Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... fórum

Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
75. scluk (válaszként erre: 69. - Cis77)
2011. jún. 30. 11:27
Cis77: Tényleg ide a szomszédba jártok. A meixnert nem ismerem.
74. labolen (válaszként erre: 73. - Cis77)
2011. jún. 30. 10:56

A tsmt-nél csak a lengetés volt kétemberes, de most már nincs ilyen feladatunk. MIndegy, nem ragozom, nekünk bevált az itthoni, és tényleg nincs erre havi 60-80 ezrem tartalékba, pedig biztos jobb lenne. ez van, meg a hitel a házon...

Hogy-hogy már egy évesen jártatok tornára? Olyan hamar nyilvánvaló volt? Nekem csak 3 évesen lett igazán feltűnő, hogy valami nem stimmel a gyerekkel, mert addig mindent csinált, beszélt ránk nézett, válaszolt... Aztán már nem.

Most a kisebbik kisfiam 9 hónapos, nála is aggódunk, ezért kérlek írd le, milyen tünetek miatt kezdtétek el olyan hamar a fejlesztést! Köszi előre is.

73. Cis77 (válaszként erre: 71. - Labolen)
2011. jún. 30. 10:24

TSMT-t nem csináltunk itthon, nem ismerem, de az Ayres-ben elég sok olyan feladat van amihez ketten tartottukk a takarót, löktük a gördeszkán különböző pózokat tartva, matrac kellett, ami szintén két emberes, egyik tartja/emeli a másik segíti a mozdulatot, szóval a feladatok zöme két emberes volt.

nálam is van kistesó, de a tornán sosem vagyunk bent, kint várunk, tehát ezzel a kicsi elhelyezése megoldva.

Neked ott a gézengúz közel van, de ők tényleg nem olcsóak, viszont úgy tudom csoportos tornában már kifizethetőek.

én Csepelről jártam oda sokáig heti 2x, nem volt olcsó.

az emelt csp nem plusz 10e? bár az sem sok tornára elég. :( nálunk azért jelentkezik a gyes össze is pluszban, hiszen egyébként már nem járna. és úgy már azért jó.

de anno 1 éves kora körül simán elment heti 15-20 e is a tornákra, mert több felé jártunk és akkor a benzinköltség is beleszámít, hiszen semmi nem volt helyben, ahogy most sincs sok minden.

nem egyszerű helyzet ez.

mi erre tettük fel az elmúlt éveket, az ő fejlesztése volt az elsődleges. most végre jön a suli, erre gyúrtunk.

2011. jún. 30. 09:55
Az alapozó terápiára rákeresek, kösz a tippet. :)
71. labolen (válaszként erre: 68. - Cis77)
2011. jún. 30. 09:50

Biztos jobb, ha szakember csinálja, heti háromyszor. Nekem azonban a lewgkisebb gyermekem akkor született, amikor a diagnózist kaptuk, a középső lányom meg még csak most fog oviba menni. Nem tudom őket kire hagyni a torna alatt. A havi plusz 5ezer kiemelt csp pedig nem áll arányban a fejlesztés ilyen költségeivel, mivel ahova mi járunk ott egy alkalom 4ezer. Sajnos igenis vannak határok a családi költségvetésben, amit be kell tartanunk...

Másrészt a TSMT tornánál nem én tornáztatom, hanem ő maga csinálja. Egyedül ugrál a trambulinon, egyedül forog a szőnyegen, dobja a labdát, bukfencnél is csak átsegítem. Szóval nem sok rontás lehetőség van! :) És a gyógypedagógusunk is javasolta az otthoni tornát.

nem ismerem az ayrest, gondolom ott fontos volt a kéztartás, itt nem az. itt nálunk tényleg inkább a feladattartás javítása volt az elsődleges cél.

70. labolen (válaszként erre: 67. - Cis77)
2011. jún. 30. 09:42

Nálunk a kisfiam például nem eszik pudingot, tejbegrízt, piskótát, ... Eszik kukoricapelyhet tej nélkül, ha elázik már nem eszi meg. No mindegy ,a lényeg, hogy megfigyelésem szerint inkább a ropogóst szereti. Mert hiába hogy a csokit imádja, azért egy krémes csokiszeletet már nem enne meg. inkább a csokis keksz. És persze próbálom minimalizálni a cukrot, ezért inkább a natúr ropogósokat erőltetném. abonett pl.

Amúgy már én is túl vagyok az idegeskedésen emiatt. Éhen nem fog halni, a vérképét évente ellenőrizzük, eddig rendben volt. Csak azért rossz, hogy hetek óta nem evett főtt ételt. :(

69. Cis77 (válaszként erre: 66. - Scluk)
2011. jún. 30. 09:34

Látom Te közel laksz hozzánk, Némedibe járunk alapozóra. Suli mellett is csinálhatjátok van délután 4-től is és nagyon megéri. szívesen megadom privátban az elérhetőséget. még lesz nyáron egy intenzív 3 hetes, lehet azzal is kezdeni.

úgy tudom nálatok most a településen lesz egy nagyon jó elsős tanárnéni, de nem emlékszem a nevére. ha megírod a tanárnénitek keresztnevét, rájövök, ha ő az. nekem őt ajánlották, mikor körbenéztünk a könyéken, hogy melyik suli. mert nálatok jó a meixner nagyon, jobb, mint nálunk.

68. Cis77
2011. jún. 30. 09:30

torna: nem vagyok híve az itthoni tornának. sokszor két emberes, a kistesó is szeretné csinálni, így időben is durva. és ha rosszul csináljátok? mert nem jegyezted meg hogyan is kell tartania a kezét? vagy abbahagyjátok mert elege van, vagy el sem kezditek, mert nem akarja?

és ezt nem bántásból írom, saját tapasztalat. mi az Ayres-t csináltuk itthon egy darabig, de hamar feladtam.


persze azt is tudom, hogy drága a heti 2-3 fejlesztő, de hát azért van a plusz csp és gyes, abból telik rá.


az én lánykámhoz is heti 1x járt valaki fejleszteni, jó volt ez így. de ezenkívül az óvónénije foglalkozott vele extrában, ő TSMT-t tanult. járt hozzá privátban is egy darabig.


az alapozó terápiára rákereshetsz a neten, alapjában véve nagymozgást fejleszt, de nálunk felért egy viselkedés terápiával, másfél év alatt kicserélték a gyereket. egy Pető Intézetben végzett nő tartja. most épp intenzívre járunk 3 héti mindennap 1 óra 40 perc.

67. Cis77 (válaszként erre: 66. - Labolen)
2011. jún. 30. 09:24

Labolen: a legtöbb autista válogatós, de többnyire a nem rágós dolgokért vannak oda. én ezen már régen nem görcsölök. nem lesz jobb tőle.


nálunk az esprico hozott változást a koncentrációban.

66. scluk (válaszként erre: 67. - Labolen)
2011. jún. 29. 20:02

Jó, hogy viszonylag korán kiderült nálatok az AS, így időben el lehetett kezdeni a fejlesztést. Sajnos nálunk csak most diagnosztizálták, kisfiam 7 éves lesz augusztusban, most fogja kezdeni az iskolát. Aggódom is, mert alig van időnk kikisérletezni, hogy mi segít a legtöbbet. Ezért örülök minden tippnek, segítségnek, tapasztalatnak. Na és a pedagógustól is függ, hogy milyen a hozzáállása. Mert amikor a beíratkozás és a szülői volt, akkor még nem volt diagnózisunk, így nem is tudtam semmit közölni a tanító nénivel. Szerencse, hogy egyéves kislányommal én is itthon vagyok, talán így rugalmasabban tudom a dolgokat irányítani.

Ezt az Esprico vitamint kipróbálom. Rákerestem a neten, és elég jók a vélemények :)

2011. jún. 28. 15:16

[link]


en hobbi olvaso vagyok, ebbe beletartozott egy konyv: look me in the eye, melyet egy Asperges ferfi irta, mar nem emlekszem a reszletekre, de erdemes elvolasni, hogy mit erzett.

64. Cis77 (válaszként erre: 63. - Scluk)
2011. jún. 28. 15:10

Nézd meg az esprico vitamint, fel adagban is elég. és adj mellé c vitamint.

ezek fejlesztésekkel kombinálva hatásosak, felerősítik a fejlesztést.


jó a TSMT, de min heti 2x, és akkor is csak szinten tartásra jó, a heti 3 fejlesztő az aminek eredménye is van.

mi annó egyszerre csináltuk az alapozó terápiával, jó volt. aztán maradt az alapozó.

63. scluk (válaszként erre: 61. - Labolen)
2011. jún. 27. 22:51

Úgy hallottam, hogy van valami diéta, amivel lehet javítani a helyzeten. Sajnos a neten erről semmilyen infót nem találtam.:( Viszont azt észrevettem, hogy ha nem kap a gyerkőcöm nasit, akkor sokkal jobban viseli a dolgokat. A cukor annyira felpörgeti, hogy nehéz kezelni olyankor. Amióta teljesen leálltunk a csokiról (persze nem tömtem előtte sem), azóta jobb a helyzet.

És a vitaminokról (C,D,B) is sok jót hallottam, na meg az Omega 3, Omega 6 zsírsavakat is ajánlják. Lehet kapszulában kapni halolajat, de sajnos a kisfiam még nem tudja lenyelni, szirupban meg 8000 ft egy havi adag :( Ezért egyelőre a multivitaminokkal próbálkozunk, meg a vitaminos margarinnal, ilyesmivel.

Milyen az az utazó gyógypedagógus? Hogy lehet intézni? Én egyelőre csak infókat gyűjtök a TSMT tornáról. Nagyon nehéz?

2011. jún. 24. 23:28
most nézem, kicsit összekeverte a sorok sorrendjét a gép. bocs. Az utolsó sor a Vadaskertre vonatkozik, csak valahogy nem oda került. :)
2011. jún. 24. 22:05

Sziasztok!


Végre találtam egy élő honlapot, ahol hasonló helyzetben lévő szülőket találni!

Az én nagyobbik fiam 4 és fél éves most, tavaly nyár végén kaptuk a diagnózist, hogy aspergeres. Én voltam a Vadaskert szülőtréningjén 4 alkalommal akkor ősszel. Nekem nagyon hasznos volt, sok új dolgot tudtam meg, igaz addig nem is tudtam igazán semmit erről a témáról. Amit mi használni tudunk az ottani tréningről: napirendkártyák, fejlesztési lehetőségek (dobozolás), és hogy jobban megértem, mit mi miatt csinál a fiam. pl indokolatlan félelmek, érzékelés sajátosságai, rutinok... És jó volt találkozni hasonló sorsú szülőkkel, az előadások során saját tapasztalataikat, kérdéseiket is elő tudták adni, arra kaptak választ is.

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek hasonló korú ovis gyereke van, az hogyan, milyen módszerrel fejleszti? Vagy van esetleg valaki kapcsolatban fejlesztő pedagógussal? Mi most szeretnénk elintézni, hogy a fiam kapjon egy ilyen utazó gyógypedagógust, csak érdekelne, hogy van-a valakinek tapasztalata e téren. Valamint mi csináljuk a TSMT tornát is. Valakinek erről tapasztalat? Mi most tartunk a 3-nál, de kissé már fogy a gyerkőc lelkesedése. :)

Szóval remélem itt tudok majd veletek gyakran "beszélgetni", eddig egy kissé egyedül éreztem magam.

Én csak javasolni tudom, hogy akinek van rá lehetősége, szabadideje, az menjen el.

60. scluk
2011. jún. 24. 13:58
Ja és azt még szeretném elmesélni, hogy milyen kellemes meglepetés ért tegnap! Az emelt családi pótlékot mentem intézni az Államkincstár pest megyei kirendeltségéhez( Váci út 71.). Fel voltam rá készülve, hogy az egész napomat ott fogom tölteni. Ehelyett kb. 10 perc várakozás után sorra kerültem, majd az ügyintéző olyan kedvesen és részletesen elmagyarázott mindent, hogy nem tértem magamhz! :) Hozzá vagyok szokva a rideg hivatali ügyfélszolgálatisokhoz :D Maga az igénylés is kb 5 percet vett igénybe, és már kész is voltam. 2 hét múlva várhatom a határozatot :)
59. scluk
2011. jún. 24. 13:54
Mégsem tudtam elmenni a szülőtréningre, mert lebetegedett a gyerkőcöm:( Én azért megpróbálok elmenni a következőre, de gyanítom, hogy az meg pont akkor lesz, amikor nyaralunk...
58. Cis77
2011. jún. 22. 18:43

A Vadaskerti tréningből 2-n voltam, mindkettőn egy általam már olvasott könyvet boncolgattak és nem igazán tudtak újat tenni hozzá. :(

Sajnos a viselkedéses órán nem tudtam részt venni akkor, a pecs meg szerencsére nekünk nem kell.

57. scluk
2011. jún. 22. 15:44
Örülök, hogy sok segítséget nyújtott a könyv. Lesz hamarosan szülőtréning is a Vadaskert Alapítványnál. Még nem tudom, hogy milyen, de állítólag ott sokat tudnak segíteni. Majd megírom, hogy milyen:)
2011. jún. 14. 14:25

Köszönöm én is a könyv címet, nagyon jó, hasznos gyakorlati tanácsok is vannak benne.

Az a rengeteg pedagógusi segítség ill. csoportterápiás lehetőség, ami a könyvben van Mo-on elérhetetlen, de mindenképpen jó segítség a könyv a szülőknek.

55. gandi2
2011. jún. 9. 17:36

Sziasztok!



Van valakinek tapasztalata a Ferencvárosi komplex óvodával kapcsolatban? A fiam aspergeres, és oda mennénk.

54. Cis77
2011. jún. 1. 20:22
Ha az amire gondolok, akkor mi voltunk ott 1 hetes kivizsgáláson, csak jót tudok mondani róluk!
53. scluk
2011. jún. 1. 10:51
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Vadaskert Alapítvány Kuckó részlegével? Kiváncsi lennék a véleményekre. Akár priviben is.
52. Cis77
2011. máj. 30. 06:31
Köszi a címet, én imádtam a könyvet, mintha a lányomról írták volna. sokkal könnyebb lett utána!
51. scluk (válaszként erre: 48. - Cis77)
2011. máj. 29. 19:15
Alekoszról én is azt hallottam, hogy Aspergeres, és lehet benne valami. A választékos beszéde, a "túlmodorosság" erre utal. Az viszont nem derül ki, hogy az Aspergeresekre jellemző szűk körű érdeklődés egy bizonyos témában nála jelen van-e. Szóval nem egyértelmű. Én is csak egyetlen részt láttam a menyasszonykeresős műsorából, de nekem is az jön le belőle, hogy Aspergeres.
50. scluk
2011. máj. 29. 19:04

Sziasztok!

Elnézést, csak most jutottem el ide. Leírom a könyv címét, remélem nem lesz belőle gond. Tony Attwood: Különös gyerekek. Nagyon hasznos kis könyvecske.

2011. máj. 24. 08:32

Szeretném én is a könyv címét, bár szerintem is leírhatod ide, elvégre erről szól a fórum.

norilaci@gmail.com

48. Cis77
2011. máj. 24. 06:48

scluk: szerintem megadhatod a könyv címét nyilvánosan, más fórumokban is teszik.


szerintetek Alekosz is Aspergeres? bár nem néztem a műsorait csak a reklámokat, de abból tutira az jön le.

47. Martne
2011. máj. 23. 21:18

Szia! Megadnád a könyv címét? hetpettyes7@gmail.com Köszi:

Zsuzsa

46. scluk
2011. máj. 20. 15:11
Az én gyerkőcöm is aspergeres. Szerencsére van egy könyv, ami gyakorlati tanácsokat adott, így sokkal egyszerűbb az életünk. Sajnos itt nem reklámozhatom, nem tudom, hogy priviben megadhatom-e a címét....
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook