Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen postaköltséget adhatok meg Vaterán?. fórum

Milyen postaköltséget adhatok meg Vaterán?. (tudásbázis kérdés)


1 2
31. kevian (válaszként erre: 30. - Csandi1973)
2011. júl. 25. 16:07
Ma már pont ezen megy a vita. Írtam a vaterának, hogy több postát kér. Először csomagolásra, benzinre és sorban állásra hivatkozott. Megírták, hogy nem lehet, be is másoltam az egész vaterás válasz emailt. Ma viszont már azt írta nem fog nekem a postán borítékot vagy dobozt venni a saját pénzéből. A vicc az, hogy reggel közöltem vele, nem kell a termék. Kedvesen további sok sikert kívántam neki az üzleteléshez..erre nem hagy békén. Mondjuk szerencsére a férjem email címét ismeri, úgyhogy max őt zaklatja majd ez a kattant tyúk még egy darabig! :D
2011. júl. 25. 15:59
Amikor lemérem a csomagot, és nagyon necces, határon van, a magasabb költséget írom, de nem zárom le véglegesen a csomagolást. Amikor a postán kiderül, hogy kevesebb, akkor a különbözetet bele szoktam tenni a termék mellé, nem egyszer csináltam már ezt meg. Persze mindig igyekszem a pontos postaköltséget megadni, de az én mérlegem is téved néha. Azt viszont sosem engedtem meg magamnak, hogy elnyeljem a többletet, vagy a postaköltségen kívül mást is felszámoljak.
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Kevian)
2011. júl. 25. 09:43
1szer nekem is többet kértek,értékelésben le is írtam,hogy dupla pk.t kért.A válasz az volt,hogy csomagolás,utiköltség,egyebek.csessze meg.
28. kevian (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2011. júl. 24. 18:50
Köszönöm szépen!!!
27. trapiti (válaszként erre: 26. - Kevian)
2011. júl. 24. 17:37
Elméletileg tud, de kap egy figyelmeztetést. Ha ezek után negatív értékelés ad, mert Te nem fizeted meg az indokoltnál magasabb postát, még egy figyelmeztetés és szerintem ki is zárják. Amikor figyelmeztetik, fel is hívják a figyelmét hogy szabálytalanul jár el, és emiatt nem adhat negát.
26. kevian (válaszként erre: 25. - Bodu)
2011. júl. 24. 17:32

Én úgy tudom, ha írok a kapcsolatfelvételre, akkor nem is értékelni. Vagy tud???



Egyébként lett írva a ,kapcsolatfelvételre most várjuk a választ, hogy kinek is van igaza...?

25. Bodu
2011. júl. 24. 16:20
A Vatera szabályzata szerint tilos csomagolási költséget felszámolni(akkor mindenki hasraütés-szerűen találhatna ki postaköltséget).Írd ezt meg neki,és hivatkozz a szabályzatra.Hiába ad negatívot,ha elolvassa bárki az erre adott válaszod,világos lesz,ki az inkorrekt...:-)
24. trapiti (válaszként erre: 22. - Kevian)
2011. júl. 24. 16:11
Kapcsolatfelvételnek küldd tovább a levelét :)
2011. júl. 24. 16:10

Sziasztok!


Ha irreálisan magas postaköltséget kér valaki - még ha azt fel is tünteti a temréklapon - az szabálytalan. Ha leütötted így, akkor sem vagy köteles megfizetni, kell írni egy e-mailt az eladónak, hogy mérje le pontosan a terméket és adja meg a súlyt és a postköltséget is. Ha csomagolásra v. másra hivatkozik, a levelet továbbítani a kapcsolatra, majd Ők figyelmeztetik. Ha kifizeted és mégis kevesebb a postája, vissza lehet kérni a különbözetet, ha nem küldi negatív, a részletes értékelésben külön meg is lehet jelölni, hogy túl magas postaköltséget számolt.


Vevőként ha a valós posta több mint amennyit az eladó előre számolt, nem kötelező de illendő és becsületes dolog kifizetni a különbséget. Természetesen kötelezni csak a terméklapon feltüntetett összeg megfizetésére lehet bárkit, de én nem tudnék tükörbe nézni ha ezen akarnék pár száz forintot nyerni...

22. kevian (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2011. júl. 24. 13:37
Nekem sem lenne probléma, ha a valós postáját kérné. Viszont nem is tagadja, hogy nem annyit kér, mint amennyi a posta költsége, mert neki ebből az üzletből adódóan járulékos költségei vannak.
2011. júl. 24. 10:09
A postaköltséget pontosan én sem tudom sosem,ezért a megjegyzéshez odaírom,hogy a postaköltség saccolva van,később pontosítjuk.Nekem ebből még sosem volt problémám.
20. kevian (válaszként erre: 19. - D89d9f2f77)
2011. júl. 24. 09:27

Ez jó! :D

Meg is írom neki. :PP

2011. júl. 24. 09:01

én nem fizetném ki a 800ftot!cipő kopásra nem számolt fel?:)

volt hogy én eladtam egy rugi csomagot 400ftért és és írtam be hogy 530 a posta,de több volt,nekem se utalták vissza a különbözetet,de ez volt fordítva is!

18. r-iett (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. júl. 24. 08:58
Csomagolni, postára jutni és sorban állni....ha ezért több a postaköltség akkor egy negatív értékeléssel kísérve nem tartanák igényt a cuccára.
17. kevian (válaszként erre: 15. - Iloverunning)
2011. júl. 24. 08:54

Így van, ezért nem indítok én egy forintról. :D

Mondjuk aki sajnálja odaadni annyiért, írjon minimál árat.

16. kevian
2011. júl. 24. 08:53

Mikor licitáltunk értesítést nem kaptunk valamiért. Most átnéztem az emaileket és tuti, hogy nem habár nem is emlékeztünk rá. De most, hogy megnyertük is csak annyit kaptunk, hogy; A vásárolt áru ára: 11 Ft

Választott fizetési mód: Ajánlott levélként előre utalás után

15. iloverunning (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2011. júl. 24. 08:50
Ezzel számolni kell:)
14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Iloverunning)
2011. júl. 24. 08:49
Azért, mert azokat többen megnézik. Nyilván.
2011. júl. 24. 08:48
Sajnos nekem is volt már panaszom ilyen 1 Ft-os aukciókkal. Nem értem, miért úgy hirdetik, ha nem akarják annyiért adni.
12. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Kevian)
2011. júl. 24. 08:48

Amúgy én belinkelném neki a postai díjszabás táblázatot, abban sehol nem szerepel 800 Ft-os összeg, és kérném, hogy mondja meg pontosan mennyi a súlya csomagolva a terméknek.


ez alapján te is meg tudod határozni, mennyi a postai díja, és csak annyit utalnék.

11. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Kevian)
2011. júl. 24. 08:47

irreálisan magas összeget nem írhat(sz) oda, mert szabálytalan, jelenthetik az aukciót, s akkor a tv leveszi.


Amikor már licitáltál, elvileg minden, a terméklapon történt változásról kell kapjál értesítést, úgyhogy nem biztos, hogy a licit után írta át.

10. iloverunning (válaszként erre: 7. - Kevian)
2011. júl. 24. 08:46
Ha nem volt feltüntetve, akkor kérd, hogy mérje le, és nézd meg a posta mennyiért hozná.
9. kitrákotty (válaszként erre: 6. - 4ef9451d27)
2011. júl. 24. 08:45

Például megnézném, amikor megérkezik a csomag, hogy mennyiért adta fel, egyszerű.


ha kiderül, hogy tényleg többe került a postája, akkor átutalnám neki a különbözetet, nem tehet róla, lehet hogy rosszul mér a mérlege, stb. én is kerültem már ilyen helyzetbe eladóként (mondjuk nekem nem utalták át a különbözetet).

8. iloverunning (válaszként erre: 6. - 4ef9451d27)
2011. júl. 24. 08:45
Ne utald át neki, miért nem nézett utána előre, hogy mennyi lesz. Nekem volt már ilyen, hogy drágábban küldte, mint amennyit utaltam, és olyan is hogy én küldtem drágábban, egyik esetben sem a vásárló fizette a különbözetet.
2011. júl. 24. 08:42

Nem volt feltüntetve neki semmiféle költség a terméklapon. Elvileg mikor licitálva lett rá, kiírhatta, hogy 800 forint a postája, de azt tényleg nem lett figyelve. Ez mérvadó lehet?

Akkor ha én valakinek 5000 forintot írok oda egy terméknél, amit a posta 315 forintél visz el, akkor azt nekem kifizetik a vásárló??? Mert akkor ebből tök jól meg lehetne élni. :)

6. 4ef9451d27 (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. júl. 24. 08:41

na én dettó így jártam...Leütöttem 200 ért egy könyvet.

780-at kért a csajszi cakum-pakk póstával...

Én elutaltam neki,erre ma jön a mail hogy 810-ért adta fel + 200 a könyv ezért utaljak még 230 Ft-ot.

Szerintem ez a pofátlanság teteje...Én egyszer már elutaltam becsületesen amit kért...

Ti ilyenkor mit tennétek?

2011. júl. 24. 08:38

Nézd meg a terméklapon, hogy mi volt feltüntetve.

ha ott a 800 volt, akkor te ezt a licitálással elfogadtad.


ha nem, akkor jelentsd a kapcsolatfelvételen, ugyanis szabálytalan, ha az eladó csomagolási és egyéb költséget számol fel a postai díjon kívül.

4. nemmaci (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. júl. 24. 08:33
a terméklapot vissza tudod nézni. ott meglátok, hogy mi volt feltüntetve az szállítási információknál. sajnos sok eladó nem a korrekt, tényleges költséget számolja fel a küldés díjának.
2011. júl. 24. 08:29

Sikerült megnyernem egy terméket 11 forintért. Az eladó kitalálta, hogy a posta költsége 800 forint, pedig szerintem max 580. Erre azt írta, hogy neki csomagolni, postára jutni és sorban állni is kell. Nem volt "i+" oldala. A terméklapon ez előre felsorolva nem volt. S még most mikor megírtam neki, hogy sokallom a postát, negatívval fenyegetőzik.

Sajnos nem én licitáltam, hanem a férjem, így nem tudom, hogy mi is volt átvételi lehetőségként megadva.

2011. júl. 24. 08:26
Mikor a vaterán egy terméket eladásra kínálok és kiválasztom feltöltéskor a postai úton való küldést, ott én olyan összeget írhatok be, amilyet csak akarok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook