Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mennyiből jönnétek ki havonta kényelmesen? fórum

Ti mennyiből jönnétek ki havonta kényelmesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
150. Kis Cidri (válaszként erre: 149. - Spiritus)
2011. aug. 8. 15:49
Jól értetted, a megtakarítást is kivontam a kötelező kiadásokkal az összes pénzből és ami marad azt osztottam a napok számával. Már mi is érzésből költünk, de kellett egy kis idő amíg ezt megtanultuk.
149. Spiritus (válaszként erre: 148. - Kis Cidri)
2011. aug. 8. 15:20

Jó, igen...csak ezért nem értettem, mert ha elosztod a pénzt a napok számával, az erre nem alkalmas módszer, hiszen egy napi pénzből nem tudsz tvt venni ha elromlik.


Amúgy mi érzésre költünk, és kb működik.

Jóval kevesebbet mint amit megengedhetnénk, úgyis mindig jön valami amire nem számítunk.

148. Kis Cidri (válaszként erre: 147. - Spiritus)
2011. aug. 8. 15:10

Erre is próbálok félretenni,de eddig családi kölcsönnel oldottuk meg, amit szépen apránként megadtunk.

Most hogy már én is keresek, talán sikerül erre a célra is félretenni, hogy ne kelljen kérni. Szeretném azt a nézetet felenni, hogy előre gondolkodni, hogy utólag ne fájjon a fejem.

147. Spiritus (válaszként erre: 146. - Kis Cidri)
2011. aug. 8. 14:33

És mi van a nagyobb kiadásokkal???

Hirtelen venni kell valamit stb?

146. Kis Cidri (válaszként erre: 141. - 7a23ed9179)
2011. aug. 4. 13:10
Nem tudom te hogyan kezeled a pénzeteket és azt sem, hogy mire kell költenetek, de azt tanácsolom, hogy először fizesd ki a szálákat, és utána a megmaradó összeget oszd el annyi napra amennyi idő múlva jön az újabb fizetés, és csak annyit költs. Nekem ez bevált, először meg-meg csúsztam, de utána belejöttem és már nem is kell annyit számolnom tudom kb mennyit tudok költeni.
145. Kis Cidri (válaszként erre: 144. - Globus)
2011. aug. 3. 19:17

Most is saját lakásban élünk, de szeretnénk lecserélni.


Én is híve vagyok annak, hogy inkább maradjon kicsi, mint inkább kicsit többet költsünk.


Tetszik a kedvenc pénzügyi tanácsadód elve, de ettől még messze vagyunk.

144. globus (válaszként erre: 142. - Kis Cidri)
2011. aug. 3. 17:24

Tény, hogy ma lényegesen nehezebb önálló lakáshoz jutni, szóval ha erre gyűjtünk, az nem egyszerű.

Igazából maga a fogalom is többesélyes, lehet, hogy mindnyájan mást értünk kényelmes élet alatt. Van, akinek jó, ha valami ennivaló kerül az asztalra, másoknak szükségük van színházra, nyaralásra, szórakozásra. Én azt gondolom, hogy némi tartalék pénz lényegesen nyugodtabbá teszi a kedélyeket, arra az esetre, hátha "beüt valami". Nem valami szívderítő úgy élni, hogy nem tudni, mi lesz holnap... tartalék pénz pedig eleve csak spórolással lehetséges. Kedvenc pénzügyi tanácsadóm szerint tegyük fel magunknak a kérdést: mennyi az az összeg, amire azt mondjuk, hogy ezt már nem tudnánk elkölteni?

143. f758a7200f (válaszként erre: 142. - Kis Cidri)
2011. aug. 3. 16:49

Igen, de mindenki (vagyis a fejesek a témában) azt mondja, hogy 2 útja van a meggazdagodásnak: vagy beleszületsz, vagy spórolsz.


Sőt, lehet mindkettőt is egyszerre, de már egyik vagy másik is ad egy löketet. Akinek nincs sok, az ha ügyesen spórol, sokra viszi. Én láttam már sok olyat, aki mindezt tisztességes munkával tette, nem mindenki lopta a pénzt, biztos van ilyen is, de már csak családi körömben is látok olyat, aki 3 generáció útján vitte sokra, de mind a 3 generáció gürizett. Persze, a 4. generáció meg beleszületett ugye a másik 3 gürizésének eredményébe, de relatív hajt ő is, mert a szüleitől ezt tanulta.


És komolyan, nekem nem esik rosszul (és ezt viccen kívül mondom), ha valakit látok, aki így és így él, nem mindig az jut kapásból eszembe, hogy basszus, na ez is csak ül a valagán egész nap. De talán abból is ered ez az egész, hogy én saját magam is látom a munkám (átvitt értelemben, mert főállású anya vagyok) eredményét, van sikerélményem, régebben nem forgattam ilyen tudatosan a pénzt. Nem értek egyet azzal, hogy nem kell mindig az árakat nézni, igenis nézem őket, de mindezt nem savanyúan teszem, úgy értem, nem csak lemondás, hanem másik részről sikerélmény is.


Sokan nem tudnak örülni az eredményeknek, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy örülni neki egyenlő az elherdálással, hanem csak úgy, örülni a gyarapodásnak:DDD


(pl apukám az egy olyan, hogy vannak dolgok, amiket évek óta hordoz magában, de nem látja, vagy nem mindig ismeri be, hogy mennyi mindent alkotott is emellett) Nem szabad, hogy ez rányomja a bélyegét a dolgokra. Meglátod, hogy meglesz az a másik otthon!

142. Kis Cidri (válaszként erre: 138. - F758a7200f)
2011. aug. 3. 15:42
Ezt az egyet csak azért vitatom, mert tisztességes munkával manapság nem lehet meggazdagodni. De most, hogy nekem is van munkahelyem így sokkal könnyebb lesz és többet is tudunk félretenni, de ennek van célja is, szeretnénk egy másik otthont, ahol meg is öregedhetünk.
2011. aug. 3. 15:41
mi 177 ezerből élünk 4-en és ebben a nyomorban azt mondom, havi egymillióért később ezt megbocsátanám!
140. Kis Cidri (válaszként erre: 139. - Spiritus)
2011. aug. 3. 15:39
Mi nem fázunk, van nasink, de megválogatjuk és legtöbbször én készítem, így amellett, hogy olcsóbb még sokkal egészségesebb is. A gyorséttermet pedig messziről kerüljük, de nem az ára miatt.
2011. aug. 3. 14:53

Biztos én is tudnék ebből gyerekeket nevelni, de amíg nincs, addig meg fejlődni kell!

Új bútor, lakásjavítgatás, kocsi stb...stb.


Mi is éltünk kevesebb mint fele ennyiből is nem is olyan régen. Nem volt jó, de ha kell megoldod.

Tény, hogy egész télen fáztam keményen, és nem volt nasi, meg gyorsétterem stb.

138. f758a7200f (válaszként erre: 136. - Kis Cidri)
2011. aug. 3. 14:52

:DDDDD


de miert is ne? Es ha meg ebben az eletben? Ki tudja, ez az egesz penz dolog mint energia, nagyon komplikalt, en nem zarom ki hogy egy eleten keresztul is vannak nagy valtozasok. De mindenesetre peldas hogy ennyi penzbol szepen felre is tettel megeles mellett, van aki a sok mellett sem tud felretenni

137. agis (válaszként erre: 132. - Globus)
2011. aug. 3. 13:53
Le a kalappal :D
136. Kis Cidri (válaszként erre: 133. - F758a7200f)
2011. aug. 3. 13:28
Akkor a következő életemben gazdag leszek:)))
135. Kis Cidri (válaszként erre: 132. - Globus)
2011. aug. 3. 13:27
Gratulálok, ti is ügyesen tudjátok beosztani, és ez a befektetés is kamatozik később:))
134. Kis Cidri (válaszként erre: 131. - F758a7200f)
2011. aug. 3. 13:26
Köszönöm:))
133. f758a7200f (válaszként erre: 132. - Globus)
2011. aug. 3. 12:07

Szerintem biztos, hogy megéri:) megérte:)


Állítólag, a pénz az is egy energia, szóval ha egyik életben sok adatik (mármint ha valaki hisz ebben), akkor az azt is jelenti, hogy lehet, hogy előző életében nyomorgott, de ha kevés adatik, akkor lehet, hogy előző életében meg sok volt ebből az "energiából" de nem jól osztotta be (itt célokra gondolok, nem zsugoriságra, hanem inkább, hogy ne pazaroljon az ember stb.).


Szóval elképzelhető 2 élet is egymás után, amelyekben mindegyikben lehet az ember gazdag, feltéve, ha az előző életében bebizonyította, hogy tud bánni a kicsivel is meg a sokkal is:DDDD


Szóval igenis van értelme. Meg annak is, amit átadsz a gyereknek, mert ebből ő is sokat tud meríteni

132. globus (válaszként erre: 128. - Agis)
2011. aug. 3. 11:57
Léteznek fokozatok még...Mi 170-ből egyetemista gyereket taníttattunk :) Örülök neki, hogy sikerült beosztani, és utólag biztosan mondhatom, hogy MEGÉRTE :)
131. f758a7200f (válaszként erre: 127. - Kis Cidri)
2011. aug. 3. 11:54
Kis Cidri, tok ugyes vagy, igy kell ezt csinalni!$$$ :DDDD
130. agis (válaszként erre: 129. - Kis Cidri)
2011. aug. 3. 08:52
A mas mertek azt jelenti ebben az esetben, legalabbis reszemrol, hogy nem ilyen osszegek szerepelnek az en koltsegvetesemben.
129. Kis Cidri (válaszként erre: 128. - Agis)
2011. aug. 2. 21:43

Mit jelent az, hogy nálad más a mérték?

Szerintem szolidan, de jól élünk.

128. agis (válaszként erre: 127. - Kis Cidri)
2011. aug. 2. 21:39
Nalam kicsit mas a mertek, de tenyleg a csodaval egyenertekunek tartom, hogy van aki ennyi penzbol meg gyereket is kepes nevelni. Le a kalappal:)
127. Kis Cidri (válaszként erre: 126. - Agis)
2011. aug. 2. 21:12
Hát pontos elszámolást nem tudok írni, de ez a pénz most van 3. hónapja előtte még kevesebb volt kb 230.000 jobb hónapokban. És ehhez képest mindenünk megvolt, az ételre kivételesen odafigyeltünk - főleg, hogy allergiás a kicsikénk - és kb 15 hónap alatt 150.000 tettünk félre. Hozzá teszem nincs autónk, és a házunk a sajátunk, nincs törlesztőnk. Bizony havi elszámolást készítettem és szigorúan tartottuk magunkat hozzá. És még szórakozásra is jutotta és én is tanultam fizetősen. Meg lehet oldani, de nagyon szigorúnak kell lenni.
126. agis (válaszként erre: 124. - Kis Cidri)
2011. aug. 2. 21:07
Azt hogy csinaljatok?
125. Kis Cidri (válaszként erre: 123. - Agis)
2011. aug. 2. 21:07
Igen írták néhányan, hogy elég nekik amiből élnek, köztük te is, de ti voltatok a kevesebben. És nem is sokan nyilatkoztak erről.
124. Kis Cidri (válaszként erre: 120. - Spiritus)
2011. aug. 2. 21:06
Hát igen, mi még két gyereket is nevelünk ennyiből.
123. agis (válaszként erre: 117. - Kis Cidri)
2011. aug. 2. 11:48
Nekem boven eleg, azt hiszem en ezt itam is:D
2011. aug. 2. 10:49
300 e.
121. Spiritus (válaszként erre: 120. - Spiritus)
2011. aug. 2. 10:48
oké a jogsi nem tart örökké, de akkor majd tanulok mást :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook