositasok.hu oldal az egyike azoknak az oldalaknak, amiket még mindig olvasni szoktam, és használom a biztosítás kalkulátorját is, és már nem egyszer sikerült úgymond "szembe szállnom" a "szolgáltatómmal", és lett nekem igazam. De ez a jelenség bárhol máshol is megtalálható, a lényeg az, hogy tájékozódott legyél, és saját magad érdekét megértsd és meg tudd védeni
2011. jún. 7. 16:38
FONTOS, nem tudom olvassa-e még valaki ezt a fórumot, de az AVIVA-nak rossz a rendszere, nálunk is van ügyfél (pénzügyi közvetítő vagyok), akinek az Aviva jött ki legjobbra, ezért az lett neki kötve, de elszámolásban az jött, ki, hogy nincs befizetése. A lényeg, hogy mi is tapasztaltunk a dologból, hogy őket fel kell hívni, ha valaki meg akarja tudni az egyenlegét, mert rémes amit a papír alapú elszámolásban írogatnak.
48. lindi1 (válaszként erre: 47. - Bojtoskati)
2011. febr. 18. 10:17
Én is hallottam , hogy az Avivánál nem az a fontos , hogy táljékoztassák az embereket , hogy mire számíthat , hogy mi fog történni a pénzével , hanem az ő elönyüket nézik , hogy mennyit kap majd utánnad. Pedig ha minden ügyfelet normálisan tályézoztatnának és mindenki tisztában lenne a dolgokkal és főként megértené , hogy miért fizet sokkal többre mennének.
2011. jan. 25. 20:50

Sziasztok!

Aviva megtakarítás alapú életbiztosítás.

5 év alat 600.000 Ft-ot fizettem be. Most 170.000 Ft az egyenlegem. Az üzletkötő állította, hogy 10 év alatt legrosszabb esetben is megduplázódik a befizetett összeg. 5 év elteltével, az eredményt látva enyhén szólva is nevetséges:(

2010. jún. 1. 18:44

Sziasztok !

POLLÁK ZOLTÁN VIGYÁZZATOK.

Az erdélyi úriember az Avivánál dolgozik mint ügynök.Alamuszi behízelgő modorú.(ez sokunknak ismerős lehet)

CSALÓ !!!

2010. jan. 27. 06:46
mindkettő van
2010. jan. 27. 06:44
Igen hasznos, van egy idióta szomszédom aki mindig fentről küldi a vizet, így nagyon jó, hogy a legnagyobb biztosításunk van.
43. jana48
2010. jan. 16. 19:43
A bajban jól jön,érdemes kötni.
2009. febr. 27. 19:35
Igen hasznos, de időnként érdemes újabbra váltani, mert az újabb biztosítások ugyan azért, vagy kevesebb pénzért, többet, vagy jobban adnak. Persze, ezt a biztosítók nem fogják elmondani csak úgy..
2009. febr. 27. 19:10

Nekem az volt az első, mikor a gyerek megszületett, hogy életbiztosítást kötöttünk, kedvezményezetnek pedig egymást tettük meg a férjemmel. Ha bármi történik egyikünkkel a másik ne maradjon pénz nélkül a gyerekekkel. És fontos, hogy nem a gyerekek legyenek a kedvezményezettek, legalábbis az ügyintéző azt mondta mert nagykorúságukig csak juttatást kapnának belőle, a teljes összeget csak 18 éves koruk után kapnák meg. Hogy ez igaz nem tudom, de nekünk így van.

Mikor lakást vettünk, meg kellett hozzá biztosítás, de jó az ha van.

40. abe24d45e1 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2008. márc. 11. 16:50
De igen azt bezarjuk,de aki be akar jonni azugy is bejon vagy nem?Annak a nehez aki viszi tudod.
2008. márc. 11. 16:20

Az életbiztosítás érdekes dolog, abból nagyon sokfajta létezik. Van olyan, h fizetsz egy bizonyos összeget, kb életed végéig, és azt nem kapod vissza, csak halál esetén, olyasmi, mint a kocsi kötelező biztosítása. Van kombinált, amikor különböző befektetési egységekbe, portfóliókba fizeted a pénzed, ott választhatsz h mekkora összegre biztosítod magad, és ennyek megfelelően vonják a tartalékot, idő lejárata után szép összeget kapsz, halál esetén, csak a biztosított összeget, plusz a nem tartalékba befolyt összegek piaci értékét. Van még befektetési jegyekhez kötött életbiztosítás, az előzőhöz hasonló!

Édesanyámnak 2 életbiztosítása is volt, de nagyon kis összegre volt biztosítva, mindkettőből kb összesen 500 ezret kapunk plusz kb 400-at fizetett be, de tény, h csak 6-7 hónapja kötötte meg őket, befektetési szándékkal!


Nekem is van életbiztosításom, ami közúti balesetként sokat fizet (mindenhova csak kocsival járok), természetes halál esetén nem annyira! Öcsém a kedvezményezett, így ha valami történik velem legalább a temetés miatt nem fog fájni a feje.

38. luca76 (válaszként erre: 37. - Jeno23)
2008. febr. 25. 22:04
Nem vagyok biztosítópárti,de azt még én is tudo m,hogy a kockázatnak ára van.15 évig álltak Veled kockázatban.Ugyanannyit fizettek volna ki,ha 5 havi befizetett díj után kell szolgáltatni,mint pl. a 14. évben.Inkább annak örülj,hogy nem került ilyenre sor.Én inkább választottam volna a kevesebb lejárati összeget,minthogy fizessenek nekem.De sajnos nem volt választásom!
37. jeno23
2008. febr. 25. 16:59
Sziasztok! Nem tudtam megállni, hogy ne szóljak hozzá életbiztositási üggyel kapcsolatosan. Párommal 1992-ben kötöttünk életbiztositást, ami 2007-ben járt le. Évente változott a befizetési kötelezettségünk 15 év alatt összesen 607.816.-Ft-ot fizettünk be fejenként!!! A biztositó 735.892.-Ft-ot fizetett ki lejáratkor,tehát 15 év alatt + 128.076.-Ft volt a kamat.Sajnos az adójóváirási lehetőséget mindössze talán kétszer tudtuk igénybevenni, ami kb. 20.000.-Ft volt! Ezek a biztositások valóban csak akkor jövedelmezőek, ha az ember kipurcan és igy gondoskodik családjáról!
36. ille (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2008. febr. 7. 18:23
de az ajto zarva van mert a biztosito különben nem fizet!!!szerintem az istenek a keze ebben nincs benne vagy igen?
35. ille
2008. febr. 7. 18:20
Szerintem igen mert igy a csaladnak a többi tagjanak is van egy kis biztonsaga.nekem van mind a kettö,de nem muszaj hogy draga legyen szerintem
34. Ciccke
2008. jan. 28. 10:48

Sziasztok!

Nekem is van vagyonbiztosításom a lakásra évek óta. Megkaptam az ez évi értékkövető ajánlatukat. Évi 18,000,- Ft. Az interneten utána néztem, és megdöbbenésemre, ha most megkötöm interneten új ügyfélként, ugyanannál a biztosítónál, ugyanolyan feltételekkel, ugyanezt a biztosítást, akkor kapok 30 % online kedvezményt. Több, mint 5,000,- Ft, az éves megtakarításom. Így felmondtam az eddigi élő biztosításomat, és újra kötöttem. Az xy biztosító telefonos ügyfélszolgálatán megnyugtattak, hogy más megoldás nincs, miután megkerestem őket, hogy nem mondanám fel, ha megkapom ugyanazt az árat, amit új kötésre ajánlanak.

Levontam a tanulságot, minden évben, nem csak a kötelezőmet fogom megnézni, hanem a lakásra a vagyonbiztosításomat is, és ha kell, akár minden évben felmondom, és újra kötöm. Bármelyik online biztosító bróker oldalán lehet kalkulációt végezni!

33. spinneli (válaszként erre: 32. - Abe24d45e1)
2008. jan. 4. 19:53
akkor gondolom az ajtót sem zárjátok, isten nem engedi oda a tolvajokat.
2008. jan. 4. 19:47
Nekunk nincs de nem is kell,majd a JO Isten vigyazz a mi lakasunkra,autonkra.Ha megirta ugyis meg lesz a baj.
2008. jan. 4. 12:44
Fontos ,hogy legyen lakásbíztosítás . Az életbíztosítás za hanyagolható bár jó ha van
30. Szanka
2008. jan. 4. 11:47
Nálun érdemes volt, decemberben robbant a kazán... Januárban várjuk a pénzt.
2008. jan. 4. 11:11

Nekem is van mindkettő. A biztosításokkal úgy vagyunk, hogy pénzkidobásnak tartjuk, ami igaz is sok esetben. De, amikor baj van, és ezt nem tudja senki előre, akkor bizony jól jön. Itt nem a kis dolgokra gondolok (ablaküveg törés), hanem egy csőtörés, betörés, tűzeset, ami bizony nem kevés pénzbe kerül. Sajnos a biztosítók .... (a véleményemet nem írom le), mert miután hozzánk is betörtek, az év végén felmondták egyoldalúan a szerződésünket, azzal a kifogással, hogy sokba kerülünk nekik. Több pénzt fizettek vissza, mint amennyit mi befizettünk. Na, erről ennyit.

Az életbiztosítás az annyival más (legalábbis az enyém), hogy baj esetén fizet nekem vagy az általam megjelölt kedvezményezettnek. Fizetem xy évig, és a meghatározott határidő után felvehetem az összeget, vagyis takarékos is. Nem veszik el. Persze, amikor megkötjük, akkor szépen hangzik az az összeg, amit előre kikalkulálnak, de mire lejár, addigra alíg kap pénzt az ember, az infláció miatt.

Ugyhogy lehet hasznos is, meg nem is!

28. pufika
2007. dec. 18. 15:56

Lakásra van.


Életbiztosításra nem futja.

2007. nov. 29. 20:12
Nekem és a párömnak is van!És nem is fizetek sokat!Az enyém pl.31 millióra szól,van benne műtét,kórházi napidíj stb. és csak 5500 Ft a havidíja!Szerintem ez erre nem sok,bár ennek nincs lejárata,de nekem nem is az a fontos,hanem,hogy ha velem történik valami,akkor is tudjam,hogy a gyerekem biztonságban van.
26. emagdi
2007. nov. 27. 11:48

szerintem a lakásbiztosítás hasznos.

az életbiztosítás akkor, ha te tartod el a családod (gyerekek, stb), és ha veled történik valami, akkor az ő sorsuk ellehetetlenedne (anyagi szempontból)

2007. nov. 27. 11:26
kell kotni ,nagyon fontos,soha nem tudni mi torténik holnap(és mit hagynánk magunk után!?)
2007. nov. 27. 10:47

Nálunk lakásbiztosítás van, de a jelzáloghitel miatt kellet kötnünk. Nem egy nagy összeg, havi 800 Ft.

Életbiztosításunk nincs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook