Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te mivel éled túl a cluster fejfájást? fórum

Te mivel éled túl a cluster fejfájást? (beszélgetős fórum)


18. Eli85
2016. okt. 2. 11:00

TÈNYLEG HAT A SZEKERES FÈLE TERÁPIA!!!!!!!!!!!!!


Sziasztok nekem 6ève van ez a betegsègem ,minden èvbe 1x jön elő ès 2-3 hònapig tart 2ès fèl 3òrás erős 10 és fájásokkal.Rátaláltam SZEKERES úrra ,mèg nagyon az elején jártunk a ciklusomnak ,nekem 11 kezelés kellett ahhoz hogy vège legyen ès a kezelés alatt voltak fájásaim de úgy vettem èszre hogy fokozatosan rövidül az időtartama (3òráròl 2,5 re aztán 1re ès utólag már csak 20-10perces volt ) ès most 5napja semmi fájás.Megmondom őszintèn ènsem fűztem sok remènyt ehhez hogy sikerül de 6èv alatt egyszer sem rövidült így lé mint most ès tünt el, de úgy voltam vele hogy veszteni valòm nincs hála SZEKERES Úrnak.Segítsünk másokon is ,hogy őket is megszabadítsák ettől a kîntòl,ne mèrgezd magad tovább a sok hatástalan gyògyszerekkel ,mikor pár kezelès alatt megszűnik. Megismertem ott pár clusterest ,van akinek 4 alkalom után megszűnt..NEKEM SEGÎTETT!!!!!!!!

17. Akinom-rock (válaszként erre: 16. - Akinom-rock)
2012. nov. 7. 11:59
Mindennap 1-2 hétig, bocsi, ez kimaradt.
2012. nov. 7. 11:56

Sziasztok!

Nekem még nincs diagnosztizálva, hogy Clusterem van, de gyanús a tünetekből ítélve. Új orvoshoz még nem sikerült időpontot szereznem, a régi meg nagyon furcsa volt. (teljesen mást írt tüneteknek a papírra, mint, amit mondtam, és azt mondta menjek vissza, ha fáj, de leírva a tüneteim rájöttök, hogy ez lehetetlen)

8 éve van, évente jön elő kb., mindennap egyszer, 10-20 percig tart kb, a bal szemem fáj iszonyatosan (fejre is kimegy, majd vissza szemre, de csak bal oldalt) reggel is este is előfordul (álmomból is felkelt, ha úgy van), és minden évszakban volt már. Néha érzékeny a fényre, máskor nem. Van előjele, gyengéden elkezd nyomni a bal szemem, majd kitör a fájdalom. Hányingerem szokott lenni, de 8 év alatt csak egyszer hánytam.

Nem tudnám megmondani, hogy ez mekkora fájdalom, amiket láttam videókat, ahhoz képest nekem gyengébb kell legyen, mert annyira nem szenvedek, de így is kibírhatatlan.

Szerintetek is Cluster lehet?


Ui: orvosi LSD-vel kísérleteznek (nincs tőle hallucináció), de van, aki titokban simát is nyom, és a csodagomba is segít a tünetmentesedésben.

(ha moderátor szeretné ezt törölni, akkor csak a drogos részt, nem akarok buzdítani senkit drogozásra - bár ilyen fájdalom mellett... - , csak érdekességként állapítottam meg)

2011. nov. 19. 00:45
robald ki a kava-t/neten webaruhazon megszerezheto/csodakra kepes.
14. gyemant10 (válaszként erre: 13. - Rightsider)
2011. szept. 18. 17:43
Miért nem próbálod a Lítiumot,a mi neurológusunk azt mondja a leghatásosabb...
2011. szept. 15. 17:30

Sziasztok!


Én már évek óta kínlódok ezzel a szemét betegséggel.


Amiket szedek: Isoptin SR (Verapamil)-semmit nem ér

Divoscan 2,5 mg -semmit nem ér

Flector EP Rapid (fájdalomcsill.)-semmit nem ér


Cinie 100 mg (Sumatriptán)-Na ez segített.Kb.20 perc alatt nyomtalanul eltűnik a rohamom. Csak ez meg egy vagyonba kerül.

4 szem 4600 FT.


[link]

12. 5070cf4016 (válaszként erre: 11. - D116a44d35)
2011. júl. 30. 00:47
pszichológus leszek, kognitív szakirányra járok, jövőre lesz meg a diplomám. utána neuropszichológus, illetve pár-és szexuálterapeuta képzést fogom elvégezni. :)
11. d116a44d35 (válaszként erre: 9. - 5070cf4016)
2011. júl. 29. 22:00
Köszönöm. Amúgy mi leszel pszichiáter vagy pszichológus ,csak szakirány előtti orvosira jársz? Lehet én is pszichológiát is el akarom végezni.
10. 5070cf4016 (válaszként erre: 8. - Gyemant10)
2011. júl. 29. 21:47
ó, jaj, nagyon sajnálom! :( remélem sikerül valami megoldást találni és nem szenved majd a kisfiad ezektől a gyötrelmes fejfájásoktól! minden jót kívánok nektek!
9. 5070cf4016 (válaszként erre: 7. - D116a44d35)
2011. júl. 29. 21:45
én nem szenvedek clusterban, csak tanulok neurológiát és neuropszichológiát, tehát pontos infókkal nem szolgálhatok a gyógyszerről, de azt tudom, hogy sumatriptán a neve (a másik pedig a 100% oxigén, úgy tudom, hogy erre nincs TB támogatás). az előbbinek neten utánanéztem, 6 db-os kiszerelésben olyan 3000 ft körül van, de azt gondolom, hogy nektek ilyenkor minden pénzt megér a segítség! azt nem tudom sajnos, hogy házidoki is felírhatja-e vagy csak neurológusi javaslatra, de próbálkozzatok!
8. gyemant10 (válaszként erre: 6. - 5070cf4016)
2011. júl. 29. 21:43

Nem nekem kell segítség,hanem nekünk...Sajnos cluster fejfájásos a kisfiam,a rosszabb, krónikus formájában szenved.Most két hónapja vagyunk túl egy egy éves elnyúló perióduson.Eddig lökésszteroiddal éltük túl(125ml Solu -Medrol vénásan,utoljára már hetente,súlyos mellékhatásokkal).A felnőtt gyógyszereket nem kaphatja,a gyermekeknél meg nincs tapasztalat.Most részt veszünk egy gyógyszerkísérletben,azt nézik,hogy milyen hatással van agyermek betegekre a Zomig orrsprey.Erre még várnunk kell,hogy kaphassuk.

Depakine chronot szedtünk utoljára,most a Verapamilt fogjuk kapni,ha újra kezdődnek a rohamok.Ha valaki szedte ezt a gyógyszert akkor segítsen a tapasztalataival.Azt is mondták,hogy a Litium jobb lenne ,de eddig nem vállalta fel egyik neurológus sem.A Litiummal kapcsolatos tapasztalatok is jól jönnének.Az oxigént nem támogatja a TB,de próbálom megszerezni,bár ezer kérdésem lenne ezzel kapcsolatban is.

7. d116a44d35 (válaszként erre: 6. - 5070cf4016)
2011. júl. 29. 21:23
Ez engem is érdekelne. Már,mint a gyógyszer. Mi a neve és mennyibe kerül?
6. 5070cf4016 (válaszként erre: 1. - Gyemant10)
2011. júl. 29. 21:13
szia! nem kaptál rá gyógyszert? más nagyon nem segít :( ha még nem kaptál gyógyszeres kezelést, akkor talán hasznos, hogy létezik rohamkezelésre (akkor kell alkalmazni, amikor megkezdődik a fejfájás, kb. 10 percen belül hat; ez vagy injekció vagy orrspray formátumú; továbbá a 100% oxigént tudja még felírni az orvos, ez is szokott segíteni), és létezik rohammegelőzésre is gyógyszer. ez utóbbiból létezik egy recept nélkül kapható gyógyszer is, ez is sok esetben jó szokott lenni. ha mindezt már tudtad, akkor ne haragudj, hogy leírtam. minden elismerésem azoknak, akik clusterban szenvednek :(
2011. júl. 29. 21:10
Zomig nevű gyógyszert veszek be rá,1 órán belül elmúlik tőle,csak nagyon drága.
4. gyemant10 (válaszként erre: 2. - 190fd934c1)
2011. júl. 29. 21:04
A cluster fejfájás a legnagyobb fájdalommal járó betegség,öngyilkos fejfájásnak is nevezik.Rohamokban jelentkezik,általában ébredéskor,de lehet máskor is.Szükségem lenne olyan betegre aki a tapasztalataival segítene nekem.
3. d116a44d35 (válaszként erre: 2. - 190fd934c1)
2011. júl. 29. 21:03
Szerintem a cluster típusú fejfájásra gondolt.
2011. júl. 29. 21:01
Az meg milyen betegség?
2011. júl. 29. 20:57
Te mivel éled túl a clustert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook