Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos babám miért ébred fel éjjelente 3-4-szer? fórum

11 hónapos babám miért ébred fel éjjelente 3-4-szer? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
115. orsibigyu (válaszként erre: 114. - Ében11)
2011. júl. 28. 22:55
Ez bíztató. hogy a fogzás végére megnyugszik, mert ha ilyen rohamosan fejlődik ezen gyorsan túlesünk és legalább 2 éves kora után nyugtunk lesz...?!
114. ében11 (válaszként erre: 108. - Orsibigyu)
2011. júl. 28. 12:35
Hm...nálunk a fogzás végéig nem 3-4szer ébredt meg egy éjjel, hanem egy órán belül 3-4 alkalommal.Enyém is mozgékony volt picinek 7 hósan álldogált stb.És ezek miatt a napirend is felborult-mivel éjjel alig aludt, nappal pótolta be-ezen úgy változtattam, hogy felkeltettem nappal és próbáltam játékkal lekötni sétáltunk mamáztunk tornáztunk stb.főleg ha délután 4-5 óra felé akart szunyókálni, akkor már nem hagytam-inkább játék vacsi fürdés.amikor több foga jött egyszerre-és tényleg szenvedett akkor természetesen nappal hagytam pihenni-és ilyenkor 1-2 napig kapott estére fájdalom csillapítót is-neki is kellett a pihenés.És szépen át szoktattam a délutáni két alvásról egy alvásra-ebéd után.Így napközben több játék séta stb. de este legalább nyugodtabban aludt.Ez mai napig gond, pl. az oviban 2-3 órát is alsznak olyan négy óra előtt kelnek-így ha ovi van este 11-ig játszik fent van.Most komolyan gondolom, hogy ebéd után el kellene hozni, így nem aludna és akkor 8 felé már mehetne aludni-nekünk is maradna még 2 óránk egymásra.
113. Banita76 (válaszként erre: 112. - 8ef78160df)
2011. júl. 27. 15:27
Csak ötleteket kértem, azért vannak ilyen fórumok. A barátnőim nem tudnak ötleteket adni, mivel akikkel egy idős a babám azok már mind átalusszák az éjszakát.
2011. júl. 27. 15:25
Most komolyan itt várod a választ????
111. Banita76 (válaszként erre: 105. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 15:25
Nagyon gyorsan fejlődik a babád! Tényleg nem csoda, hogy nem alszik jól.
110. Banita76 (válaszként erre: 103. - Fd8e423e9e)
2011. júl. 27. 15:23
Nekünk sajnos nincs egy hét nyugalom sem. Egyébként most tanul járni, de több, mint egy hónapja 3-4-szer ébred, előtte is minden éjjel legalább 2-szer. Még sose aludta át az éjszakát.
109. fd8e423e9e (válaszként erre: 105. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 15:22

Kislányom is szuper alvó volt az ötödik hónapig. Akkor a mozgása bummszerűen beindult. Négy és félhónaposan fordult meg hátról hasra, rá három hétre vissza, aztán alig egy hétre rá már próbál kúszni, négykézlábazik, itt tartunk most, éppen hat hónapos. Közben még nincsen fog, de dűr mindent befelé, dörzsöli az ínyét amivel csak tudja.


Szerintem a kisfiadnál is ez lehet. Nyugi, amint elindul "megnyugszik".

108. orsibigyu (válaszként erre: 107. - Clau26)
2011. júl. 27. 14:46

Nem, mikor 6 hónaposan feláállt azt éreztem, erre még nem készültem fel. Le kellett üljek és 2 napig olvasgatni, milyen óvintézkedéseket kell tegyek, hogy a ház bababiztos legyen.

A fogai 5 hónapos korától jöttek szünet nélkül. Talán most a metszőfogak után kapunk egy kis szünetet:) plízzz

107. Clau26 (válaszként erre: 105. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 14:35
nem semmi..hát nem lehet egy nyugodt életed:-)
2011. júl. 27. 14:31
Ja és az első 3 hónapban átaludta az éjszakát.
105. orsibigyu (válaszként erre: 104. - Clau26)
2011. júl. 27. 14:30
Hát rájöttem. Amugya fiam is épp a járással próbálkoik. Nagyon gyorsan fejlődik, lehet ezért sem tud aludni. 8 hónapos 8 foga van, és 6 hónapos kora óta felkapaszkodik és áll. 3 hónaposan átfordult egyik oldalára 4 hónaposan kúszott 5 hónaposan mászott és űlt, 6 hónaposan állt és már elég hosszú ideig áll magában is.
104. Clau26 (válaszként erre: 95. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 09:50
ez pici babákra vonatkozik 3hónapos korig..
2011. júl. 27. 09:26

Mozgásfejlődési bumm? Nem most kezd éppen járni tanulni?


Nekünk ez van az elejétől. Amíg nem sajátít el egy mozdulatot (átfordulás, majd vissza, most a kúszás-mászás van éppen), nyugtalan éjszakánként, felriad, most álmában hasrafordul és csukott szemmel felsír. Azt hittem a fogzás miatt van, de nem.

Így egy hét nyugalom, és újra kezdődik.

102. orsibigyu (válaszként erre: 96. - Kismanó86)
2011. júl. 27. 09:04
Gratulálok, remélem nekem is összejön egyszer.
2011. júl. 27. 09:03
Na, megint egy sikertelen kísérlet. Nem fogadta el a cumit, tudta, hogy nem cici. Azért majdmég próbálkozom.
100. niki0126 (válaszként erre: 99. - Banita32)
2011. júl. 26. 22:53
1 éves múlt.
99. banita32 (válaszként erre: 97. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:49
És mennyi idős?
98. banita32 (válaszként erre: 95. - Orsibigyu)
2011. júl. 26. 22:48

Ezt én is kipróbáltam mert a barátnőméknek nagyon bejött. Na nálunk nem. Nem volt hajlandó enni 2 óránként. Max 30 ml-t. Úgyhogy nem jött be.

Remélem nektek bejön.

2011. júl. 26. 22:06
Az előbb tettem fel szinte ugyanezt a kérdést. Az én kisfiam este nem hajlandó elaludni. Most is itt üvölt mellettem, és nyomogatja a billentyűt. 11-kor még kukorékol.
96. Kismanó86 (válaszként erre: 95. - Orsibigyu)
2011. júl. 26. 22:04

Bocs már, jól emlékszem, Te vagy a vezetős csaj? Képzeld megvan a jogsim, pedig én is sokat bénáztam nagyon. Hajrá. :-)


A módszer nem butaság egyébként, de szerintem a kisfiad már nagy, álometetésre nincs szükség. Elég ha kap este 6-kor valamit, amit jónak látsz, főzelék, tejpép... Aztán 8-kor szopi és csucsukálás. :-)

2011. júl. 26. 21:56

Csak foglalkoztatott a dolog és visszaolvastam a suttogóból. És nem ezt a módszert javasolja, hanem egy szerintem humánusabb módszert:

1. tömje meg: először láncetetés- 2 óránként etetni alvás előtt: pl 6kor és 8 kor, majd álometetés 11 kor

2 váltsa ki a mellet cumival. Vigyázat: meg kell győződni, hogy tényleg alig eszik, csak szopikázni szeret.

Tracy szerint: " Első alkalommal a 20 percet ébren fogja tölteni cumival a szájában mielőtt elaludna.

Másnap éjszaka talán már csak 10 percet. Harmadik éjszaka már csak mocorogni fog álmában abban az időpontban mikor enni szokott.

Idővel már fel sem fog ébredni."

Kicsit nehezíti a dolgot, hogy a fiam már feláll és ezért a felébredés hosszabb ideig is gondot jelenthet és sajnos cicin alszik. Szóval lehet nem fog beválni, de veszíteni nem fogok ezért kipróbálom a cumit.

2011. júl. 26. 21:37
Elolvastam minden hozzászólást, és köszönöm mindenkinek. A mi ágyunkba semmiképp nem altatom a babámat akármilyen nehezen is bírom az éjjeli járkálást, mert az öcsém 10 éves koráig a szüleim ágyában aludt, és akkor eldöntöttem, hogy az én gyerekem ezt nem fogja csinálni.
93. Clau26 (válaszként erre: 89. - Orsibigyu)
2011. júl. 26. 20:21
igy van azt nem is birtam volna h nem megyek be hozza..a szivem szakadna meg és el is itélem az olyt aki hagyja h 2óran keresztül orditson...szerintem azért az mas h ugyan közel 2oran keresztül ordit a gyerek és közben folyamatosan járkálok be hozza,mint aki ül és hallgatja ahogy ordit..ez a másik veglet..
92. Clau26 (válaszként erre: 87. - Orsibigyu)
2011. júl. 26. 20:17
ez nem semmi..nem is hallottam még ilyenről,nem lehet jó érzés..
91. Clau26 (válaszként erre: 86. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 20:16
Hányásig nem üvöltött,de volt h bef.sott..mondom én 5percenkent(max 5percenkent)de volt hogy 2 percenkent attól függően mennyire sirt,bementem hozza h érezze nem hagyom magára és igy volt amit irtam h 1,5óra első nap,1óra 2,nap fél óra 3.nap és utana be sem kellett hozza mennem..6napig volt h oda feküdtem mellé,de miutan 1,5óra múlva meg mindig csak forgolódott igy elegem lett...nos lehet 3napig ment a hiszti de azóta 5perc múlva már alszik is..én úgy gondolom nem csak nem lett ez jó hanem főleg neki.
90. Clau26 (válaszként erre: 85. - Kismanó86)
2011. júl. 26. 20:11
pont igy csinalom én is...
2011. júl. 26. 16:46
Az jó megoldás, ha nem abban az ágyban , de mégis melletted. Ideális. És igen, én is azt hiszem, hogy clau akárhogy mondja, hogy következetesség, biztos nem bírta volna ki, ha a gyerek úgy ordított volna mint a fába szorult féreg és sem anya, sem apa, sem víz sem tea sem semmi nem enyhítette, nem nyugtatta, levegőt sem vett csak ordított, és már fekete volt a szája pedig 10 perc telt el, bár sógornőm ugyanazt bírta 2 órát, de a mai napig is bírja a hisztit és órákig hallgatja ahelyett, hogy nevelje a gyermekét. Nála az a nevelés, hogy hagyja ordítani. Na én akkor verném jól meg ha ilyen jeleneteket rendez.
88. Kismanó86 (válaszként erre: 86. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 15:45
Ezért írtam, hogy ez csak elvi megoldás, én sosem alkalmaztam. És kifejezetten jóalvó a Lányom. Szóval mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.
2011. júl. 26. 15:43
Én nem, mert nekem meg ezzel kapcsolatban van traumám. Engem anyukám odaszoktatott, majd apukám kiszorult, és maradtam anyukámmal. Próbált kiszokatni, de nem tudott, mert egyszerűen képtelen vagyok a mai napig is egyedül elaludni. Ezért 21 éves koromig anyukámmal aludtam utána egyből átkerültem a férjem ágyába. Nem tudok egyedül aludni, nem érzem magam biztonsgban, ezért a táborokat végigvirrasztottam , és a mai napig is ha a férjem nem alszik itthon nem tudok elaludni.
2011. júl. 26. 15:41
Tényleg mindenkinek magának kell eldönetni, melyik módszert alkalmazza, mindenkinek úgyis az válik be, amivel egyet ért! Csak attól vagyok készen, mikor olyan anyukák tartanak kiselőadást az altatásról, akiknek mindig is jóalvó gyerekük volt! Az én kislányom élete első 5 hónapjában, volt, hogy egy nap összesen nem aludt 8 órát(az éjjelt és nappalt együtt véve)! Más gyereke meg 18-20 órát alszik még ekkor! Szóval megnézném azért azt is, milyen tanácsokat adnának ugyanazok az emberek, ha ilyen rossz alvó gyerekük lenne! Mert nekünk is volt kiságy, meg külön szoba, de mikor már arra ébredtem a szoptatós fotelben, hogy majd leestem a gyerekkel a kezemben, nem érdekelt, hol alszunk, csak aludjunk! És akkor végre elkezdett jobban aludni, mikor magunk mellé vettük! Nem egy ágyba velünk, csak mellénk, és amikor ébredt, csak mellé feküdtem, cici be és aludtunk is tovább! Nekem ez 5 hónap nemalvás után egy megváltás volt! Szóval csak azt akarom mondani, könnyű úgy elvekhez ragaszkodni, ha a gyerek is partner benne! Mert ahogy Clau is írta, ha apa ment be, nem sírt. Ha bement megnyugodott. De akkor is kitartottál volna a módszer mellett, ha apának is sír, és amikor bemész nem nyugszik meg, hanem hányásig üvölt, míg ki nem veszed?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook