Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... fórum

Asperger szindróma - Miért betegség és egyéb gondolatok... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
195. ENTJ
2011. aug. 11. 18:06

autizmus...hm miért kellene gyógyítani, de betegség kódolni sem kellene...


Autizmus és az Asperger szindrómások köszönik, de nem betegek...


Születési rendellenesség, öröklött v genetikai fejlődés...ilyeneknek, ilyennek is kell születni, mint a korlátoltaknak, /jaa kérem, h az nem betegség, pedig igen szerintem, az a betegség/...az is biztos h ez normális esemény, de az ember csinált belőle betegséget, és a sok ateista....aki maga sem hisz a tudományban...meg ilyenek.

2011. aug. 8. 18:10
bmkrisztának.Hol hallottál arról,hogy az autizmus gyógyítható?
193. ENTJ (válaszként erre: 192. - D116a44d35)
2011. aug. 2. 23:40

Tegezzük egymást na és! Itt lehet, meg szükséges is...a tiszteletet így is meglehet adni egymásnak.

Én tisztelem magam, te meg jól nevelt vagy...hihihi

192. d116a44d35 (válaszként erre: 191. - ENTJ)
2011. aug. 2. 23:37
Hát tényleg jó ha az ember egy idő után eltudja fogadni magát. Utólag vettem észre,hogy szinte gyerek vagyok még. Bocsánat a tegezésért.
191. ENTJ (válaszként erre: 190. - D116a44d35)
2011. aug. 2. 23:18

Szia...Én elfogadom magam, mások nem fogadnak el, számukra a szellemességem, olyan nyilvánvaló és olyan igaz, h irritáló másoknak.

Elég idős vagyok ahhoz, h ne legyek irritáló, hanem komplikáltan egyszerű.


Igyekszem 1 morális iránytűt szem előtt tartanom, magamnak magamért is.

190. d116a44d35 (válaszként erre: 189. - ENTJ)
2011. aug. 2. 22:57
Sokat tudsz a problémádról.Apukád is jól kezelt ha ilyen nyílt és okos vagy. Nem vagy elkeseredve,hogy ilyenben más vagy ,mint te.
189. ENTJ
2011. aug. 2. 00:23
Asperger szindrómás nem betegség...soha ne kezeld betegként...engem sem kezeltek úgy...sőt apukám koromhoz képest fantasztikus nyíltsággal terhelte le az agyam információval, mindenről...tudd előre, h a követelményeknek nem mindenben és mindenhol fog megfelelni... pl a szorzótáblát nem úgy tanultam meg ahogyan az iskolába tanították úgy nem tanultam volna meg soha...
188. ENTJ (válaszként erre: 184. - D116a44d35)
2011. júl. 31. 15:48
Közlöm, vannak olyan helyzetek, ahol 1 Asperger azonnal felméri a helyes cselekedetet a megoldást, olyan gyorsasággal látja a helyzet helyes megoldás, amire az átlag azt mondja h gyors és bizalmatlanná válik, mert számára nem átlátható, viszont az Aspergernek lassított mozgás lesz a megoldás, amit (igen)az átlag a többség nem lát.... h más helyzet megoldás nem helyes, csak az, az egy kerek és működik abban a helyzetben. Onnantól a közösség nem fogja szeretni mert éles az értelme és más...meg helyes és szándéka tiszta...megsértik, az egy dolog de a közösségből többen magukat sértik meg érthetetlenül vagy önzésük nem tűri mások helyes átlátását, főleg nem egy betegség kóddal ellátottól, aki nem beteg, de más! Szellemileg kellene a változás....ösztönileg a másság már nem meglepő, érzelmileg sem...de értelmileg> szellemileg még haragot és sérelmet kelt sokakban és megbillogozzák az szubjektumot, vagy jutalmazzák (Nobel díj). Csodaszép lassított képben látni azt aki szeret egy Aspergert olyan érzékkel érzékeli a feléje érkező érzelmi hullámokat mint mikor a víz felszínén nyugalomban lebegsz és boldog vagy, az érintés > tapintás fénye lazult idegszálaid kellemes ingerlését érzed ott legbelül, és elbírod sőt belemerülsz fényébe, ahol lebegsz....a gravitációnak súlya van és fáj, a cselekvések hiánya mikor szükséges és tétova meg lassított, onnan el kell menni, mert fáj mások korlátoltsága, de egy Aspergernek kell muszáj végtelen toleranciával humános érzéssel telve lenni, mindig mindenkor és csak neki, a jog is fenntartásos meg vagy beteg vagy más ember alapon ítélkezhet, talán akiben felhalmozódik a sok mindenkit tolerálok és megértek szindróma és ők vannak többen alapon, akkor az ítélet betegség, ha egy Asperger szindrómás renitenssé válik! A jog nem azért van h felmentse cselekedeteinket, döntéseinket ha ártalmasak önmagunkra és másokra is az emberek...naponta károsítják meg embertársaikat sokan, ja csak hát nem bizonyos,nem vonható felelősségre jogilag... PEDIG IGEN 1 Asperger szindrómásnak igen bizonyos, mert nála a kép másként nem történhet és kerek amit be is tud bizonyítani...látnokoknak hívják őket a rendőrségen, van mikor alkalmazzák is őket, nem látnokok csak Asperger szindrómások akiknél a kép kerek és egyértelmű...összeáll a káosz pillanatok alatt egy hang egy illat egy olyan szóból, h "még is csak" Ezek számára kulcsok, mint a számítógépben egy jelszó és beléptél oda ahová csak te léphetsz be.
187. michelle.r (válaszként erre: 176. - ENTJ)
2011. júl. 31. 01:06

Miből gondolod? Hogy derült ki?

Úgy tűnik, itthon nagyon gyerekcipőben jár még ez. Napok óta a netet bújom, de nem jutottam előre. Arra gondoltam, felhívom a könyv szerzőjét, merre induljunk? Ha nem is az USA-ban, de talám Európában találnunk egy diagnosztát.


Esetleg tudnátok adni szervezetek nevét, kontaktot, ahol a környeteznek, családnak segítenek, hogy kell ezzel a helyzettel együtt élni?

186. d116a44d35 (válaszként erre: 185. - Nagual)
2011. júl. 30. 21:25
Másság elfogadása. Miért fogadják el nehezen vagy nem az emberek azokat akik valamilyen szempontból mások.
185. Nagual (válaszként erre: 183. - D116a44d35)
2011. júl. 30. 21:22

Na igen. Sorolhatnánk a normákat több féle szempontból is.. Ha folyamatosan változnak ('fejlődnek) akkor milyen normák ezek? A határok egyre inkább szűkülnek..


Mi a téma a klubban? ;)

184. d116a44d35 (válaszként erre: 176. - ENTJ)
2011. júl. 30. 12:27
Érdekes amit az Aspergerről írsz ,meg mindenről.Kíváncsivá tettél. Mátrix is érdekes,elképesztő és elgondolkodtató stb. . Mondjuk rengeteg dolog tud engem érdekelni és rengeteg olyan dolog van amelyre keresem a választ (Miért .....? stb.)
183. d116a44d35 (válaszként erre: 182. - Nagual)
2011. júl. 30. 12:13
Részben egyetértek veled. Egyrészt létezik olyan meghatározás amit a laikus ember használ arra,hogy ki a normális vagy a beteg másrészt van pszichológiai értelme is. Igen,a normák állandóan fejlődnek (ami jó is és rossz is).Bár egyre jobban azt érzem,hogy rossz. Egyesek másképp érzékelik a világot nem baj.Talán jó is (unalmas lenne ha mindenki ugyanolyan lenne). Gyere a másság klubomba ha van még véleményed.
182. Nagual
2011. júl. 30. 11:48
A mai normák rákfenéje, hogy aki egy centire is kilóg a 'nyájból már betegnek számít. Előbb utóbb az is rendellenességnek fog számítani, ha valaki nem a pirosat, hanem a kéket szereti.. Kicsit másképp érzékelik a világot. Na és? Szerintem nem olyan nagy baj ez.. ;)
181. d116a44d35 (válaszként erre: 180. - ENTJ)
2011. júl. 30. 11:45
Ez felvett bennem egy kérdéskört. Ki a renitens? Ki a beteg? Mert ugye az ,hogy mi normális vagy ki az az országonként és kultúránként és még sorolhatnám,hogy mi mindentől függ. Nekem renintens viselkedésről az órát magatartásával (bekiabálás,tanár herregelése stb.) zavaró diák/diákok jutnak az eszembe. Ezt egy Aspergeresről nehezen tudom elképzelni (ahogy tudtam és ahogy olvastam is róla). Lehet nyitok egy klubot a másság elfogadásáról.
180. ENTJ
2011. júl. 30. 10:54

Valaki azt mondta, h az Asperger szindrómás sokszor renitensként viselkedik egy közösségben, így megérdemli a betegség kódját.


Többet nem mondott. Asperger szindrómás mint renitens...nekem ez nem kerek.


Belelehet turmixolni a gondolatot egy köpködés erejéig, de semmi indok és semmi érvelés nem kíséri...???

179. ENTJ
2011. júl. 30. 09:55

Nem a film ami képileg pergő remek mű, mégsem tükrözi a benne lévő hihetetlen gondolatok nagyságát, és értelmét.

Bölcsességek a Mátrixból 1.

[link]


Asperger szindróma...képileg tükrözi eme jelenet egy lélek aki ilyen gépi testben...szükségszerű...

Bölcsességek a Mátrixból 2.

[link]

178. ENTJ
2011. júl. 30. 00:51

Minden szinten...szinte minden! :))))

Érdekel még... ez az ember is!

A nyelvünk azt tudja...ennek az embernek (Kiss Dénes) a tudása, bennem tiszteletet parancsol:


[link]

[link]

[link]

177. ENTJ
2011. júl. 30. 00:44

[link]

Normalitás, abnormalitás és tehetség...

A normalitás meghatározások többségének közös jellemzője, hogy a normalitást az alkalmazkodással

szinte szinonim fogalomnak tekintik. Azaz olyan állapotnak definiálják, amely

megfelel a társadalmi követelményeknek, adaptív a társadalomhoz, kívánatos valamilyen norma

szerint, tipikus, és a többi ember számára követhető, érthető, elérhető."


Igen, olvasom fel is dolgozom...mondják is nekem: Komplikált egyszerűséggel pillanatok alatt...


Olyan ellentmondásos gondolkodás oda és vissza valamint 1 kört tesz meg a gondolat. Ami nem kerek az kocka a kocka meg nem gurul. És ami nálam nem kerek az lassú és nincs benne fejlődés nem működig csak önmaga körül forog, mint kutya aki a farkát kergeti.

176. ENTJ (válaszként erre: 174. - D116a44d35)
2011. júl. 30. 00:33

Állítólag... jómagam járok ebben a cipőben...leírják milyen vagyok...az Ok lehet igaz, de az ok OKAI már 1 Aspergernél is lehet más, sőt az is. Tudok erről beszélni....

Felismerni a szépséget minden létezőben.


Ingerlékenyekké válnak az átlagosok... meg is értem a környezetemben élőket. Képzeld el egy görög dinnyét abban a magokat...és az egyik mag a többi magnak egy egész dinnyéről beszél, és talán még azon is túl....

175. ENTJ
2011. júl. 30. 00:26

Átlagos emberekből könnyebb gonosz tettekre képes embereket manipulálni?

[link]


"Nagyon fontos a családok felkészítése az erősségek és a gyenge oldalak megismerésében, a stratégiák kialakításában és a fejlesztésben.A családnak nyújtott segítséggel megnőnek a gyerek fejlődési lehetőségei, és javulnak a kilátásai. Sok múlhat a minél korábbi diagnózison: felnőttkorban is lehet segíteni, de ez jóval kevésbé hatásos, mint gyermekkorban.Az Asperger-szindrómának jogi következményei is lehetnek, mivel lehet, hogy az érintett nem képes felmérni tetteinek következményeit a társadalomban."


Szorítkoztam a test az elme működésére, azt mondják egységesen olyan az Asperger ember agya mint a számítógép...

174. d116a44d35 (válaszként erre: 173. - ENTJ)
2011. júl. 30. 00:21
Ismersz Aspergerest?Ha igen,olyan a viselkedése amilyet leírtak? Hogyan miből gondolták ,hogy az és hogyan és hol és mikor derült ki?
173. ENTJ
2011. júl. 29. 23:53
Ezek a neuronok intenzíven működnek egy Asperger szindrómás elméjében...kémiai reakciók... érzelmileg is gyorsan felfogja a helyes cselekedetet a megoldásokat,számításokat, de a kintről jövő helyeslés, reakció meghátráltatja az individuumot...hisz tudja h mi a helyes érzi is és többen azt mondják ez túl magas, és cselekedetük lassított felvétel, de azt a megoldást választják amit az Asperger kódolt már látott és elmagyarázott, nincs más megoldás elvonul, el kell mennie a helyszínről, mert az idegeit megviseli, főleg ha még a lassított felvételben szereplő, cselekvők még számolni is elkezdenek h utána nézzenek milyen szögből emeljék le azt az autót a sérültről.
172. ENTJ
2011. júl. 29. 23:41

Agy működési egysége a neuron,az a sejt,amely elektrokémiai jeleket.... építve ad olyan iránytűt, mely segít eligazodni korunk útvesztőiben.


Neuronok: [link]

"idegsejt (neuron) – Az idegrendszer alapvető strukturális és működési egysége. Olyan sejt, mely biokémiai reakciók segítségével képes információt befogadni, feldolgozni és továbbítani más idegsejteknek, izmoknak, miri­gyeknek. Az idegsejt alapvető részei a sejttest, mely tartalmazza a sejtmagot és más sejtalkotókat; az axon, mely az információt, mint elektromos poten­ciál változást továbbítja; a dendritek, melyek (együtt a sejttesttel) a szom­szédos neuronok felől érkező információt fogadják (lásd az ábrát). – Központi idegrendszerünk mintegy 1–10 milliárd (1–10×109) idegsejtből áll. Ezek min­degyike kb. 1000 másik idegsejttel van kapcsolatban szinapszisok által. Ha az egyik kapcsolódó idegsejt ingerületbe jön, akkor a fogadó idegsejt dend­ritjeinek membránjának két oldalán lévő feszültség különbség megváltozik. Ez a változás az axonokon mint akciós potenciál továbbítódik. Az axon­vég­ződésekben ezek az akciós potenciálok ingerületátvivő anyagokat szaba­dí­tanak fel, melyek a szomszédos idegsejt receptoraihoz kötődve újabb idegsejtek membránján okoznak feszültségváltozást. Jelen tudásunk szerint a központi idegrendszer információ-feldolgozásának alapja ezen akciós poten­ciálok áramlásának frekvenciája és mintázata a neuronok bonyolult hálózatán keresztül."

171. ENTJ (válaszként erre: 165. - C130f7eb3b)
2011. júl. 29. 23:17

Nem megpróbálnak ez enyhe túlzás, hanem belekényszerítik, a magasabb intelligenciával rendelkező embereket 1 játékba kényszerítik... manipulálás és úgy kap kódot...billogoznak az orvosok? Mint a marha csordát...v a birkákat és aki ezt szóvá teszi h helló ez is ember, meg az is...jaaa h nem átlagos talán átlag feletti v átlag alatti...így a 7milliárd emberből 3 milliárd átlagos csak. 4 milliárd meg kilóg a sorból...nem is tudom miért nem kapok Nobel díjat.:)))) Az átlagos orvos ügye... mivel orvos, joga van kódot adni... egy értelmes átlag feletti tudással rendelkezőt megbélyegezhet...mi lehet ezzel a gond, ez van és kész? :(((

Olyat hallok, h visszarántja a valóság...árpirító szürreális amit sokszor átkel élni igen, ezeknek a kóddal ellátott embereknek.


[link]

"Az ember nem az a faj, amely képes felülemelkedni az ösztönein, hanem az, amely képes azokat megérteni, és esetenként a felülemelkedés-képtelenségnek tudatára ébredni. Ugyanis az ember még mindig többre tartja a pillanatnyi túlélést bármi másnál."

170. d116a44d35 (válaszként erre: 169. - Lullaby70)
2011. júl. 29. 19:44
Igen,sajnos mind a kettőnk által leírt véglet létezik.Legjobb lenne ha a felmérés nem csak általános iskolában vagy előtte lenne (én nem emlékszek,hogy ilyen nekem lett volna) hanem középsuliban is. AS-re is igaz ,hogy gyakran nem vagy csak késő derül ki.Mondjuk AS az csak a kommunikációban és társas és szociális dolgokban rossz tehát nem gátolja az egyént semmiben így kevésbé baj ha nem derül ki.
169. Lullaby70 (válaszként erre: 168. - D116a44d35)
2011. júl. 29. 17:26
De sok olyan is van, akiről messziről ordít, hogy organikus, és mégse kap kódot, vagy csak évek múlva. Addig meg kínlódik ő is, a környezete is. Az a tapasztalatom, hogy a kódot látva gyakran végre fellélegzik, megkönnyebbül az intézményes környezet. A kód jó esetben nem egy bélyeg.
168. d116a44d35 (válaszként erre: 167. - C130f7eb3b)
2011. júl. 29. 16:23
De vannak olyanok akik elmennek ahol csinálnak ilyen vizsgálatot és úgy töltik ki. De tudok olyanról akinek azért van diszes papírja,hogy más tárgyra vagy tárgyakra jobban tudjon koncentrálni.Egyénileg ment el nem küldték a vizsgálatra.Ilyenre gondoltam,hogy megjátszák.
167. c130f7eb3b (válaszként erre: 166. - D116a44d35)
2011. júl. 29. 16:01
Ezt nem lehet megjátszani. Valóban vannak áldiszgráfiások is, de ők sem színlelnek, hanem valamilyen külső okból nem tanultak meg rendesen- és helyesen írni. Náluk tényleg nem organikus eredetű a probléma, de nem csalók!
166. d116a44d35 (válaszként erre: 164. - C130f7eb3b)
2011. júl. 29. 15:49
Érdekesnek találom,hogy organikus eredtű.Csak vannak olyannok akik nem küzdenek vele,de tudják ezt és megjátszák mert felmentést szeretnének. Okkal-oknélkül kapnak is.Ők is minimum járjanak órára,csinálják meg a próbaérettségit,érettségit és próbálják meg a nyelvvizsgát is. Küzdöttem rengeteget az írással is ,olvasással és a matekkal is (sok év alatt feljöttem a gyenge 2-3masról 4-5re) és nyelvtanulással is vannak gondok (4 sikertelenem már van),de tanulom és elmegyek vizsgázni. Viszont megtanulni kommunikálni,társaskapcsolatos dolgokat meg amit leírtatok eléggé nehéz lehet (főleg felnőtt korban).Nekem is nehézséget okoz .Tapasztalatból beszélek. De nem tartom valószínűnek,hogy ilyen bajom lenne.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook