Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyeden vagyok és szeptemberben jön a másik baba és nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet igényelni? fórum

Gyeden vagyok és szeptemberben jön a másik baba és nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet igényelni? (tudásbázis kérdés)


8. Pen80 (válaszként erre: 7. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 16:03
Sőt, a teljes szabályozást megtalálod az oep honlapján, az a legtisztább, mert az van és kész.
7. Kismanó86 (válaszként erre: 6. - Tacsi44)
2011. júl. 26. 16:01

Hát ha előzőleg a munkáltatód intézte, akkor most is ő fogja. Igen, le kell mondani a GYED-et, mert egyszerre csak egy ellátásban részesülhetsz, mindig a kedvezőbben, ami a TGYÁS. Átlagjövedelemből számolják, így nagyjából annyi lesz, mint az előző, igen.

Ha Te intézed, akkor csak annyi, hogy le kell tölteni az igénylő papírt, kitölteni és elküldeni az illetékes helyre. Szerintem az OEP honlapján mindent megtalálsz ehhez.

6. tacsi44 (válaszként erre: 5. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 14:11

Igazad van!

Azt én is úgy tudom hogy igényelhetem,csak nem tudom hogy hogy működik,A mostani gyedet lekell mondani?A tgyást az akkori munkáltatóm intézi vagy nekem kell,ha nekem kell akkor úgyanugy ahogy az első babánál,igaz már arra sem emlékszem hogy akkor hogyis ment?!Ugyanannyi lesz a tgyás összege mint az első babánál?

5. Kismanó86 (válaszként erre: 2. - Tacsi44)
2011. júl. 26. 13:55

Természetesen ugyanúgy igényelheted a TGYÁS-t, majd a GYED-et.


Beírhatod az egyedülállót, nem valószínű, hogy ellenőrzik, de nem tudom megéri-e az az 1000 Ft? ŰMert akárhogy nézem, ez csalás lenne.

4. tacsi44 (válaszként erre: 3. - Jucus30)
2011. júl. 26. 11:28
De az első gyereknél élettársi kapcsolatot írtunk,szernted nem lesz gond ha mostmeg egyedülállót írok?
3. jucus30 (válaszként erre: 2. - Tacsi44)
2011. júl. 26. 11:04
Szia.Mi is csak együtt élünk nem vagyunk regisztrálva.A gyerek is az ő nevén van.Írhatod az egyedül állót.
2011. júl. 26. 11:01
Gyeden vagyok és szeptemberben jön a másik baba,és nem tudom hogy ilyenkor mit lehet igényelni,lehet e a tgyást,és ha igen ez ilyenkor hogy működik és ugyanannyi lesz mint az első kicsimnél?A családi pótlékonál ha én a párommal csak együtt élek de nem regisztrált élettársak vagyunk belehet az egyedülállót írni szerintetek?
2011. júl. 26. 10:58
Gyeden vagyok de szeptemberben jön a másik baba

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook