Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... fórum

Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
105. Cis77 (válaszként erre: 103. - Labolen)
2011. jún. 30. 20:39
persze nem mondom hogy ne tanítsd, de ne zavarjon, ha nem csinálja.
104. labolen
2011. jún. 30. 19:38
Ami meg azt a kérdést illet, hogy érti-e vagy sem a szociális viselkedés szabályait: mivel ő a kisebbség, úgy gondolom, hogy nem árt, ha bizonyos mértékig megpróbál alkalmazkodni. Nem kell megértenie, hogy miért köszönünk, de azt megtanulhatja, hogy ez egy szabály. Azt hiszem, számos dologgal lesz így az életben, amit csak alkalmazni fog, anélkül hogy értené. Viszont ezekre a szabályokra meg kell tanítani, és úgy gondolom, hogy el lehet már kezdeni most is. lesz épp elég, amit nem is lesz képes megtanulni a társas élet íratlan szabályaiból, ez viszont véleményem szerint még a könnyű része a dolognak.
103. labolen (válaszként erre: 102. - Cis77)
2011. jún. 30. 19:30
Nekünk is szó szerint megy az esti párbeszéd.:) A köszönés is úgy megy: Latka mondd, hogy szia apa! És akkor mondja, ha azt mondanám, hogy köszönj, nem tudná mit kell mondani. De látod, te is elmondod, hogy köszönjön ennek, annak. Szerintem ebben nincs semmi. Aztán ne úgy képzeld ám, hogy erre nagyon rágörcsölünk, de azért kijavítom, hogyha annyit dünnyög: teát. azért mégis jobb ha rendesen kéri. Nem? :)
102. Cis77
2011. jún. 30. 19:11

persze taníthatóak a szociális formák és lesz is amikor használja, sőt lesz amit el is vár majd a szertartásokban (nekünk megvan szó szerint mit kell mondanom este neki és ő mit válaszol rá), de hidd el nem fontos neki és ha nem akarja úgysem mondja.

én ezen nem idegesítem magam már.

mindig elmondom, hogy akinek én köszönök annak köszönjenek és kész. hátha egyszer rögzül. :D

101. labolen (válaszként erre: 99. - Cis77)
2011. jún. 30. 19:06

a szociális formákat azért erőltetjük, mert meg tudja tanulni, és mert az oviban is elvárják. Nekem az orvos azt mondta, már az is fejlesztés, ha elvárom tőle, hogy válaszoljon a kérdésemre, vagy hogy köszönjön. pl egy jó ideje az esti rutinban kérem, hogy köszönjön el tőlem, eddig mindig szia anyát mondott, most már jó éjt anyát mond, mert mindig ezt kértem tőle. Lehet hogy ez hülyeség, én mégis örülök ennek a kis haladásnak. Viszont mondjuk a szemkontaktust nem kérem tőle, mert neki meg az nem megy.

Ezt a könyvet már a Vadaskertben is ajánlották, akkor megpróbálom beszerezni. Meg elkezdem figyelni, hogy mikor kiabál, hátha tényleg következetesen csinálja. :) A fiam is érzékeny a hangokra, pl zúgás, kakas, éneklés... :) Ezekre mindig kiabál, de szerintem máskor is, majd figyelem. Echolálásnál pl mindig obégat! :) Kösz a tippet.

100. Cis77 (válaszként erre: 98. - Labolen)
2011. jún. 30. 19:05

OFF: kicsi lányom elalvása. hú nehéz elmesélni, mert évekig kínlódtunk vele, és voltak fázisok.

végigcsináltuk a maradj velem, kimegyek inni/pisilni, még egy puszi, apának még egy puszi, a jó ég tudja mit.

mindig bementem ha sírt, bár volt olyan, hogy éjjel 10 körül a férjem már kizárt tőle, hogy elég volt...

nálunk a gyerekek korábban 7 körül feküdtek, most fél8-8 közt mennek ágyba.

tehát a lefekvés megvolt időben akkor is.

bementem megtettem amit épp szeretett volna és kijöttem. és kezdtük előlről.... de mindig kijöttem.

aztán valahogy egy náthás téli estén aroma lámpába gyertyát tettünk inhaláló cseppekkel és másnap is kérte a fényt. azóta minden este ég náluk mécses magában. ez sokat segített a nyugalomban.

a másik megoldókulcs az volt, hogy az anna-peti-gergő könyvek alapján elkezdtük mesélni a napunkat, illetve egy előttünk lévő nap terv valamint egy régebbit, ez megnyugtatóan hatott rájuk és az aspergeres nagylány is sokat fejlődött általa mesélésben!

szóval nincs a kezemben a bölcsek köve.

nekem lelkileg sokat adott egy könyv, a suttogó. mindhárom részt olvastam.

99. Cis77 (válaszként erre: 97. - Labolen)
2011. jún. 30. 18:57

a szociális formákat ne erőltesd nála. nem érti minek kell, így használni sem fogja.

a kiabálás ismerős, valami érzékenység van mögötte. olvasd el Bogdasina: Valódi színek című könyvét, abból meg fogod érteni.

a lányom állandóan sikítozott, kukorékolt, kiabált. őt a hangok zavarják, a sok hanginger. miután erre rájöttünk, tudtunk segíteni a dolgon és az oviban is javult.

98. labolen (válaszként erre: 94. - Cis77)
2011. jún. 30. 18:44
Nálunk az elalvással vannak gondok, és az éjszakai felkelések oldódtak meg. Nappal már nem alszik egy éve, pedig nagyon fáradt. Este meg most olyan 11 körül alszik el, pedig este is fáradt meg hisztis már, csak direkt pörgeti magát, izeg-mozog, dumál, csak véletlenül sem marad egy helyben. Ha fekszik akkor is lóbálja a lábát, vagy beszélget a kezeivel, vagy ilyesmi. És mindezt ugye úgy, hogy még nincs három éves. Ja és végig vele kell lenni elalvásig, mert különben lejön hozzánk. Nem enged ki a szobából. Már próbáltunk mindenfélét. A következetesség nálunk is jó lenne, de hiába vezettem be esti rutinokat, utána jön az, hogy de csak azért sem alszik el. Nálatok mi vált be? Ha nem gond, hogy most nem az aspergeresről beszélünk egy kicsit, szívesen olvasok erről, de írhatod priviben is. Vagy esetleg a vitamin neki is jó lenne erre?
97. labolen (válaszként erre: 95. - Scluk)
2011. jún. 30. 18:10

igen, a diagnózis előtt én is sokat okoltam magamat, hogy biztos elrontottam valamit. A fiam passzivitása elkeserítő volt, nem reagált semmire, nem csinált semmit. Még anyám is azt mondta, hogy csak nem figyelek rá eléggé. Szóval én sokat sírtam emiatt. Aztán jött a megváltó diagnózis. Én örültem neki, mert legalább már tudtuk, hogy nem az én hibám, és hogy fejleszthető.

Én igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy magától mit fejlődik egy gyerek. Szóval hogy mondjuk 4 éves és 6 éves kor között volt e jelentős változás. Mármint biztos, csak hogy felzárkózott-e mondjuk az átlagos korabeliekhez egy kicsit jobban, vagy sem. Nem tudom elég világosan kérdezek-e. Arra akarok kilyukadni, hogy mi nagyon várjuk, hogy ez majd javulni fog. Most kommunikál, de nehezen válaszol például, nem jegyzi meg az udvariassági formulákat, hogy köszönjön, vagy kérjen. Csak azt mondja teát. apjának meg nem köszön, csak ha hatodszorra kérjük már. Nagyon sokat kiabál, ez azért zavaró, főleg mert zavarja a kicsit az alvásban napközben. Még mindig nehéz bevonni bármilyen tevékenységbe. Szóval ezek javulnak majd?

96. scluk (válaszként erre: 94. - Cis77)
2011. jún. 30. 17:37
Nálunk is voltak/vannak szörnyű éjszakák. Előfordult, hogy napokig félóránkén nyöszörgött, sírt álmában a kisfiam. Megpróbáltam megynugtatni, de fel sem ébredt a hangomra, simoghatásra. Aztán ha végül mégis felébredt, ki volt akadva, hogy miért nem hagyom aludni. Nem emlékezett semmire. Szerencsére ezek az éjszakák nagyjából elmúltak. Próbálkoztam már mindenfélével, hogy segítsek neki. Homeopátiás golyókat kapott, abból is többfélét. Ezek egy darabig segítettek, gondolom míg hozzá nem szokott.
95. scluk (válaszként erre: 82. - Labolen)
2011. jún. 30. 17:29
labolen: Egyelőre még nem tudok nagy változásról beszámolni, mert még csak 1 hónapja kaptunk diagnózist. Egész addig, míg felmerült az AS kérdése, azt gondoltam, hogy elkényeztettem és félreneveltem a fiamat (sokan ezt mondták nekem). Aztán a Vadaskertben a doktornő felhomályosított, hogy mi a helyzet, na meg a Különös gyerekek című könyv. Szóval most keressük a helyes utat.
94. Cis77
2011. jún. 30. 16:31

a kicsi lányom este sem szeret lefeküdni, de abban a következetesség már elérte az eredményt, bár van, hogy még jó ideig elbeszélget magában.

ellenben kel éjjel. pedig 5 elmúlt. és nagyon unom. az esprico jó ideig megszüntette, aztán jött egy lázas betegség és visszaborultunk. most 5 éves kora körül javult a helyzet, vannak jó éjszakáink... de nem kiabálom el.

93. labolen (válaszként erre: 92. - Labolen)
2011. jún. 30. 15:37

kipróbáltam. nem eszi meg.

no majd akkor talán az espricot megeszi, ezt meg majd mi. nekünk sem árt talán. :)

92. labolen (válaszként erre: 91. - Cis77)
2011. jún. 30. 15:27

Hát majd meglátjuk ma este, hogy megeszi-e megint. :)

A kisebbik lányodnak gondja volt az alvással? csak mert a mi lányunk kész katasztrófa ez ügyben. A háromgyerekes létben ő a legnagyobb gondunk, hiába a két fiú! Nappal tündérke, de ha eljön a lefekvés ideje... :(

91. Cis77 (válaszként erre: 90. - Labolen)
2011. jún. 30. 15:13

a kislányom is kapta 4 évesen csak napi 1-et. neki az alvásban segített. máig kap 1-et. de a nagy is csak 2-t, nem az előírt 4-et, az drága lenne. :(

a DM-s nekünk nem jött be, nem ették meg. :(

90. labolen (válaszként erre: 88. - Cis77)
2011. jún. 30. 15:10

Csak az elsőt ami a férjem keze ügyébe került. DM saját márkásat. Persze hatalmas kapszulák vannak benne, a gyerek egyet szétrágott és kész. Bízom benne, hogy ma is szétrág egyet. :)

Remélem nem vettem rosszat? Most néztem csak rá erre az espricora, ha nem jön be ez a kapszula (nem eszi meg) akkor veszünk egy olyat is. Bár a fiam még nem 5 éves, arra meg az van írva, hogy afölött lehet enni. Bár legfeljebb kevesebbet eszik belőle egy nap, viszont azt szét lehet rágni és mégsem olajas. :)

2011. jún. 30. 15:08

[link]


Megnéztem ezt a videót az alapozó terápiáról. Nálunk ez még nem menne a fiamnak. Neki még az is probléma, hogy miközben ugrál a trambulinon, közben tapsoljon. Mi most ezt tanuljuk. :) De ezt a videót látva, ezt tényleg nem lehet otthon csinálni. Mindenesetre ehhez még fejlődnünk kell. Remélem azért egyszer eljutunk ide is, hogy minderre képes lesz a fiam! :)))

88. Cis77
2011. jún. 30. 15:04
milyen halolajat vettél?
2011. jún. 30. 14:47

Nálunk 3 évesen volt igazán rossz. De ez annak is köszönhető, hogy nem volt még ovis, mert helyhiány miatt nem vették fel. Akkor se társasága nem volt, a húga még kicsi volt, én terhes voltam, elköltöztünk a ház felújítása miatt 5 hónapra... Szegénynek bőven sok volt. :( Aztán az ovi sokat lendített, meg hát talán a fejlesztés is. De főleg az ovi. :) És hát ugye van hova fejlődni! megvettük a halolajat is, meg majd a vitamint is, remélem nálunk is használ. :)

Tényleg olyan jó, hogy van egy ilyen fórum, legalább látom, hogy más is küzd hozzánk hasonló problémákkal. Mert hát ugye a játszótéren megértenek, de mégsem ugyanúgy. :)

86. Cis77
2011. jún. 30. 14:40

Labolen: igen 7 éves múlt. nálunk szerintem az 5 éves kor volt egy váltó, akörül volt nagyon gáz. de a fejlesztések sokat számítottak.


ez a kakaó mánia ismerős, bár nálunk sima tejjel, volt olyan nyarunk, hogy azon élt a lányom.

aztán jött a bacon sajttal, kenyér nélkül. majd a tejföl korszak.

most azt mondom, sokfélét megeszik, de lehetőleg puha és világos színű legyen.


akkor Dunakeszi tényleg nincs messze, nekünk is ennyi Némedi. 1 óra múlva megyünk is.

2011. jún. 30. 13:49

[link]


Ez aspergeresek fóruma, mindenféléről írnak. Igaz, angolul van, de esetleg érdekelhet titeket is. Ezt szoktam olvasgatni, és nekem nagyon megnyugtató a tudat, hogy a fiam is eljut majd arra a szintre, ahol ők vannak.

84. labolen (válaszként erre: 80. - Cis77)
2011. jún. 30. 13:41
Igen közel van. De telefonon mondom ennyit mondtak, hogy sajnos nem fogadják. De végülis Dunakeszi sincs messze, csak átmegyek a M0 hídon és rögtön ott a következő település. 20 perc csak és az itthoni torna miatt csak havi egyszer kell mennünk. Ez így megoldható.
83. labolen (válaszként erre: 76. - Scluk)
2011. jún. 30. 13:34

Nálunk sem tudom miből él a gyerek! :) Szerintem még kekszből sem eszik annyi mennyiséget, hogy azon eléljen, de hát mégis! :)))

Sült krumplit igaz eszik, de abból is csak pár darabot. Meg a rántott dolgokról a panírt. De legtöbb főtt étel a betűs tészta. Már ha épp megeszi.

Azért az már jó lehet, ha meg tudja mondani, hogy miért nem eszik meg valamit! Abból már tudnék valamit következtetni! :)

Amúgy tavaly nyáron az én fiam szinte csak kakaón élt. napi egy litert majdnem mindig megivott. De akkor meg szinte csak azt!

2011. jún. 30. 13:30

Tényleg rengeteg mindenre jártatok! Biztos rengeteg időt, energiát igényelt, de örülök hogy megérte ezek szerint. Akkor a lányod most 7 éves? Tényleg volt látványos javulás 6 éves kora felett? Ez feléd is kérdés scluk! Bár lehet ez a javulás pont a fejlesztéseknek köszönhető. :)

Nálunk szerencsére a mozgásfejlődéssel nem volt és most sincs gond. A kicsi is csinál mindenfélét, feláll, meg mászik. Csak a beszédfejlődése van lemaradva , meg amikor még kisebb volt, semmilyen zajra nem reagált, akkor se figyelt ha szóltunk neki a háta mögül. Ugyanakkor meg hall, minden orvos ezt mondta a fülészeten, csak "nem érdekli". No majd meglátjuk mi lesz belőle. :)

81. Cis77
2011. jún. 30. 13:09
80. Cis77 (válaszként erre: 79. - Labolen)
2011. jún. 30. 12:55

komolyan? pedig nemcsak mi, de egy ismerősöm is járt hozzájuk sokáig aspergres kisfiúval.na jó, mozgásfejlesztés miatt mindketten, nem az asperger miatt. és egyéni tornára. de mi régen jártunk, 2 éves vizsgálaton voltunk utoljára, az 5 év... szóval nem tudom mi van most.

pedig olyan jó közel lenne hozzátok.

79. labolen (válaszként erre: 74. - Labolen)
2011. jún. 30. 12:51
Azt elfelejtettem még írni, hogy a Gézengúz itt nálunk nem is fogadta volna a fiamat. Felhívtam őket, azt mondták nem tudnak vele semmit se fejleszteni. Dunakeszire járunk az Első lépések alapítványhoz, azzal nagyon meg vagyunk elégedve. Ott is van lehetőség csoportos tornára, lehet egy idő múlva inkább majd arra fogunk járni, ki tudja. :)
78. Cis77 (válaszként erre: 77. - Cis77)
2011. jún. 30. 12:46
bocsánat a logopédiát kihagytam. a beszélj velem alpítvány vezetőjéhez jártunk privátban.
77. Cis77 (válaszként erre: 74. - Labolen)
2011. jún. 30. 12:45

Labolen: a lányom hipotónás volt kezdésnek, lazák voltak az izmai és nem kezdett el mozogni. ezért 8 hónapos korában kezdtük el a fejlesztéseket. végigjártunk vele mindent, ami a korához illet, dévény, gézengúz, ayres, tsmt és most az alapozó.


Scluk: a meixner a módszer, amivel tanulnak, problémás gyerekeknek a legjobb.

76. scluk (válaszként erre: 70. - Labolen)
2011. jún. 30. 11:36
labolen: Szerintem sem érdemes idegeskedni. Nálunk is ilyen érdekes dolgokat eszik a kisfiam. Például a joghurtot azért nem eszi meg, mert van benne gyümölcs, és a gyümölcs nélkülit sem, mert nem hiszi el, hogy nincs benne. A csokis keksz nálunk is favorit, na meg a kakaó. De sosem eszik-iszik mennyiséget belőle. Az ebéd kb 2-3 kanál/villa, aztán már szalad is. A csemetéd szereti a sült krumplit? Talán azt megenné.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook