Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen (márkájú) babahordozót ajánlotok hát- derékfájósnak? fórum

Milyen (márkájú) babahordozót ajánlotok hát- derékfájósnak? (tudásbázis kérdés)


29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Tigrislany29)
2011. aug. 6. 11:35

Szia! Nem mindegyiket lehet elől és hátul hordani, és nem mindegyikben lehet a babát sem fordítani, hogy előre, vagy feléd nézzen.

Amikor mi döntöttünk akkor azt vettük figyelembe, hogy mi kényelmes a felnőttnek és a babának egyaránt. Figyelj arra, hogy a válla kellő széles legyen, a hátadon is kellően oszoljon el a súly, mert azért amint cseperedik a baba, egyre nehezebb lesz. Jó ha állítható a kerület mérete, mert borzasztó ha bevág, mint egy kinőtt melltartó :)

Most a felnőttekről írtam elsőként, de a baba biztonsága, kényelme az ami nagyon fontos.

Nem árt ha a baba méretéhez állítható a kenguru, hordozó és ami nagyon-nagyon fontos a biztonság. Ezzel mozogni, közlekedni,hajolgatni fogsz. Arra nagyon ügyelj legyen biztonsági csatja, az én szomszédom babája úgy esett ki ebből a P.card.. hordozóból, hogy a csat elengedett ami a babát tartotta, és a járdaszegélyre zuhant 5 hónaposan. Koponya műtét lett belőle :( Tehát a biztonság a legfontosabb. Elvileg mindegyik bevizsgált ami forgalomba kerül, de azért nem árt résen lenni. Pár éve történt, hogy olyan "hordozókendőket" dobtak piacra amiben a baba megfulladt,(nem egy :( ) mert ahogy a felnőtt testhez ért és a kendőben volt a fejecskéje is,a nem jól megválasztott anyag nem szellőzött kellőképpen.

Tudom lesznek akik azt fogják most mondani eltúlzom a biztonságra nézve a dolgokat, lehet....viszont legyek a sokból én az az egy akinek történik a gyermekével valami, nem vigasztal, hogy a többinek nem lett semmi baja.

Ha gyakran használod akkor érdemesebb egy jobb minőségűre beruháznod.

2011. aug. 6. 10:41
Sziasztok, abban tudnatok segiteni hogy mire kell figyelni a hordozo vasarlasakor? Meg csak most kezdtem el nezegetni oket, de olyan sokfele van hogy teljesen elvesztem. :) Arban is eleg nagy a szoras. Mi az amit erdemes megfizetni benne? Jol ertem hogy mindegyik hordhato elol-hatul is...? Elore is koszi!!
27. yda (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 4. 20:51
Köszönöm a válaszodat. Remélem lesz lehetőségem kipróbálni nekem is, mert sajnos nem olyan olcsók ezek a termékek, hogy csak úgy megvegyem.
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Yda)
2011. aug. 4. 10:21

Szia, én már leírtam, hogy az egyik legjobnak tartom, de ha van lehetőséged akkor a környezetedben kismamák között próbáld ki a babáddal, számodra melyik a legjobb kenguru, kendő vagy bármely hordozó.A mi Baby Björn Active kengurunkat a K.KA-ban vásároltuk, ott akkoir kilehetett próbálni.


Bármelyiknél teszed le a voksod, jó egészséget kyvánok!

25. yda
2011. aug. 4. 08:18
A Baby Björn Active állítólag hát- és derékfájósoknak nagyon jó. Szerintetek ez igaz. Akinek van ilyen, mi a tapasztalata, véleménye - őszintén?
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - HegPet)
2011. aug. 2. 18:33
Természetesen azért van annyiféle, mert kinek ez, kinek az jön be, mindenkinek más a praktikusság is. :)
23. HegPet (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 2. 15:28
pedig akivel tegnap találkoztam alacsony volt és nem éppen vékony ... és nagyon jól nézett ki, de nem ez a lényeg, hanem a praktikussága...
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - HegPet)
2011. aug. 2. 14:24
Hú erről nagyon megoszlanak a vélemények, nekem nem jön be. Magas nőkön talán...de akkor sem tetszik.
21. HegPet
2011. aug. 2. 10:14

sziasztok,


nektek mi a véleményetek a rugalmas kendőkről? jmpbb-ről van szó, láttam egyik nagy hátizsákos friss kismamán ... nekem nagyon beválna, csak én ősszel fogok szülni. persze van babakocsi, de sokszor jól jönne a szabad kéz és én mindig hátizsákos voltam, meg mindig megyek valahová...

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Yda)
2011. júl. 29. 23:00
Annyit nem ér mint amennyi az ára, itt tényleg a márkanevet kell megfizetned.
19. yda
2011. júl. 29. 09:40
Mi a véleményetek a cybex hordozóról?
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Yda)
2011. júl. 26. 17:20

Szia!!

Nálunk szintén ez van,mi is a 2.emeleten lakunk stb.

nekem a nagykocsi lent volt,a kicsi fent.Rossz időben csak a gyereket kellett levinnem,jó időben a kocsit és a gyereket cipeltem a 2.emeletről.Elég megterhelő volt így is.kengurut próbáltam,de a derekam leszakadt utána,szal mellőztem.

17. yda (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2011. júl. 26. 17:12

Szia!


Azért lenne jó ilyen babahordozó, mert sajnos a ház földszinti tárolójából már elég sok mindent elloptak már és nem merem lenn tartani a babakocsit. Mi a 2. emeleten lakunk és sajnos a kocsi úgy kb. 18 kg. Ja lift nincs. A kocsi már azelőtt megvolt, hogy ideköltöztünk és újba nem tudunk már beruházni ami pillekönnyű lenne. Ezért gondoltam, arra, hogy a 3 hónapos babámmal a nem messze lévő dokihoz, vagy a boltba elmehetnék ilyen hordozóval is.

2011. júl. 26. 15:03

Manducát használunk, nekem nagyon bevállt.


4 kg-s volt a fiam, amikor megvettük, ma 9 kg, és gond nélkül tudom hordozni benne, pedig én is hátfájós vagyok.


Az igaz, hogy elég borsos ára van...

15. homern
2011. júl. 26. 14:04

Én pici korában kendőztem,utána mei-tai-ban volt,mostmár csatos hátiban viszem.(liliputi)


A csatos háti nagyon jó,most 18 hónapos a fiam és még így is be merek vállalni vele egy kirándulást úgy,hogy a hátamon van.(ő most 86cm és 11kg)


A hátam már kamaszkorom óta fájós,vannak olyan napok,hogy lefekszem és mozdulni sem tudok.De ez kényelmes,mintha nem is cipelnék semmit.

Volt kengurum is,nem is az olcsóbb kategória.Annyi időre volt benne az akkor még csak 6 kg-os gyerek amíg kiteregettem,de annyira nehéz és kényelmetlen volt,hogy akkor használtam utoljára.

2011. júl. 26. 12:21
Ha ilyen problémáid vannak,szerintem a babakocsit válaszd.Én is vettem kengurut,de kb 2szer használtuk,bár nekem a gondom összetettebb.
13. yda (válaszként erre: 11. - Nemmaci)
2011. júl. 26. 10:43
Elárulnád nekem, hogy hol vetted? És mennyiért?
2011. júl. 25. 17:02
Nekem Manducám van, a lányom már majdnem 6,5 kg és meg sem érzem, hogy rajtam van... Nagyon szeretjük, és 20 kg-ig jó, illetve már újszülött kortól... Nekünk nagyon bejött, bár baromi drága. :(
11. nemmaci (válaszként erre: 8. - Yda)
2011. júl. 25. 16:53

Nekem ugyan olyan hordozóm van, mint az Ergo csak márkajelzés nélküli.

Használtam kengurut is, de abban nagyon nehéz volt a hordozás. Viszont ebben a csatos hordozóban (ami olyan mint az Ergo) egészen más a hordozás. Nagyon jól eloszlik a baba súlya, nekem nagyon bevált és az ára is egészen barátságos. Majdnem 8 kiló a kislányom, de nem érzem megterhelőnek a cipelését. Csak ajánlani tudom.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Yda)
2011. júl. 25. 16:21
A babának nagyon kényelmes, súly szerint állítható a mérete, a hátmerevítős összehasonlíthatatlanul jobb /szerintem/ bármelyiknél..... de ha problémás a gerinced egyik sem jó :(
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Yda)
2011. júl. 25. 16:08
Férj :)
8. yda
2011. júl. 25. 15:58
Mi a véleményetek a Baby Björn Active és az Ergo tipusról, mert azt hallottam, hogy azok a hát- derékfájósoknak is jó.
2011. júl. 25. 15:53
Nekem is hamar megfájdult a derekam. Liliputi háti hordozót vettünk. Nekem bevált. Elöl is lehet vele hordani. Szerintem a csatos háti nagyon hasonlítanak egymásra. Talán a márka mindegy is.
2011. júl. 25. 15:51
Nekem kenguruban nagyon fájt a hátam, a kendő jobban elosztotta súlyt. Ráadásul, véd a hidegtől, naptól, fejecskéjét jobban megtartja. Hátra ilyen picurkát én még nem tennék, azt hiszem 7 kilós gyerkőcöt nem ajánlott már elöl vinni, addig elfér ott is jól:)
2011. júl. 25. 15:45
Én Nadu kendőt használom, hosszú ideig tudom babámat hordozni pedig 6 kg fölött van. :)
2011. júl. 25. 15:33

Én is kengurut használok. nagyon szeretjük.


de ha nagyon fáj a hátad inkább babakocsiban vidd, mert hosszabb távon azért kenguban/hordozókendőben is nehéz egy idő után...

2011. júl. 25. 15:26
Én kenguruban hordom, ő is, Én is szeretem, de nem lesz már jó sokáig, mert nehéz.
2. yda
2011. júl. 25. 15:25
A fenti problémám van, de jó lenne ha tudnám a a 3 hónapos babámat (pl.: boltba) elöl vagy hátul hordozóban is vinni.
1. yda
2011. júl. 25. 15:23
Milyen (márkájú) babahordozót ajánlotok hát- derékfájósnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook