Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... fórum

Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
165. c130f7eb3b (válaszként erre: 161. - ENTJ)
2011. júl. 29. 15:30
De minden tudást, érzelmet és viselkedést megpróbálnak keretek közé szorítani. :( És aki kilóg, az kódot kap...
164. c130f7eb3b (válaszként erre: 162. - D116a44d35)
2011. júl. 29. 15:27

A diszgráfia BNO kódja F.81.1. Organikus eredetűnek tartják...

Egyébként, akit nálunk pl. értelmi fogyatékosnak tartanak, az más társadalomban vagy más korban a mai tudásával akár zseni is lehetne :O)

2011. júl. 29. 15:15
Egyáltalán hová induljunk a diagnózisért? A különös gyerek c. könyvet elolvasva, a neten talált info-kat átmazsolázva erős a gyanú, hogy a barátnőm férje és a két fia is az.
2011. júl. 29. 15:14
Minek a diszgráfiának BNO kód? Az csak egy nehézség. Szerintem az AS-t és a diszgráfiát vagy egyéb diszt nem lehet egynapon emlegetni. AS az az egész életed befolyásolhatja (társas kapcsolatok) így ehhez szükséges,de a diszes dolgok? Diszgráfiás sokat gyakorol és jobb lesz amiben gyenge vagy a többi disz de az AS-re ez nem igaz.
161. ENTJ (válaszként erre: 160. - C130f7eb3b)
2011. júl. 29. 15:12

Pontosan a társas kapcsolatok segedelmével v kapcsolatában> közvetlen...de akár közvetetten is megtalálható a saját idegrendszeri működésem, arcom!


Teljesen független a belső kényszertől a valami, valahonnan hordozott tudással szemben. Az van és akörül jár az ember érdeklődése gondolata, még álmában is...mikor nem akar arra figyelni...hmm ami ott van benne a tudatában, és kényszer érzés gyötrelme veszélye nem foglalkozni a fene tudja honnak jövő tudással, az sajnos megviseli az ember idegrendszerét, ha elhanyagolja azért mert kifelé szeretne egy kicsit élni...társaságban, nyugtalan nem találja a helyét és kénytelen belemerülni abba a dologba ami benne rendet rendszert kíván...


Mivel az idegrendszert veszi igénybe ez a fajta belső kényszer az orvos betegség kódot ad neki?


A kényszernek van gyógyszere...ja és a szenvedélynek? Minden emberi cselekedethez, gondolkodáshoz érzelmi világhoz kell az emberi idegrendszer...

160. c130f7eb3b (válaszként erre: 158. - ENTJ)
2011. júl. 29. 14:51

Minden idegrendszeri eredetű elváltozást orvos (pszichiáter) diagnosztizálhat csak, ebből következően a diagnózisnak van kódja. Pl. a diszgráfiának is, pedig az aztán tényleg nem betegség. Egyébként az AS-k nagy része átlag feletti intelligenciával rendelkezik, úgyhogy nyugodtan lehetnek Nobel-díjasok is akár. :)

Lehet, hogy a társas kapcsolatok nem vonják el a figyelmüket a lényegről?! :o) Na, jó... ez hülye vicc volt... bocs! :)

159. ENTJ
2011. júl. 29. 14:40
Nobel díjat kapott emberek...vagy várományosok, úgy élnek kutatnak, h pszichikailag van betegség kódjuk?
158. ENTJ (válaszként erre: 156. - C130f7eb3b)
2011. júl. 29. 14:39
Ez érdekel mondanál erről többet? Olyan ellentmondásos...nem betegség, de van betegség kódja...mindennek van kódja a mentális gyengeség vagy erősségnek is?
157. d116a44d35 (válaszként erre: 155. - ENTJ)
2011. júl. 29. 14:31
Szerintem ahhoz ,hogy valakiről kimondják sok minden kell. Sok ember zárkózott meg rendelkezik esetleg amiket leírtál de nem az. Ehhez kell valamilyen mérték is. Szerintem kapcsolata csak a legszűkebb családtagjaival van esetleg nagyszülők (nincs barát).Különben rengeteg emberre lehetne mondani. Téma érdekel engem is de még nem ástam bele magam Lehet pszichológia szakot is elvégzem.
2011. júl. 29. 14:22
Az AS nem betegség, hanem állapot, csak van betegségkódja.
155. ENTJ
2011. júl. 29. 14:09

Megnyitom ezt a témát, minden gondolat érdekel:


"Az Asperger-szindrómát, amelynek diagnosztikai elemei közé tartozik a szociális válaszkészség hiánya, a mások iránti teljes érdektelenség, a zárkózottság, még napjainkban sem tudják helyesen értelmezni, diagnosztizálni a szakemberek."


Egyáltalán mitől betegség, amit ma még a betegség kategóriájába sorolunk...van olyan h kontroll gyógyszer, meg önfejlesztő, meg önfegyelem gyógyszer...miért kezelni kell pl. a mentális egyensúly félborulását és honnantól számít betegnek az individuum. Kényszerít minket a környezetünk nap mint nap terhel nyomorít minden embert, most h kik az nem lényeges...inkább az a lényeg, h miért mondjuk ki betegnek azt akinek a kontroll energiája gyenge? Meg aki nem áll le és nem engedi magát manipulálni környezetének mert éppenséggel a kontroll energiája erős!

154. Vike* (válaszként erre: 153. - Vike*)
2011. júl. 6. 18:20
Neked számít egy orvosi diagnózis? Gyerekkorban még fontos, na de felnőtt korban... Lényeg, hogy megtaláld az utad, és tudd kezelni a problémáid. Ha aspergeres vagy, akkor azt úgyis tudni fogod, ha belemélyedsz a témába. A blogokban, fórumokban biztos kapsz segítséget.
153. Vike* (válaszként erre: 151. - Tanakodó)
2011. júl. 6. 18:12
tanakodó: mióta gyanakszol, hogy aspergeres vagy? Töltöttél ki teszteket a neten? Olvastál aspie blogokat? Azokból sok információt levehetsz. Lehet, hogy az évek során sikerült jól alkalmazkodnod, de ha aspergeres vagy, nagyon sok hasonlóságot kell felfedezned magadban a blogok (hozzászólások is!) olvasása közben.
152. scluk (válaszként erre: 151. - Tanakodó)
2011. júl. 6. 07:37
Sok sikert kívánok hozzá. Azért ha jutottál valamire, írd meg ide, légyszi. Biztosan lesznek még mások is, akik nem tudják merre menjenek.
2011. júl. 5. 23:53
na jó, mindegy, köszi a segítséget, valahogy utánajárok a dolognak
150. scluk (válaszként erre: 149. - Labolen)
2011. júl. 5. 11:10
A rugalmasság tényleg elengedhetetlen egy családban. Pláne, ha már több gyerek van, asperger ide vagy oda. Úgysem tudod az életet teljesen kiszámíthatóvá tenni, túl sok az a dolog, ami nap közben felboríthatja a rendet. Én általában azt csinálom, hogy szépen beírogatok mindent a naptárba magamnak, aztán amikor már előző este látom a másnap körvonalait, akkor szépen megbeszéljük, hogy mit fogunk csinálni másnap. Persze sokszor akkor is máshogy alakul (pl szakad az eső, és nem tudunk kimenni a piacra), de akkor elmagyarázom neki, hogy mi a helyzet. Általában megérti és elfogyadja. Akkor szokott csak probléma lenni, ha valamit már nagyon várt. Most pl. azon izgulok, nehogy kifogyjon a nyomtatóból a festék mielőtt lesz pénz rá. Napi szinten nyomtatjuk a metrókat, vonatokat, villamosokat, így elég sok festék és papír fogy. De felér egy terápiával.
149. labolen (válaszként erre: 146. - Cis77)
2011. júl. 5. 08:16

Hát már szerintem nem megyünk el egy ilyenre. Remélem a következő ovis évben lesz gyógypedagógusunk, az majd felméri, mire van szüksége a gyereknek. A többit meg úgyis tudjuk.

A vitamin nálunk sem jött be. Én is azt hittem a leírás alapján, hogy szét lehet rágni, és tömör, de nem. A fiam egyszer szétrágta, többet a szájába sem veszi. A belseje sem tetszik neki, hiába adom kiskanállal. Valami is belekevertem már, sőt csokikrémbe is, mégsem eszi. :(

Most gondolkozunk napirend bevezetésén, mert a tornákat sem akarja már csinálni, csak a saját kis játékait, lehet abba beleveszem majd a gyógyszer képét is, talán majd az segít. Csak nehéz ezt a napirendet összerakni, mert reggel még fogalmam sincs, mit csinálok délután. Elég hirtelen döntünk a napunkról. Ti ezt hogy oldjátok meg? Mert különben meg tök jó lenne, segítene is neki. Lehet csak határozottság kérdése? csak neki kéne állni? :) Bár tény, hogy három gyerek mellett egészen rugalmasnak kell lenni a programot illetően. Dög hőségben pl akkor sem megyek ki a játszótérre, de reggel még nem tudhatom a mostani változó idő mellett, mi lesz délben.

148. scluk
2011. júl. 5. 07:46
Cis77: Az én fiam fordítva van bekötve:) Általában amire azt mondják, hogy a gyerekek szeretik, azt ő tuti nem :) Igazából azzal van a gondom, hogy még nem tudja a technikáját a kapszula lenyelésének. De előbb-utóbb meg kell tanulnia, szóval nem adom fel. Addig meg a belsejét kiszopogatja.
147. scluk (válaszként erre: 144. - Tanakodó)
2011. júl. 5. 07:43
Értem. Hát nem egyszerű.:(
146. Cis77 (válaszként erre: 138. - Scluk)
2011. júl. 4. 20:31

Scluk: ha kell a külsejét nem eszi meg, elég a belseje. de a lányaim imádják a külsejét is. puha, szóval könnyen lenyelhető.


Labolen: semmiről nem késtél le, ha neked esetleg fontos lenne egy minden területet érintő kivizsgálás. a Vadaskert fogad.

145. labolen (válaszként erre: 143. - Scluk)
2011. júl. 4. 14:14
Nem tudom miért, de nálunk meg szóba sem került ez az egyhetes dolog. Lehet amiatt, hogy már volt diagnózisunk? Bár még a bejelentkezésnél sem mondták, hogy no akkor egy hétre készüljek. Vagy ezt csak az első alkalom után mondták volna? mindegy már, igazából nem oszt nem szoroz.
144. tanakodó (válaszként erre: 142. - Scluk)
2011. júl. 4. 12:33

a szégyenérzetemet egyéb körülmények táplálják. Ezen a fronton csak nem jutok előre, és egyszerűen nem bírom tovább elviselni. Igaziból itt az a kérdés, hogy eddig négy pszichiáterem volt, abból az első másfél évig, a mostani meg kilenc hónapja, és hogy létezhet-e, hogy egyik sem ismeri fel a dolgot. Sajnos én el tudom képzelni, egyrészt, mert 18 éves koromig a kutya nem törődött a problémáimmal, (utána meg én kezdtem el utánajárni dolgoknak) így ha ilyen bajom van, akkor nyilván 18 év alatt alkalmazkodtam hozzá annyira, hogy nem biztos, hogy észrevehető. Annál is inkább, mert az ilyen vizsgálatok kis gyerekekre vannak szabva. Továbbá szerintem a pszichiáterek elég ostobák, sőt némelyik egy szemét.

Különben volt nekem egy hasonló történetem. Egyáltalán nem tudtam megtanulni úszni, és autót vezetni is csak több év alatt, és a környezetem meg a korosztályom állandóan közmegvetés tárgyává tett miatta, aztán egyszer úgy adódott, hogy egy fejlesztő pedagógussal felmérettem magamat és az az eredmény jött ki, hogy kevert kézi dominanciám van, vagyis hogy nem vagyok egyértelműen jobb vagy bal kezes, és hogy emiatt nehezen tudok megtanulni olyan mozgásokat, ahol mozdulatsorokat kell felépíteni, meg jelentősége van az oldalaknak.

143. scluk (válaszként erre: 140. - Labolen)
2011. júl. 4. 10:47
Mi is egy hétig voltunk a Vadaskertben. Annyiból volt más, hogy ott "összeeresztették" még 10 hasonló kaliberű gyerekkel, hogy megnézzék mik a reakciói gyrektársaságban.
142. scluk (válaszként erre: 139. - Tanakodó)
2011. júl. 4. 10:41

tanakodó: Valahogy úgy érzem, hogy szégyenkezel ezek miatt. Ne tedd! Állítom, hogy nincs olyan felnőtt ember, akinek ne lenne valamilyen jellegű pszichológiai problémája. Túl sok a feladat, és a felgyorsult világban kevés az idő a problémák megoldására. Ezért mindenki stresszel. Szóval ennyi erővel mindenkinek lehajtott fejjel kéne járnia. Amikor én vittem a fiamat a pszichológushoz, ott is volt olyan alkalom, amikor gyerek nélkül mentem, mondván: beszéljük át a dolgokat. Sokszor az bukott ki, hogy nekem kéne kicsit másképp csinálni, én vagyok túl görcsös, ami gátolja a gyerekemet. Ezek akkor nagyon rosszul estek, de tudtam, hogy ő kívülálló, talán jobban látja a dolgokat az elmondottak alapján. Megfogadtam a tanácsát, és minden sokkal egyszerűb lett.

Lehet, hogy talán ki kéne próbálni egy ilyen pszichoterápiát. Max. nem segít semmit, viszont rosszabb biztos nem lesz. De ez csak az én véleményem. Remélem nem bántottalak meg

141. labolen (válaszként erre: 139. - Tanakodó)
2011. júl. 4. 08:18

Addig is, míg eljutsz a Vadaskertbe, ha gondolod, keress rá a neten: asperger teszt. Magyarul és angolul is elérhető, az angolt mostanában frissítették. Ha aspergeres vagy, szerintem ezt a teszt kimutatja. Persze ez inkább csak tájékozódás, mert hát azért el kell menni egy szakemberhez, ha rendes diagnózist akarsz, csak a teszt egy csomó olyan kérdést is feltesz, ami tényleg segíthet a felismerésben.

Korábban bemásoltam ide egy angol fórum nevét, ott foglalkoznak a teszttel és az eredményeikkel, akik megcsinálták.

140. labolen (válaszként erre: 137. - Cis77)
2011. júl. 4. 07:59
Én elhiszem, hogy egy hét alatt sokkal jobban meg lehet ismerni a gyereket, mindenféle szituációban, mert hát egy óra alatt ő sem viselkedik úgy, mintha több ideje lenne megszokni a helyet és az orvost. Csakhogy nálunk senki nem mondott semmit, hogy ilyen vizsgálat is létezik. Vagy hogy szükséges. Igazából én még nem is hallottam ilyet, hogy emiatt egy hétig bent tartanak egy gyereket. Egyébként ez a diagnózisunk lett volna szerintem egy hét múlva is, csak jobban körülírva talán. Ez van, erről már lecsúsztunk! :)
139. tanakodó (válaszként erre: 129. - Scluk)
2011. júl. 3. 23:51

nem tudom, valami van vele, amitől minden szinten és minden emberrel vagy közösséggel konfliktusba, meg perifériára keveredem, én nem nagyon értettem soha az okát, de gyakran vádoltak azzal, hogy szemét meg érzéketlen vagyok, én meg úgy érzem, hogy mindenki hazudik, mert amit mondanak az nem azt jelenti, mint akarnak mondani, én sem nézek soha senki szemébe, bár egyszer kipróbáltam, de akkor meg még nagyobb baj lett, azt mondták, hogy szemérmetlen vagyok, elég speciális társadalomtudományos szókinccsel beszélek, ezért mindig okoskodással meg tudományoskodással vádolnak, nem tudok mit kezdeni egy verssel, számomra nem jelent semmit, terjengősen és sokat tudok beszélni a saját dolgaimról, amitől mindenki türelmetlen, beleveszek a részletekbe stb. Ezek persze azok, amiket rólam mondtak 23 év alatt. Ezen kívül gimi óta kezelnek "kevert szorongásos és depresszív zavarok"-kal, már több pszichiáterem volt, és azt gondolom az egész bandáról, hogy csak erőszakoskodnak, hogy mindenáron beleverjenek valami sztenderdekbe, olyan sémákba, amik nekem nem kellenek, türelmetlenkednek, felsőbbrendűsködnek, hibáztatnak, meg visszaélnek a helyzetükkel. A diagnózisom is olyan, mintha egyszerűen nem érdekelte volna őket, hogy mi a bajom. Erős antidepresszánsokat szedek. És ha jól emlékszem akkor a legutóbb pszichiáterem állandóan a "vadaskert"-be meg a "tündérhegy"-re akar engem küldeni valamilyen "önkéntes csoportos terápiára".

Ezek alapján azt hiszem, hogy mindenképpen érdemes lenne asperger-tesztet végezni velem.

138. scluk
2011. júl. 3. 23:16
Na megvettem az Esprico-t. Remélem jó lesz. A gondom csak az vele, hogy mégsem olyan jól rágható, mint ahogyan én azt elképzeltem. Ettől függetlenül bevetetem a gyerkőccel, csak nem megy olyan simán, mint a csoki ízű multivitaminnal :)
137. Cis77
2011. júl. 3. 20:53

Scluk: köszi a papírmakettes oldalt, mindenképpen kipróbáljuk!


Labolen: értem, hogy egyértelmű, de azért nem véletlenül vannak az 1 hetes alapos vizsgálatok.


lányoknál ritka az asperger, mi mégis belenyúltunk. :(


a hétvégén nyaraltunk és megint kiderült mennyi mindent tud, tiszta polihisztor a gyerek. :d

136. labolen
2011. júl. 3. 20:40

Most találtam meg a másik fórumot itt az autizmusról. Megpróbálom átrágni magam rajta, legalább az elmúlt hónapot. Már találtam is hasznos segítséget, nálunk is meglévő problémákat...

Eddig hogy nem találtam meg ezeket a fórumokat? :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook