Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekek játszhatnak az utcán? fórum

Gyerekek játszhatnak az utcán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. aug. 2. 14:14
Sziasztok!!Nahh pontosan ezek miatt a dolgok miatt költöztünk mi vidékre!!!!Elegünk lett abból,hogy mindig a másik sz@rát kellett szagolni,és persze mindig valaki éppen felújította a házát a szomszédban reggel 6tól!!!További jó csevejt,és kitartást a velem egyet értőknek!!
111. Clau26 (válaszként erre: 97. - Fuoco)
2011. aug. 1. 14:58

Szia!


Én tökéletesen megértelek,én a helyedben bekapcsolnám inkább a ventilátort..nekem 20hónapos a kislányom és én is bekapcsolom de nem iranyitom rá..távolról és úgy hogy forogjon ne rá fújja..nagy melegben igy tudott aludni és ilyenkor adtam rá bodyt is..nem fázott meg még soha..jobb öteletem nincs..nem lehet könnyű az én kislányom is csendben tud csak aludni és amikor 5hétre kiutaztunk külföldre rokonokhoz,ott volt egy 4éves kislány aki nagyon neveletlen volt..5hétig volt h este 10kor aludt csak el tőle,mert a 4éves 11ig ébren volt..a saját rokonaim nem voltak rá tekintettel..ja és itthon este f9től reggel 9ig alszik..szóval gondolom milyen rossz lehet neked..alig vártam már h haza jöjjünk

110. tica06
2011. aug. 1. 14:56

Azzal kapcsolatban, hogy meddig vannak kint a gyerekek... főleg kicsik.

Minden gyereknek más az alvás igénye az enyémek másfél éves koruktól nem aludtak nappal, hiába próbálkoztam ebéd után...ha erőltettem csak hiszti lett a vége, így az alvásidőt eltöltöttük meséléssel csendes játékkal. Igaz este 7-től reggel 7 aludtak.

Mikor mi gyerekek voltunk délután 2kor már kint lehettünk az utcán...sajnos manapság, ha vigyázni akarunk a gyerekeinkre 11-16 óráig nem engedjük ki őket. Örülnek ha kiszabadulnak a falak közül.

Sokszor még én is kint ücsörgök nyáron este 9-ig akkor hívom be a gyerekeket fürdeni, de mivel akkor kezd frissülni a levegő nagyon nehéz.


De megértem azt a szülőt is aki, nem tudja elaltatni a kicsit, mert azt zavarja a behallatszó zaj.

109. tica06
2011. aug. 1. 14:37

Én Hajdúszoboszlón nőttem fel,Üdülő övezetben, a busz megálló a ház előtt, volt kert is mindegyik házhoz.....mégis az utcán "bandáztunk". Soha senkinek nem jutott eszébe, hogy ezért rendőrt hívjon, pedig volt kréta rajz úttesten , járdán, Fiúk focimeccset rendeztek mi hagosan szurkoltunk.

Igaz arra vigyáztak a szüleink, hogy ebéd után, legyen egy kis csendes pihenő, és este kellő időben elcsendesedjünk.

Most kertes házba lakunk, mégis jobban érzik a gyerekek magukat az utcán. Senki nem szól a rajzokért az úttesten. Egyszer egy autós hívta ki a rendőröket, mondván megfenyegettem, hogy ne merjen erre jönni, meg szeget szórok az úttestre. A rendőr kijött meghallgatott, és nevetve azt mondta, jobb is ha nem jön erre, az illető. Ugyanis mikor meglátta, hogy gyereke, játszanak az úttesten, nem lelassított, hanem gyorsított, és az egyik bicigliző gyerek (12 éves) ijedtében elesett. Mi is megijedtünk mi lett volna ha a kocsi alá esik? A sofőr megállt de csak, hogy megnézze nem e lett baja a kocsinak, és mikor szóltam neki, közölte, legfeljebb eggyel kevesebb.


Én azt mondom, ha ti kint vagytok, ne törődj a szomszéddal. Ha rendőrrel fenyegetőzik, add oda neki a telefonod, hogy ki tudja hívni őket.

És te is elmondhatod, hogy rendszeresen zaklat, és fenyeget. Az, hogy a gyerek rajzol az úttestre, nem rongálás, kárt nem tesz semmiben...

108. 7a23ed9179 (válaszként erre: 107. - A56fa55821)
2011. aug. 1. 12:05
Ilyenkor kell jó hangosan szexelni)))
107. a56fa55821 (válaszként erre: 106. - Handa27)
2011. aug. 1. 10:51

Én tisztelem az idős embereket, de sajnos sokuknak már másból sem áll az életük, csak abból, azt hallgassák mit csinálnak a felettük, mellettük és az alattuk lakók.


Még szerencsétek van, hogy eddig csak a gyerekek tevékenysége zavarta őt :-))))))

106. Handa27
2011. aug. 1. 10:44

Sziasztok!


Nekem az alattunk lakó néni ilyen. Panel lakás, gondolom nem kell bemutatni. Feljött először, hogy a fiam egész nap dübörög. Mondtam neki, hogy én egy lakásban vagyok vele és nem dübörög. Akkor biztos ahogy jár, meg különben is ő hallja amikor vacsorázik fürödni megy és tudja az egész életét. Mondtam jó odafigyelek. Még feljött vagy 3-or. Nem foglalkoztam vele mondja csak. Na de múlt héten teljesen kiakasztott. Megint feljött. Mondtam neki már előre, hogy ül a gyerek és olvas meg sem mozdult. Ő most nem a fiúcska miatt jött hanem a kislányt hallja hogy járkál!!!! Mondom neki 13 hónapos mit mondjak neki, ne járj??? Nem is érti még azt sem hogy maradj csöndben, nem értem mit tehetnék. Ő nem tudja az én gyerekem nekem kell megnevelni. Ismétlem 13 hónapos.

105. a56fa55821 (válaszként erre: 101. - Mandula71)
2011. aug. 1. 08:13

Más egy falu és más egy város, ami tele van panellal, amik között a fiatalok játszani tudnak.

Nyáron az egy városban kivitelezhetetlen, hogy a fiatalok ne legyenek az utcán.

2011. aug. 1. 07:16
nálunk lehet itt falun vigyáznak egymásra...természetes ha kint vannak
103. Fuoco (válaszként erre: 101. - Mandula71)
2011. júl. 31. 23:36
Úgy látom Te vagy az egyetlen, aki érti, hogy mi a bajom! :)
2011. júl. 31. 23:32
Miután a fórumindító kérdésétől egy picit eltértünk (elnézést), jól kiveséztük a témát, én is elköszönök. Jó éjszakát!
101. Mandula71 (válaszként erre: 96. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 23:30

Ebben igazad van, nem is vitatom. De továbbra is úgy gondolom, hogy attól, hogy nyár van, meg vakáció, nem kellene zavarni mások nyugalmát. Egy másik hozzászóló írta, hogy ilyenkor fent lehetnek szerinte a gyerekek 1/2 10-ig. Legyenek, ha a szülő így látja jónak, de ne az utcán. Azt sem gondolnám, hogy a 14-15 éves gyerekeknek keresni valójuk van az utcán 8 óra után, a kisebbeknek meg pláne nem. Gondolni kellene azokra is, akik éppen nem a szabadságukat töltik és mondjuk hajnalban kelnek, mert dolgozniuk kell.


Én zavartam már el este 1/2 9-kor fiatalokat a házunk elöl.Udvariasan, de határozottan megkértem őket, hogy beszélgessenek a saját házuk előtt. A szomszéd gyerekét is helyre tettem, amikor a haverjaival este a ház előtt hangoskodott. Tény, ez falu, mindenki ismer mindenkit. Ráadásul itt még jól neveltek a srácok, elnézést kértek és elmentek. Ha otthon panaszkodtak volna, nagy valószínűséggel ők jártak volna rosszabbul...

100. Fuoco (válaszként erre: 94. - Erif1)
2011. júl. 31. 23:26

Igen, sajnos ott van a másik véglet is, sógornőm se viszi soha sehova a gyerekeit, 6 és 10 évesek, múltkor én hoztam el a 6 évest az oviból, utána elmentünk 3-asban játszótérre, de egyszerűen nem tudott mit kezdeni a helyzettel! :(


de azt gondolom az sem normális, mikor egész nap az UTCÁN van a gyerek! Nyár ide vagy oda....

99. Mandula71 (válaszként erre: 95. - Serry)
2011. júl. 31. 23:20
Nem csendrendelet kell(ene), hanem tolerancia.
2011. júl. 31. 23:18

Toleránsnak kell lennünk a másikhoz. Ezt a problémát csak így lehet megoldani.



Én mára elköszönök elteszem magam holnapra. Mindenkinek nyugodalmas, zajmentes jó éjszakát kívánok!


Sziasztok!

97. Fuoco (válaszként erre: 88. - Serry)
2011. júl. 31. 23:11

Nem kell tudnia sehonnan. Hát tényleg nem értitek??? Egyszerűen csak az zavar, hogy ezek MINDENNAPOSAK.


És nem, az én 15 hónapos gyerekemtől senki ne várja el, hogy tolerálja a felnőttek beleszarokanagyvilágba hozzáállását. A lakópark tele van kisbabákkal, tehát ha az én ablakom mögött nem is tudják hogy baba van, sejthetik, hogy 83 másik van 10 méteres körzeten belül. Egyszerűen kisgyerektől függetlenül, ha valaki késő este, ráadásul minden este módszeresen üvölt, akkor az nem más mint bunkóság. Nem teszem én sem, délután sem, pedig lehet hogy épp a nagyinál van a lányom! Tekintettel vagyok arra, hpgy nem egyedül élek a lakóparkba, és bizton hiszem, hogy joggal várom másoktól is ugyanezt. Hidd el, elég gyakori eset itt az üvöltözés, ha nem így lenne, nem lennék kiakadva!


Azt írod mindenkinek tolerálni kell a másikat. Én tolerálok, hisz a büdös életbe nem üvöltöttem le senki fejét, mert mondjuk hangos volt. De azt ki veszi figyelembe, hogy az én lányommal együtt minimum 20 0-2 éves gyerek van az utcában? Miért kell így élni, miért nem lehet kultúráltan végigmenni az utcán?


Nem csukom be a 30 fokban az ablakot, mert azzal többet ártok mint használok. És 15 hónapos gyerekre ventillátort irányítani... Hááát!

96. a56fa55821 (válaszként erre: 92. - Mandula71)
2011. júl. 31. 23:06

Este mikor már viszonylag elcsendesült minden az is hangosnak tűnhet, ha valaki normális hangnemben beszélget.


Megboldogult fiatal koromban jártam én is úgy, hogy hajnalban jöttünk haza egy szórakozó helyről és a barátommal váltottunk a házuk előtt pár szót, mielőtt elköszöntünk volna egymástól. Teljesen normális hangnemben beszélgettünk, és ittasok sem voltunk. Mégis el lettünk küldve melegebb égtájra, hogy ne hangoskodjunk.

95. Serry (válaszként erre: 92. - Mandula71)
2011. júl. 31. 23:05

Csak az a baj Mandula, hogy ma már nincs csendrendelet.. ugyanis ilyenkor ha én letettem a gyereket aludni, és már magam is aludnék arra riadunk, hogy körülöttünk buli van joggal szólhatok. De sajnos mondom nincs csendrendelet.


Egyébként régebben ahol laktunk volt olyan ,hogy a 4 házzal arrébb levő kocsmában buli volt mi meg nem tudtunk tv-t nézni este 10 kor.. nem hogy aludni.. éjfélig vártunk és hívtam a zsarukat

94. erif1 (válaszként erre: 25. - Fuoco)
2011. júl. 31. 23:04
Majd pár év múlva megnő a lányod és ő fog kint biciklizni és gumizni, fogocskázni a barátaival és mennyire boldog leszel, hogy szünidőben kint játszik és nem bent netezik. Ilyenkor nyáron fél 10-ig fenn lehetnek a gyerekek, szerintem, mert aztán jön az iskola és fél 9-kor alvás van úgyis, mert reggel kelni kell. Én személy szerint boldog lennék, ha egy pár év múlva kint biciklizhetnének a gyerekeim, de sajna ez Budapest, mégha csendes utcában is lakunk, azért félnék kiengedni az utcára. Ha volnának gyerekek az utcában, én biztos engedném, hogy az udvarunkon játszodjanak, egyébként nem pletyizek senkivel és még rajtuk a szemem egész nap, várom, hogy ne kelljen sasoljam már őket kint az udvaron. Egyébként van szemben egy 6 év körüli kislány, életemben nem láttam kint, csak az autóból ki-be szállni, a szülei még sétálni sem viszik ki, szegény gyermek...
93. Serry
2011. júl. 31. 23:02

Szerintem minden háznak környéknek mag van a maga alapzaja. Ahol mi lakunk egy kereszteződéssel arrébb van a mentő állomás naponta többször jönnek szirénázva a mentők,mert ellőttünk kell legtöbbször elhaladjanak. Aztán amit én képtelen vagyok megszokni ésÚÚÚTTTTÁLLOK hajnalban arra kelni, hogy a 70-es évekből itt ragadt utcasöprő autó jön hajnal 2kor. Körbesöpri a házat. Mi pont a sarkon vagyunk tehát két utcáról kapjuk a zajt. Ha nyitva az balak minden felhallatszik. Buszmegálló van a közelben. S van amikor a Grippenek húznak el a fejünk felett este 11kor mert valamelyik marha vagy berepült a légtérbe vagy éppen gyakorlat van.


Ezek az alapzajok ehhez jön hozzá a részeg alsó szomszéd néha.

alapból csendes hely.. de a kisfiam pl egészen 2 éves koráig felriadt a mentőkre.. pedig ő már ebbe a "zajba" született. Majd megszokja a te leánykád is... tudom idegesít.. de ez van.

Egyet persze megtehetsz ha nem akarsz ablakot csukni a kánikulában.... lemész és megkéred kedvesen a szomszédokat, hogy ha lehet ne közvetlen az ablak alatt legyenek. persze ez nem mindenkinél éri el a kívánt hatást.

92. Mandula71 (válaszként erre: 88. - Serry)
2011. júl. 31. 22:58
Azt nyilván nem kell tudniuk, hogy kisgyermek van. Azt viszont illene, hogy este 10-kor, meg 11-kor az emberek zöme általában alszik. Ergo nem hangoskodok.
91. Fuoco (válaszként erre: 89. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 22:58

Iszonyú ijesztő erre felriadni, nem irigyellek.

Egyszer úgy megijedtem, hogy percekig zakatolt ezerrel a szívem.

90. Mandula71 (válaszként erre: 85. - A14deb9047)
2011. júl. 31. 22:57
Nem gondolom, hogy azért, mert nyár van, meg más gyereke ébren van, meg mit tudom én még milyen okok lehetnek, szóval hogy a 15 hónapos kislánnyal, aki este 7-8 körül alszik, 9-kor sétálni kellene menni...
89. a56fa55821 (válaszként erre: 86. - Fuoco)
2011. júl. 31. 22:55

Ahol én lakom viszonylag csendes kis utcácska, viszont tőlünk nem messze van egy házikó ami motoros klubként funkcionál.

Ezzel nem is lenne baj, mert kb 500 m-re van tőlünk.


Azonban mikor a motorosok jönnek ebből a klubból, pont az ablakunk alatt kell megállniuk, mert van ott egy útkereszteződés. És mikor elindulnak hatalmas zajjal jár.


Volt olyan, hogy reggel 7-kor erre a zajra riadtam fel, mert azt hittem a házunk készül éppen összedőlni.

88. Serry (válaszként erre: 83. - Fuoco)
2011. júl. 31. 22:50

Honnan kéne tudnia az utcán haladó szórakozóhelyre igyekvő, vagy éppen csak összeszaladt 8 felnőttnek, vagy a 6 kutyasétáltatónak, hogy emögött az ablak mögött épen a te 15 hónaposod alszik?



Egyébként értem,hogy a hirtelen zajok felriasztják.. de neked is meg kell értened, hogy ilyenkor nem a 2 évesnek van nyár hanem a szülőnek is amikor éppen szabin van és őrül,hogy lehűlt a levegő és még lent lehet a gyerekkel... és hidd el, hogy eszik iszik az agyerek időben. Reggel max később kel.

Mindenkinek tolerálnia kell a másikat.


Én sem üvöltök le délután mikor pihennénk az utcára a nénikre, hogy ne már az ablakunk alatt tessék megvitatni ügyes bajos dolgaikat... pedig képzeld el az elsőre tök tisztán felhallatszik minden. Ha zavar 30 fok ide vagy oda míg elaszunk becsukom az ablakot. Arra találták ki ideiglenesen a ventilátort.

87. Fuoco (válaszként erre: 85. - A14deb9047)
2011. júl. 31. 22:50
Az én lánykámnak akkora alvásigénye van, hogy ő 7kor már a kádban csücsül, és még így is 10-ig alszik. Nem tolhatom el jobban a lefekvést, mert akkor délig alszik! :)
86. Fuoco (válaszként erre: 84. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 22:48

Szép lakópark, de az önkormányzat kicsit meggondolatlanul építette be ilyen sűrűn. Sehol egy kis zöld, sehol egy pad. Persze ez más fórumra tartozik!


Az erkélyünk, és az összes ablakunk a repülőtéri útra néz! Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy ez az út a motorosoknak meg az "elcsentem a kocsit aputól típusú fiataloknak" maga a paradicsom. 50 helyett 150-el tépnek éjjel a motorosok.... Na, ezekre én riadok fel, a gyerek meg se nyekken! :)


igen, abszolút igazat adok azoknak, akik szerint a gyerek játszon, biciklizzen, szaladgáljon. Nem keresem a kákán is a csomót, de mindennek van határa!


Mondjuk a minap meglepődtem, mikor 3 biciklis lecsilingelt a babakocsival a járdáról! :)


Az ilyen nénikék sajnos már túlságosan is unatkoznak, hatni rájuk nem lehet, valami mindig lesz, ami nem tetszik nekik.


Azt hiszem én itt túl sok oldalról kapom a zajt, az alsó szomszéd 6 és 9 éves gyerekei este 11-kor szaladgálnak, sikítoznak, ugrándoznak, a ház meg persze remeg! A ház előtti járda és autóút nagyon nagyon forgalmas, az utca hemzseg a gyerekektől, a szomszéd házban van egy kistestű kutya, a legapróbb, legjelentéktelenebb valamit is képes 10 percig ugatni! Olyan hangja van, hogy 1 perc után felmegy a pumpa... Persze a kicsi ablaka alatt vinnyog...


Oké, joggal mondhatnátok, hogy akkor miért nem költözöm az Antarktiszra, csak az a baj, hogy uuutálom a hideget! :)))

2011. júl. 31. 22:39
Menjetek ti is le egy kicsit... Talán így könnyebb lesz.
84. a56fa55821 (válaszként erre: 83. - Fuoco)
2011. júl. 31. 22:32

Akkor tudom hol laksz. :-))) Nagyon szép lakópark.


Tavaly márciusban voltam ott három hetes tanfolyamon.



Tökéletesen egyetértek azzal, hogy legyünk tekintettel a másikra.


Viszont sajnos vannak olyan főleg idős emberek akik nem tudnak magukkal mit kezdeni és ott kötnek bele gyerekekbe ahol tudnak.

És bizony azt is bejelentik a rendőrségre, hogy a 6 éves gyerekek a járdán kerékpároznak.

Olyankor meg szoktam kérdezni tőlük, hogy egy olyan személy aki nincs tisztában a KRESZ szabályaival hol kerékpározzon?

83. Fuoco (válaszként erre: 82. - A56fa55821)
2011. júl. 31. 22:26

Történetesen a rendőrségi kutyakiképző mellett lakunk! Nem kevés zajjal jár, de épp a minap beszélgettem a szomszédunkkal, hogy ez pl egyáltalán nem zavar, hisz lehet, hogy az a kutya akivel éppen akkor foglalkoznak egyszer megmenti valaki életét.

Nem k.rvaanyázok, ha elmegy egy mentő a ház előtt. Van szívem, ezeken a zajokon nem akadok ki. Azon viszont igen, mikor éjjel 3kor a rendőr brahiból bekapcsolja a szirénát, hogy nyissák ki a kiképzőben a kaput.

Ahogy azon is, mikor este 10kor elhalad a menetrendszerinti kutyasétáltató csorda, nem hazudok, 6-an vonulnak végig, pontosan tudom melyik párttal szimpatizálnak, stb stb, és ki sem kell dugnom a fejem a lakásból.


Nem azt mondom, hogy az ember húzza meg magát! azt mondom, tekintettel kell lennünk az emberekre. Egyszer szóltam le az erkélyről, mikor 8!!! Felnőtt a lányom ablaka alatt este 11-kor elkezdett vitatkozni valamin. Na akkor leszóltam, hogy pssszt, baromira meglepődtek, és arrébb mentek. Teljesen normálisan kezelem le ezeket a helyzeteket, nem vagyok bunkó ezekkel az emberekkel, habár bunkónak tartom őket. Ez nem a balaton partja....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook