Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek egy Osho idézetről fórum

Mi a véleményetek egy Osho idézetről (beszélgetős fórum)


2011. júl. 24. 15:24
Igen, tudom, kiragadni egy rövid idézetet az lehet, hogy kevés, az egész könyv ismerete kellene az értelmezéshez. Én úgy értelmezem, hogy itt a Földön Embernek nevezett lények vagyunk, valóban értelmesebb lények által megalkotott, nagyon távoli értelemben mondható "szerkezet" vagyunk, akik a kapott test-szellem-lélek hármasával válunk érző, tudatosan cselekvő emberré. Leegyszerűsítve persze egy kissé, mert ebbe beleszólnak az ősök génjei, az általuk szerzett és átadott tapasztalat és tudás beépülése a következő generáció életútjába.
12. casela
2011. júl. 23. 14:10
Én például ezt is szeretem, ez is ebben a könyvben van: " Ha azt szeretnéd, hogy gyönyörű rózsáid legyenek, kezdd el gondozni a talajt."
11. cel (válaszként erre: 1. - Cacb6d36d6)
2011. júl. 23. 13:44

Nem tudom megítélni így az idézetet, mert ki van ragadva a szöveg környezetből.


De ha elkezdjük boncolgatni, akkor az jön le belőle, hogy a lélek tesz azzá amik vagyunk, azaz a testünk a hardver és a lélek a szoftver, ami egyedivé, minden mástól különbözővé, élővé tesz. Hát kb. ennyi:)

10. 10c97b2309 (válaszként erre: 1. - Cacb6d36d6)
2011. júl. 23. 13:37

Hát én olvastam tőle idézetet és az szép terjedelmes...két mondatot kiemelni nem igazán jó, mert az értelmét lehet hogy elhagytad valahol. :D Ha meg az egészet beidézed akkor megint más jön le... Szerintem.


De ezt én úgy értelmezem hogy embernek hívod magad, de fogalmad sincs mit jelent. Csak azt teszed amit az anyagi világ megkövetel, holott mindenki több mint aminek látszik....mert mindenki ugyanonnan jött, mindenkiben benne van Isten fénye és mindannyian az Ő Gyermekei vagyunk....

9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Cacb6d36d6)
2011. júl. 23. 13:30
Attól függ, milyen kultúrában, társadalmi környehezetben fogalmazták meg. Egy japán közegben hmmmmmm. Az emberi fantázia szinte végtelen...
2011. júl. 23. 13:29
Ez egy nagyon jó könyv! Nem rég olvastam:)
2011. júl. 23. 13:28
Szeretem Osho idézeteit, de sztem egy két mondatot nem érdemes kiemelni az egészből. Nem kötekedésből írtam. A további fejtegetései mind egy nagy egészet alkotnak, és globál nyernek értelmet. A nagy egészen érdemes agyalgatni szerintem.
6. 0525bacddd (válaszként erre: 4. - Ef3ace0e2f)
2011. júl. 23. 13:22
Szépen megfogalmaztad.
2011. júl. 23. 13:22
Gépiesnek mondhatjuk a lelketlenül végzett tevékenységeket.
2011. júl. 23. 13:20

Az ember tudatlan lélek nélkül csupán egy gép, mely eszköz a létezésben. A gépies létből kiemelkedni azáltal lehet, hogy lelkünket fejlődésre bírjuk.

Pl sok-sok Osho idézet olvasásával.

3. 504d3546bf (válaszként erre: 1. - Cacb6d36d6)
2011. júl. 23. 13:18
szeretnek megismerkedni egy szerelmes gepel.
2011. júl. 23. 13:16
Csak ennyi az idézet,vagy lemaradt belőle kis kiegészítés?
2011. júl. 23. 13:07

Kíváncsi lennék, ki mit mond az alábbi idézetről.Engem érdekel ez a témakör, nem véletlenül került a kezembe ez a könyv.A címe:Az élet misztériumai. Az idézet:

"Az ember közönséges állapota szerint csak egy gépies, mechanikus szerkezet.Csak névleg vagy ember,de valójában csak egy jól képzett, ügyes gép vagy.

Ha végiggondoljuk, igaz is lehet. Lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook