Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét a tejelválsztást serkentő teán és a homeopátiás szeren kívül? fórum

Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét a tejelválsztást serkentő teán és a homeopátiás szeren kívül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 28. 09:47
Sok folyadék, (már amennyire lehet) pihenni, és no stressz.
2008. dec. 27. 21:33
Én is sokat ittam szénsavmentes ásványt és magas gyümölcstartalmú rostos lé tett még csodát, de azok közül is kifejezetten a Granini jött be mindkétszer.:))
2008. dec. 27. 21:30
fejni, fejni és fejni..
2008. dec. 27. 21:18
én is rengeteg folyadékot ittam
51. vapi
2008. dec. 27. 19:23

Én szoptatás alatt fogytam le, nem utána:)

Nekem a mandula a nyerő. Rengeteget ettem belőle és nagyon sok tejem lett tőle. Meg a tojás az, ami még megnövelte a tejmennyiséget nálam. Mindenkinél más.

Nem ettem sokat, csak amennyi jólesett, de nem szopi közben kell fogyózni azzal, hogy sokat iszok és keveset eszek, nehogy elhízzak......Kell a szénhidrát is....:)

2008. júl. 22. 18:08
Én soha nem ittam-ettem semmi tejserkentőt,csak nagyon sok csapvizet ittam.Attól rengeteg tejem volt.Amikor 17 hónapos volt a kisfiam,akkor választottam el,és alig tudtam elapasztani a tejemet.
2008. júl. 22. 17:44
Nem értek azzal egyet hogy rántásos leves, meg hogy sok szénhidártot kell enni! Attól nem lesz több tejed, és erősebb sem lesz csak elhízol! Inni kell sokat és fejni! Saját tapasztalat! Én az ikreim mellett még egy örökbefogadott babát is elláttam fél évig! A fiúk pedig 10 hónapig szopcsiztak! Maguk mondtak le rólam egyik napról a másikra! Rengeteget ittam és fejtem! Ettem amennyit kívántam, nem estem túlzásokba, és még fogytam is! Sok sikert, remélem Neked is bejön!:)
2008. júl. 22. 09:16

Egyél mindent ami szénhidrát, ami hizlal.

Tuti erős és sok tejed lesz.

Aztán majd szoptatás után fogyízol.

47. Szofi1
2008. júl. 22. 00:33
A tej mennyiségét a most szezonját élő görögdinnyével is lehet. Egyébként nagyon sok folyadékot kell fogyasztani a szoptatás időszakában
46. 1eb84e4bad (válaszként erre: 44. - Akvamarin)
2008. márc. 31. 13:47
mindennel egyetértek :-)
2008. márc. 31. 08:36
SZoptatni, igény szerint, vagy még gyakrabban.
44. Akvamarin (válaszként erre: 11. - Bb2f4e28dd)
2008. márc. 30. 22:12
Sziasztok.Csak pár dolgot szeretnék hozzászólni,ami az én tapasztalatom volt,mert látom,hogy itt kialakult egy vita.Nekem azt mondta a védőnő,hogy mindenképpen fejjek,mert azzal növelem a tejtermelést.3 hónapos koráig a lányomnak fejtem is,viszont azt vettem észre,hogy állandóan csökkent a maradék,a szopi után lefejhető tej mennyisége.Tehát beállt a kereslet-kínálat elve.Volt olyan,hogy egész nap,többszöri fejéssel alig jött össze 30-40 mili.Másrészt én is észrevettem,hogy kevés a tejem,a lányom gyarapodása le is lassult a 3.hónapban.A védőnő szerint a lefejt tej arra való,hogy aznap,vagy másnap odaadjuk a babának,ha esetleg keveset evett.Lefagyasztani nem érdemes,mert a szopizó gyerek lehet el sem fogadja a cumisüveget,másrészt a tej összetétele hétről-hétre változik,nem ugyanaz kell az újszülöttnek,mint a 6 hósnak.És a fagyasztás nagyon költséges,mert drágák a tasakok.Nálunk minden bejött,amit a védőnőtől hallottam.Ő adta azt a tippet is,ha mégis fagyasztok vésztartalékot,jégkockatartóban tegyem.Mivel nagyon keveset tudtam fejni,ez volt a jó módszer nálunk.Párszor olvasztottam csak fel belőle,de nemigen kellett a babának,inkább ordított.Később,a hozzátáplálás elkezdésekor arra használtam,hogy tettem a főzelékébe.Ezzel el is fogyott az a néhány kocka.
2008. márc. 27. 20:59
Cicire fel! :)
42. DODICA
2008. márc. 27. 20:44
Az igazi, és egyben a legegyszerűbb titok: szoptatni, szoptatni, szoptatni... Bármikor, igény szerint, ahányszor a kicsi mellre kívánkozik. Lehetőleg minden alkalommal mindkét mellből, mert minél többször éri inger a mellet, annál több tej termelődik, míg végül szépen beáll a kereslet-kínálat elve, amikor is tökéletesen elég a tej a babának, noha lehet, egy cseppel se lesz több. :))
2008. márc. 27. 19:05
Sziasztok, ma tudtam meg, hogy a homeopátiás szerek csak a tejtermelés elindítására jók, és nem a tejszaporításra.ha már elindult a tejtermelés, a homeopátiás gyógyszer csk az ellenkező hatást fejti ki, azaz apasztja a tej menniységét! És ez bármelyik homeopátiás gyógyszerre igaz állítólag...
2008. febr. 15. 16:01
a sok szénsavMENTES folyadék,állando nyugalom,gyakori szoptatás alényeg.eleve már azon stresszelsz,hogy hogy legyen sok tejed.nem szabad!sok tejed van!oké?
2007. nov. 6. 07:03

Még ezt is olvatam ...


Cumizás csak szükségbõl


A felmérések azt mutatják, hogy a szülés után a legtöbb anya szoptatja, vagy legalábbis megkísérli szoptatni a gyermekét, ám olyanok is akadnak, akik tudatosan nem vállalkoznak erre a szép anyai feladatra.


Egy idõ múltán viszont azoknak egy része is lemond a szoptatásról, akik eleinte ily módon etették gyermeküket. A Pennsylvaniai Állami Orvostudományi Egyetem családorvostani tanszékén dolgozó J. P. Spencer azt tapasztalta, hogy az anyák kevesebb mint fele szoptat a gyermek féléves koráig, holott az esetek java részében nem lenne akadálya annak, hogy akár "egy évig is szoptasson"!!!


Ebben a divat és a kényelmi szempontok ugyanúgy közrejátszanak, mint az, hogy sokan igyekeznek újra munkába állni, s ez nem egyeztethetõ össze a szoptatással.


Ha a csecsemõ ilyen vagy olyan ok miatt cumizásra kényszerül, jobb esetben anyatejet kap, ám sokan "higított tehéntejjel" vagy "tápszerrel" kell beérjék.

Természetesen ezeken is fel lehet nõni, de ... az összetételük nem egyezik meg pontosan az anyatejével, tehát eszményi eledeleknek semmiképp sem nevezhetõk!!!

Csak amolyan szükségmegoldásoknak. Nem véletlen, hogy az Amerikai Családorvosok Akadémiája, az Amerikai Gyermekorvosok Akadémiája és az Egyesült Államok Közegészségügyi Szolgálata együttesen azt a célt tûzte ki, hogy széles körû felvilágosítási munkával lehetõleg már az ezredfordulóra 75 százalékra növeljék a szoptató anyák arányát. Ezt nagyon fontos nemzeti célkitûzésként hirdetik, s nemcsak a háziorvosokra és a védõnõkre, hanem a lakosság széles rétegeire is számítanak a program sikerre vitelében.


A tapasztalatok ugyanis azt mutatják, hogy az anyatejet szopó csecsemõ átlagosan egészségesebbek, mint a tápszert cumizó társaik, s minthogy jó néhány felnõttkori betegség a csecsemõkorban alapozódik meg, a szoptatás elterjesztése a népegészséget is javíthatja.


Dr. Pásztory Ibolya

2007. nov. 6. 06:54

Ezt olvastam ...


"Ahhoz, hogy az anyatej bõségesen termelõdjön, az emlõnek rendszeresen és maradéktalanul ki kell ürülnie. Míg ugyanis az anyatej elválasztódását – mint mondottuk – hormon indítja meg, a tejtermelés fõ szabályozója az emlõ kiürülése. Ezt a jól szopó csecsemõ egymaga elintézi, ám ha nem szopik annyit, mint amennyi tej van az emlõben, az anyának “rá kell segítenie”, azaz a maradék tejet le kell fejnie. Ha ugyanis az emlõ nincs fokozott tejelválasztásra késztetve, egyre kevesebb tejet termelnek a mirigyei, s ez a tej fokozatos elapadására vezet. A felmérések szerint ez átlagosan negyven nap alatt következik be. Ám ha valamilyen ok miatt (például az elválasztott gyermek megbetegszik, s az orvosok úgy ítélik meg, hogy jobb lenne anyatejet, mint mesterséges táplálékot kapnia) az kívánatos, hogy a gyermek újra szopjon, lehetõség van a tejelválasztás “felpörgetésére”. Ennek a szopás és a lefejés a legerõsebb ingere. S ez azoknak is a figyelmébe ajánlható, akik a szülés után arra panaszkodnak, hogy nincs elég tejük."

37. egryzs (válaszként erre: 27. - Zsozsoanyu)
2007. nov. 3. 22:28

Szerintem is szoptass gyakrabban, akkor több tejed lesz. De ha nagyon stresszelsz, akkor nem, mert a stressz hormonok is befolyásolják.

Most ez lehet, hogy marsbelinek hangzik elsőre, de lehet hogy nem tejproblémátok van. Írod, a kicsi esténként szeretne több tejet, nyugtalan stb. Ha eddig mindig a szoptattad, ha sírt vagy nyűgös volt, mostanra megtanulhatta, hogy ezt akarja, ha baja van. A kisbabák élete nem feszültségmentes, és rendszeresen szükségük van rá, hogy kisírják magukat. Ilyenkor visszaáll a testi-lelki egyensúly. szerintem egyszer próbáld ki, hogy megszoptatod, aztán ha elégedetlennek tűnik, még ajánlj neki tápszert, tedd tisztába, és ha még mindig zaklatott, de már nincs több tipped, ülj le vele, vedd a karodba, és hagyd, hogy sírjon. Vagy elalszik, mikor végzett, mélyen és hosszan, vagy derűs és nyugodt lesz utána. Esetleg ha tudsz angolul, keress rá az aware parenting címszóra egy keresőprogramban, ott többet is írnak erről a megközelítésről. Sok eljövendő problémát megelőzhetsz így: állandó szopi, vagy cumizás, később harapás stb. Nekem és a kisfiamnak működik. A lényeg, hogy a sírás igazából ugyanolyan szükséglet, mint az evés, vagy a fizikai közelség, vagy a pisilés (ha azt visszatartod, akkor is beteg leszel) Csak eleinte nehéz tudni, miko sír azért, mert azonnali segítségedre van szüksége, (étel, hideg-meleg, pelus gond, ölbe szeretne lenni stb.) és mikor azért, mert sírni van szüksége.

2007. nov. 3. 14:15
Nekem annak idején a gyermekorvos ajánlotta a sört. Kérdeztem: alkoholmentes? Azt mondta, hogy a rendes sörben sincs akkora szesztartalom, ami számottevően bármire hatással lenne (nyilván mértékkel), és jobb ízű. Akkoriban persze még nem voltak ilyen minőségű alkoholmentes sörök. Egy biztos: annyira szomjas voltam, hogy simán megittam naponta kb. 1 üveg (fél liter) sört, és nem volt problémám a szoptatással.
2007. nov. 3. 13:46

A tej mennyisége sörrel nagyon jól növelhető.

Nekem nagyon kevés tejem volt, ezért sajnos kevés ideig szoptattam, de a különböző tejelválasztást segítő teák hatását alkoholmentes sörrel segítve ez 6 hónapig sikerült. Bár van aki az alkoholos sörre esküszik. Naponta 1-2 doboz volt az adagom, attól függően mennyit tudtam magamba tuszkolni, mert nem szeretem a sört :)

34. 754c7e07c3 (válaszként erre: 33. - M_Marcsa)
2007. nov. 3. 13:39
:))
2007. nov. 2. 18:17

Jamina, Buzas Kata.

Köszi,hogy bólogattok...Kedvesek vagytok.

Én így csináltam, csinálom.

32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - M_Marcsa)
2007. nov. 2. 08:07
Bólogatok, teljesen igazd van.
31. Szamó (válaszként erre: 26. - A26b2a1b7e)
2007. nov. 2. 07:55
Köszi, jól van. Elég nehéz volt kb. az első 3 év, sok betegséget összeszedett (nade minden gyerek...). Lassan 5 éves lesz, igazi komoly nagyfiú! Lekopogom, de még náthás is ritkán szokott lenni.
30. bb2f4e28dd (válaszként erre: 29. - M_Marcsa)
2007. nov. 2. 07:36
Teljesen egyetértek.
29. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - Zsozsoanyu)
2007. nov. 2. 07:33

SZtem, ha igény szerint szoptatnál, vagy gyakrabban szoptatnál TÖBB TEJED LENNE, tápszer sem kellene, fejni sem kellene, hasfájós sem lenne a babád.

Szoptass 2 mellről mindsig, az is serkenti a melleket.

Másfél éve szoptatk, most is van bőven tej.



"Az állandóan igény szerinti mellretételtől azért óckodom, mert tudom milyen rossaz a gyereknek a ráetetés, mikor a hasfájástól szenved.Ezért ezt nem tartom jónak,Szerencsére a 3-4 órát legtöbbször betartj az én Kisangyalkám!"

Szopival nem lehet túletetni.


De, te tudod...

28. a26b2a1b7e (válaszként erre: 27. - Zsozsoanyu)
2007. nov. 1. 22:29

Pedig szerintem az igény szerinti szoptatás jobban megoldaná a tejproblémát, mint a tápszer plusszban. A hasfájás ebben a korban még könnyebben előfordul. Azt tudod tenni esetleg, hogy szopi közben időnként felveszed, és büfizteted, majd újra visszateszed, így nyújtva el a szopi időszakát. És így nyugszik is a hasa. Hasfájásra én Infacolt adtam a Picurkámnak. Meg masszírozgattam a hasikáját óvatosan, azt is szerette. Meg a meleg pelust is szerette a hasára.

De ha pótlást adsz neki (tápszert), akkor azt a mennyiséget nem a melled termeli meg, annyival kevesebb fog termelődni és nem több.

Szerintem az 5-10 ml is jó, ha annyit tudsz fejni utána. Én az első héten napi 30-50 ml tejet tudtam plusszban fejni, a második héten 100 ml körül, a harmadik kéttől 200-250 ml-t, azután, amikor elintéztem a papírokat, hogy adhassak el tejet, és már volt is, aki vigye, akkor mertem csak Laktoherb teát inni először, azután gyorsan 400-500, majd 800-900 ml tejet fejtem naponta.

Persze, tudom, hogy a többségnek ez nem megy. Szerintem a szopi utáni 5-10 ml-t is önts össze, így napi 40-80 ml ebből is összejön, plusz, ha este még összejön a 100-120 az nem rossz, sőt!!!

Én egyébként éjszaka is fel szoktam ébredni fejni akkor is, ha a babám esetleg 5-6 órát alszik is...

De igazából Neked kell tudnod, hogy mit gondolsz jónak, és azt kell tenned. Mert nyilván a nyugalom az első. Ha ideges vagy, az árt a tejnek!

2007. nov. 1. 22:18

Na szóval Gyorsan átfutottam az üziket,mindenkinek köszönöm a véleményeket, és jótanácsokat, találtam okosságokat köztük.Amit nem írtam le magamról, most megteszem. A 2. babámat szoptatom, az elsőt sajna nem egészen 3 hónapig tudtam, mert nitrát tartalmú kúpot kellett használnom altáji gondjaim miatt.Most nagyon szeretnék, és lehetőleg legalább 6 hónapig, kislányom 8.-án tölti be a 3. hónapot, és azt vettem észre, h nagyobb az igénye mint eddig.Ez normális is, ahogy tudom.MInden szoptatás alkalmával mindkét mellem oda adom neki, így a kettőből eszik összesen 170-200, 210 gr-t.Utána sajna már tök üres, hiába fejegetem kézzel, géppel( nagyon jót kaptam kölcsön), már semmi nincs benne.5-10ml.Slussz. Estére pedig mikor fürdés után gyakrabban kell neki, már úgy érzem semmim nincs amit adhatnék neki, csak tépkedi a mellem és pörög, de a kezét tömi ezerrel a szájába.Kértem már tápszert a doki nénitől, egy ilyen eset után megevett 40-60 ml-t belőle, és utána megnyugodott, tehát kellett neki.

A sör jótékony hatásáról hallottam, néha szoktam is venni alkohol menteset.

A rántott levesről eddig nem tudtam.

A fejést úgy tudtam,h szopi után kell,pont azért mert mindkét összetevőre szüksége van a babának.

Nem vizet iszom többet, hanem szopt.-t elősegítő teát 1 1/2 l-rel.

Félretenni nem tudok, csak néha ha az estét átalussza és reggelre szétdurran, akkor tudok 1 mellből 100-120-at max kifejni,de van mikor ezt este adom neki, mint pl ma is.

Ezért nem értem és baromira irigylem azokat, akik arról szólnak, h még 1 gyereket tudnak etetni, én is szeretnék jó sok tejcit!! :):)

Az állandóan igény szerinti mellretételtől azért óckodom, mert tudom milyen rossaz a gyereknek a ráetetés, mikor a hasfájástól szenved.Ezért ezt nem tartom jónak,Szerencsére a 3-4 órát legtöbbször betartj az én Kisangyalkám!

Szval köszi még 1szer! Szép napokat, jó szoptatást nektek is!! :)

26. a26b2a1b7e (válaszként erre: 25. - Szamó)
2007. nov. 1. 22:16

Persze nyilván! Nem hiszem, hogy ezért bárki is megvetne!


De most már egészséges a Babócád, ugye?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook