Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felelőtlenség 8 hónap ismeretség után valakivel gyereket tervezni fórum

Felelőtlenség 8 hónap ismeretség után valakivel gyereket tervezni (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. szept. 5. 11:51

Nem! :)

5 év múlva is ott tud hagyni,ha akar....

80. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - N.beja)
2013. szept. 5. 11:50
ÉN NEM VÁGNÉK BELE...KIVÉVE HA KETYEG A BIOLÓGIAI ÓRÁD.
79. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - N.beja)
2013. aug. 20. 23:36

Nem felelőtlenség. Anyukám 5 évig járt a papámmal, de sok szempontból kevésbé ismerte apukámat, mint én a páromat pár hónap után. Azt hogy ki mennyire jól ismeri a másikat és lesz belőlük jó család, nem csak az idő dönti el.


Mi, mikor összejöttünk rögtön úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba - akkor 2 hónapja ismertük egymást. Nagyon boldogok voltunk, mikor rá kb. 6 hónapra összejött. Sajnos nem maradt velünk, de mi még mindig együtt vagyunk. Nemsokára lesz a 3. házassági évfordulónk.

78. Anda39
2013. aug. 20. 18:16
Fél év udvarlás (akkor még így mondták) után házasodtunk össze. Ennek már 23 éve, és született 5 gyerekünk. Tök jól megvagyunk. :)
77. 03e8385f6c (válaszként erre: 73. - Orsibigyu)
2011. szept. 20. 11:47

Ismertem hasonlót...az apám volt, mikor elköltözött a szeretőjéhez kirámolta a lakást, a közös bútorokat...egy-egy ágyat hagyott anyának és nekem...én éppen 5 éves múltam...


És ő is értünk dolgozott.

Értünk, azaz értem, anyámért, szeretőjéért és annak a lányáért.

C'est la vie!

76. spinneli (válaszként erre: 75. - Orsibigyu)
2011. júl. 30. 23:21
Igen, ebből a szempontból ez valóban ellentmondás.
75. orsibigyu (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2011. júl. 29. 22:09
Nem azt mondtam, csak azt hogy amikor vagyonról van szó az emberek nagyon óvatosak meggondoltak, de mikor gyermekről, akkor borzasztóan felelőtlenek. Pedig mi fontosabb?
74. spinneli (válaszként erre: 66. - Orsibigyu)
2011. júl. 29. 21:55
Értelek, de nekem a házassági szerződésből még mindig nem következik az, hogy akkor semmi nem jár a gyerekeknek.
73. orsibigyu (válaszként erre: 71. - 4c30444687)
2011. júl. 29. 18:42
A gyermekemért elnéznék mindent, megbocsátanék mindent, minden erőmmel azon lennék, hogy rendbetegyem az életünket. Ha nem sikerülne sehogy sem, akkor ismerem annyira a férjemet, hogy tudjam, sem a gyermekemtől megfosztani nem akarna sem az utcára küldeni, mert 6 éve ismerem és 3 éve vagyunk házasok, és tudom, hogy a gyermekéért él. De velünk ez nem történhet meg, mert ő is értünk gürizik nap nap után én is csak értük élek, tehát egy a célunk. Nem tennék semmit ami árt a családi békének és ő sem tenne.
2011. júl. 29. 18:20
mi megismerkedtünk augusztusban, novemberben összeköltöztünk, áprilisban ( tervezetten) "készült" Attika most leszünk 7 évesek. Ja és már megvan a második is:D:D
71. 4c30444687 (válaszként erre: 70. - Orsibigyu)
2011. júl. 29. 18:16
Szó nélkül mennél gyerekestől az utcára? Vagy szó nélkül átengednéd a gyereket, ha a férjed nem akarna engedni és a gyereket megviseli a hosszas marakodás?
70. orsibigyu (válaszként erre: 68. - 4c30444687)
2011. júl. 29. 18:02
Lehet, de engem nem izgatna az, hogy a férjem el akarná perelni az összes vagyonom, az egyetlen gondom az lenne, hogy a gyermekem mit érez.
2011. júl. 29. 15:21

Szerintem csak akkor korai a gyerekvállalás 8 hónap után ha egy kicsi bizonytalanság is van a kettejük kapcsolatában.

Mi a párommal 9 hónap után vágtunk bele és a következő hónapban már terhes voltam. Akkor mi is felelőtlenek voltunk? Pedig azóta is együtt vagyunk.


Van akik évekig csak ismerkednek majd házasság és gyerek. De két-három év múlva el is válnak.


Ha így nézi az ember aki ki a felelőtlen és ki nem az?

68. 4c30444687 (válaszként erre: 66. - Orsibigyu)
2011. júl. 29. 14:46
Talán a fő különbség abban van, hogy a vagyon az tárgy és ezek mérőeszköze, a gyerek meg ember, ezért nem lehet róla úgy nyilatkozni, mint egy tárgyról. Nekem alma-körte hasonlításnak cseng ez.
2011. júl. 29. 14:00
Tervezni nem korai, csak megvalósítani az...
66. orsibigyu (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2011. júl. 29. 13:47

Házassági szerződés egyenlő biztonságba helyezni a saját vagyonomat a másik elől, ha elválunk. De a gyerekekkel mi lesz? Nekik mi ad biztonságot? A vagyonomat biztonságba helyezem, de a gyermekemet...? Az ember nagyon tisztán kell lássa a kapcsolatát ahhoz, hogy nyugodt szívvel és felelősségteljesen gyereket vállaljon. Fontos, hogy mérlegelje az ember, hogy a másiknak olyan hibái vannak-e amiket el tud viselni, vagy olyanok amik gondot okoznak. Mert tökéletes ember nincs, de van megbízható, szavatartó ember, aki ha azt mondta holtomiglan-holtodiglan, akkor annak elhiszem, hogy ha valami gond is lesz, vita, vagy valami, törekedni fog arra, hogy helyrehozza és nem fogja eldobni a családját.


Lehet túl könnyen beszélek, de az a 6 év amíg ismerkedtünk a mostani férjemmel, nem volt ennyire könnyű, és nagyon józan akartam lenni. Utána is 2 évig éltünk házasságban mire bevállaltuk a babát. Pont ezért mert tanárként láttam már ezt-azt.

65. spinneli (válaszként erre: 64. - 4c30444687)
2011. júl. 29. 12:38
Egyetértek.
2011. júl. 29. 12:36

Ha arról ábrándozik valaki 8 hónap után, hogy majd egyszer milyen jó lesz együtt, akkor rendben van. Ha 8 hónap után gyártásba kezdenek, az felelőtlenség szerintem, de lelke rajta, ő fogja nevelni. Úgy gondolom, szerencsésebb, ha felszáll először a lila köd, és a kevésbé cuki pifiját is meglátjuk a másiknak. Ha 8 hónap után már kijózanodott az ember, akkor perid nem érdemes vele egy életre számolni.

Nem venném számba a pár hónap után terhes lettem eseteket, mert ezek kényszermegoldások és a legritkább esetben végződnek happy enddel.

63. spinneli (válaszként erre: 62. - Orsibigyu)
2011. júl. 29. 12:17
Ezt nem értem, szerintem a házassági szerződés nem jelenti azt, hogy a gyerekek le vannak tojva...mire gondolsz?
62. orsibigyu (válaszként erre: 61. - Spinneli)
2011. júl. 29. 12:14
Bizonnyára igazad van és tényleg nem mindegy mekkora a sérülés, de olyan ciki, hogy az emberek jobban féltik a vagyonukat mint a gyermeküket.
61. spinneli (válaszként erre: 60. - Orsibigyu)
2011. júl. 29. 11:14
Azért lehet a válást is épeszűen kezelni a gyerek szempontjából is...persze ilyen esetben sérülés mindig van, csak nem mindegy mekkora a szülők/család érettségén és odafigyelésén múlik.
2011. júl. 29. 10:22

Szerintem meg, ne kössön házasságot 2 ember ha nem biztosak abban, hogy egy életre kitartanak egymás mellett. És főleg ne vállaljanak gyereket. Sajnos az emberek jobban féltik a vagyonukat lásd házassági szerződés, mint a gyermekük lelki egészségét. Azt mi garantálja?!


Az, hogy a szülők normálisak, és nem fordulnak ki magukból nem jelenti azt, hogy a gyermeknek könnyebb a válás. Ez gyerekfüggő, de mint pedagógus mondom, messziről üvölt egy gyerekről a szülei kapcsolata. És sajnos annyi, de annyi sérült gyermek van. És mikor családlátogatóba mentem kiderült mindig, hogy a gyerek tükrözi az egész családot. A nyugodt, békés, zűrmentes gyerekek szülei között is szeretet és béke volt. A feltűnősködő, bajtkereső, veszekedős, hiperaktív gyerekek családjában mindig zűrt találsz. Ritka az a gyerek, aki rendezett családból jön és komoly viselkedési problémákkal küzd. De sajnos még ritkább az a gyerek, akinek elváltak a szülei és mégis nyugodt békés, kiegyensúlyozott és tudja hol a helye.

59. martin3 (válaszként erre: 51. - D8e82b94f7)
2011. júl. 28. 23:14
sajnos ez sokkal bonyolultabb annál, amit írsz, szerintem ez "csupán" inetlligencia kérdése lenne, csak tudod egy válás során az egyik fél legtöbbször nem akar válni, elhagyottnak, sértettnek érzi magát és így úgy keresztbe tesz a másiknak. Nekem az ismerősi körömben van olyan, ahol tényleg zsarolási háború megy a feleknél, aminek persze a gyerekek isszák meg a levét, szörnyű látni:( és van olyan is, ahol szépen meg tudnak egyezni, és mint nálatok a gyerekek elfogadják az új párokat(az adott fél új párját)sőt akár össze is járnak...
58. martin3 (válaszként erre: 34. - Kozmami)
2011. júl. 28. 23:04

bár nem a témához tartozik, de mi baj a házassági szerződéssel? ha az egyik fél többet visz bele a házasságba, egyszerűbb ezt leírni előtte, mint utána bizonygatni, hogy az ági vagyon volt...csak a veszekedést és a válást gyorsítja meg. Amúgy én sem örülnék, ha a leendő vőm vagy a leendő menyem elvinné annak a felét, amihez semmi köze, amiért pl a szülők dolgoztak meg...

a férjemmel most vettünk egy házat, az anyukája meghalt és amit örökölt utána abból "vettük", és velem is aláíratott egy papírt, hogy ez kizárólag az ő tulajdona, nekem semmi közöm hozzá, pedig 11éve vagyunk házasok és van 4 gyerkőcünk, nem mondom, hogy nem esett rosszul, vagy inkább furán, de valahol megértem, egy válás során az emberek kifordulnak önmagukból, minden baromsággal képesek zsarolni a másikat, minek ezt a helyzetet előídézni? így tisztességesebb...és ezen nincs mit megsértődni. szerintem

57. orsibigyu (válaszként erre: 52. - Kozmami)
2011. júl. 28. 22:49
Tudom, nem is rád mondtam, csak nem azért írtam ezt, mert elítélem, aki így él, csak én nem látom jónak és boldogsághoz vezetőnek, d mindenki azt csinálja amit akar, max szegény gyerekek szívnak.
2011. júl. 27. 21:50

Mindenre van példa és ellenpélda is.


Én 10 hónapja voltam együtt a párommal mikor terhes lettem. Azóta született még két gyerekem és a párommal 8 hónap múlva lesz a 20. évfordulónk.

Ja és nem vagyunk összeházasodva.

55. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - N.beja)
2011. júl. 27. 21:39
Nem, szerintem nem felelőtlenség... mi fél éve vagyunk együtt, és gyereket szeretnénk. Persze ehhez komolyan kell érezni, tudni, hogy ő a másik feled, és ez kölcsönös kell hogy legyen. Ha nem érzed, /érzitek, akkor valóban felelőtlenség. De legyetek nagyon boldogok azt kívánom! És érezzétek, mert ennél szebb dolog nincs a világon, amikor világos, hogy megtaláltad a másik feled :)
2011. júl. 27. 15:40

Én ennyi idő után épphogy összeköltöznék valakivel, nemhogy gyereket terveznék, de mindenki a maga életét ugye....

Egy gyerek nem olyan, hogy ha nem jön össze visszaadjuk, ahogy egyedülálló szülőség sem jó buli...én ennyi idő után nem látnék biztosnak egy kapcsolatot arra, hogy gyermeket vállaljak.

53. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - N.beja)
2011. júl. 27. 15:38
Tervezni nem, feltéve ha még jó sokáig tervezgetik.
52. kozmami (válaszként erre: 49. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 15:27

Nem a véleményedre írtam, hogy :(((, hanem a sztorira!


Én még sose oltottam le senkit, azért mert más a véleménye!

Uncsi lenne a világ, csupa egyforma emberrel! ;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook