Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reflux sűrű tapadós nyák fórum

Reflux sűrű tapadós nyák (beszélgetős fórum)


2011. dec. 10. 06:46
Nekem is volt ilyen problémám, azt hittem a refluxtól, aztán elkerültem a tüdőgyógyintézetben, ahol kiderült asztmám van, kaptam rá gyógyszert, ma már nem "köpködök"
2011. dec. 10. 04:17
Szerintem az is lehet, hogy az orrüreg hátsó falán van lerakódva ez a besűrűsödött orrváladék, és néha lecsurog-csúszik a garatodba, aztán mielőtt lenyelnéd, felkrákogod. Ha jó sok vizet iszol, az ártani nem árt, akkor elvileg hígulnia kell. Én a helyedben megpróbálnék párásítani otthon, mert a száraz levegőtől simán kiszáradhat a nyálkahártya, és attól lehet ilyen tünet. Meg ha dohányzol, akkor pláne.
26. Rika1
2011. dec. 10. 02:40
Mióta itt jártam, kiderült, hogy por és poratka allergiám van. Ez okozta és okozza is a panaszaimat:)
2011. aug. 8. 08:12
Lehet az orromból jön mert állandóan el van dugulva és átlátszó valamit fújok ami jön fel. Reggel néha sárga de akkor az orromból is sárgás vmi jön. De nézték már az orrüreg gyulladást de nem találtak :(
2011. aug. 2. 19:35
Bocsi, a második szövegem, nem Rika1-nek ment, hanem Tutoricnak. :)
23. retsze92 (válaszként erre: 20. - Rika1)
2011. aug. 2. 19:35

Köszi! :) Lehet kipróbálom.

Ambroxolt, Acc-t, köptetőket már én is szedtem rengeteg fajtát.. de nem nagyon használt. Egyedül a Nasopax orrspray ideiglenesen.


Rika1: Szerintem ezek a slejm szerű váladékok nem a gyomorból származnak. Nálam legalábbis tuti nem. Én érzem, hogy az orr és szájüreg között van. De ha lentről köhögöd fel, akkor viszont tüdőből.

2011. aug. 2. 16:28
Vagy lehet hogy mindenkinek ilyen sűrű trutyi van a gyomrába és nekem csak azért jön fel mert rosszul záródik a gyomrom??
21. Rika1
2011. aug. 1. 12:53
Azt még nem írtam, hogy az orr melléküreg és a mellkas röntgen negatív volt, és nem használt az orvos által felírt Terpin és az ambroxol sem.
20. Rika1 (válaszként erre: 19. - Retsze92)
2011. aug. 1. 03:57

Nekem csak az idén volt ilyen tünetem. Először is azt tapasztaltam, hogy itthoni DVD-re torna közben egyszerűen befulladtam. Aztán próbáltam vissza venni a tempót, de csak nem volt jó. Nem mentem orvoshoz vele, csak akkor már mikor éreztem, hogy nehezen tudom felköhögni a lerakodott slejmet. Bocs, de ez a neve. Szóval éreztem, hogy köpnöm kell, köptem is, de a nyál kijött a sűrű egybeálló borsonyi átlátszó kocsonyás valami bent maradt a számba. Mondom ilyen nincs.., de mégis. Mikor már éreztem, hogy fullaszt is..orvoshoz mentem, aki vírusos torokgyulladást állapított meg, pedig a torkom nem is fájt nagyon. Aztán mondta vegyek gyógynövényes köptetőt. Vettem is Lándzsás útifüvet. Kettő flaskával ittam, nem használt. Egyik ismerősöm házi pálinkát javasolt..nah az felhozta és oldotta is a nyákot. Megmondom őszintén ez hozott helyre. Házi szilva pálinka..ötven év alatt nem ittam egy kortyot sem, mert nem is szerettem. De most hogy szót fogadtam..nem bántam meg. 1/2 litert fogyasztottam el napi egy stampedlit ittam, nah jó van mikor kettőt.2x1-et..:))

De mondom ez a letapadt valami..először átlátszó fehéres színű volt, aztán zöld és barna. Viszont a pálinka kitisztított 1-2 hét alatt.

A doki nekem is felírta a nasonexet..,eleinte használtam.., de még mindig van benne.

Éjszaka szabályosan fulladoztam..a falon aludtam félig ülve..nem kívánom senkinek.

Azóta jól vagyok..és tornázom is, mint előtte.


Azért is írtam le így részletesen, mert láttam a dokin, hogy majdhogynem tanácstalan volt:(


Egy netes ismerősöm ajánlotta ezt a pálinkás módszert..örülök, hogy hallgattam rá!

De csak tiszta házi pálinka használ...én szilvát ittam..


Azóta egy kortyot sem..rendbe jöttem:)

2011. júl. 31. 22:33

Hasonló tünetekkel én is rendelkezem.. Már kiskorom óta. Sárgás vagy átlátszó trutyit produkálok. Én az orrüreg és a szájüreg között érzem a letapadt trutyit. Próbálom leszívogatni, krákogni..stb. Van amikor könnyen sikerül.. de van hogy napokig szenvedek, nehezen veszem tőle a levegőt fekvő helyzetben.. Valamint nagyon zavar mozgás, sportolás közben. Mikor télen náthás vagyok, akkor a nasopax orrspré sokat segít ebben is. Észrevettem, hogy olyankor lehozza, és teljesen felszabadult a levegővétel.

Tudom, nagyban hibás vagyok, rég el kellett volna mennem már egy fül-orr gégészhez.. Rengetegszer meg is fogadtam már.. de sosem jutok el. :(

Valakinek van hasonló tünete? Hogyan kezelik az ilyesmit?

2011. júl. 31. 22:27
de nem köhögök, nem volt torokgyulladásom se
17. Rika1
2011. júl. 31. 22:09
Ez tuti nem a refluxtól van, mert a váladék a légutakból származhat..főleg mert köhögéssel jön fel. Nekem is volt és van is hasonló, egy vírusos torokgyulladásból maradhatott vissza..általában reggelenként tud veszettül zavarni. Szerintem menj el vele orvoshoz.
16. Várhegyi Márton (válaszként erre: 14. - Tutoric)
2011. júl. 31. 21:56
A krákogás kis köhögés, így az alsó légutak váladéka jön föl, nem pedig a gyomortartalom.
2011. júl. 31. 21:52
Már régebben 5-6 éve, mért attól lehet a váladék??
2011. júl. 31. 21:46
sztem gyomorból mert ha iszok és krákogok még könnyebben feljön
13. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Tutoric)
2011. júl. 31. 20:55
Biztos, hogy a gyomorból jön ez a váladék? Könnyen lehet, hogy az alsó lúgutakból vagy az orrüregből származik.
12. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 9. - Tutoric)
2011. júl. 31. 20:47

na az jó :)

ez mikor volt?

2011. júl. 31. 20:46
heliko sincs
10. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 8. - Üdeut)
2011. júl. 31. 20:46

ezt nem is tudtam :)


de ha van helikoja, akkor antibiotikumos kezelést kell kapnia, hogy elmúljon, tehát az orvos akkor is kell..

2011. júl. 31. 20:46
csináltak gyomortükrözést nincs semmi elváltozás
8. üdeut (válaszként erre: 6. - Peggy Ruth Carpenter)
2011. júl. 31. 20:44
Helkobakter tesztet is lehet már kapni.
2011. júl. 31. 20:43
a fehér és sárga cucc utalhat valamilyen fertőzésre is. mióta van ez a tüneted?
2011. júl. 31. 20:42

Gyomortükrözést csináltak?

Szerintem elég durva amit leírtál.. a helyeden vissza mennék az orvoshoz!

Helicobaktert néztek?

5. törpe hugi (válaszként erre: 4. - Tutoric)
2011. júl. 31. 20:42
Miért nem jó a gyógyszer?
2011. júl. 31. 20:39
Persze, Controlocot de nem nagyon jó csak annyi hogy nem mar a sav.
2011. júl. 31. 20:38
Orvos látott már??
2011. júl. 31. 20:29
Szia! Milyen gyógyszert szedsz?
2011. júl. 31. 20:25

Refluxom van és sűrű átlátszó tapadós a nyálam. Krákogással mindíg feljön a trutyi. Fehér vagy átlátszó tapadós vmi. Reggelente néha sárgás.

Nektek reflux mellé nincs ilyen problémátok?

Nehéz nyelés is van de sztem az -e miatt van.


Ha vki talált rá megoldást létszi szóljon köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook