Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a kétéves - csak a hiszti + a játék! Mit tehetek? fórum

Nem eszik a kétéves - csak a hiszti + a játék! Mit tehetek? (beszélgetős fórum)


1 2
39. kriszti020 (válaszként erre: 37. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 21:29
semmi gond.
2011. júl. 28. 21:20
Nem kell erőltetni,ha éhes : enni fog.
37. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 36. - Kriszti020)
2011. júl. 28. 20:26
Azt hittem nekem írtad, ne haragudj, benéztem. Azt hittem arra írtad, hogy a fiam 18-19 kilónál mozog, ő is 3 és fél éves, de ő majdnem 110 centi magas.
36. kriszti020 (válaszként erre: 32. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 19:58

Bocsi de nem neked írtam hanem a fórum indítónak.És nem azt írtam hogy kövér hanem leírtam hogy a fiam milyen.Pedig ő elég sokat eszik.És mégis vékony.

Senkit nem akartam bántani csak tanácsot szerettem volna adni.

35. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 33. - Timycat)
2011. júl. 28. 18:38
ó, azért ő eszik, de ügyelek arra, h mindig megéhezzen a kövi evésnél, ne legyen ez kifogása. Nem vagyok egy olyan típus, hogy évekig etessem, most még kicsi, de már egy három évest nem fogok etetni. Van keze, szája, tudja hogy kell, egyen amikor mondva van. Sose kell megennie mind, mert lehet épp nem éhes, vagy nem ízlik, vagy más, szóval nem erőltetem, de hát ne legyen már ennyire lusta, és kelletlen, ha mondom ebéd, üljön le és próbáljon pár falatot enni, de az ne két kanál legyen, hanem min. 5-6.
34. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 31. - Timycat)
2011. júl. 28. 18:36
nem hiszem, hogy vonzza majd a vájúhoz:) Ez jó hasonlat, mosolyogtat:) Ő januártól ovis, másik oviba járt, és ott se vonzotta, míg a többiek ettek, ő ott ült, max egyszer belenyúlt, beleharapott és ennyi. Amúgy sokat tudna ám enni, ha rájön, akkor elég sokat eszik. Amikor már nagyon mérges vagyok, nincs mese pl. Vagy valami, ami neki épp fontosabb, napokig mint angyal módra eszik, sokat. Sose fáj a hasa, nem beteges, de hát oviban én se potyára fizetem a kaját, és tökre gáz, hogy mindenki eszik, ő meg nem, pedig étvágya lenne, lehet hallani, h korog a pocak, de azt mondja, ő nem tud enni, nem tudja hogy kell. (pedig mutatjuk mindig) Vagy eszik két kanállal, utána etessük inkább..
33. timycat (válaszként erre: 29. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 18:34

uh, hát akkor nem tudom, hallottam már olyan gyerekről, aki semmit nem vesz a szájába magától, tehát úgy kell etetni vagy nem eszik... ebben nem tudok akkor tanácsot adni.

Az tényleg nem normális, hogy éhes, korog a hasa, de nem eszik egész nap :(

32. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 30. - Kriszti020)
2011. júl. 28. 18:32
Ha ezt nekem írtad, nekem a fiam -nem lányom, nem kövér. Ő inkább vékony, erős a csontozata, és a korához képest magas. Kinéz vagy 5 évesnek, pedig 3 múlt. Ő amúgy kap vitamint, multitabs immuno kidet.
31. timycat (válaszként erre: 28. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 18:32

akkor lehet, hogy neki egyszerűen csak kevesebb az igénye. Ha nincs semmilyen problémája pl hasfájás, szorulás, akkor szerintem ne aggódj! Az oviban meg majd úgyis vonzza a "csordaszellem a vályúhoz".

A lányom is a bölcsiben jobban szeret enni, mint itthon

2011. júl. 28. 18:31

Szia az én fiam 3és fél éves és 15kg.Ahhoz képest a lányod nem is vékony.

Lehet hogy adnod kellene neki valami vitamint.Vagy vasat.Ismerős mesélte hogy a gyereke nem akart enni egyáltalán.Elküldték vérvételre és kiderült hogy alacsony a vasa.Kapott rá cseppeket és egy héten belül megjött az étvágya.Azóta is eszik rendesen.

Próbálj meg orvossal beszélni hátha tud valami étrend kiegészítőt amitől megjön az étvágya.

29. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2011. júl. 28. 18:30
az önálló evésnél meg, hogy ő szabályozza, mármint a kislányod, én sem tömöm, de azért mint mrá írtam, ő el tudja játszani, hogy nem eszik egy nap, mert úgy gondolja neki nem kell ezt a cselekvést megcsinálni, másnap meg elél egy darab valamin, ami kics. pl. egy darab babapiskóta, vagy egy szelet alma..... és ilyenkor se viszi túlzásba a vizet, hogy az eltelítse.Én meg hallom végig korogni a pociját, olyankor már leültetem és én etetem. (amúgy evőnek nem rossz, mert ha mesét kell nézni, én etetem, akkor még repeta is kell sokszor). itt nálunk magával az evés cselekvéssel, mozdulatokkal van baj. Tökre elkényelmesedett, pedig régen etettem már úgy, már jó ideje inkább ő egyen egyedül, még ha leeszi is magát, csak tanulja, gyakorolja01
28. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2011. júl. 28. 18:25
olyan 7 után, ebéd 11_30 után, délben, van mikor fél egy, attól függ mikor készül el. uzsira egy fél banán, kis alma, vagy befőtt, de az se sok, és van mikor én kihagyom az uzsit, mert vagy alszik, vagy nem voltunk itthon, későn meg ne uzsizzon, mert nem vacsizik. 6 után meg a vacsi. Sose adok neki sokat, nem akarom tömni. Reggeli mindig kevesebb, hogy ebédre meg megéhezzen.
27. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2011. júl. 28. 18:23
Ez ne mis jó, én sem bohóckodtam neki, régebben repülőztem, de akkor még kicsi volt, inkább dícsérem, meg kedves hanghon, hű de ügyes vagy, azta, hát te ezt meg tudod enni...meg ilyenek. A kajával mászkálást én se szeretem. Nekem ne rohangáljon evés közben, még félrenyelne. Nem kemény az a megoldás, h üljön le enni. Én is ezt csinálom, én mászkálni se engedem. mindig mondom neki, menjen el wc-re, kézmosás, hogy még kifogása se legyen. Van mindig ott zsepi, ha nincs, van szalvéta, ha kitalálná az orra folyik, de addig nem megy el, míg nem evett. (csak ebédre is ilyen lenne már)
26. timycat (válaszként erre: 25. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 18:22

hánykor szokott reggelizni? mert ha túl későn akkor persze hogy nem éhes délben.


Az én lányom úgy másfél évesen kezdett kevesebbet enni, előtte bármikor bármennyit bele lehetett "tömni" mióta önállóan eszik azóta ő szabályozza a mennyiséget

25. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 22. - Ranna)
2011. júl. 28. 18:20
Amúgy most megint olyanja van, hogy evett. Mondtam a reggeli/vacsi téren fejlődik. Ő kért sült szalonnát, mondtam segítsen nekem akkor. Felültettem a munkapultra, és nézett, meg tologatta a tányért. Mikor kész lett, odaült és evett egyedül... kitartok, de nem mindig van így, már csak az ebédenél kéne változtatni-főleg az ovi miatt
2011. júl. 28. 18:19

én sem erőltetném, lehet egyszerűen nem éhes. Játszani sosem engedtem az étellel és nem is vittem sehova utána a kaját. Vagy leül a helyére rendesen enni vagy nem eszik. Lehet, hogy ez így keménynek hangzik, de evés körül nálunk nincs is hiszti.

Unokatesóim 13 és 16 évesek ők továbbra is rosszevők, mert a szüleik bohóckodtak nekik evés közben, meg szaladgáltak utánuk és Tv nézés meg játék közben etetgették őket. Én a rossz példájukat látva, direkt kerültem ezeket.


Gondolom éhen halni nem fog a gyerek, ha pedig megéhezik enni fog.

2011. júl. 28. 18:08
Nem erőltettem, amikor olyan időszaka volt. Szépen megterítettem neki (keveset), de egy szót sem szóltam. A végén ő kért... még repetát is.
22. ranna (válaszként erre: 21. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 18:03
Hát, akkor nem tudom. :( Csak kitartást tudok kívánni, és drukkolni, hogy mielőbb jó evővé váljon! :)
21. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 18. - Ranna)
2011. júl. 28. 17:39

nekem vmi erős kardom van, remélem nem fordul ilyen elő. Én ezt is el szoktam játszani, fordítottan szokott működni, de pl. rokonoknál, máshol nem.



Akkor makacsodás van. Nem szól meg senki, azért elég jól nevelt a fiam, tényleg még illedelmes is, kinyitja másnak az ajtót, és mondja, tessék parancsolni, meg mindent megcsinál, szófogadó. De az evés az egyetlen bibi nálunk, az se mindig, de kell már egy rendszer ennyi idősen. Én azért szégyenlem ezt az egészet, mert minden mást megtanítottam vele, és elég jól, úgyérzem, de ebbe csődöt mondtam, néha már feladom. Bevallom, azért már emeltem meg a hangom neki emiatt, de ez se jó dolog, mert nem kényszerevőt akarok, hanem csak a normális, szokást vegye fel, a reggeli/ebéd/vacsi rendszert


Amúgy ezt a nem tud enni szitút én mrá eljátszottam úgy is, hogy mondta, nem tud enni, mert nem tudja hogy kell. (megjegyzem tudja!), erre elhúztam a tányérját, elétettem egy üres tányért, kanalat, jó akkor lehet gyakorolni, ha nem tud enni. Na akkor kicsit sírt, sajnáltam, de mondtam neki, hogy akkor 5 próbát csináljon, fogja a kanalat, és emelje a szájához. MEgcsinálta, utána elkérte az övét ,és megette. Na ekkor 4 napig kis angyal módjára evett önként.....De jöttek rokonok, na ott a kislány meg hisztis, és akaratos, ő mindent elér ezzel, és újra minden az, mint volt.... De ezt a tányérost meg nem akarom már eljátszani mindig, van, mikor mondom, kapsz üres tányért, akkor el kezd enni, de ez se jó így

20. ranna
2011. júl. 28. 17:31
nem "nem tud ennyi", hanem nem tud enni. :))
19. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 17. - Csibefalat2008)
2011. júl. 28. 17:31
Próbáld meg bevonni a főzésbe. Olyankor a fiam örömmel eszik, mert ő csinálta. vegyél neki dobozos kakaót, azt a dove, milky way meg hasonlókat, kicsit, egy kiflit, vágd félbe, kend meg, csinálj szendrót, vagy vegyél fogpiszkálót, és csinálj mini szendvicseket (kifli karika, megkenni, sajt, felvágott rá, és középen megszúrni )nekünk ilyen fogpiszka szerünk van, műanyag kard formában, direkt kicsiknek. Próbáld meg, hogy örüljön amit elé teszel. Nekem ezek segítenek a legjobban. De még ahogy írtam, nem tökéletes, de már ez haladás.
18. ranna (válaszként erre: 15. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 28. 17:31

Hm. Hát értem, nem könnyű. Szégyellni miért szégyelled magad? Semmi okod rá, vagy megszólnak a nagyszülők? És mi lenne, ha átvennétek azt amit a gyerek mond? Csak ehhez segítség kell, összejátszás a többi családtaggal. Tehát mondjuk valaki enni hívja a gyereket, akkor valamelyik másik családtag válaszol: Péterke (nem tudom hogy hívják :D) nem tud ennyi. Csak így kijelentve. Vagy Vagy tálalnám neki az ételt, hogy lássa, sőt a segítségét kérném, aztán hirtelen. Ja, te nem tudsz enni. Semmi mosoly, semmi érzelem, csak kijelentve.

Műanyag kardocskáról jut eszembe, pár hónapja a lányom kakiját skubiztam 3 napig, míg végül megszületett annak a műanyag villának a hegye egy kb. 0,5 cm-es darab, ami beletört az ételbe, a gyere nem vette észre és lenyelte. Vigyázzatok ezekkel a műa cuccokkal.

2011. júl. 28. 17:28
Hát igen az enyém akkor eszeget, olyankor tudom etetni mikor reklám van. Na de én is úgy vagyok az oviba nem lesz tv! Én se tudom semmivel ösztönözni. Közli majd vacsorát eszik. Kínomban este keresek vmi tv műsort olynakor van reklám is és tömködök vmit a szájába. Éjjel gyakran hallom hogy korog a gyomra. Egy szobában alszom vele+ a picivel. Hát igen nekem is szégyen érzetem van, hiszen van mit enni de lassan olyan lesz mint egy alultáplált, pedig nincs éheztetve.
16. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 14. - Csibefalat2008)
2011. júl. 28. 17:27

:) Én nem is adok neki cukrosat, max. akkor, ha tényleg eszik. Nem nagy szám nálunk az édesség szerencsére.

Hát igen, nekem is ketté állt a fülem, mikor meghallottam ezt az étkezési módot az oviban, nekem fura, nálunk sem így volt régen, meg az előző oviban sem. Így nem fog rendszert tanulni. Én ott azt szerettem, hogy rákényszerült, el kellett fogadnia, hogy eszik mindenki, így ő is megkóstolta, de nem vitte túlzásba. Külön gyerek adottság, hogy mitől nő. Az én fiam 3 éves múlt, 109 centi magas, és 19 kiló.


Hisztit próbáld meg úgy kezelni, mint ahogy írták, ne figyelj rá. Én szoktam mondani a fiamnak, ha véletlen elkezdené, el se kezdje, mert nem fog elérni semmit, meg aztán nem is érdekel, otthagyom a szobájában, vagy ahol épp van. Nem is csinálja ezt. SE boltban, sehol sem. Ebéd téren, te próbáld meg azt ,hogy ne engedd játszani. Igaz még csak két éves, de már értelmes annyira, hogy megértse, valamit valamiért. Nálam ez működik, csak még nem tökéletes. (inkább az ovi kajáláson aggódok, meg másoknál történő evésnél. )Vagy mondd neki, hogy vigyen asztalhoz egy játékot, az még belefér.A férjednek meg olvass be, már ne haragudj, nem bántásként, de ugyan úgy az ő gyereke, nem csak neked kell nevelni, gondozni. Ha ő jobban tudja, szabad a pálya, te megfőzöl, őp meg tanítsa etetni:)))))

Anyósod meg úgyszintén ne a száját húzza, hanem vagy adjon értelmes, kedves hangon tanácsot, vagy söprögesse a portáját. Az unokát szeretni kell, nem kritizálni.

15. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 12. - Ranna)
2011. júl. 28. 17:21

Ő januártól járt oviba, de az ittenibe nem tudták akkor betenni, máshova járattuk, ott az volt a rendszer, hogy reggeli/ebéd/uzsi közösen lementek az ebédlőbe, és mindenki leült, enni. Az én fiam ott sem evett... Az ovónők abban bíztak, hogy itthon fog enni, de hát.. kényszerből...meg úgy evett többször, hogy etettem.


Most viszont az itteni oviba fog járni, és itt az az érkezős rendszer van, tiszta svédasztal:) Ha azt látja, hogy más játszik, nem fog enni. Ott a régiben volt egy rendszer, próbálkozott az evéssel, legalább megkóstolta. Szóval tényleg egy falat.

Én is szoktam engedni, hogy kézzel egyen, nem zavar, a kanál fogása sem, se a villáé. Sőt, én még adok neki kést is. (palacsinta késnek hívom, étkészletekhez adnak kerekített, kicsit recés, nem éles fém kést, tényleg éle sincs, azt hiszem vajazókés vagy mi, az is az a veszélytelen fajta-a sima műanyag késnek nagyobb az éle, mint ennek.)Ezzel szokta kenni a vajat, hogy érezze milyen nagy legény, ehet egyedül. Én vettem neki már verdás kerámia tányért, tányéralátétet, mindent, ami tetsszen neki. Tálalni is változatosan tálalok,színesen, díszesen, szendvicseim mosolyognak, vagy három szög alakúak, van, mikor műanyag szendvicses kardra szórom a kiflikarikát, megrakva mindennel, de hát nem nagyon értékeli. Nevet rajtuk ,örül neki, meg hogy nézzem milyen szép, eszik egy falatot, és jön az, ő nem tud enni. Próbálom vigasztalni, biztatni, bátorítani, de nem mindig ösztönzöm ezzel. Itthon bejön ilyenkor, ha a kis asztalhoz ültetem (de ritkán, mert nem szeretem, ha főtt ételt szobában eszik, főleg 3 évesként.), és nézhet mesét, és úgy eszik. De hát oviban sincs így, meg most viszik el anyósék, mi nem leszünk akkor, hogy rászóljunk, ők meg hagyják, akkor ne egyen, ő tényleg nem fog enni. Az, meg hogy állandóan könyörögni kell neki, meg az orra alá tuszkolni valamit, nem megoldás. Néha jó, elfogadható, hogy térül-fordul, bekap valamit, de bizonyos esetekben nem jó. (pl. nagy családi ebédnél ő inkább mesét nézne, vagy ha nem lehet, leül, kimegy máshova, mert ő akkor se akar enni, ez már nekem égő, és én szégyenlem)

2011. júl. 28. 17:20

Hát próbálok nem adni cukros italokat csak vizet, de látja hogy a 6 hónapos teát iszik és hiszti van az ő innivalójáért. Ez az ovis dolog nagyon érdekes, remélem nem minden oviban van igy mert akkor hiába fizetek majd ebéd pénzt(majd csak 4 évesen megy) ha addig nem változik a helyzet- ő is a játékot fogja választani a kaja helyett:-(

Na idegileg én is nehezen birom a férjem álldóan azzal macerál hogy elrontottam a gyereket azért eszik ilyen szarul anyósék is húzzák a szájukat ha náluk van az unoka hogy sovány( 13 kg). Remélem a 6 hónapos nem nézi el tőle ezt a rossz szokást. Annyi könyvet irank hiszti kezelésről - erről irhatnánk hogy kezeljük mi anyukák az ilyesmit.

2011. júl. 28. 17:11
Az én gyerekeim gyakorlatilag semmit nem esznek. Csak azt tudnám mitől nőnek!
12. ranna
2011. júl. 28. 17:09
Phix, az ovi miatt ne aggódj, ott biztosan jól fog enni a gyerek, úgy tudom, de lehet a ti ovitokban nem így van csak a reggelinél van ez a szabadság, hogy pl. 9-ig reggeli, azaz akkor eszik a gyerek, amikor megéhezik, az ebéd és az uzsi már egy időpontban van, mondjuk ebédet nem is lehetne melegítgetni, szaladgálni vele vissza a konyhára. Szerintem ha látja a többieket jóízűen enni, ő is kedvet kap, a kanalat meg fogja úgy, ahogy tudja, enyémek sokáig marokra fogták, később tanulták meg, illetve később erősödik meg annyira a kezük, hogy szabályosan tartsák. Tudom, nem azt írtad, hogy a kanál fogásával van gond. :) Vagy pl. én engedtem nekik, hogy belenyúljanak kézzel az ételbe, nyilván nem a levest merítgették kézzel :D.
2011. júl. 28. 17:05
Ne erőltesd. Hagyd, hogy ne egyen egész nap, ha olyanja van, de se csoki, se édesség, semmi. Viszont figyelj rá, hogy inni igyon rendesen azért. Előbb-utóbb enni fog, mert éhes lesz. :)
10. kevian (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. júl. 28. 17:04

Hidd el, annyit enni fog mindig, hogy éhen nem hal. Vagy hallott már valaki olyat, hogy ez a korosztályú gyerekek a bőség zavarában élő országban éhen haltak???

Nekem könnyű, mert eszik..mindig is ilyen volt. De ha mondjuk beteg és egy fél szelet sonkát evett csak ebédre, reggeli meg nem is volt, azon sem idegesítettem magamat.

Hiszti? Állítólag a nagy átlagnak ez a hisztis korszak 20-40-ig hónapig tart. Szóval én is mondtam a férjemnek, hogy 30 hónapos, úgyhogy a felén túl vagyunk.

Nehéz egyébként, habár nálunk most pont egy könnyebb időszak van. De eddig, már azt mondtam felkötöm magam mert nem bírom! Ezen viszont szerintem minden anya átesik. Egy neves pszichiáter szerint, ha hisztizik, úgy kell tenni, mint ha láthatatlan lenne. Mivel ők már fantáziálnak, azt hiszi tényleg így van és leszokik a rossz szokásáról. Sok erőt és kitartást!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook