Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelezhetnek-e elszámolásra, ha csak meghatalmazott voltam, nem gondnok, nem gyám? fórum

Kötelezhetnek-e elszámolásra, ha csak meghatalmazott voltam, nem gondnok, nem gyám? (tudásbázis kérdés)


16. kobagabi (válaszként erre: 15. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 30. 22:42

Lehet, hogy igazad van! Csak tudod, ha a gyámhivatal, vagy a leendő gondnok kérné az elszámolást megérteném. De a helyi Jegyzőnek szerintem semmi köze ehhez. Maga a gyámhivatalban az ügyintéző hölgy, aki a néni gondnokság alá helyezésével foglalkozik, azt mondta nem vagyok köteles elszámolni. De ha mégis megteszem, akkor se kell mindent számlával igazoljak. Csak írjam le, mennyit vettem fel, és soroljam fel miket fizettem ki abból. Szó szerint ezt mondta:"azon majd csámcsoghat a Jegyző egy darabig"

Mindegy, szerintem be sem megyek, csak megfogalmazok egy levelet, mellékelem, amit kell, és ajánlva feladom. Jobb, ha nem megyek be, mert ha olyat mondd biztos megmondom a magamét, ahogy ismerem magam.

Köszi egyébként a segítségedet, és a támaszt. Jól esett:)

15. Kanalasorvosság (válaszként erre: 14. - Kobagabi)
2011. júl. 30. 09:18

Ez a "számonkérés" nem ellened irányul hanem csak ez az eljárás! Ők nem tudhatják hogy te rendesen ápoltad-e az idő hölgyet vagy sem így ezt le kell folytatniuk, pláne ha átveszik innentől!

Ne izgulj miatta. Amit kérnek azt mutasd meg neki és kész! Szerintem nem fognak sokat szőrözni a dolgon.

Szerintem gázosabbnak látod a helyzetet mint amilyen! Ez csak a rutineljárás.

14. kobagabi (válaszként erre: 13. - Timycat)
2011. júl. 30. 00:13

Sajna az ő állapota leromlott, és kórházba került. 76 éves. Mentálisan már nem tiszta. Az én lelkiismeretem teljesen tiszta, hisz minden hónapban a saját fizetésemből még raktam is a nyugdíjához hogy elég legyen.,

Csak az fáj, hogy 1 év alatt legalább 10-szer voltam a Hivatalban (és a Jegyzőnél is) segítsenek a néninek, de nem tették. Inkább megköszönhetnék, hogy nem hagytam meghalni. Mielőtt kórházba került, már etetnem is kellett, meg pelenkázni:(

13. timycat (válaszként erre: 11. - Kobagabi)
2011. júl. 30. 00:06

Ne aggódj! Szerintem ez csak a gondnoksághoz szükséges vagyonleltár felvételhez kell.

Semmilyen kötelezettséged nem volt a néni felé. Ha megkérdezik mire költötted a pénzt, akkor meg be tudod mutatni a kifizetett számlákat, tudsz arra hivatkozni, hogy te vitted kezelésekre, orvoshoz stb. Szerintem a számla nélküli fűnyírást ne említsd, felesleges. A néni mentálisan milyen állapotban van? Mert ő is tud téged igazolni

12. kobagabi (válaszként erre: 9. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 30. 00:04
Megvan mindenem, csak nem számlák, hanem blokkok. A néninek se víz, se villanya nem volt. Fűtés fával, sparheltban. Rezsi költség nem volt. Viszont rengeteget evett és a gyámhivatalban azt mondták nekem, hogy a nyugdíjminimum összegét(28.500.-Ft) nem is kell igazolni, mert ezt jogosan élelmiszerre költöttem, erről semmi számla nem kell. Mikor a néni beteg lett, mindenhová én vittem (vizsgálatok): benzin sincs ingyen. Itthonról vittem melegvizet a fürdetéshez(ez is pénz) hétvégén itthon főztem rá(áram, gáz+ vásárlás)+ járókeret, kórházi cucc(köntös, hálóing, bugyi, ruha, zokni, piperecucc), még felsorolni is sok, és már ki is fújt a 43 ezer forintja.
11. kobagabi (válaszként erre: 7. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 29. 23:57
Nincs semmi szerződés. Csak egy sima meghatalmazás a helyi Takarékszövetkezetben, amivel a nyugdíját felvettem. És igen a néninek is adtam, hagytam ott. Meg kezdetben nem is ellátásnak indult, csak pénzfelvételnek. Felvettem a pénzt, levittem neki, és mindet odaadtam. Csak menet közben az állapota leromlott... Így én intéztem mindent mert megkért, és nem mert köteleztek.
10. Kanalasorvosság (válaszként erre: 8. - Monilla)
2011. júl. 29. 23:55

Ha jól értettem akkor arról kötöttek szerződést hogy fölveszi a nyugdíját és ellátja!

Ezután bizony kő keményen el lehet számoltatni!!!

A szerződésnek nem kell tartalmaznia hogy hivatalos gyámja! De ha a pénz fölött rendelkezik és azt használja akkor elszámoltatható!

9. Kanalasorvosság (válaszként erre: 3. - Kobagabi)
2011. júl. 29. 23:51

Nem kell annyira megijedni!

Sok az idősek kárára elkövetett visszaélés így logikus és érthető hogy kivizsgálják az ügyet! Ha más nem a gyerekei kérésére! De ha vannak számláid a nénivel kapcsolatos költségeidről és hogy mit vettél,mire költöttél akkor nincs gond!


Persze abban óvatosan bízzál hogy a számla nélküli munkás majd igazol téged hisz ah kiderül és rászáll az apeh akkor úgy megszívja hogy ihaj... Ha nincs esze akkor persze tanuskodik és ha mákja van talán megússza de rá ne alapozz!

2011. júl. 29. 23:51

Számadási kötelezettsége csak a gyámnak, illetve gondnoknak van attól a naptól, amikor a kirendelő határozatot kézhezvette. Nem lehet, hogy még most rendeli ki a gyámhivatal a gondnokot és a jegyző vagyonleltárt vesz fel. Az nem számadás, csak be kell mutatni a néni nyugdíjszelvényét és nyilatkozatot tenni, hogy van-e bárminemű ingó- ingatlan vagyona.

Ha nem így van nem értem, mert a jegyző nem számoltathat el. Ehhez csak a gyámhivatalnak lenne jogköre, de csak a gondnokot, vagy a kirendelt gondnok perelhetne be a bíróságon, amennyiben úgy gondolja, hogy kárt okoztál a gondnokoltnak.

2011. júl. 29. 23:44

Ha az van a szerződésben hogy meghatalmaz a pénz felvételére és hogy lásd el akkor bizony jogosan kérik!

Azt nem hiszem hogy 100%-ban kérnék hisz akár a nénikének is adhattál hogy ő költse el de mivel az ellátása a te feladatod így a bevásárlásokról, számlák fizetéséről stb kérhetnek számlákat!


Persze nem mindegy hogy az ellátás alatt mit értettetek! Hisz ha a néni ki se tudott mozdulni akkor te mentél számlákat fizetni stb. Ha meg nem akkor ő is fizethette...

Na de nem akarom látatlanban túlragozni mert a szerződés részleteit és a helyzetet nem ismerem...

A lényeg hogy a havi rezsi számlát és a bevásárlás számláit szedd össze, meg ha van még valami.


Ha szerződést kötöttetek akkor bizony nem csak egy kis szivességet tettél hanem elkötelezted magad a rendszeres és szabályozott segítés mellett aminek jogi következményei vannak...

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2011. júl. 29. 23:44

Értem!

Miért nem kötöttetek szerződést?

Most sokkal jobb lenne.

Sajnálom!

5. kobagabi (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2011. júl. 29. 23:38
Ezelőtt is kórházba került, és jártam hozzá. De nem terveztem el előre, hogy 1 évig fogom gondozni. Csak kerestük a gyerekeit, és mivel megvan, ők jogosultak bármit is tenni. Így én nekem ki kellett lépnem. Nem önszántamból:(
4. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2011. júl. 29. 23:36

Nem értem!

Ha eddig tudtad ápolni, most, hogy kórházba került miért nem álltál mellette?

3. kobagabi (válaszként erre: 2. - Kobagabi)
2011. júl. 29. 23:35
Mert se gondnok, se gyám nem voltam, csak egy meghatalmazott. Hozzátenném, hogy blokkjaim vannak, és tanúk is (pl. akivel lekaszáltattam az udvarát-de ő számlát nem tud adni), csakhát számláim nem. És félre ne értsetek, mert nem akarok én kibújni a dolgok alól, csak ugye eddig a Polgármesteri Hivatal nem segített a nénin, akárhányszor kértem segítséget. A helyi családsegítő is csak 2-szer volt nála, míg én naponta. Én vittem kezelésre, pszichiártiára. Saját kocsin. Máskülönben 43ezer forintot kapott, én pedig 57860-at költöttem, amit igazolni is tudok! Csak szerintem nem jogosan kérik ezt most tőlem!!!!
2011. júl. 29. 23:31

Egy idős néni 1 éve meghatalmazott, hogy minden hónapban vegyen fel a nyugdíját, és lássam el őt (nincs eltartási). Én meg is tettem eddig. De mivel a néni egyre rosszabb állapotba került, kértem a gondnokság alá vételét. Persze rögtön engem akartak kirendelni, de nem vállaltam. Eddig se kellett volna, hisz senkim, csak megsajnáltam. A nénihez kirendeltek egy gondnokot, és ma kórházba szállították.

A helyi Jegyzőtől meg kaptam egy levelet, hogy az utolsó nyugdíját számlával Igazoljam, mire költöttem! Jogosan kéri szerintetek?

2011. júl. 29. 23:27
Kötelezhetnek-e elszámolásra, ha csak meghatalmazott voltam, nem gondnok, nem gyám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook