Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! fórum

Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
43. 32e254e8e2 (válaszként erre: 33. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 26. 12:34
Én is ezt szerettem volna neki adni.Volt aki azt mondta fájt a hasa a kicsinek tőle.A kislányomnak nem fájt.Semmi baja nem volt.Ő ugyanilyen volt...:-(((De abbamaradt nála..és én is ilyen voltam gyerekként...a párom még mindig ilyen.Nekem volt egy hasimütétem, ami miatt sajnos nekem is előfordul sokszor a székrekedés..:-(
42. 32e254e8e2 (válaszként erre: 41. - Trinitas)
2011. júl. 26. 12:30
Egyetértek veletek...ma nagy kinok árán végre sikerült neki....nagyon rossz volt..teljesen bepánikolt...annyira sajnáltam...és akkor a jó ismerősök jönnek a sok hülye tanácsaikkal....már az tele van vele a polc.....és totál hülyének néznek mindemellett...:-((((A kicsinek jó a táplálkozása a folyadékbevitele is...azzal van a baj hogy visszatartja.De ezen is alakitunk már.:-)
41. Trinitas (válaszként erre: 40. - Judit661)
2011. júl. 26. 12:24

Köszönjük, ennek is utánanézek és majd megírom ha kipróbáltuk :)


Félelmetes, hogy mennyire stresszes tud ez lenni a gyerekeknek :(

2011. júl. 26. 12:19

Napsugár, Trinitas!

Nálunk pont 1 éve problémás ez a dolog, de megtaláltam a megoldást ami a kipróbált szerek közül a legjobbnak bizonyult egyenlőre.

Az én kisfiamnál 2,5 évesen kezdődött pedig addig naponta 3-4-szer volt kaki a pelusba.

Egy szép nyári napon az okos és tanult gondozónő a bölcsiben ráültette a WC-re( mivel szeptembertől ovis lesz aminek a feltétele a szobatisztaság, hát gondolta, hogy ő majd felgyorsítja ezt a folyamatot, azóta is nyögjük a hülyeségét és köszönjük, hogy majd 4 évesen a mai napig nem hajlandó a wc-be kakilni) és egycsapásra beindult a visszatartás, aminek következményeként egy kemény széklet következett és elkezdődött az ördögi kör, mivel a fájdalomtól való félelem miatt azóta is visszatartja, pedig minden nap van ingere, de a visszatartást profi szintre emelte.

Ez annyit jelent, hogy csak akkor kakil, ha már végképp nem bírja visszatartani, de addig ellene dolgozik.

A lényeg, hogy túl vagyunk jó néhány praktikán:

1.,glicerines kúp: semmi hatás

2.,aszalt szilvalé,sok gyümölcs: semmi hatás

3.,laevolac: eleinte jó volt, de fél év után kiütéssel tiltakozott a szervezete, mára már 1 hét után kiütéses lesz tőle ezért ezt már többé nem adom

4.,kórházi ügyeleti beöntés: csak SOS esetben alkalmazva végső elkeseredésben a 6-7. napon, hárman fogtuk le a gyereket, aki üvöltve tiltakozott a beavatkozásra, az orvos pedig minden alkalommal elmondta, hogy kedves Anyuka ezt otthon kell megoldani (no komment!)

5., paraffin olaj: napi 1 evőkanál tutira hat, de az olaj folyamatosan távozik akaratlanul is, foltot hagyva az alsóneműn+nadrágon és folyamatosan sokáig nem adható a vitaminok felszívódásának akadályozása miatt

6., pszichológus: kisfiam nagyon jól érzi magát a fél órás alkalmakon, de semmi hatása egyenlőre nincs

7., Megvan a megoldás! Neve: Laxacur aktiv

1,5 hete adom és szinte minden nap van eredmény!

Véletlenül került a kezembe valamelyik gyógyszertári újság, melynek a hátoldalán figyeltem fel a hirdetésre:

Krónikus székrekedés esetére a hozzászokás veszélye nélkül! Ne ez kell nekünk gondoltam.

Összetevői:

Makrogol - vizet köt meg, melyet közvetlenül a vastagbélbe szállít, ott a megkeményedett székletet felpuhítja és a bélmozgás természetes módon beindul.

Miután kizárólag fizikai hatást fejt ki, és a széklettel együtt változatlan formában kiválasztódik anélkül, hogy a szervezetet terhelné, így szedése hosszabb ideig lehetséges, a hozzászokás kockázata vagy a hatékonyság csökkenése nélkül.

Ásványi anyagok: különösen a kalcium és a magnézium hozzájárulnak a szervezet ásványianyag-egyensúlyának fenntartásához, ezen felül stabilizálják a bélizomzat működését és ezáltal hozzájárulnak a bél egészségének megőrzéséhez.

Inulin: növényi prebiotikum, amely a jó saját bélbaktériumok (mint a bifido- és laktobaktériumok) jelenlétéhez nyújt segítséget. Ily módon hozzájárul a természetes bélműködéshez és beindítja az emésztési folyamatokat.

10 tasak van 1 dobozban, ára: 2.190,- Ft.

1 tasakot kell 125 ml vízben feloldani, kellemesen citromos ízű. Kisfiam szívesen megissza a napi vitaminadagjaként. Gyógyszertárban kapható.

Mivel ez már kb. 1 éve piacon van, nem érte, hogy a dokik miért nem javasolták már a kezdetén nekünk?! Kiváncsi vagyok, hogy más kisgyermeknek is megoldódik ettől a problémája. Ha kipróbáltátok, írjatok vissza a tapasztalataitokról.

39. Trinitas (válaszként erre: 38. - Mtengyer)
2011. júl. 26. 11:47
Akkor nálatok is ugyanez.. bizony, itt a gyereket kell rávenni, hiába az étrend meg az étrend kiegészítés. Ügyesek vagytok :)
2011. júl. 26. 11:44

Szia.

Teljesen átérzem a problémádat, nekünk 1,5 éves korától amikor elhagytuk az anyatejet és a pelust volt ugyanilyen problémánk.

Már nem is tudom pontosan hány féle dologgal próbálkoztunk,lassan haladva , szilva, zabkorpa a kenyérbe, joghurtba, kakaó és tehéntej teljes megvonása, laevolac, glicerin kúp, végül már az orvosa is azt mondta hogy pár napig próbáljuk meg a guttalax cseppet. Néha bejöttek ezek , néha nem, de a kakiltatás egy rémálom volt, édességet szinte egyáltalán nem kapott, így arra nem foghattuk. Ült a bilin, én ültem mellette ő üvöltött, nekem potyogtak a könnyeim úgy sajnáltam. A család többi tagja elvonult ilyenkor , nem volt türelmük. Néha amikor 3 napig nem engedte ki, véres volt a széklete... Miután mindent kipróbáltunk és tudtam hogy nem az étkezése rossz a gyereknek, hanem a félelem miatt akarattal tartja vissza , minden ilyen próbálkozást abbahagyva lefizetős módszerbe kezdtem.És segített! Kiválasztottunk egy főétkezés utáni időpontot, ugyanis pont kaja után könnyebb a székelés, és mondtam neki hogy kap 1 gumicukrot vagy karamellt, vagy 1 cikk csokit , mindig ami volt otthon ha nyom egy ici-pici kakát.(ekkor már 3 éves volt). Akkor is adtam jutalmat amikor egy borsószemnyi kaka jött , mert magát a szándékot jutalmaztam. Egy-két hét alatt ezt annyira megszokta, hogy ebéd után ment is kakálni, és utána kérdezte hogy "mit kapok" . Így minden második nap volt egy rendes mennyiségű kaki a bilibe. De minden nap ráült és egy pici jött, így nem tudott beleszáradni, és már nem is volt fájdalmas. Ma már minden nap van széklete, és csak nagyon ritkán feledkezik meg a jutalomról. :-) De ez csak akkor működik ha egyébként nem szokott édességet kapni!

37. Trinitas (válaszként erre: 36. - Szöszcilla)
2011. júl. 26. 11:42
Jól hangzik. Beszerzem. De emellett muszáj lenne valahogy a gyerek félelmét is megszünteni mert még a kúp után is képes volt visszatartani.. :/
36. Szöszcilla (válaszként erre: 35. - Trinitas)
2011. júl. 26. 11:02

Félre értettél!!! Ez nem lustítja el a beleket!! Ellenkezőleg, egészséges bélmozgást csinál. Ez nem gyógyszer!!! a gyógyszerekre igaz az amit írtál!! Ebben jótékony bacilusok vannak, amik amúgy is a bélben vannak normál esetben. Akinek gyér a baktériumflórája annak lesz szorulása és emésztési problémái. Az,hogy eleinte meghajtja, nem azt jelenti, hogy híg,laza lesz tőle a már bekeményedett széklete. Csak segíti a bélmozgást és a kiürítést. Később a folyamatos használatnál, szépen visszatelepednek az emésztéshez szükséges jótékony bacik (amik ugye lebontják a táplálékot és szabályozzák a normál bélmozgást), és ezáltal normalizálják a széklet állagát és a székletürítés gyakoriságát. Nem lesz ideje bekeményedni mert rendszeres és normális állagú lesz az ürítés. Ugye tudjuk, hogy a normális esetben annyiszor kellene székletnek lenni, ahányszor főétkezés van...!!!

Nem szabad elfeledkezni a rostos gyümölcsök fogyasztásáról, és a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelről sem! (tiszta víz!!!!)(és nem cukros löttyök!!!)

35. Trinitas (válaszként erre: 28. - Szöszcilla)
2011. júl. 26. 09:55
Ennek utána járok, jól hangzik. Csak én félek ezektől, mert azt mondják egy idő után ellustítja a beleket.. :-/ Azért nem látom értelmét annak, hogy meghajtsam. Igaz átmenetileg ez is jó lehet mert legalább a laza széklet visszahozza a kedvét és magától is fog kakálni.
34. Trinitas (válaszként erre: 32. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 26. 09:53
Hát hetekig, Eleinte teás kanállal, aztán már nagykanállal, mert nem volt eredménye. A gyógyszertáros mondta, hogy nyugodtan lehet. Nálunk nem volt tőle fosi, de széklete akkoriban könnyebb volt, igaz, lehet a rengeteg tejterméktől amit nyomattam a gyerekbe. Szóval passz. De ez alkati dolog hidd el. Pl rám sem hatnak a hashajtók :) Nekem nem megy a hasam sem a házi szerektől, de a kórházban a 4 hashajtó sem használt. Pedig egyáltalán nem vagyok szorulásos :)
33. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 22. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 09:34
Nem görcsöl, és hosszútávon is adható, mert nem szokik hozzá a szervezete. Én is féltem tőle, de nem volt gond vele hála az égnek.
32. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 10. - Trinitas)
2011. júl. 26. 09:31
Nem tudom mennyi ideig adtad a laevolacot, de az meghajtja, nem csak lazítja. Az én fiam is visszatartotta, de a szirup meghajtotta, így nem tudta bent tartani. Amikor kijött a cucc, akkor megjutílmaztuk a korábban írt módon. A siker pedig nem maradt el. Már közel egy éve nincs ilyen gondunk. Egyébként a rostban gazdag étrend is segíthet sokat.
31. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 29. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 09:25
ment a privi..
2011. júl. 26. 09:25

Szia!

A pontos neve Emócio 7.84. Ha így keresel rá sok oldalt kiad. Szabott ára van, mindenhol ugyanannyiért kell adniuk. Én itt vettem, [link] de biztos találsz lakóhelyedhez közeli helyet. Ez olyan szer amire minden élő szervezetnek szüksége van! Sőt kifejlesztették növényeknek , és mezőgazdaságban talaj javításra. Ha kevés a jó baktériumunk, akkor megbetegszünk,gyengül az immunrendszer, jönnek a kórokozók!!

29. 32e254e8e2 (válaszként erre: 28. - Szöszcilla)
2011. júl. 26. 08:55
Ezt hol lehet beszerezni????Nem találok róla semmit a google-ban.Milyen szer ez?
2011. júl. 26. 08:43

Sziasztok!

Az én kisfiam 28 hónapos, nappal szobatiszta, a kakit sokszor Ő is tartogatja, persze ekkor már természetes,hogy összeáll és bekeményedik, és természetes, hogy fájdalmat fog okozni. Ezért tartogatják és ez egy ördögi kör. Ebből kell kilépni ha már benne vagytok! Ha már egy napig nincs széklete,másnap a tápszerébe rakok 3-5 ml EMÓCIÓ-t. 10 percen belül beindul a kakilási inger, ilyenkor Ő is bujkálna jobbra-balra, de én rögtön elkapom és ültetem a bilire. Onnan már nincs ideje leszállni,mert az ingert már nem tudja visszatartani.

Ez az Emóció egy nagyon hasznos TERMÉSZETES szer! Nem gyógyszer!! Tele van jótékony bacilusokkal, amikre nagyon nagy szüksége van a szervezetnek és az emésztőrendszernek!!! Azonkívül megerősíti az immunrendszert és nagyon sok felső légúti betegség elkerülhető vele. Én a kezdődő torokfájásnál iszom egy felnőtt adagot 15ml-t (kicsit gargalizálok is vele)és 10 perc múlva nem fáj a torkom, mert megöli a rossz bacikat!! Nagyon jó a fertőzéses hasmenéses- hányásos járványoknál is! És nem mérgező gyógyszer!!!! Ilyennek minden háztartásban lenni kellene!!!!

27. Trinitas (válaszként erre: 23. - Honeywald)
2011. júl. 26. 07:13
Az én lányom nem ezért tartogatja. Tuti van ilyen is amiről írsz, én is hallottam ilyen esetről.. de neki egyszerűen rossz tapasztalata volt: fájt neki a kakilás.
26. Trinitas (válaszként erre: 22. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 07:12
A laevolak egyszerű tejcukor szirup, semmi más nincs benne elolvastam szóval nyugodtan eheti nagykanállal is meg sokáig.
25. Trinitas (válaszként erre: 13. - Retsze92)
2011. júl. 26. 07:09
Az én lányom hajlamost volt arra kezdettől, hogy ne kakiljon minden nap. Anyatejes babáknál ez elfogadott. Lényeg, hogy néhány hónapja kezdődött ez a cirkusz: nagyon kemény volt a kaka, iszonyat szenvedett vele, ki is repedt neki. Azóta nem mer kakilni és hiába adok neki bármit, a székletet egyik sem folyósítja csak a hashajtó.. szóval így bizony tudja tartogatni. Pont azért nem kéne, hogy ne legye kemény, de ő meg azért tartogatja mert fél, hogy kemény lesz és fáj neki. Ördögi kör :(
2011. júl. 26. 02:44
Az én lányomnak is szorulása volt mikor kezdett bilire szokni 2,5 évesen, annyira, hogy Glicerines kúp mellett is szó szerint ki kellett belöle nyomni-kaparni a kakit. Duphalac syrup vált be neki. Ha 3 napig nincs kaki este kap egy kávéskanállal ha még másnap se (ez 1*fordult elö) mégeggyel. Ez is székletlazító és olyan színü ízü mint méz, leánykám szereti. És persze mellette megbeszéltük ha nem akarja hogy fájjon akkor ügyesen menni kell a wc-re
23. honeywald (válaszként erre: 2. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 00:42

tudni kell valamit... a gyerek a Freud-i elmélet szerint az anális szakaszba ért... itt a székletért felelős sima izmok feletti kontroll megszerzésével van elfoglalva... ha a székletét visszatartja, annak lelki okai vannak.tul sok szidás, ul sok feldat, stb...minden ellen ami nem tetszik neki ugy tiltakozik, hogy visszatartja a székletét... ez tény és való, kutatók orvosok pszichologusok dolgoztak ezen, nem mellébeszélés.. figyeljetek oda jobban rá, h ne érje sok negatívum, és nem fog félni a kakilástól! ez maradandó károsodást okozhat neki szellemileg, de főleg fizikailag!!!!!!!!

amugy meg nem fél tőle, csak igy "tiltakozik"

22. 32e254e8e2 (válaszként erre: 10. - Trinitas)
2011. júl. 26. 00:20
A levolacot meddig lehet adni?Nem görcsöl tőle a pocijuk?
21. 32e254e8e2 (válaszként erre: 11. - Trinitas)
2011. júl. 26. 00:18
Ez is igaz teljesen szerintem..Holnap beszélek a dokival, hogy tudna e valami olyan szert adni ami kimélő és hosszutávon is adhatom neki...mert ha fellazulna neki akkor nagyon jó lenne.
20. 32e254e8e2 (válaszként erre: 13. - Retsze92)
2011. júl. 26. 00:16
Kisfiam beteg, még itthon vagyok vele gyesen.Nem szól ő...visszatartja...és nem veszem észre hogy mikor...:-(AMugy nagyon okos gyermek.Életem adnám érte!!!
19. 32e254e8e2 (válaszként erre: 15. - Barka.)
2011. júl. 25. 23:56
Nagyon jókat irtál!!!Köszönöm szépen!!!Köszönöm mindenkinek aki irt....remélem lesz eredmény....:-(((FÉltem nagyon őt....
18. Macskanita (válaszként erre: 17. - C95c921ae7)
2011. júl. 25. 23:54
de mitől lehet az, hogy pelusba azonnal, wc-be egyáltalán?:-(
2011. júl. 25. 23:22
CSak néhányszor kellene, hogy sikerüljön a könnyű kakilás, és elmúlna a félelem:) Nem tudom ki mit próbált , de jó hatása lehet a zabpehelynek, a szilvának-most terem..minden rostos dolognak. De ez nem elég, hanem el kell mondani a kicsinek, h olyan dolgot kaptál, ami megpuhítja neked, és hú de könnyen jön majd ki, mert ez egy varázsita/étel..stb. volt. Mert a szorongás a fő probléma, azt kell oldani.
16. Macskanita (válaszként erre: 15. - Barka.)
2011. júl. 25. 22:55
köszi, és nagyon aranyos vagy, hogy megírtad:-)
15. Barka.
2011. júl. 25. 22:51

Szia!

Most olvastam a problémát... leírom a mi kis történetünket... a kislányom most 5 éves, és már minden nap van széklete, de nem volt ez mindig így...

nagyon hamar szobatiszta lett, de a kakit nem akarta adni, csak a pelusba, csak állva, és elbújva... olyankor a közelébe sem lehetett menni... próbáltam én is mindent, elolvastam amit csak lehetett, pszichológushoz elvittem, de eredménye nem lett.. volt, hogy hetekig minden este 6-kor ráültettem a bilire...pisi volt, kaki nem....aztán én is kipróbáltam az itt ajánlott csodaszereket... tamarin lekvár, levolac, még a glicerines kúpot is...amivel képes volt 2 órahosszát szaladgálni a szobában körbe-körbe, végül apa megsajnálta, és ráadta a "nagybugyit"... egyszer, amikor mondta, hogy kakilni kell, ráültettem a wc-re, és mondtam,hogy addig nem állhat fel, amíg ki nem nyomta... de ezzel csak rosszabb lett, ettől kezdve csak apának mondta, hogy kell pelus.

Ekkor már tudtuk, hogy csak apa tudja rávenni, hogy elhagyja a pelust... ekkor már 4,5 éves volt. Apa megbeszélte vele, hogy már nincs rávaló pelenka, visszaszámolták a maradékot minden este, még 8 db, még 7 db stb... amikor már csak 1 db volt, akkor elmentünk, és vettünk egy új, neki tetsző wc tetőt... aztán 1 hétig semmi, akkor már én elégeltem meg, és adtam neki glicerines kúpot, ismét 2 óra szaladgálás, aztán mégiscsak bement a wc-be... 3x húzta le, a második után már énekelt :) Ezután 5 nap ismét semmi, elővettem a kúpot, és azt mondta,anya nem kell kúp, megyek a wc-be... és azóta semmi gond nincs.... minden nap 1x-vagy 2x van széklete... bár most is bevonul, és nem szabad zavarni, de 2 perc után kiabál, hogy valaki törölje ki a fenekét.

Ezek után én úgy gondolom, hogy meg kell a gyereknek érni arra, hogy odaadja a kakit...

Legyetek türelmesek (tudom, mondani könnyebb, mint meghallgatni, nekem is mindig ezt mondták)...

Hidd el szép lassan megérik a te csemetéd is a wc-zésre.... hogy ne legyen szorulása, tudnia kell, hogy ahányszor csak szól, mindig megkapja a pelust. Biztos hogy nincs gond a szabályozásával, nem fog sehol sem bekakálni... de neki még szüksége van az ilyen "kisbabás" dolgokra.

Egyébként a kislányom, miután elhagyta a pelust, rettenetesen sokat komolyodott... amennyire le volt maradva ezen a téren (nagyon babásan viselkedett) most annyira nagylányos egy csapásra.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

14. Macskanita (válaszként erre: 13. - Retsze92)
2011. júl. 25. 22:44
otthon sem kakilnak bilibe vagy wc-be, csak és kizárólag pelusba
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook