Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az ideális TV-nézés a gyermeknek? fórum

Mennyi az ideális TV-nézés a gyermeknek? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 27. 05:05
Egyszer egy pszichológus azt mondta, hogy egy óvodás gyerek naponta kb fél órát ülhet a tv előtt, az még nincs rá káros hatással. De akkor sem mindegy hogy mit néz. Nem is olyan régen még nem voltak gyerekcsatornák, ahol egész nap tudott volna a gyerek ezt azt nézni, csak a magyar 1 volt és ott esténként 1 esti mese. Mégis, a szülők megoldották a kisgyerek felügyeletét amíg a dolgukat végezték, pedig akkor még bébiszitter sem volt. Ezen is el lehet gondolkodni.
22. supin
2007. nov. 9. 14:09
Az én unokám már második éves,de még nem ült egyfolytában tiz percet a tv előtt. Örülök ,hogy a szülei másképp kötik le.. Nem nagyon tetszik a mostani tv müsor..
21. emagdi
2007. nov. 9. 12:17
nulla
20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Magusszi)
2007. nov. 9. 11:53
Én a távirányítót a hűtő tetején tartom.:)
2007. nov. 9. 09:10
Nem szeretem ha nézi a lányom a tévét,de a kis furfangos már bekapcsolja..........próbálom játékkal elterelni róla a figyelmét
18. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - 09ca1d3343)
2007. nov. 9. 09:04
van gyerekem és kategórikusan kijelentem, semennyi.:)
2007. nov. 9. 08:50
Szerintem ideális nincs. De nézik, mi meg hagyjuk. Törekedni kell arra, hogy a lehető legkevesebbet nézzenek TV-t.
16. win (válaszként erre: 3. - M_Marcsa)
2007. nov. 9. 08:44

Egyet értünk. ;))


Főként ekkora gyerekeknek nem kell a TV előtt ülni egy pillanatig sem, ha lehet, mert többnyire úgysem érti, amit lát.

2007. okt. 31. 16:45
0 perc/nap
14. LoLiNa
2007. okt. 31. 13:06
ja és 5 éves
13. LoLiNa
2007. okt. 31. 13:05
nálunk most az a menő, hogy megy, bekapcsolja, animal planetre teszi, néha ránéz, közben játszik. ha valami olyat lát ami megfogja le se lehet vakarni a képernyőről a szemeit és kééérdez :)) mindent el kell magyarázni :) mikor épp a szaporodást mutogatják akkor a legjobb :D dee ebből legalább tanul.. nem úgy mint az idióta verekesős, gyilkolós mesékből.. filmekből.. ezt néha nézheti :) bár a játék nagyobb úr :)
12. Szamó
2007. okt. 31. 08:02

Szerintem ez annyira egyéni!

Attól is függ, hogy mekkora a gyerek, mennyire köti le, na és hogy mit néz!


Vannak nagyon jó, tanító mesék!

Az én kisfiam (4 és fél éves)viszonylag sokat néz, de nem engedem, hogy bármit nézzen! És vannak "tv mentes" napok, amikor be sem kapcsoljuk!


A legújabb, hogy ha rosszat csinál, vagy hisztizik..., akkor korongokat kap, ahány korong, annyi napig nem nézhet tv-t. Minden reggel visszahúz egy korongot, meg ha nagyon jó kisfiú, vagy valami szépet csinál, akkor többet is visszahúzhat. Nagyon bevált ez a dolog és így is tudtam valamivel csökkenteni a tv nézést.


Egyébként, ha azt mondom neki, hohy ma ne nézzünk, akkor nem nézünk, megérti, inkább megy játszani.

Nem tv függő! Főleg, mióta kerteben lakunk, egész nap kint lenne az udvaron!

11. 09ca1d3343 (válaszként erre: 3. - M_Marcsa)
2007. okt. 31. 07:34
Neked van gyermeked? Csak azért kérdezem,hogy kategórikusan kijelented,hogy semmennyit!
10. 09ca1d3343 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2007. okt. 31. 07:33
Én is így vagyok vele. Ha ott a házimunka, a mi esetünkben háziállatok is, akkor jó, ha egy 15 percre folyamatosan leköti a tv. Egyenlőre csak a bebe tv-t nézi,az neki való. Ha lenne pénzem bejárónőre, biztos egész nap tudnék foglalkozni a picivel, és nem lenne tv-nézés.
2007. okt. 30. 07:40
2 éves múlott a fiam, nálunk nálunk délelöttönként meg a tv én is így szoktam meg már kiskoromtól fogva. De nálunk reggel - reggeli műsor van, délelött pedig animal planet, spekrum, ilyenek, ahol állatos film van. A fiam nem nézi folyamatosan, hanem játszik mellette, néha néha rápillant csak, az esetek 80-90 %-ban megbeszéljük hogy mit lát a tévében, még ha reklám megy akkor is. Nekem ez azért jó, mert általában délelőtt főzök, mosok, takarítok, stb. és nem mindig tudok 100%osan figyelni a gyerekre és néha tök jó hogy mondjuk 10 percre leköti a reklám. De amúgy nem is bírna ott maradni tv előtt, mert jön megy, pakol, akár nekem segít játékból és természetesen, ha van szusszanásnyi időm, kapásból mesélünk, olvasunk, rajzolunk, játszunk együtt. Szóval szitutól függ.
2007. okt. 30. 07:13
Kortól függő. Ha nem tudsz éppen foglalkozni vele, de ránézni igen, akkor ha ő kiválasztja a néznivalóját, ami persze valamennyire érdekli is. Lehet egy egész összeállítás. 1-2 órás- De ritka gyerek tud megülni a fenekén unalom nélkül ennyi időt. Az ideális idő? A játék lenne. De ha nincs más megoldás, és a muszályí nagy úr. Akkor egy kicsinek 3-5 évesnek fél egy óra a max. De úgyis otthagyja, vagy bealszik. A nagyobbak már érzik mikor elég nekik. Viszont ha sokáig vannak (több órát) gép előtt, érdemes figyelni, hogy érdeklődve nézi a mesét, vagy már belebambúlt. Ilyenkor ki kell találni valamilyen elfoglaltságot ami eltereli, és kissé felélénkíti! Mozgás, segítség anyunak, friss levegőzés. Leültetett játékok ilyen esetben csak rosszabbak lehetnek. Szerintem 7 éves korig max egy fil idejü szakasz bőven elég. Úgyis bele-bele pillant ezenkÍvűl is!
2007. okt. 30. 07:13
Szerintem is elég kb. 10 perc/hét ;). Szüksége igazából nincsen rá, csak vonzzák a villódzó képek. Inkább meséljetek, játsszatok valamit.Ebben korban még hamar le is tudnak szokni róla. :)
6. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - M_Marcsa)
2007. okt. 30. 07:10
GFondolom, nem magától szokott rá??:)
5. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - 09ca1d3343)
2007. okt. 30. 07:09

Az sztem nagyon sok, 2 óra. Nem sokat ért belőle, inkább mesélj, játszodjatok, stb.

Persze, minnél előbb leszoktatod, annál jobb.

2007. okt. 30. 07:06
Nálunk az van, hogy a 15 hónapos kisfiam sajnos már igen gyakran ül a TV elé. Legalábbis követeli,hogy kapcsoljam be. Most próbálom leszűkíteni napi max. 2 órára.
2007. okt. 30. 07:06
Minnél kevesebb, jobb ha semennyi.
2007. okt. 30. 07:04

Mint tannéni írok (gyermekem nincs még, mert....:((): a tapasztalat azt mutatja, hogy túl sokat van a legtöbb gyerkőc a TV előtt. Ezt a fejletlen szókincsükön látni, mert nem tudják igazából kifejezni magukat, csak egyszavas válaszokat adnak.


Ha lehetne manóm, akkor 7 éves koráig (de leginkább 10) nem igen ültetném a TV elé.


De ez az én véleményem!

2007. okt. 30. 07:00
Mennyi az ideális TV-nézés a gyermeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook