Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! fórum

Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
103. Judit661 (válaszként erre: 94. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 15:57

Mi úgy jártunk a laevolac-laktulózzal, hogy a napi ajánlott adag nem volt elég, így a többszörösét kellett adnom és ennek ellenére nem volt csak 3-4 naponta széklete. Gondolom ennek a túladagolásnak a következményeként jelentkezett a kiütés ami miatt kellett váltanunk.

Nem bántam meg, hiszen egyenlőre ez vált be a legjobban, a Laxacur-tól például tegnap 2X is kakilt. Lehet, hogy nektek beválik a Laevolac és tapasztalatból tudom, hogy a dokik nem szeretik az okoskodó anyukákat. Egy próbát megér, de kell 3-4 nap, hogy kifejtse hatását. Ha nem vagy vele megelégedve akkor próbáld ki a Laxacur-t.

Egyébként mit mondott erre, hogy ez erősebb, vagy miért a Laevolac-ot ajánlotta? Nem lehet, hogy nem is ismeri?

102. reload (válaszként erre: 100. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 15:40
én reggel adtam, estére lehet nem jó, hogy nehogy fájjon a hasa miatta... Ha doki 5ml-t mondott, akkor annyit adj :) Nekünk több kellett, de speciális esetek vagyunk :S
101. reload (válaszként erre: 99. - Judit661)
2011. júl. 26. 15:39
Ja de akkor jártok még? Nem tudom miért értelmeztem úgy, hogy már nem :) Mi is nemrég kezdtük, a gond az volt, hogy az első 4-5 alkalommal szóba se akart állni a dokinővel, és csak úgy ment be, ha bementem vele, vagy az apja. Utána a doki felvetette, hogy vigyük el vele a tesóját is, na akkor már sikerült vele is játszani, kicsit beszélgetni. 2szer voltak a testvérével együtt. Legutóbb júni végén, de a doki aug. végéig szabin van :( Úgyhogy mondta is biztos megint kezdheti elölről.... Változás az nálunk sincs még. Csak egy alap feltételezés, amit vagy alátámaszt, vagy megcáfol X idő után..
2011. júl. 26. 15:36
Egyenlőre a levolacot vettem meg.Meglátjuk mi lesz...Szortisatok kérlek!!:-(((Mostmeg kialussza az ágyat...szegény annyira megkönnyebbült hogy 3 órája csicsikál.Nagyon rossz éjszaka volt neki.Óránként sirt, hogy nagyon fáj és nem akar kakilni.:-(((Mikor adjam be neki a Levolacot????????????????????Mert a tájékoztatón nincs rajta...ESTE???Ti hány milit adtatok neki?A doki azt mondta 5 ml-.t adjak neki.
99. Judit661 (válaszként erre: 93. - Reload)
2011. júl. 26. 15:12
Igen, mi járunk a kisfiamnak úgy mondtam, hogy a beszélgetős nénihez. Kb. 6 alkalommal voltunk. Először csak én voltam, amikor négyszemközt elmondtam a problémánkat, majd innentől kezdve már csak ő ment be a játszószobába, ahol a pszichológus nénivel játszanak, rajzolnak és beszélgetnek. Ha eljön az ideje akkor majd a psziho-néni megint leül velem és összefoglalja a megállapításait, de addig semmit nem tudok. Egyenlőre semmi pozitívumot nem látok a gyereken.
98. reload (válaszként erre: 97. - Trinitas)
2011. júl. 26. 15:00

sorry, visszanéztem, Judit661 írta :)

Ha olvas még, akkor neki szól a pszichós kérdés áradatom :)

97. Trinitas (válaszként erre: 93. - Reload)
2011. júl. 26. 14:52
Nem én írtam, én nem vittem ilyenhez mert egyenlőre nem olyan vésze a helyzet
2011. júl. 26. 14:50
Nagyon drukkolok nektek! Emlékszem mennyire tehetetlennek éreztem magam, legszívesebben elvégeztem volna a dolgot helyette. Most megy oviba, remélem nem kerülünk vissza a régi helyzetbe... . Legfeljebb este kakál. Sok türelmet kívánok, mert a gyerkőcöknek hihetetlen antennái vannak, és azonnal érzi ha mi görcsösen akarjuk!
95. reload (válaszként erre: 94. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 14:46

Neked kell eldönteni :)

Nekünk is a laevolac volt a kezdő, aztán paraffin olaj, aztán laevolac+paraffin olaj, aztán glicerin kúp, aztán EvaQ kúp és most a beöntésnél tartunk :(

A nagyobbik lányomnál a laevolac rendbe tette egy hónap alatt... Úgyhogy passz.

2011. júl. 26. 14:43
Beszéltem a dokinkkal,aki azt mondta nem kell a Laxacur, elég a Levolac....MOST AKKOR MIT CSINÁLJAK???ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!
93. reload (válaszként erre: 91. - Trinitas)
2011. júl. 26. 14:36

Én is bízom benne :)

Nem akarok riogatni senkit-nekem se ezért mondták- de a dokim szerint ebből az állapotból lehet akár tinédzser korra egy anorexia, mert akkor már tudatosan nem fog enni, hogy ne kelljen wc-re menni :( Tulajdonképp tök logikus a dolog, csak nagyon aggasztó... Tényleg csak remélni tudom, hogy belátható időn belül változást érünk el..



Te írtad a pszicho dokit ugye? Meddig jártatok? És milyen rendszerességgel és hova? :)

92. reload (válaszként erre: 90. - Reload)
2011. júl. 26. 14:33

Huh ez nagyon katyvasz lett!!!Bocsánat!!!

Inkább menjetek rá google-ba és fordíttassátok le, ott érthetőbb és nincs benne a német szöveg is :)

91. Trinitas (válaszként erre: 88. - Reload)
2011. júl. 26. 14:33

Hjaj :((( na ettől félek én is, hogy megbolygatom a kúppal meg hasonlókkal.. :((((((


Remélem mindannyiunknak megoldódik ez a dolog és nem marad semmi ennek nyomán!

90. reload (válaszként erre: 62. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 14:32

google fordítóval németről:) :

Egyedi a INULIN


Schonend. Óvatosan. Zuverlässig. Megbízható. Gut verträglich. Jól tolerálható.


Laxacur aktiv enthält neben dem Inhaltsstoff Macrogol Mineralstoffe und Inulin. Macrogol wirkt physikalisch und besitzt die Fähigkeit, viel Wasser zu binden. Laxacur tartalmaz mellett a hatóanyag makrogol ásványi anyagok és inulin. Makrogol jár fizikailag és képes kötődni a víz. Diese Eigenschaft führt dazu, dass genügend Wasser im Dickdarm zur Verfügung steht. Ez a tulajdonság azt jelenti, hogy elegendő víz áll rendelkezésre a vastagbélben. Der verhärtete Stuhl wird durch die Flüssigkeit aufgeweicht und das Stuhlvolumen erhöht sich. A megkeményedett széklet puhítás a folyadékot, és a széklet mennyisége növekszik. Dadurch wird ganz natürlich die Darmbewegung (Peristaltik) ausgelöst. Ez teljesen természetes székletürítés (perisztaltika) váltja.

Die mitgeführten Elektrolyte helfen dabei, den Mineralhaushalt im Gleichgewicht zu halten. A kísérő elektrolitok segít fenntartani az ásványi egyensúlyt a mérleg. Darüber hinaus trägt Inulin zu einer gestärkten Darmflora bei und unterstützt damit die wichtigen Bakterien zur Gesunderhaltung des Darms. Ezen kívül, inulin hozzájárul erősebb bélflóra, ezzel támogatva a fontos, hogy az egészséges bél baktérium. Auf diese Weise wird die Darmtätigkeit 3-fach positiv unterstützt - ohne Gewöhnungseffekt und besonders zuverlässig und schonend. Így a bél háromszoros pozitív támogatás - anélkül, hogy megszokás és a nagyon megbízható és barátságos.


1. 1. Wie ist der Anwendungsbereich von Laxacur ® aktiv? Mivel a hatálya Laxacur ® aktív?


Laxacur ® aktiv wird zur symptomatischen Behandlung bei (chronischer) Verstopfung Laxacur ® aktív tüneti kezelésére (krónikus) székrekedés

(Obstipation) angewendet. (CC) is alkalmazzák.



2. 2. Was müssen Sie vor der Einnahme von Laxacur ® aktiv beachten? Mit kell figyelembe venni, mielőtt az aktív Laxacur ®?


Laxacur ® aktiv darf nicht eingenommen werden bei Laxacur ® aktív nem kell venni


* Darmverschluss Bélelzáródás

* einer akut entzündlichen Erkrankung des Darms (zB Morbus Crohn oder Colitis ulcerosa) heveny gyulladásos betegség a belek (pl. Crohn-betegség vagy colitis ulcerosa)

* Engstellen im Darm Constrictions a bélben

* Störungen des Speisetraktes Zavarok a GI traktus

* unklaren Schmerzen im Bauchraum oder bei einem drohenden bizonytalan hasi fájdalom vagy veszélyt

* Darmdurchbruch (Perforation) akuter Weitstellung der Darmwand (toxische Megakolon) Bélperforáció (perforáció) az akut tágulása a bélfalon (toxikus megacolon)


Worauf müssen Sie noch achten? Mit kell keresni?


Kinder und Jugendliche unter 16 Jahren Gyermekek és serdülők 16 év alatti

Es liegen keine ausreichenden Erfahrungen über die Anwendung von Laxacur ® aktiv bei Kindern und Jugendlichen unter 16 Jahren vor. Nem áll rendelkezésre elegendő adat a használatát Laxacur ® aktív gyermekek és serdülőkorúak 16 év alatti. Die Einnahme sollte daher nur nach Rücksprache mit Ihrem Arzt erfolgen. Az adminisztráció ezért csak azután beszélte kezelőorvosával.


Schwangerschaft und Stillzeit Terhesség és szoptatás

Es liegen keine ausreichenden Erfahrungen über die Anwendung von Laxacur ® aktiv bei schwangeren Frauen und stillenden Müttern vor. Nem áll rendelkezésre elegendő adat a az aktív Laxacur ® terhes nők és a szoptató anyák. Die Einnahme sollte daher nur nach Rücksprache mit Ihrem Arzt erfolgen. Az adminisztráció ezért csak azután beszélte kezelőorvosával.


Wechselwirkungen mit anderen Mitteln Kölcsönhatások más gyógyszerekkel

Bisher keine bekannt. Nem ismert.



3. 3. Wie ist Laxacur ® aktiv einzunehmen? Hogyan kell szedni az aktív Laxacur ®?


Nehmen Sie Laxacur ® aktiv nach den Anwendungshinweisen in dieser Gebrauchsanweisung ein. Vegye Laxacur ® aktívan iránymutatások a kézikönyv. Wenn Sie nicht ganz sicher sind, fragen Sie Ha nem biztos benne, kérdezze

Ihren Arzt oder Apotheker. Orvosát vagy gyógyszerészét.

89. reload
2011. júl. 26. 14:24
De majd a Laxacur :)) Alig várom, hogy megvegyem.
88. reload (válaszként erre: 87. - Trinitas)
2011. júl. 26. 14:23

Én is ebben bízom, hogy ahogy nő, egyre inkább megérti miért fontos a dolog...

Sajnos az én lánykám már magától semmit nem csinál, még a wc-re se nagyon akar ülni, ingere nincs abszolút és magától már nyomni se tud :( Mikor szólok neki, hogy megyünk kakilni azt mondja dugjuk be a csövet, mert ő egyedül nem tud :(

87. Trinitas (válaszként erre: 81. - Judit661)
2011. júl. 26. 14:20

Hát nálunk meg pláne felejtős a szobatisztaságra nevelés hisz két éves lesz csak még és örülök ha egyáltalán kakil.


Mondjuk a fiam a bölcsi miatt lett szobatiszta a többi gyereket leutánozta. Ha otthon marad szerintem még mindig pelenkás :) Ránk nem hallgatott. Szóval lehet a csajomnál is javul a helyzet:

egy, hogy sokat mozog, éhesebb lesz és a többiekkel izgisebb is enni

kettő: látja, hogy wc-re járnak, kakilnak pisilnek és nem sírnak tőle.. hátha..

Ahogy telik az idő egyre okosabb, egyre inkább megérti, partner lesz ebben a dologban

86. Trinitas (válaszként erre: 85. - Reload)
2011. júl. 26. 14:16
Igen, a bili alacsony és kényelmetlenebb lehet szerintem..
85. reload
2011. júl. 26. 14:04

Találtam a neten több gyógyszertárat, ahonnan online meg lehet rendelni a cuccot :D Ha nem lesz délután, akkor rendelek netről.


Akik írjátok ezt a pelus dolgot én azt mondom, inkább nyomja bele a pelusba mint ez a szenvedés :( Komolyan mondom a legboldogabb lennék, ha pelusba benyomná. Igaz már szobatiszta, oviba is jár, de ráadnám én is ha ez működne. Egyébként nekem azt mondta a doki, hogy wc-be érdemesebb próbálni, mint bilibe, mert a wc-n máshogy ül, másképp húzza a gravitáció :) és talán könnyebb.

2011. júl. 26. 13:40
De azért talán rendelni fognak.:-)
83. 32e254e8e2 (válaszként erre: 80. - Judit661)
2011. júl. 26. 13:39
Mi vidéken lakunk.
82. 32e254e8e2 (válaszként erre: 81. - Judit661)
2011. júl. 26. 13:39
Igazad van!Annyira jókat irtok!!!Köszönöm nektek!!!!!:-)))Kisfiam is kezdi az ovit, és én sem akarom megvonni tőle a pelust, már probáltam...és csak egy még nagyobb félelem lett az eredménye...:-(((És ezt mégegyszer nem fogom.És akkor jönnek a gúnyos kijelentések:Majd nem mehet oviba mert pelenkába kakil.Igen , de nem bekakil, hanem pont hogy olyan profin visszatartja hogy dijat érdemelne..:-(((
81. Judit661 (válaszként erre: 77. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 13:34
Az enyém ovis, így napközben nem is tudok róla semmit, mikor-hányszor van ingere, gondolom a 20 gyerekre a 2 ovinéni nem tud odafigyelni ilyen szinten. Nem beszélve arról, hogy ő is félrevonul, ha jön az inger. Egyébként most nyári szünet miatt otthon van a nagyival, aki eltökélten harcol azért, hogy a szeptembert már wc-be történő kakilással kezdjük. Hajrá még van 1 hónapunk + a Laxacur! A megfigyeléseink szerint egyébkén dél körül jön rá az inger. Bár többször kijelentettem, hogy én már nem veszek pelust, de egyenlőre az a cél, hogy naponta sikerüljön, így nem akarom egyenlőre a pelusmegvonással bekavarni a napi rutinba.
80. Judit661 (válaszként erre: 74. - Reload)
2011. júl. 26. 13:21

Reload!

Igen, én is úgy jártam, hogy az egyikben még hírét sem hallották, 2 utcával arrébb (Újpest piactérnél)meg rögtön megkaptam.

79. 32e254e8e2 (válaszként erre: 78. - Judit661)
2011. júl. 26. 13:19
Igen, az lesz!köszi mégegyszer, és leirom a fejleményeket!:-)))
78. Judit661 (válaszként erre: 67. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 13:18

Napsugár!

Én sem találtam a neten leírást, gondolom mert ez még az eltelt 1 év után is újdonságnak számító szer.

Otthon van a dobozban a betegtájékoztató, amit leírtam az az újsághírdetés szövege, de a gyógyszertárban kérj segítséget.

2011. júl. 26. 13:16

Tettem fel egy szavazást is, és látom a többségnek a gyerkőce nem este kakil...sőt!!!De az én kisfiam nem szól...észre sem veszem mikor visszatartja...:-(((((((

Itt a szavás:

[link]

76. 32e254e8e2 (válaszként erre: 73. - Reload)
2011. júl. 26. 13:13
Rendben, köszi.Hát irta Judit, ha jól emlékszem a nevére, hogy még új ez a szer..és nekik sem ajánlotta senki.Meghozzuk a forgalmát majd!:-))))
75. 32e254e8e2 (válaszként erre: 72. - 4f8ae69d1b)
2011. júl. 26. 13:11
Az én kisfiam este fürdés után kapja a pelust...és akkor belekakil, és le is veszem róla.Mert amugy nem kell neki semmikor.Kislányomnál nem volt ilyen.De kisfiam is szégyelli és hiába mondok neki bármit..Mindig egy bizonyos helyen kakil. és senki nem mehet oda, csak én, és elbújik...
74. reload
2011. júl. 26. 13:11
Elrongyoltam a gyógyszertárba az előbb (1-ig van nyitva :) ) , még odaértem, de a nő még nem is hallott erről a laxacur-ról. :( Úgyhogy nem jártam sikerrel, de meló után bemegyek majd a másikba is hátha, ha nem lesz megrendelem, úgyhogy legkésőbb holnap már próbálhatjuk is :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook