Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nehéz manapság jó párkapcsolatot fenttartani? fórum

Miért nehéz manapság jó párkapcsolatot fenttartani? (beszélgetős fórum)


1 2
49. pomponlány (válaszként erre: 48. - Mutáns Jane)
2016. máj. 22. 01:05
Jól látod!:D
48. Mutáns Jane (válaszként erre: 47. - Pomponlány)
2016. máj. 21. 23:40
Az általánosításodban szereplő tömegbe én is beleesek, és ezért protestáltam, kizárólag a saját nevemben. Nekem meg ehhez van jogom.
2016. máj. 21. 16:20
Ha jól látom, akkor most az én látásmódomon megy a vita? Mert akkor jobb, ha itt be is fejezzük. Engedjétek már meg, hogy én olyannak lássam a világot, amilyennek én látni vélem. És ha magamat/téged/másokat én ilyennek látom, az had legyen már az én "problémám". A véleményem mellett kitartok, ugyanakkor, a mások véleményét is elfogadom. (még ha nem is értek vele egyet):)
46. Aredhel (válaszként erre: 42. - Pomponlány)
2016. máj. 21. 10:36

Amúgy szerintem sem igaz. Úgy érzem, ezt a mondatot kitalálta valaki és közhellyé vált, de tényleg nem hiszem, hogy az emberek lecserélhető tárgynak nézik egymást, akkor nem is lenne ennyi szenvedős kapcsolat, ahol még küzdenek egymásért a párok, bár hiába...


Persze, van az a réteg, aki cserélgeti a párját, de szerintem ez inkább fiatal korban jellemző. Én huszas éveim közepén járok, itt már elég sok embernek van több éves kapcsolata/jegyese/házastársa. Nekem is, nem is érzem igazából, hogy nehéz lenne fenntartani a kapcsolatot.


Azt hiszem, a buta embereknek nehéz valójában, akik párnak is buta embert választanak. Két normális, értelmes ember között is előfordulnak viták, de ők normálisan tudják kezelni ezeket a helyzeteket. Szerintem. Ahogy látom.

45. Mutáns Jane (válaszként erre: 44. - Pomponlány)
2016. máj. 21. 01:23

"akinek nem inge..."


rossz duma egy jelentéstanilag egyértelműen általánosító kijelentés után.

44. pomponlány (válaszként erre: 43. - Mutáns Jane)
2016. máj. 21. 00:44
Ezer bocsánat, ha megsértettelek! De tudod... akinek nem inge...
43. Mutáns Jane (válaszként erre: 42. - Pomponlány)
2016. máj. 20. 23:25

Nem. És ha mások nevében nyilatkozol valamit, hiába többes szám első személyben fogalmazva, az még ráadásul durván sértő is.

Nekem egyből az jutott róla eszembe, mikor olvastam (hogy ti. "tárgynak nézzük az embereket"), hogy 'már aki'. Meg hogy 'beszélj a magad nevében'.

42. pomponlány (válaszként erre: 38. - Aredhel)
2016. máj. 20. 18:47
Lehet...de attól még igaz(is, lehet):D Nemde?
41. Mutáns Jane (válaszként erre: 40. - Cidanoi)
2016. máj. 20. 13:27
Nem mindenki trendkövető birka, hékás. Egyébként is milyen már egy életmódbeli választást TRENDekre fogni...
2016. máj. 20. 10:00
Talán azért is, mert nem ez lett a példa. Megkezdődött az elmagányosodás, egyre többen élnek egyedül, egyszemélyes háztartásban, ez kezd lenni a trend. Ez hatással van a párkapcsolatokra is.
39. 9345b11ecc (válaszként erre: 38. - Aredhel)
2016. máj. 20. 09:08
Meg a "szennyest" nem illet kiteregetni.
38. Aredhel (válaszként erre: 37. - Pomponlány)
2016. máj. 20. 09:06
Sablonszöveg. Ahogy írtam, régen sem volt nagyobb szeretet és szerelem, csak akkor még "tilos" volt elválni.
2016. máj. 18. 10:17
..mert ma már az embereket, a tárgyainkhoz hasonlítjuk. Ma, ha valami elromlik, azt nem meg/kijavítjuk, hanem kidobjuk/lecseréljük. Kérdés az, hogy hol a hiba? Bennünk, vagy abba a közegbe/társadalomba, amiben élünk?
2016. máj. 13. 08:43
mert az emberek egyre onzobbek.
2016. ápr. 20. 10:13

Sosem értettem ezt a hülyeséget, hogy "ma" olyan nehéz párt találni, ma olyan neveletlenek a gyerekek, ma minden sokkal sz*rabb mint régen.


Azt hiszed, hogy 500-1000 évvel ezelőtt boldogabb párkapcsolatod lett volna, mint most? Ugyan már! A házasságok régen nem szerelmi kapcsolatok voltak, hanem gazdasági-társadalmi előnyökön alapuló szerződés két család között (jó, nyilván akadtak szerencsésen, de nem sokan). Az emberek azért házasodtak, mert ez volt a társadalmi elvárás, csak így jutottak szexhez és anyagilag is könnyebb volt két embernek együtt, mint egyedül, na meg a szigorú vallási előírások nem értékelték a házasság nélküli kapcsolatokat egyik vallás esetén sem.


Szóval, régen még ennyi jó kapcsolat sem volt, mint ma. Általában a szülők döntötték el, hogy kivel házasodik a gyerek és senkit nem érdekelt, hogy a két fiatal vonzódik-e egymáshoz. Simán hozzáadtak ápolatlan, bunkó, öreg emberekhez is. A férfiaknak meg el kellett venni a buta, lusta, rikácsoló nőket is.


Az egyetlen ok, amiért ezeket a párkapcsolatokat "fenntartották" az volt, hogy a válás tilos volt, társadalmilag elítélendő. Az emberek életük végéig vergődtek egymás mellett. Boldogtalanul.


De elég megnézni a mai 50-es korosztály is, több mint fele elvált vagy a sokadik kapcsolatában él. Az ember egyszerűen változik a hosszú évek alatt, és ma már nem 30 éves korunkig élünk, mint a középkorban, hanem 70-ig.

2016. ápr. 19. 06:20
mert egyre onzobbek az emberek.
33. joezai (válaszként erre: 1. - Ina87)
2016. márc. 5. 17:14
Mindenkinek arra van ideje, amire és akire... Aztán ha mégsem, akkor szakít...
32. ina87 (válaszként erre: 28. - Dolores007)
2011. júl. 28. 17:23
ez egy jó hozzá állá:-D
2011. júl. 28. 15:26
a sok bizonytalanságban mindenki biztosra akar menni legalább a párkapcsolatával kapcsolatban és sokan így csúsznak el h túúúl komolyan veszik..
2011. júl. 28. 15:26
már akinek nehéz :)
2011. júl. 28. 15:25
mert túúl sok mindennel kell foglalkozni sok a problééma a világban és kihat ránk is.. kb
2011. júl. 28. 01:42
Az a baj, hogy nem azt nézik manapság az emberek, hogy a párjuk passzol-e természetben. Aztán utána elvárják, hogy a másik csiszolódjon hozzájuk.
27. Dana11
2011. júl. 27. 22:05
Sajnos, a mai világban, a legkisebb problémára úgy reagálnak az emberek, hogy külön mennek, nem pedig megoldják...
26. sunshine24 (válaszként erre: 24. - 53dfddad18)
2011. júl. 27. 22:03
Az én nagymamámnak nem is volt választása, az ő szülei azt mondták: "amilyen virágot szakajtottál, azt szagolod". Válás elképzelhetetlen volt, vissza zavarták volna a nőt a lányos szülők.
25. ina87 (válaszként erre: 24. - 53dfddad18)
2011. júl. 27. 19:05
jo hozzá szolás:-)
24. 53dfddad18 (válaszként erre: 23. - Sunshine24)
2011. júl. 27. 14:11

És nem csak manapság.

Volt idő amikor a nők még nem voltak egyenjogúak, nem volt szavazati joguk sem, "asszonynak halgass volt a neve". Többnyire érdekházasságok jöttek létre. Hozomány nélkül nemigen keltek el a lányok.

Akkoriban nemkellett kompromisszumokat kötni, így aztán nem volt gond a párkapcsolatokkal. Nem is igen volt válás. ;-)

2011. júl. 27. 12:20
Azért mert a legtöbb ember manapság önző az élet minden területén, így a párkapcsolatában is. Nem enged az akaratából, nem köt kompromisszumokat senki.
2011. júl. 27. 11:04

Én tényleg mindent megteszek,alkalmazkodok,odafigyelek,adok a másik véleményére,az önzőséget nem szeretem...stb és így is nagyon nehéz fenntartani hogy jól müködjön!

Na de mit is értünk ez alatt?Én egy kicsivel is beérném:-/

2011. júl. 27. 08:29
Mert nem vagyunk képesek (általánosságban írom) a kompromisszumra. Az önzőség, "a nekem és csakis nekem van igazam, és teszek a másik véleményére" szemlélet nagyon is jellemző. Hiányzik az odafigyelés, a szándék arra, hogy megértsük a másik szemléleteit, érzéseit. Ehelyett mindenki fújja a sajátját, és végül azon kapja magát az ember, hogy rohadtul egyedül van a kapcsolatában, vagyis társasmagányban él.
2011. júl. 27. 01:38
Hiányzik a szeretet, nincs tolerancia, és kölcsönös tisztelet egymás iránt! Nincs megértés és nem igyekeznek egymás kedvében sem járni. Nem törekednek egymás jobb és alaposabb megismerésére,amely előbbre vinné a kapcsolatot. Csak tiszta érzések alapozhatnak meg egy erős közös jövőt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook