Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyám két naponta mostmár ilyen zöldes sárga "nedvet" hány! Azt mondják az az idegessék jele! Mitől lehet ez? fórum

A kutyám két naponta mostmár ilyen zöldes sárga "nedvet" hány! Azt mondják az az idegessék jele! Mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. ranna (válaszként erre: 55. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 24. 13:38
Ez egy jó hír, örülök neki. :)
56. d62762eb79 (válaszként erre: 51. - 625b4da9ec)
2011. júl. 24. 13:38

mandolin: nem szárnyasokról beszéltem, hanem konkrétan a csirkéről.

írtam azt is, h abból is módjával.

de lehet, h igaza van a dokidnak, és abból se szabad semmit.én nyers csontot sose adok kutyának, ezek eleve előfőzött csontok, szét tudnám rágni én is, de nem erről van szó.

de te ezt tudod.

55. pillangó86pillangó (válaszként erre: 53. - Ranna)
2011. júl. 24. 13:36
jól, ma nem hányt, bár sokat alszik, de ez a hülye idő őt is kikészíti :) köszönöm a kérdést :)
2011. júl. 24. 13:30
OK.
53. ranna
2011. júl. 24. 13:30
Topiknyitó, hogy van a kutyusod?
52. pillangó86pillangó (válaszként erre: 50. - D62762eb79)
2011. júl. 24. 13:22
én nem szárnyasok csontját adom neki, hanem amiből leves készül pl, és én se naponta adok neki, hanem hetente kéthetente egyszer! Szerintem senki nem próbálja jobban védeni a kutyáját mint a saját gazdája! gyereket se egyformán nevel az ember!
51. 625b4da9ec (válaszként erre: 50. - D62762eb79)
2011. júl. 24. 13:20

Bocsi, de én úgy tudom, a szárnyasok csontja (a csirkéé is) a legveszélyesebb, mert éles-szilánkosra törik.


Lehet, hogy nem jól tudom, a "mi" állatorvosunk mindenesetre nem javasolja a csontot.

2011. júl. 24. 13:16

elnézést, nem hagyom a fenébe. nem is neki szántam a hszt-t, de ha már válaszolt:

re 50. pillangó86pillangó


csirkecsont, maximum. és az se gyakran. (én is szoktam venni főtt csirkehusit, csonttal, imádják. de ez ritkán van)

egyéb szárnyasok, pl. pulyka, liba, kacsa, veszélyesek lehetnek.

nem is beszélve a sertés. marha- és egyéb csontokról.

csak azért írom, mert én is rohadtul megjártam akkor, amikor még nem tudtam semmit a témáról. A kutyádat védem! próbálom....

49. 625b4da9ec (válaszként erre: 48. - Bnedora)
2011. júl. 24. 13:16

Az én kutyusom is kihányta a csontot, nem is kap többet!

Illetve kap, velős csontot, mert azt nem tudja megenni, csak a fogait edzi rajta.

48. bnedora (válaszként erre: 47. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 24. 11:52

Azért nem minden esetben hasznos, főleg idősebb kutyáknak nagyon keveset kell adni. Az én kutyám pl. most el van tiltva a csonttól, mert sérve van.

Volt egy kutyám, amelyik abban halt meg, hogy egyszerre sok körömcsontot kapott, és eldugult a bélrendszere.

47. pillangó86pillangó (válaszként erre: 46. - D62762eb79)
2011. júl. 24. 10:26
régen a falusi kutyák is csontokat kaptak és semmi bajuk nem volt..mért adjunk nekik tápot, attól a foguk nem fog erősödni, a csont viszont hasznos!
2011. júl. 24. 08:59
még mindig elterjedt nézet, h a kutyának a csont való...elég nagy baj ez. simán el lehet pusztítani egy kutyát azzal, ha állandóan v gyakran adunk neki csontot.:// (ez nem konkrétan a topikhoz tartozik, de remélem, senki se veszi sértésnek, h beírtam)
45. pgiz (válaszként erre: 44. - Pgiz)
2011. júl. 23. 12:38
Tapintsd végig a hasát, ha rendesen betapintható, puha, nem érzel nagyobb méretű kemény csomót, akkor nem nagy a baj, ha kemény és érzékeny, akkor állatorvos. Persze látni kellene a kutyát.
44. pgiz (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 23. 12:34

Kapott-e csontot a kutyád? Akár kis mennyiséget is?

A csonttól sok lesz a gyomorsava, és kihányja.

Fűvet kétféleképpen legel a kutya: ha megrágja rendesen, akkor bent marad, gyomrot és belet tisztít, ha szinte egyben, akkor elég hamar öklendezik és kirakja a felesleges gyomortartalmat.

Tudom előre, hogy mikor kell még kint maradni neki, mikor jöhet be a legelés után.

A Quamateles orvos mondta a jót.

43. ranna (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 23. 12:27
Mindenképpen nézesd meg állatorvossal. Mi kutyusunk akkor hányt ilyesmit, mikor - utóbb kiderült - egy hatalmas összeálló szőr-csontdarabok akármi gombóc volt a gyomrában. Uh-n először daganatnak nézték, műtét közben derült ki, mi is volt.
42. csibebaba1 (válaszként erre: 40. - Csibebaba1)
2011. júl. 23. 12:08
És tehetetlenül végig kellett néznem ahogy szinte megfulladt. Az előjeleiről pedig annyit, hogy séta közben mindig meg-meg állt, sokat lihegett, nem akart feljönni gyalog a lépcsőn. De ezt csak a lustaságának tudtam be. Amúgy csivava volt, 9 éves és 4 hónapos. Igazi családtag...
41. pillangó86pillangó (válaszként erre: 40. - Csibebaba1)
2011. júl. 23. 12:07
Istenem :( Nagyon sajnálom! Tudom nem vigazstal, de te megtettél mindent! Nem vagy szakorvos nem tudhattad, hisz írtad h fent voltál vele egész éjjel, ő érezte h szereted :( Tényleg sajnálom :(
40. csibebaba1 (válaszként erre: 34. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 23. 12:04
Egyik este elkezdett köhögni, krákogni. Azt hittük, szőrszál akadt a torkán. Egész éjjel fent voltam vele, de csak szenvedett. Reggel ahogy nyitott az állatorvos, már rohantunk hozzá. Akkor még jó kedve volt, nem látszott rajta semmi, csak öklendezett. Csináltak neki egy röntgent, és kiderült hogy tele volt vízzel a tüdeje. Akkor már a nyelve is kezdett lila lenni. Adtak neki vízhajtót, és elküldtek a Lehel kórházba. Mire odaértünk már összeesett. Percről percre nyengült, már nem kapott levegőt. Elaltattuk. A kezemben halt meg...:(
2011. júl. 23. 12:03
nekem csak úgy volt hajlandó megenni a szárazat, hogy közben mondogattam neki, hogy ül, fekszik, ilyenek és akkor jutalom falatként kapta meg...azóta megeszi :) remélem tudtam segíteni
2011. júl. 23. 12:03
Szia! Nekem Yorkshire terrier kutyusom van itthon, és nála is előfordult ez...nagyon megijedtem hogy mit ehetett össze, vagy valami súlyos baja van...elvittem állatdokihoz, és ő azt mondta hogy sok gyomorsava van, és azért hányt, mi száraztápot adtunk neki és elmúlt tőle...nagyon nehezen akarta megenni, mert ő sem szereti a szárazat, de mostmár nyáron a konzervhez hozzá se nyúl...szerintem majd télre megint visszajön neki a konzerves időszaka...de szerintem próbáld meg te is a száraztápot...vagy ahogy írták a kamillateát, szerintem ártani nem árthat
37. bnedora (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2011. júl. 23. 12:01
Bocsi, most olvasom, hogy nem pesti.
36. pillangó86pillangó (válaszként erre: 35. - Csibebaba1)
2011. júl. 23. 12:00
köszi, kipróbálom :)
35. csibebaba1 (válaszként erre: 31. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 23. 11:59
Persze hogy ihat. De mint sok minden mást, ezt sem szabad túlzásba vinni.
34. pillangó86pillangó (válaszként erre: 32. - Csibebaba1)
2011. júl. 23. 11:59
De mi történt vele? Annak miyen jelei vannak? Őszinte részvétem, ezek szerint nálatok is a kutya családtagnak számit :(
33. bnedora (válaszként erre: 24. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 23. 11:59
Látom budapesti vagy. Ha nem vagy megelégedve az orvosaiddal, akkor vidd el a kutyádat az Állatorvosi Egyetemre az István u. 2. számba. Ott biztosan komolyan foglalkoznak a kutyáddal.
2011. júl. 23. 11:57
Ha pedig egy-két nap alatt nem szűnik meg, addig keresgélj állatorvost, amíg meg nem találják a bajt. Írtad hogy nagyon szereted, nehogy késő legyen. Nekem egy éve halt meg a kiskutyám, összeomlott a keringése. Nem vettem észre a jeleket. Belehaltam...
31. pillangó86pillangó (válaszként erre: 29. - Csibebaba1)
2011. júl. 23. 11:57
kamillatea? :O lehet hülyeséget fogok kérdezni de ihat ő ilyet biztos? köszönöm szépen! ki fogom próbálni :)
2011. júl. 23. 11:56

Házikosztot és konzerveket kap, a szárazat nem eszi meg a kis tündérke :) Ha meleg van mindíg úgy adtam neki, hogy először picit h tuti megegye, és ha megette még adtam neki! Ha házi kosztot kap, mindig úgy főzök, hogy az ő részét csak picit sózom meg de fűszerezni nem szoktam! Ezekre mindíg figyelek! Ha leviszem sétálni, nézem h mit szaglászik, és ha olyan van elhúzom onnan! Nem hiszitek el, de én tényleg borzasztóan figyelek rá, mert nekem ő az életem! Most, hogy párom kiment külföldre, ő maadt egyedül velem, és imádom! Nem Pesten lakunk, hanem egy vidéki városban, van 4 állatdoki, aki eddig normális volt, ő is meghülyült! Mi is vittük sokszor, főleg ha nem voltunk benne biztosak h pl kullancs van e benne, vagy ha bármi furcsát láttunk, de ő is felvitte az árait, és tök bunkó lett! Az előző kutyusunk bajára is rákerestem a neten állatdokikra és kidobott egy számot, és egy dokit akit afórumozók dicsértek, és felhivtam, kiderült h miskolci..de telefonon próbált segiteni! fél órán keresztül mondta h mit próbáljunk, de már késő volt :'(

Nem vagyok hanyag gazdi, imádom a kutyámat,de ezek a szerencsétlen orvosok az őrületbe kergetnek :(

2011. júl. 23. 11:54
Gyomorsav. Főzzél neki kamilla teát, és keverd bele a vízébe. Ha nem issza meg, akkor fecskendővel nyomd a szájába. Ez kifertőtleníti a gyomrát.És ne engedd neki hogy legeljen! Mindenféle nyavaját összeszedhet a földről. Nálunk is ez volt..
2011. júl. 23. 11:49
sokmindentől hányhat, pl. ha mohón és sokat eszik ,akkor a gyomor így próbál megszabadulni a feleslegtől. Vagy nem megfelelő ételt kap (pl. házikoszt, ami fűszeres, sós nekik), esetleg megromlott a kutyakaja a múlt heti 36 fokos hőségben. Torkán akadt valami csontszilánk, szőr és ez ingerli néha. Komolyabb baja is lehet: gyomor-bélcsavarodás (ezek veszélyes dolgok), idegentest lenyelése, férgek, szóval az állatorvost nem úszod meg. Ha spórolni akarsz, keress körzeti állatorvost, hátha találsz egy lelkiismeretest. Itt Pesten én biztosan az egyetemre vinném, vagy a Lehel utcai állatkórházba, mert fizetni itt is kell, de nyilván kevesebbet. De szinte minden nagyvárosban van állatkórház, nincs valami közel? Ja, addig is diétáztasd, vegyél valami diétás tápot, vannak már ilyenek és egyen kevesebbet, hogy pihenjen az émésztőrendszere.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook