Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Észrevettem, hogy sokszor nem tudom kimondani rendesen a g és k betűt, csak ha megerőltetem magam, néha nem is értik, mit mondok. Miért? fórum

Észrevettem, hogy sokszor nem tudom kimondani rendesen a g és k betűt, csak ha megerőltetem magam, néha nem is értik, mit mondok. Miért? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 29. 22:44
Van felnőtt logopédus is?
12. Evawitch (válaszként erre: 11. - Agis)
2011. júl. 29. 22:44
dislexia nem az írásra vonatkozik?
11. agis
2011. júl. 29. 14:14
d-b-g-k kimondasa leirasa...dislexia lehet a hatterben. Logopedus tud segiteni.
10. zsizsmizs (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. júl. 29. 14:08
Szerintem senki nem szól meg ez miatt a hátad mögött. Nagyon sok embernek van kisebb-nagyobb beszédhibája.
9. kozmami (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2011. júl. 29. 13:18

Furcsa,de hasznos!


Mondjuk ha gyorsan akarok beszélni, akkor nekem se mindig megy és összeakad a nyelvem, de ez már szerintem ettől független.

2011. júl. 29. 13:11
A logopédus nem csak gyerekekkel foglalkozik! Ha úgy érzed, hogy nem javul, vagy inkább romlik, keress fel egyet. Minél többet idegeskedsz rajta, annál rosszabb lesz.
7. Evawitch (válaszként erre: 6. - Kozmami)
2011. júl. 29. 12:55

Nekem is szerintem az hiányzott.

Furcsa egyedül, magamban beszélni. :) Megpróbálkozom ezzel, hátha megy.

6. kozmami (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. júl. 29. 12:50

Szia!

Nekem is volt gyerekként ilyesmi műtétem, nekem nem volt lágyszájpadlásom. 5 évesen megoperlát és utána évekig logopédushoz járattak, mert addig nem tudtam megtanulni beszélni, nem tudtam a mással hangzókat képezni. Hálistennek teljesen felzárkóztam és nincs beszéd hibám.


Ha tényleg ilyen problémád van, szerintem próbáld meg azt, hogy felolvasol szöveget, amit felveszel és visszahallgatod, így hallod majd, mik a kritikus hangok és jobban tudsz gyakorolni.

Estetleg próbálj beszélni logopédussal, hogy ők hogy fejlesztik a gyerekeket és Te is csinálj olyasmit!

Olvass sokat hangosan.

Én ilyesmiket próbálnék a helyedben!

5. Evawitch (válaszként erre: 4. - Juti42)
2011. júl. 29. 12:49
Nekem évek múlva se múlt el. :(
2011. júl. 29. 12:46

A férjem egy ideig nem tudta kimondani azt, hogy kromofág, krinolin, krokododil; tehát a kr betúkkel volt baja. Egy idő után elmúlt, valószinüleg idegalapon volt...

Akkoriban nagyon sokat dolgozott és idegeskedett.

2011. júl. 29. 12:46
Ennyi idősen is?
2011. júl. 29. 12:46
Nem igazán értek hozzá sajnos, de lehet, hogy egy logopédus tudna segíteni.
2011. júl. 29. 12:40

Gyerekkoromban volt szájpadlás plasztikám, mert rövid volt, akkor érthetetlenül beszéltem nagyon.


Itthon keveset beszélek, mert csak macskám van. Régen is tapasztaltam ezt, jó pár éve is, de csak mostanában figyeltem fel rá. Mitől lehet? Mit tudnék csinálni vele? Nagyon idegesít. Ezt az irományomat is elolvastam hangosan, néhány helyen a k betűt h szerűen ejtem. Még egyszer, koncentrálva már oké volt. Ha lassan és koncentrálva beszélek, akkor kimondom rendesen. Általában a szóvégi k betűk maradnak el. Melóhelyen elég rossz így beszélgetni. Senki nem szólt eddig, szerintem nem akartak bunkók lenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook