Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai fórum

Első babájukat váró kismamák kérdései, válaszai, tanácsai (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. febr. 18. 12:50

Sziasztok!

Olyan kismamák jelentkezését várom a 2013-ban babázók nevű klubomba,akik idén szülnek,vagy nem rég született meg a babájuk.Beszélgethetnén a mindennapokról,problémákról,örömökről,bánatról,mindenkit szívesen látok!

1681. Cyccahh (válaszként erre: 1680. - Kolli1987)
2013. febr. 10. 17:01
de jo!!! *.* koszi az infot! ;)) mar sokat kerestem olyan forumot amit hasznalnak is! ;))))
1680. Kolli1987
2013. febr. 10. 15:34

Sziastok!


Ha gondoljátok akkor gyeretk a 2013-as nyári babák klubbjába az egxy aktív fórum. :)

1679. Cyccahh (válaszként erre: 1678. - Tidujka)
2013. febr. 10. 13:43
sziasztok! ;)
1678. Tidujka
2013. jan. 20. 10:07
Sziasztok!
1677. Edo13
2012. dec. 25. 23:13

Sziasztok!

Élvezték a gyerkőcök a Karácsonyt? :)

1676. Kolli1987
2012. dec. 24. 09:15

Edo, Hegpet, Kukacc mindenkinek Boldog karácsonyt. :)

Piciknek meg neketek is hozzon a jézuska sok szép ajándékot. :)

1675. Edo13
2012. dec. 23. 23:34

Sziasztok!


Hegpet!Simán lehet a fogától!...Norbinak most bújik az utolsó foga.Ő sem eszik már egy bő hónapja.Simán elalszik úgy,hogy nem is vacsorázott,és reggel sem éhes.:/


Kolli!

Nálunk esett a hó,de most valami eső féle esik...

Jól vagyunk,és nagyon várjuk a Jézuskát!


Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Némónak pedig boldog születésnapot!Ha jól emlékszem mostanság volt...

1674. Kolli1987
2012. dec. 23. 15:23

Sziasztok!


Ki hogy van? Nálatok is esik a hó? Nálunk igen. :)

Még nekem van egy köröm a boltba ki kellene találnom, hogy mit is fogok venni a páromnak ötletem nincsen és a lányom is hihetetlen hisztike volt délelőtt. Remélem csak a hóesés miatt.

1673. HegPet
2012. dec. 22. 22:42
sziasztok, hát most nézem, milyen jó dolgunk volt okt.9-ig, de utána ...:( 13-dika után 2 hónapon keresztül küzdöttünk Joával, hogy egyen. Mindegy mit, csak egyen. De nem. Le is fogyott 40 dekát, mondjuk nem is csodálom. 3 napja meg mintha kicserélték volna, eszik szépen és mindent. Nem tudni, mitől lehetett ez a koplalása,talán egy elakadt kisőrlő? Rejtély marad. Érdekes ez, mert napi 2, jobb esetben 3 evéséhez nappal sok alvás és éjjel végig alvás társult. Az utolsó 2 hétben csak 30 ml tápi volt vacsorára ...
1672. Edo13 (válaszként erre: 1671. - HegPet)
2012. nov. 10. 14:56

Köszi :)


Szerencsés vagy,hogy ilyen jó alvó!Norbi még most sem aludná át az éjszakát,ha nem köztünk lenne!Nem is tudom hány alkalom volt összesen a 2 és fél év alatt...elenyésző!Nem baj,már beletörődtem!Egyszer úgyis leszokik erről is!Azt mondogatja,hogy fél a sötétben...Én úgy érzékelem,hogy egyáltalán nem akar egyedül lenni!


Nagyon örülök,hogy használt a csontkovács!Én sem vagyok gyógyszerpárti!

1671. HegPet (válaszként erre: 1670. - Edo13)
2012. nov. 9. 11:38

Jajj, ezt olyan jóóó volt olvasni is! Drága ez a fiúúú! :) Megzabálom innen! :D

Joa nagyon jó fiú, igaz, mostanában, ha nem kap meg valamit, vagy elveszem tőle, mert nem a kezébe való, rohangál sírva az egész lakásban és megint megy fejjel a falnak! Nyugodt gyerek, sokat alszik napközben, átalussza az éjszakákat végre, jönnek a fogai sorban, most térünk át a nagyobb falatok rágására,mutogat mindenre, imádja a cicákat, kutyákat, nagyon választékosan mondja a szövegét. APA után CICA a második szó, amit kimond néha ... :)

Képzeld, elmentem csontkovácshoz és másnap nem fájt semmim ... :DDD Még 4 alkalommal szerintem megyek, jobb, mint fájdalomcsillapítókon élni ... mert az orvosok csak ezt ajánlják. :(

1670. Edo13 (válaszként erre: 1669. - HegPet)
2012. nov. 7. 17:21

Halihóóó!


Tegnap este egy regényt írtam,aztán valami hiba csúszott a rendszerbe,úgyhogy nem tudtam elküldeni. :/


Sajnálom,hogy sérved van!Ezt nem lehet műteni vagy kezelni?


Joa hogy van?Milyen baba? :)

(A többi fórumos is érdekel ám :))


Mi jól vagyunk!Norbi egyszerűen csodálatos!Félig ördög,félig angyal.Ő sosem volt anyás,de mostanában ha tehetné belém bújna!Olyan jó érzés,bár néha sajnálom a párom mikor ő akar vmit vele csinálni,de Norbi közli,hogy NEM,Anyával!

Olyan szeretettel tudja nekem mondani,hogy anya.IMÁDOM!:)

Altatásnál,oldalt fekszünk,egymással szembe és a tarkómnál fogva magához ölel,és mondja,hogy bújjunk össze.:)Most érzem,hogy úgy igazán viszonozza azt a rengeteg szeretetet,amit kapott tőlünk.

1669. HegPet (válaszként erre: 1665. - Edo13)
2012. nov. 6. 14:33

Jó a kérdés Edo. Ha Joa betölti a 2. évet, szerintem viszem bölcsibe ... Gondolom azóta be nem áll Norbi szája! :)))Edo, írd fel magadnak Norbi szövegét, jó lesz azt később olvasni, tudod, olyan gyerekszáj-félét.

Nálunk van anyaszáj, mert bizony eresztek el hülyeségeket: lila színű ringló=kerek szilva no meg a vizityúkra vizikcsát mondtam ... szóval ez lennék én??? :D

Hogy vagytok?

Jah, nálan ágyéki porckorong sérvet állapítottak meg, mert zsibbad a jobb lában, fáj lent a fenekemnél, ha ülök, állok és megyek. Tiszta roncs leszek, mire visszamegyek dolgozni basszus. Nem emeltem rosszul, ez fokozatosan jött elő. Okt. 13 óta küzdök ezzel. Na puszi

1668. Kolli1987
2012. okt. 2. 17:20

Sziasztok!


Edo a lányom novemberben lesz 2. De nem aggódok mert én nagyon későn keztem el beszélni. Jócskán elmúltam már 3 amikor elindult a szám. :) De azóta sokszor lelőni nem lehet, mert annyit tudok dumálni. :D Anyuék még orvoshoz is vittek vele ahol közölték velük, hogy Anyuka még meg is fogja unni még. Mert a doktornő nem figyelt rám amit megakartam mutatni neki ezért arra fordítottam a fejét, hogy nézze meg, hogy mit akarok neki mutatni.

Ma a lányom Papázott és remekül elvoltak. Oda meg vissza van tőle Apum. Hogy milyen aranyos és nincs vele semmi gond sem.

1667. Edo13
2012. okt. 2. 10:38
1666. Edo13 (válaszként erre: 1664. - Kukacc)
2012. okt. 2. 10:35

Nagyon ügyes Némó,hogy ilyen hamar elindult!Vannak gyerekek,akik az átlagnál hamarabb végeznek egyes mozgásokat!Persze mindig lesznek nagyokosok,akik ijesztegetik az embert!Szerintem csak akkor lehet "ártalmas",ha erőlteti az ember!Egyébként minden mozdulatot csinált Ákos-Némó?:) Kúszott,mászott,felállt kapaszkodva és megindult?


Na nehogy azt hidd,hogy én mindig következetes vagyok és,hogy jól tudom kezelni a hisztit!:P

Következetesség alatt azt értem,hogy,ha valamire azt mondod,hogy nem,akkor az legyen nem!Ne az legyen,hogy hisztizik,és akkor megkapja!Tehát előre kell kicsit gondolkodni!Mi lesz ha mégis elgyengülsz és megkapja amit akar...megjegyzi,hogy így el tudta érni a célját,és akkor mindig így fog "kérni"!:)

Pont tegnap olvastam a face-n egy cikket a hiszti kezeléséről...Megkeresem,bemásolom!

1665. Edo13 (válaszként erre: 1663. - Kolli1987)
2012. okt. 2. 10:22

Most Csenge mennyi idős is pontosan?

Norbi kb másfél évesen került be a bölcsibe,és igazán ott indult be a beszélőkéje.Azelőtt is mondta az "alap" szavakat (baba,apa...),de 1-2 hónap bölcsi alatt odaáig jutottunk,hogy utánam ismételte a szavakat,aztán egyszer csak azon kaptam,hogy beszél! :)

Hihetetlen nagy öröm volt minden egyes új szó,és ének-mondóka! :) Most meg sokat nevetünk rajta,nagyon vicceseket tud mondani!Sokszor csak csodálkozunk,hogy honnan veszi ezeket!:) A múltkor kérdezte tőle anyósom,hogy hol lakik,erre rávágta,hogy "Ausztriába".Naaa??? :) Pedig nyáron voltunk ott 1 napot strandolni,és azóta nem is hoztuk szóba...


Tényleg...valaki viszi majd bölcsibe a picúrját?

1664. Kukacc
2012. okt. 1. 09:15

Sziasztok!

Gondoltam, lejelentkezem én is, hiszen ahogy látom, a régi csapat írkál ide :)

Mi jól vagyunk, Némó brutál hisztis, és akaratos.

Elindult, sokan letámadtak ezért( 8hónapos és 3hetes volt, mikor elindult), de az ortopéd orvos megnyugtatott, hogy Ákos úgyis csak azt csinálja, amit tud :)


Kolli! Majd lassan megtanul beszélgetni, nem kell mindent olyan hamar ;)

Súlyoddal mizujs? Futsz még?

Edo! Te milyen trükkökkel tudod a hisztijét kordában tartani? Értem, hogy következetes vagy, de az mit takar? :) Hátha tudnék tanácsot lopni :D

Heg! Az apukák már csak ilyenek, bár meglepődtem, mert este igen-igen bekeményített alvásnál Cuki, le is döbbentem :DD

Gyönyörű a Kis Joa, imádom a szépszeműt :)

Most megyek Lányok, leteszem Ákost aludni.

Puszi!

Gabica

1663. Kolli1987
2012. okt. 1. 09:04

Sziasztok!


Csenge nagyon ügyes. De még nem akar beszélni. Már mint szavakat mondani. Bár a maga nyelvén egy kis dumás csajszi. :)

e nagyon okos és sokat ügyesedett a mozgása.


Ezek az apukák. :) Párom is engedékenyebb. Én is szoktam vitázni amikor a Párom rögtön elsőre megcsinálja azt amit Csenge akar. Én még a nagyszülőknek is szoktam mondani, ha nagyon kiszolgálják a kis lányt, hogy azért ezt ne, mert ha aza jövünk akkor megfogok örülni, mire vissza állítom a rendet.


Kinke milyen volt a hétévgéje?

1662. Edo13 (válaszként erre: 1661. - HegPet)
2012. szept. 30. 21:08

Köszi! :)


Igen,ez megy most nálunk is,ha nagyon bepipul,akkor a saját kezét harapja (volt,hogy véraláfutásos lett).:/ Biztos kinövi majd Joa!Az az igazság,hogy most kell következetesnek lenni!...és tényleg baromi nehéz!Pláne,ha apa enged neki.Nálunk is ez volt/van.Inkább legyen nyugi,minthogy hisztizzen a gyerek!Én meg elmagyaráztam apának,hogy pontosan úgy fog lejönni a gyereknek,ha valamit akar,akkor csak hisztiznie kell,hogy megkapja!

1661. HegPet (válaszként erre: 1658. - Edo13)
2012. szept. 30. 20:48

De ügyes ez a fiú, akkor már nincs az a nagy költség pelusra! :)

Hát Edo, én nem úgy érzem, hogy ki fogja nőni Joa ezt a módszerét, de bízom benne, hogy egyszercsak találko rá jó megoldást. Újabban megharapja a saját kezét ... És tényleg van rosszabb a hasfájásnál és a fogzásnál! ;)

Nehéz kompromisszumokat kötni Joával, mert sajnos néha Gáborom pont az ellenkezőjét csinálja, engedi néha úgy a tudtomon kívül ... :( És később tudom mondani neki, hogy én ezt és ezt nem engedtem meg neki és ő meg miért ... szóval nehéz így.

1660. Edo13 (válaszként erre: 1659. - Kolli1987)
2012. szept. 30. 18:05

Szia!


Köszönjük jól vagyunk.Norbi nő,mint a gomba,és egyre nagyobb dumás!Végre elhagytuk a pelust,és lassan az utolsó foga is kint van,úgyhogy talán hamarosan eljönnek az átaludt éjszakák is (így 2 és fél év után)! :P


Veletek mizu?Csenge beszél már? :)

1659. Kolli1987
2012. szept. 30. 10:09

Sziasztok!


De jó, hogy most feltévedtem ide. :)

Hogy vagytok lányok? Már nagyon régen beszéltünk.

Hegpet, Edo?

Gyerkőcök szépen nőnek?

1658. Edo13 (válaszként erre: 1657. - HegPet)
2012. szept. 27. 10:08

Akkor éppen az nem tetszett neki,hogy fél óra után "elráncigáltam" a laptoptól.:P A youtube-ra van rákattanva,meséket néz.Ő is hisztizik 1000-el,ha nem az van,amit ő szeretne.Nem akarok mindent tiltani neki,általában próbálok vele kompromisszumot kötni,több-kevesebb sikerrel.

Bizony mástól is hallottam már ilyet,hogy a gyerkőc a falba veri a fejét idegességében.Sőt Norbinál is volt hasonló,csak ő meg akarta harapni a falat,vagy a betont.Szerencsére ezt nem sokszor csinálta,hamar kinőtte.Ha nem foglalkozol vele,akkor abbahagyja?

Hát igen...az elején azt hittük a fogzásnál,hasfájásnál nincs rosszabb... :P


Már egy hete szobatiszta a drágám! :)

1657. HegPet (válaszként erre: 1654. - Edo13)
2012. szept. 25. 22:01
De édes lehet ez a Norbi! :D ÉS milyen ügyes is! :D Egyem meg, mi hergelte fel ennyire, hogy ezt csinálta? Képzeld, Joa meg, ha valami nem tetszik neki, hanyatt vágja magát vagy veri be a fejét direkt falba, parkettába, járólapba stb.... elég ijesztően csinálja és sajnos élvezi is és nem tudok ellene tenni semmit. Ha rászólok, akkor annál jobban csinálja. Ez csak fiúknál szokás vagy csak Joa ilyen "egyedi" gyerek ezen a téren?
1656. Edo13 (válaszként erre: 1655. - Sacarnes)
2012. szept. 16. 17:46

Szia!

Abszolút!:)Még pár nap,és tesztelhetsz :)

Amúgy szeretnétek kisbabát?

1655. Sacarnes
2012. szept. 11. 21:00

Sziasztok!


Lehet,hogy nem a legjobb helyre írom,de az ilyen fórumokba,ahova ez illene,nincs aktivitás, és szeretnék valamit kérdezni...

Először is: a mensim eddig gyógyszerrel (május óta nem szedek) és gyógyszer nélkül is max 1 nap csúszással megjött...most ez volt a 3. nap késés. 2-3 napja megy a hasam,napi 5-6 alkalommal...a méhnyakam kemény és hátul van, a méhem környékén néha kicsit fáj,de elmúlik...úgy fáj,mintha meg akarna jönni. A mellem kicsit fáj,mensikor nem nagyon szokott.

Na igazéból arra szeretnék kilyukadni,hogy ezek a tönetek utalhatnak e terhességre? :)

Köszönöm,ha valaki válaszol Nekem! Privibe is jó!

Puszi:Sacarnes

Azt szeretném kérdezni

1654. Edo13
2012. szept. 11. 12:22

Szisztok!


Köszi HegPet,jól vagyunk!Norbi egy igazi csibész!Olyan dumája van,hogy lehidalok!Van,hogy az autóban rászól a páromra "apa,óvatosan vezess".A hiszti nagyon megy mostanában,és néha nem is akármilyen szinten.A múltkor véraláfutásosra harapta a kezét mérgében!:/ Szóval nem egyszerű,de egy simogatása,egy ölelése,ha éjjel hozzámbújik,minden rosszat feledtet!

Aktívan bilizünk,már csak alváshoz kap pelust.Remélem hamarosan már teljesen szobatiszta lesz!


Nagyon ügyi Joa!Norbi olyan nehezen indult el!Nekem a Liliputi bőrtalpú cipője nagyon bejött.Állítólag olyan érzés,mintha nem lenne rajtuk cipő!...Hátha Joa is jobban viselné...


Picianyánál éppen ma hajnalban indult meg a szülés,még várjuk az infókat a tesójától!

1653. HegPet
2012. szept. 8. 20:38

Nagyon eltűnt mindenki! Edo, mizu veletek, Norbi miket csinál már?

Na és Csenge baba? Kolli, milyen volt az esküvőtök? Semmit nem írtál Drága!

Némót meglesem face-n, cuki nagyon, gyorsan megy az idő! :D ÉS ahogy nézem, áll is szépen.

Jelentem, mi jól vagyunk, Jos baba megy 1 hete, pedig csak most lesz 11 hónapos. Muszáj volt venni szandált neki, mert lassan nemigen fog megmaradni a babakocsiban, ha így haladunk. Csak nem szereti a cipőt és meg is értem. Kaki gond úgy nincsen, hogy nem kell használnunk szélcsövet jó régóta, de a kakilás nehéz ugyanúgy. Majd csak kinövi.:) Nő, mint a bolond gomba, már 80-86-os rucit hord és aranyhajú nagyon a kis feje. Priviben megírhatnátok a neveteket, mert nem tudom. Face-n Földlakó megvan, de többiek nem.

Apropó! Találka nagyon nem akar összejönni, de legyen már valami csajok! Segítsetek szervezni kérlek!

Dagimanóról és Picianyáról semmit nem tudok! Puszi Nektek!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook