Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő, ha hitel van az ingatlanon, de nem tudják fizetni? fórum

Mi a teendő, ha hitel van az ingatlanon, de nem tudják fizetni? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 26. 11:02

....ha csak 4 hónapja nem fizetik a hitelt, akkor nem érhet még kevesebbet a ház, mint a felvett összeg.


A házra kapott hitel jóval kevesebb, mint amennyit a ház ér, és a bank is a ház értékét kéri, nem a felvett hitel összegét!

27. dokianya (válaszként erre: 26. - Lonix)
2011. júl. 24. 16:28
Jaj, Te! nem is arról a házról beszéltem, csak egy példát hoztam, hogy a vh reálisan értékeli fel a házat. Viszont most ahogy gondolkodom, ha csak 4 hónapja nem fizetik a hitelt, akkor nem érhet még kevesebbet a ház, mint a felvett összeg. Ennyi idő alatt nem raknak rá olyan sok késedelmi kamatot. Nem? Ha pedig válnak és közös minden, úgy az adósság is feleződik, attól fizetniük kell. Ez alól nem igen tudnak kibújni, esetleg csak ha elhagyják az országot. Sajnos a mai világban ezt már szégyellni sem kell, hogy valaki így járt. Évekbe telik, amíg újra talpra állnak, az biztos, de nem szabad feladni! Én már csak tudom!(de erről inkább nem mesélnék)
26. lonix (válaszként erre: 23. - Dokianya)
2011. júl. 24. 13:38
Gondolom nem 1 szoba-konyhas falusi hazert kapott 10 millio kolcsont.Feltetelezem varosban elhet.
25. lonix (válaszként erre: 18. - Dokianya)
2011. júl. 24. 13:29
Forum indito irta,hogy valnak.Lehet,hogy mar ok sem akarnak ujbol egyutt elni,hanem kulon-kulon.Azert irtam,hogy nem erdemes.
24. dokianya (válaszként erre: 22. - 8ce5c2db7a)
2011. júl. 24. 13:23
Hidd el, amiről én beszélek nem lutri. Vannak lehetőségek külföldön, csak nem egy irodai munkára kell rögtön vágyni. A környezetemben szinte minden 3. család egyik tagja kijár dolgozni, mert nálunk itt a városban szinte semmi munkalehetőség sincs.
23. dokianya (válaszként erre: 21. - Lonix)
2011. júl. 24. 13:20
Hidd el, én is tudom, de a vh a kegyetlensége mellett realista is. Pölö egy szoba konyhás falusi ingatlant nem fog meghírdetni 10 milláért, ha annyi adóssága van a tulajnak (ugye nem feltétlenül lakáshitel). Figyelembe vesz az adott helyen érvényben lévő ingatlan árakat is, tehát reális áron hírdet, mert másként tuti nem lenne rá jelentkező (még úgy sem biztos).
2011. júl. 24. 13:19
nem ezt már nem lehet náluk megmenteni :(Túl nagy lett a távolság köztük,már beszélni se nagyon bírnak egymással. Mind a 2 a másikat hibáztatja :( igazából ez a külföldi munka is lutri. Vagy sikerül vagy nem :(
21. lonix (válaszként erre: 15. - Dokianya)
2011. júl. 24. 13:16
Vegrehajto azon lesz,hogy annyiert menjen el,amennyi a bank fele a kolcson.Nem irtam volna,ha nem tudnam.
2011. júl. 24. 13:16
Ez érthető, de sajnos ez nem mentség a bankok szemében,hogy már mennyi pénzt visszafizettek. Ezt az adósságot már nem fogják elengedni. A bankoknak nincs szívük, de azért a lentebb írtak szerint lehet velük egyezkedni. Tudom,hogy ez most hülyén hangzik, de nem jöhet szóba, hogy külföldön kicsit több pénzért vállaljon valamelyikük munkát és megpróbálják a házat, házasságot megmenteni? Tőlünk rengetegen járnak ki pölö 2 hónapos szezonmunkára, és 500-600 ezret is hazahoznak a 2 hónap alatt (igaz, hajtás is van,de ennyiért meg is éri). Mi is emiatt "szenvedünk" és élünk jelenleg távházasságban, hogy nehogy így járjunk. Férjem külföldön dolgozik átmenetileg, én itthon a 3 gyerekkel. Másként már mi is itt tartanánk.
2011. júl. 24. 13:08
de aki nem tudja fizetni azért nem fizet mert nem tud. Akkor ezek után se fogja tudni fietni :(Nem elég,hogy elviszik az ingatlanjukat. Az ingatlanra úgy adtak hitelt,hogy felbecsülték egy összegre amit ugye a bank utána adott is. Jó pár éve már fizetik is így a bank már kapott vissza elég pénzt. Meg az ingatlant is megkapja. Szerencsétlen emberek meg szenvednek továbbra is :(
18. dokianya (válaszként erre: 17. - Lonix)
2011. júl. 24. 12:57
Hát nem felesleges, mert egyszer csak szeretnének új életet kezdeni, ami nem egyszerű, ha csak halmozódik az adósság a nyakukon.
17. lonix (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2011. júl. 24. 12:55
Ha valnak felesleges egyezkedni a bankkal meg 6 honap halasztast kerni.
16. dokianya (válaszként erre: 14. - 8ce5c2db7a)
2011. júl. 24. 12:54
Mint írtam, unokahugom VH-nál dolgozik és mondta, hogy iszonyat sok munkájuk van. Minden nap újabb és újabb halom anyagot kapnak a bíróságról, innen-onnan. És sajnos most főként a hetvenes-nyolcvanas születésűek jönnek be adósként. Most ért igazán csak ide a válság "szele", most kezdenek egyre többen belebukni a kölcsönökbe és sajnos tényleg egyre többen kerülnek utcára. A vh"dílerek" meg egyre gazdagabbak lesznek. Sajnos.
15. dokianya (válaszként erre: 13. - Lonix)
2011. júl. 24. 12:51
De írta lentebb, hogy az ingatlan már kevesebbet ér, mint a kölcsön összege. És egyébként reális áron írják ki az árverést. Ha az ingatlan ér 6 millát és 10 milla a tartozás, akkor a különbség fenn marad adósságként. És ami a szívás. Legelőször a vh díja és felmerülő költségek kerülnek levonásra a befolyt összegből és a fennmaradót rakják be az eredeti tartozásba.
2011. júl. 24. 12:48
tudjátok azért azt nem értem,hogy ha már szerencsétlen emberek bukják a házukat,családok utcára kerülnek,miért verik még így is őket?
13. lonix (válaszként erre: 1. - 8ce5c2db7a)
2011. júl. 24. 12:46
Annyiert arverezik el,amennyi ki nem fizetett kolcson van meg rajta.Plusz meg a vegrehajto dija es a birosage,ha oda kerul az ugy.Ezeket a vegrehajto mind beleszamitja es annyiert lesz meghirdetve az arvereskor.Annyiert is fog elmenni,hogy megkapjak a penzuket.Nem ugy,hogy elarverezik pl-ul 4 millioert aztan a fentmarado 6 millkat majd letiltjak a volt tulajdonostol utolag.
12. dokianya (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2011. júl. 24. 12:42
Mindenképp ez lenne a legésszerűbb!
2011. júl. 24. 12:26
próbáljanak megy egyezkedni a bankkal. Később fizetik ki, alacsonyabb részlettel. meghosszabbodik a futamidő. Lehet kérni - fizetési nehézség esetén a részletfiz. fefüggesztéásét is, úgy tudom, hogy kb 6 hónapora adják meg. Azért már nem olyan szemetek a bankok sem mint pár éve.
10. Mudaka (válaszként erre: 9. - Dokianya)
2011. júl. 24. 12:22
Igaz.
9. dokianya (válaszként erre: 8. - Mudaka)
2011. júl. 24. 12:20
Igen, tényleg vh függő, de az a "tapasztalatom", hogy egyik sem vajszívű. (Unokahugom Vh-nál dolgozik)
8. Mudaka (válaszként erre: 5. - 8ce5c2db7a)
2011. júl. 24. 12:17
33 % tiltható le, ha több végrehajtás is van, akkor összesen 50 % hajtható be. És sajnos végrehajtótól függ, mennyire erőszakos a behajtás. De vihetnek bútort és minden ingóságot ( kivéve a gyerek dolgai). Jobb megállapodni a bankkal.
2011. júl. 24. 12:15
Ismerőseid körében terjeszd!
2011. júl. 24. 12:14

[link]


Ide regisztrálj ! Összefogás ! Itt történik valami reménykeltő ! Olvasd át az egészet és csatlakozz !

2011. júl. 24. 12:13

Mind a 2en 100ezer alatt keresnek. Van más hitel is a csaj nevén(azt fizeti rendesen). A nevükön ezen az ingatlanon kivűl semmi nincs,még egy motor se.Albérletbe mennek. a Fizujuk hány % nyúlhat a bank?

köszönöm az eddigi válaszokat ezt próbáltam nekik én is magyarázni

4. dokianya (válaszként erre: 2. - Mudaka)
2011. júl. 24. 12:10
Igen, árverés lesz a vége, de ugye ez nem garancia, hogy el is tudják adni az ingatlant (még áron alul sem).
2011. júl. 24. 12:09
Én szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben, de úgy gondolom, hogy előbb-utóbb végrehajtóhoz kerül az ügy és el fogják árverezni a házat. (ami vagy elkel vagy nem) Lényeg, hogy a tartozás örökre a nevükön marad és ha a későbbiekben lesz valami a nevükön, szintén végrehajtás alá kerülhet. És tuti, hogy hitelt a büdös életben nem kapnak, ameddig tartozásuk van. Tehát szerintem jobb megoldás lenne ha megpróbálnának a bankkal egyezkedni és legfeljebb felváltva fizetni. A 4 hónap még nem olyan nagy idő relatíve, szerintem találnának megoldást. Az egyik ismerősömnek még a hitel felmondása után is megengedték, hogy visszafizesse az adósságát, mert így legalább a bank is megkapja a pénzét. Sajnálom őket, mert tudom, hogy sok kapcsolat az anyagi problémák miatt megy csak tönkre. Sok sikert a megoldáshoz.
2011. júl. 24. 12:04

Szia!

A bank elviszi majd a házat, elárverezik akár nagyon kevés összegért is. A fennmaradt tartozásért továbbra is a volt tulajdonosok ( hitelfelvevők) felelnek. Így ha lesz újabb tulajdonuk, vagy munkabér, bármi ingóság mindent visznek, addig amíg a tartozás fennáll. Sajnos.

2011. júl. 24. 12:01

Egy nagyon kedves ismerősömék már 4hónapja nem tudják fizetni a lakáshitelüket. A bankok állandóan fenyegetőznek. Ők válnak a sok vita miatt.(pénz) Az ingatlant elhagyja mind a 2 fél,mennek a saját útjukra,viszont fizetni nem is tudják és már nem is akarják. még Sok-sok év lenne hátra több,mint 10millás a tartozás. Az ingatlan mondhatjuk azt,hogy a felét se éri,így eladni nem tudják. Mi lesz velük? Hogyan hajtja majd be a bank a tartozást. Hiába mondom,hogy ez nem jó nekik,így döntöttek. Tény,lassan már a 3x kéne fizetniük a felvett összegnek. Ez tette tönkre a kapcsolatukat is :( Van itt esetleg olyan,aki átment ezen? Mit tesz a bank majd?

Köszi a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook