Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! fórum

Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
223. julylou
2011. aug. 15. 20:37
Még egy utsó: én mindig olyankor adom be, amikor egyébként is látom hogy visszatartja éppen.
222. julylou
2011. aug. 15. 20:35
Még valami, én a pharmafutárnál szereztem be, vénynélküli, Budagyöngyében. Nem reklám csak nem járok németbe.
221. julylou
2011. aug. 15. 20:33
Jaja, a popsiba kell benyomni a kis műanyag ampulla tartalmát, olyan géles állagú a cucc benne.
220. julylou
2011. aug. 15. 20:30

Sziasztok,az én kislányom a pelus elhagyásakor kezdett problémázni a kakival, 2,5 évesen- most lesz 3. Elszúrtam hogy kaki ingerre ráeröltettem a wc-re bilire ülést- amikor úgy elbújik hogy senki ne lássa mit erőlködik a visszatartással. Persze bennt rekedt a dolog. Aztán pár alkalommal bugyiba ment vagy fürdőkás elé a tusolóba. Aztán rájött hogy a bugyiját se akarja összeszennyezni se a környezetét vele.. Na azóta a végletekig próbáta tartani. Kamillateás beöntést csináltam neki 3 naponta. A laevolac, korpák meg kúp nem jött be. Valahol olvastam a Microklist -ről, amit külföldről kell megrendelni. Olyan mint a kullanccsepp a kutyáknak formára, csak a felét kell beadni a gyereknek. Sokkal kevesebb felfordulással jár mint a beöntés, hipp-hopp bent van , a kaki meg 3 percre rá kint a budiban. Nem tudom van -e benne hosszú távon káros anyag, az osztrákoknál vagy németeknél adják gyerekeknek.

Mindenesetre gyors segély, visszatarthatatlan inger, gyors megkönnyebbülés. A bekeményedett dugót nem oldja ilyen rövid idő alatt széjjel uh azt olyan vastagon jön ki ahogy egyébként is , csak jóval síkosabban, gyorsabban.


Ha valaki ért hozzá, elemezze hogy káros -e hosszú távon.


Szerncsére a kislányomból van mikor kiimádkozható a dolog, szorítjuk egymás kezét, együtt nyomjuk, kérdi tőlem hogy most fájni fog? Egyértelmű hogy a fájdalommentes kakálás ösztönzőleg hat rájuk, ügyelni kell hogy laza és rendszers legyen az ürítés, hogy merjenek nekifogni a dolognak. Egy-egy keményebbre sikerült darab őt is visszaveti.


Hát próbálkozunk, türelemjáték, sok bizalom és ügyesség kell hogy kivarázsoljuk a felgyűlt kakit, mindenkinek rengeteg leki erőt hozzá.


Tényleg szörnyű amikor látod szenvedi a picidet, ezt el sem tudja képzelni akinél minden rendben megy.

219. reload (válaszként erre: 216. - Trinitas)
2011. aug. 1. 17:57
grat!!! :))))
218. 32e254e8e2 (válaszként erre: 216. - Trinitas)
2011. aug. 1. 10:49
SZUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))))))
217. 32e254e8e2 (válaszként erre: 216. - Trinitas)
2011. aug. 1. 10:48
Nem jössz a klubba Trinitas??VÁrunk!!!:-)))Gyere!
2011. aug. 1. 10:26

Sziasztok. Ugye mi hónapok óta többnyire keményet kakálunk és hetek óta leginkább 2-3 nap után kúppal.

Nos, tegnap a kocsiban várakoztunk a csajjal, és izgett mozgott, láttam, hogy kakálnia kell. Persze a kúp után is tartogatja, nem nagy esélyét láttam, hogy engedi. De nem tudta tartogatni, akkorát kaksizott, hogy csak néztem, ráadásul hang nélkül!!! mert félfolyékony volt. Tisztába tettem, agyon dicsérgettem.. majd fél óra múlva megint kakilt, akkor már fosi jött.

Picit aggódtam, nem-e valami nyavaja kezdődik, de semmi baja.

Enni nem evett olyasmit ami meghajtotta. Viszont szombaton adtam neki az aloeverát meg a laevolacot és vasárnap délelőtt is. És délután két óriásit kakkolt :)))


Nem tudom mi váltotta ki de nagyon bízom benne, hogy az aloe :))

215. 32e254e8e2 (válaszként erre: 212. - Reload)
2011. júl. 30. 21:02
Válaszoltam a klubba.:-))
214. 32e254e8e2 (válaszként erre: 209. - Judit661)
2011. júl. 30. 21:00

És ilyenkor mit csinálsz vele?4 napig nem kakilt..ajaj...szegényke...

:-(

213. 32e254e8e2 (válaszként erre: 208. - Judit661)
2011. júl. 30. 20:59

Judit!:-)


[link]


Itt a klub.És tudol jelentkezni.:-)))

212. reload (válaszként erre: 211. - Reload)
2011. júl. 30. 09:15

elnyomtam :)

Szóval hogy ültessük néhány percre a wc-re akkor is ha nem kakil, hogy szokja és megértse, hogy nem lesz ott baja :) Szóval ha nem kakil akkor is ülünk a wc-n és próbálom magyarázni neki, hogy nyomjon kicsit, mondjuk ez nem szokott sikerülni.



Meg még azt akartam kérdezni, hogy konkrétan ti mondjátok nekik, hogy na gyere kakilunk, vagy azért mennek maguktól a hashajtók hatására? Mert nálunk az van, hogy várok 2-3 napot és utána mondom, hogy jöjjön. :( Szóval ha nem szólok én nem is tudom meddig bírná...

211. reload (válaszként erre: 209. - Judit661)
2011. júl. 30. 09:12

Adom neki mindenképp, remélem már legközelebb magától is kijön. Láttam a pozitív hatását, úgyhogy nem adom fel :)

Te mit csinálsz most, hogy 4-ik nap?


Apropó! Meddig vártok? Úgy értem hány nap a max?

Azokon a napokon, amikor nem kakil a gyerek, csináltok valamit? Értem ez alatt, hogy nekünk mondta a pszicho, hogy mindennap ültessük néh

210. reload (válaszként erre: 205. - 32e254e8e2)
2011. júl. 30. 09:10

Jelentkeztem a klubba.

A naplónál már látlak, de gondoltam már mindegy, mert ugyanazokat a képeket tettem fel, mint amit láttál :) Azért beengedlek :)


Nálunk nagy probléma, hogy ilyesmit nem eszik, max joghurtot. De lekvár és társai kilőve, még rostos innivalót sem, csak vizet. Bár vannak napok, mikor megeszik 2-3 doboz joghurtot, meg tejfölt, de eredménye nincs :( Most mindenképp folytatom a laxacurt és várok. Az EvaQ-t én írtam, de perpill a környékünkön készlethiány van belőle és mivel a gyártónál fogyott el, ezért rendelni sem lehet. Ha lesz megint, akkor majd veszek, sokkal jobb mint a beöntés, illetve humánusabb dolog, mert a mechanikája ugyanaz.


Örülök, hogy nálatok hat a laevolac, a nagyobbik lányomnál nekünk is bejött, bár ő egyszerűbb eset volt :) Ha így működik, akkor felesleges más dolgokkal terhelni, adjad csak neki mindennap, baja nem lesz tőle és hozzászokni se fog :)

2011. júl. 30. 08:14

Reload!

Szerintem egész tasakot adjál, ti is olyan nehéz esetek vagytok, mint mi.

2 napig nem adtam és most már a 4. nap, hogy nem kakilt.

Nem lehet kihagyni egyetlen napot sem a Laxacurral.

2011. júl. 30. 08:11

Napsugár!

OK, hogy tudok oda átmenni?

2011. júl. 29. 21:13
Nyitottam egy klubbot, oda fogok irni ezután.Akit érdekel jelentkezzen.Reload gyere oda!!!Trinitas, Judit ti is!És aki még szeretne, gyertek és segitsünk egymásnak és osszuk meg a tapasztalatainkat.:-)Napsugár.
2011. júl. 29. 21:09
Hoxának irtál a Naplód miatt?
205. 32e254e8e2 (válaszként erre: 204. - Reload)
2011. júl. 29. 21:07

Remélem én is hogy a következő már jobb lesz.Szegény....Nagyon rossz lehet neki.:-((((Nálunk ma is volt, ugyanugy mint tegnap,Ez a levolac nagyon jó.Puha, teljesen normális állagú volt a dolog.És annyira örült neki ma is.Szépen be is vette a gyógyszert, mondtam neki ettől tudol kakilni, és bevette szegénykém.De persze az étrendje is teljesen más lett szegénynek.Ma már kuncsorgott egy kis csokit, de nem kapott egy kockányit sem.Az kizárt.A sárga barack lekvárt ette nagyon az elmult napokban, és gyümölcsnek meg nektarint kapott, és joghurtot is eszik.Rostos aktiviát.Gondolom ezek igy együtt segitenek neki.És káposztát is főztem neki.Abból is jól evett.Frankfurti levest.Nagyon szereti.Meg csirkemellet burgival tepsiben.Ez volt a tegnap menüje.És sokat ficánkolt ma este és gondolom megjáratta a pociját.És utána kakilt ma is.Nem tudom, neki mindig este kell, vagy nem szól napközben..nem látni rajta mikor visszatartja.


Szerintem add tovább neki a Laxacurt és hátha összejön neki a dolog.És talán ha nem volt olyan kemény neki, lehet hogy várhatnál 4-5 napot is, hátha kijönne neki magától is.Ez az EvaQ kúp amit lentebb irtak, nem is tudom már ki,lehet te irtad?Na mindegy, ez nem jó neki?

Arany szive.De legalább már nem volt olyan kemény neki,és nem fájt annyira.

Irj majd mi volt.Puszillak titeket!Ildi


Azon gondolkodtam klubbot nyitok erről a témáról.Mit szólnátok?:-D

204. reload
2011. júl. 29. 18:51

Nah, túl vagyunk, megvolt a beöntés.

Pozitív tapasztalat, hogy nem fájt neki és kb 10-ed annyi idő alatt végeztünk, mint máskor. Arra mindenképp jó volt a laxacur, hogy puhított a dolgon, nem is volt olyan nagy tömbökben a kaki :)

Úgyhogy adom neki tovább, és reménykedem,hogy a következő már önmagától fog jönni.

203. reload (válaszként erre: 202. - 32e254e8e2)
2011. júl. 29. 18:18

XD Az enyém 1976 aug 15 XDXD

Egyelőre nincs eredmény, most fürdik, fürdés után beöntés lesz :(

Megitta ma a 4-ik tasak cuccot is, illetve a 3-at mert az első kettő csak fél-fél volt.

202. 32e254e8e2 (válaszként erre: 199. - Reload)
2011. júl. 29. 12:53
Igen láttam hogy egy évben születtünk.:-))))A párom 1977 augusztus 24 én született.:-)))Mi ujság?Eredmény?
2011. júl. 29. 10:26

Ezt most kaptam :)


[link]

200. reload (válaszként erre: 198. - 32e254e8e2)
2011. júl. 28. 23:09
Jó éjt nektek is, majd holnap jelentkezem, remélem pozitív hírekkel...
199. reload (válaszként erre: 196. - 32e254e8e2)
2011. júl. 28. 23:08

XDXD Ezt nem hiszem el :))

Azt láttad, hogy egy évben születtünk??? :))

Férjem már csak arra kíváncsi, hogy a te férjed hány éves és mikor született :DDDD

2011. júl. 28. 21:40
Megyek aludni.Remélem holnap jó napotok lesz!Puszillak titeket!Jóéjt!Napsugár
197. 32e254e8e2 (válaszként erre: 195. - Reload)
2011. júl. 28. 21:32
Biztos hogy ez is benne van.Szegányke...miken ment keresztül már.:-((Nagyon sajnálom, drága kis hercegnő.Az lenne jó ha lenne pár pozitiv élménye.És visszatérne az önbizalma ezügyben.Drága Szive..:-((
196. 32e254e8e2 (válaszként erre: 194. - Reload)
2011. júl. 28. 21:31
Február 24?????????????AKKOR SZÜLETTEM!!!AKKOR VANA SZÜLETÉSNAPOM!!!!Ez hihetetlen!!!!:-)))))))
195. reload (válaszként erre: 192. - 32e254e8e2)
2011. júl. 28. 21:27

Igen sajna így van ez... De még meglátom holnap, hátha olyan állapotba kerül, hogy nem tudja visszatartani.

Egyébként mondta a pszicho, hogy lehet ez is a gondok között van, hogy régebben, amikor már elkezdte visszatartani eljött mindig egy pont, hogy már nem bírta. És akkor ahol éppen voltunk, ott kakilt, mert jött és kész. És lehet ez is negatív élményként van benne, hogy bárhol-bármikor +összekakálta" magát és talán szégyen érzet van benne e miatt, ezért is tartja már vissza ennyire. Nem akar ilyen helyzetbe kerülni.

Bár én fel nem foghatom hogy lehet ennyire visszatartani...

194. reload (válaszként erre: 193. - 32e254e8e2)
2011. júl. 28. 21:25

Október 13 és Február 24 :)

Egyébként a nagyobbikat novemberre vártuk, csak végül úgy döntött, hogy 5 héttel előbb megszületik :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook