Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek melyik diétával lehet a legeredményesebben fogyni? fórum

Szerintetek melyik diétával lehet a legeredményesebben fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Rozália (válaszként erre: 50. - 3a8f3f8f11)
2011. nov. 25. 07:56
Azt ugye tudod, hogy a tk lisz és a fehér liszt ch tartalma között szinte nincs is különbség, csak a tk kalóriában szegényebb.
2011. júl. 24. 16:20

Biztos van ennél egészségesebb diéta is.. Csak nekem bevált az hogy nem kellett semmiről lemondanom, bármit megkívántam nem ettem, mert tudtam majd 2 nap múlva ehetek azt.


Szóval egyszer bevált, remélem most is befog:)

58. 2f0d5cd304 (válaszként erre: 56. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 24. 15:58

Az, hogy utána elkezdted az én meglátásom szerint nagyon sokat segített a megtartásban.

Egyébként úgy veszem észre, hogy egyre többen diétáznak szerencsére tudatosan, úgy látom, te sem csak nekimentél, hanem azért az írásod alapján igyekeztél ez egészséges ételek felé is tendálni. Érdekes pl. az Aatkins-féle diétát megnézni, mára már az sem zárja ki a szénhidrátokat. mellesleg nekem az sem igazán tetszik. Na ott pl. simán izmot bontanak, hiába van fehérjebevitel.

2011. júl. 24. 15:54
12-13 akarok még fogyni, nem 23-at:DDDDD
56. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 55. - 2f0d5cd304)
2011. júl. 24. 15:53

Hát én a többiekről nem tudok nyilatkozni csak saját magamról. Én amit fogytam vele teljes egészében megtartottam, sőt még így-úgy hozzá is tettem 5-6 kilót. Na de nekem nagyon sok volt a felesleg, így még 12-23-at mindig szeretnék, ezért fontolgatom hogy újra kezdem.


Az is igaz, hogy úgy nem szedtem vissza, hogy figyelek a kajára általában, mennyiségre és minőségre is.


Testzsír százalékot mérni nem szoktam, de nem régen voltam dokinál, ő azt mondta teljesen normális, habár a pontos százalékot nem kérdeztem és ő se mondta. Nekem elég volt annyi, hogy normális:D És őszintén azt se tudom hogy mondjuk egy évvel ezelőtt mennyi volt, vagy hogy javult e vagy romlott e.. amíg normális addig nem is érdekel:D


Sprotra pedig szintén a saját példám, semmit de az ég világon semmit nem sportoltam a diéta alatt, utána kezdtem el, és a mai napig is kondiba járok, nagyon szeretem is.

55. 2f0d5cd304 (válaszként erre: 50. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 24. 15:41

Ne érts félre én sem kötekedni akarok, csak számomra nem elfogadható az, ha nincs napi szinten fehérje bevitel. Mellesleg súlyzós torna mellett szerintem szükséges is, de a testépítők szerint is:) Semmi bajom a zöldséggel és a gyümölccsel, sőt, az alacsony glikémiás indexű szénhidrátokkal sem, csak önmagában kevésnek tartom.

Viszont tény, hogy ez a diéta nem szabályozza a bevívendő szénhidrát minőségét - sőt. egyáltalán nem tartom egészségesnek, hogy főétkezésként pl. tortát javasol. Persze álszent vagyok, mert zokszó nélkül megenném a tortát főétkezésként, viszont tudom, hogy nem egészséges:D

Ugyan akkor azt is elfogadom, hogy nagyon sokan sikeresen megszabadultak sok kilótól ezzel a diétával, de azért arra kíváncsi lennék, hogy egyrészt hányan híztak vissza utána, másrészt valóban csak zsírt vesztettek-e. az is érdekelne, hogy akik megtartották amit lefogytak, vajon sportolnak-e valamit.

54. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 52. - 6b006fc769)
2011. júl. 24. 15:23

Ha egyféle táplálék van a gyomrodban egyszerre, azt sokkal hamarabb megemészti a szervezet, és az energiáit a már meglévő felesleg lebontására tudja használni. Ez nagyon leegyszerűsítve, de nem tudom olyan nagyon szépen megfogalmazni:DDDDD

A lényeg, hogy nincs túlterhelve a szervezet, nincs puffadás, nincs gázosodás.. A gyorsabb emésztés által felgyorsul az anyagcsere is.. Szóval amit lentebb írt valaki, hogy lelassul az nagyon nem igaz.. Tényleg napi többször elküld wc-re:D

53. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 51. - 6b006fc769)
2011. júl. 24. 15:19

Hát a diéta az nem mozgásról szól, ahogy a mozgás sem diétáról..:D


Az meg hogy nem szabályozza a CH minőségét.. Hát, a gyümi és a zöldség a minőségibb ch-ból való.. CH nap meg rajtunk múlik, igaz nem írja elő a tk lisztet, de őszintén azt nem is teheti meg sok mindenki. És nagyanyáink korában még a tk liszt sem létezett..:D


Az meg, hogy fehérje szegény.. ezzel se értek azért egyet, mert 4 naponta egy teljes napig fehérjét etet.. ezt nem mondanám szegénynek, és nem is mindenki gyomra bír ennél több fehérjét.. Én pl nem eszek mindennap fehérjét, nem is kivánnék többet enni..


De ez mondjuk szubjektív, hogy ki mit szeret, ízlés kérdése. De az egészség szempontjából biztos, hogy annyi hátránya is van a túlzott fehérje fogyasztásnak, mint a fehérje "szegénynek". Bár nem látom be mitől lenne ez szegény..

52. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 24. 14:46
Igazából a szétválasztásnak mi értelme van azon túl, hogy az ember nem zabál össze egyszerre mindent?:)
51. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 24. 14:43

nyilván ezt is lehet több ésszel és ész nélkül is csinálni:))

Nem a sok CH-val van a bajom, hanem azzal, hogy ez nem szabályozza a minőséget és három napig gyakorlatilag csak azt eszel- azaz fehérjét, zsírt nem (bár olajos magvak, oliva kiskaput jelent, ja meg a CH napon a torta krémjében tömegével lehet zsiradék:D ). egyértelmű, hogy a szervezet elsősorban CH-ból nyer energiát, de figyelmi kellene a glikémiás indexre. Igazából tényleg azzal van a bajom, hogy fehérjeszegény az étrend.

Ja és nem követeli meg a diéta a rendszeres mozgást sem - szerintem aerob és izomerősítő egyaránt szükséges.

2011. júl. 24. 14:28

Ja azért kérdeztem, mert gondoltam, hogy nem és azért beszélsz ilyeneket.. Mivel koplalni nem koplalsz közben, sőt.. Aztán, hogy az anyagcsere lassulna azt is kétlem, mert ez volt az első és egyetlen diéta ami mellett napi többször is látogattam a wc-t:)


A többi nagyon okos elmélet megállja a helyét, csakhogy a gyümölcs mellett azontúl, hogy ch még áll jó néhány pozitív érv is, a keményítő zöldség nem látom be ezekkel milyen kárt tennék magamban. Zöldség és gyümölcs a 4 napból 2.


És akkor még marad a fehérje, aminek túlzott bevitele ugye elsavasodáshoz vezet, kivéve ha éjjel nappal csirkemellet eszik az ember, de az hosszú távon rohadt unalmas.


És a ch nap.. nos, ezzel az eggyel egyet értek, ez tényleg nem a legegészségesebb, de itt is vannak alternatívák amikkel lehet javítani, pl fehér liszt helyett tk liszt, stb. És különben szerintem ez a diéta nagy sikere kulcsa, hogy vannak ezek a napok, amiken esetleg belefér egy kocka csoki, vagy egy szelet pizza, semmiről nem mond le az ember lánya, így nem adja fel 1 hónap után az egészet.


És tulajdonképpen ez az a diéta amiben mindent megkap a szervezet, maximum nem egyszerre. Ellentétben rengeteg más diétával ahol erről vagy arról le kell mondani.


De szólj, ha tévedek, én csak a meglátásom írom, nem veszekedni szeretnék. És ettől még elviekben sok dologban igazat is adok neked, bár kiegészíteném azzal, hogy az izom úgy épül le ha nem sportolsz a diéta mellett megfelelően, mert ugye ott se mindegy hogy mit és hogy..


Nem jól gondolom?


Ja különben most nem 90 naposozok,tavaly ősszel csináltam, akkor nekem segített. És most azon gondolkodom még egy 10 kiló erejéig megcsinálom újra..


Ja még annyit a végére, azt ne hidd, hogy koplaltam, mivel a magamra igazítottam és a napi 3 étkezés helyett én 5x, de legalább 4x ettem. És emellett nálam soha nem volt mennyiségi korlát ezt bevallom töredelmesen.. Ettem amíg jól laktam. És mégis működött. Igaz nagyobb volt a súlyfeleslegem, mint most, így ha most elkezdem, lehet hogy erre is figyelnem kell majd..

49. diorissimo88 (válaszként erre: 40. - 2f0d5cd304)
2011. júl. 24. 14:08
Szerintem ez a jó válasz! :):):)
48. diorissimo88 (válaszként erre: 39. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 24. 14:07
Én mikor a 90 napossal próbálkoztam, nagyon rosszul voltam már pár nap után.Fogyni viszont nem sikerült, úgyhogy nem erőltettem.Nekem nem jött be. :(
47. diorissimo88 (válaszként erre: 17. - Volpertinger)
2011. júl. 24. 14:05
Igen. Rosszul fejeztem ki magam..:)Szokás szerint siettem. Én is eszem szénhidrátot, persze, csak a fehérlisztet, rizst, burgonyát, ezeket kerülöm. Helyette teljes kiőrlésű dolgok, de csak módjával az is. :)
2011. júl. 24. 13:47
torna mellett és nagy tömegnél működhet, amikor nem nagy baj, ha valamennyi izmot is veszít a fogyózó, de egyáltalán nem tartom egészséges megoldásnak.
2011. júl. 24. 13:46
nem is áll szándékomban.
44. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 43. - 2f0d5cd304)
2011. júl. 24. 13:33
Nem próbáltad még ezt ugye? :D
2011. júl. 24. 12:57

A 90 naposban 1 nap viszel be fehérjét, 3 napig megvonod magadtól. Az izom fehérjékből épül fel, ha nincs fehérje, gyorsabban leépül, mint a zsír, és amikor csökken az izom, csökken a kalória égetés hatékonysága is.

Visszatérve a 3 maradék napra: 3 nap gyakorlatilag szénhidrátot fogyasztasz(a keményítő is CH, a gyümölcs is zömmel CH a CH pedig egyértelműen CH...). Valószínű, hogy ha ezzel csökken a súlyod, akkor kevesebb kalóriát vittél be, mint amennyit elhasználnál, így koplalsz. Ha koplalsz akkor a szervezet először elkezdi bontani az izmot, mert az többet "fogyaszt", mint a többi szövet, ha ép nem használod, nincs is rá szükséged alapon, az anyagcsere lelassul, még kevesebb kalóriára lenne szükséged, de persze ezt nem követed, így ugyan annyi kajából azonnal zsír formájában raktározni kezd a szervezet.

42. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 41. - 2f0d5cd304)
2011. júl. 24. 09:36

De miből tudod, hogy izmot bont és nem zsírt éget? Zsírégetéshez mozgás kell, na de nem csak ennél a diétánál, mindegyik másiknál is.

Nem kötözködök csak meg akarom ezt érteni :D

Mert a 3 hónap alatt lehet vele fogyni mondjuk 8-10 kilót, az pedig egyáltalán nem olyan sok, hogy ne lehetne zsírból fogyni..

41. 2f0d5cd304 (válaszként erre: 39. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 23. 23:40

Izomgyilkosnak tartom.

Nem zsírt éget, hanem izmot bont. A szervezet elzsírosodásához vezet, hiába mutat keveset a mérleg, ha a tükör aljas marad.

2011. júl. 23. 23:38

szénhidrát fogyasztásnál át kell állni az alacsony glikémiás indexű termékekre, ill. azokkal is csínján kell bánni, elegendő fehérjét kell bevinni, nagyon kevés zsírt, a telített zsírsavakat illene elkerülni. mindezekkel együtt sok aerob mozgást végezni.

Kitartás kell hozzá és nem fogyókúraként felfogni, hanem áttérni, életmódot váltani.

2011. júl. 23. 21:40
90 napos diétával hogy álltok?:D
2011. júl. 23. 21:16

én is úgy hallottam, hogy durván hizlal a fruktóz (élelmiszeriparis barátnőm mondta) :S


de mindenki abban "hisz" amiben akar

37. timycat (válaszként erre: 25. - F1fee9d062)
2011. júl. 23. 21:14
egyáltalán nem egészségtelen a csoki, csak minőségit kell enni mértékkel; étcsokit, magas kakaó %-ost, mértékkel igazi szépség-bomba
2011. júl. 23. 20:58

Ez jó kis fórum, csókolom!

Szerintem mindannyian gebék vagyunk, és itt rágjuk a gittet!


Csókolom! :)

35. Volpertinger (válaszként erre: 30. - 2a4f521b34)
2011. júl. 23. 20:49

Nem is tudom, érdemes-e belemenni.

Mert szerintem eléggé nem érted ezt a cukor-dolgot.

Amit sima cukornak nevezel, az szacharóz. Bonyolultabb szerkezetű vegyület, mint a gyümölcscukor (fruktóz), nehezebben emészthető, sokkal inkább raktározódik, röviden egészségtelenebb.

A fruktóz könnyebben emészthető, a szervezetünk könnyebben, gyorsabban bontja.


Tehát ha valakinek a cukorbevitele tisztán fruktóz vagy glükóz, tehát gyümölcscukor, akkor ugyanakkora mennyiség bevitelével lényegesen jobban jár, mint ha ugyanakkora mennyiségű szarcharózt visz be.


Csókolom.

2011. júl. 23. 20:49
és már ne is haragudj de 28as hozzászólásod elég durva...:)))
33. Hello Titti (válaszként erre: 32. - 2a4f521b34)
2011. júl. 23. 20:47
kapaszkodj meg nekem sem...170 cm vagyok és 54,5 kg....kell képet is küldök....okoska...:)
2011. júl. 23. 20:46
biztos Anettka a példaképed :) meg úgy látszik kb. 13 éves lehetsz... :) Na mindegy, nekem nincsnek súlyproblémáim.
31. Hello Titti (válaszként erre: 30. - 2a4f521b34)
2011. júl. 23. 20:39
yeee drága...én nem mondtam,hogy a fruktóz rossz...az jó..csókolom...:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook